Louis garrigou

Louis garrigou
Funksjoner
Senator
23. mars 1930 - 31. desember 1941
( 11 år, 9 måneder og 8 dager )
Myndighetene III e Republikken
Biografi
Fødselsdato 19. juli 1884
Fødselssted Alger ( fransk Algerie )
Dødsdato 7. november 1947
Dødssted Cahors ( Lot , Frankrike )
Bolig Mye

Louis Garrigou , født den19. juli 1884i Alger og døde den7. november 1947i Cahors , var en senator fra Lot.

Biografi

En prefektur-tjenestemann av yrke, jobbet han i forskjellige ministerkontorer. Han ble senator for Lot den23. mars 1930, gjenvalgt den 10. januar 1933 før 31. desember 1941. Han stemte med full styrke i Pétain 10. juli 1940

Andre mandater

Kilder

Ekstern lenke