Sport | Fotball |
---|---|
Arrangør (er) | FIFA |
Redigering | 21. th |
Datert |
Av 12. mars 2015 på 16. november 2017 |
Deltakere | 210 land delt inn i 6 soner |
Navigasjon
De kvalifiseringen til VM i fotball 2018 har 210 landslag å nominere 31 av de 32 lagene som skal konkurrere i finalen.
De 31 plassene vil bli tildelt de 6 FIFA- konføderasjonene . Her er antall registrerte og kvalifiserte lag etter forbund:
Sluttspillet avsluttes i 2017 . Kvalifikasjoner kommer fra kontinentale mini-mesterskap eller jump-offs. Bare det russiske laget er automatisk kvalifisert som en organisasjonsnasjon, noe som ikke lenger er tilfelle for det forsvarende laget siden 2006-utgaven.
Team | Rute | Kvalifiseringsdato | Avsluttende fase | Påfølgende deltakelser |
Siste deltakelse | Beste fortidens ytelse | 2014-VM |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Russland | Kvalifiseres automatisk som vertsland | 2. desember 2010 | 4 e (+ USSR 11 e ) | 2 | 2014 |
1 st runde ( 1994 , 2002 og 2014 ) (USSR, 4 th , 1966 ) |
1 st runde |
Saudi-Arabia | 2 E Gruppe B i Zone Asia | 5. september 2017 | 5. th | 1 | 2006 | 16. runde ( 1994 ) | Ikke kvalifisert |
Egypt | 1 st Gruppe E Zone -Afrika | 8. oktober 2017 | 3. rd | 1 | 1990 | 1 st runde ( 1934 , 1990 ) | Ikke kvalifisert |
Uruguay | 2 e av området Sør-Amerika | 10. oktober 2017 | 13. th | 3 | 2014 | Vinner ( 1930 , 1950 ) | Åttende finale |
Spania | 1 st Gruppe G Zone Europa | 6. oktober 2017 | 15. th | 11 | 2014 | Vinner ( 2010 ) | 1 st runde |
Portugal | 1 st gruppe B i Zone Europa | 10. oktober 2017 | 7 th | 5 | 2014 | 3. rad ( 1966 ) | 1 st runde |
Marokko | 1 st gruppe C sone Afrika | 11. november 2017 | 5. th | 1 | 1998 | 16. runde ( 1986 ) | Ikke kvalifisert |
Iran | 1 st gruppe A i Zone Asia | 12. juni 2017 | 5. th | 2 | 2014 | 1 st runde ( 1978 , 1998 , 2006 , 2014 ) | 1 st runde |
Frankrike | 1 st gruppe A i Zone Europa | 10. oktober 2017 | 15. th | 6 | 2014 | Vinner ( 1998 ) | Kvartfinale |
Australia | Kvalifisert via interkontinentale demninger | 15. november 2017 | 5. th | 4 | 2014 | 16. runde ( 2006 ) | 1 st runde |
Peru | Kvalifisert via interkontinentale demninger | 16. november 2017 | 5. th | 1 | 1982 | Kvartfinale ( 1970 ) | Ikke kvalifisert |
Danmark | Kvalifisert via demningene i Europa- sonen | 14. november 2017 | 5. th | 1 | 2010 | Kvartfinale ( 1998 ) | Ikke kvalifisert |
Argentina | 3 e av området Sør-Amerika | 10. oktober 2017 | 17. th | 12 | 2014 | Vinner ( 1978 , 1986 ) | Endelig |
Island | 1 st i gruppe I i sonen Europa | 9. oktober 2017 | 1 re | 1 | - | Kvalifikasjoner: sluttspill ( 2014 ) | Ikke kvalifisert |
Kroatia | Kvalifisert via demningene i Europa sonen | 12. november 2017 | 5. th | 2 | 2014 | 3. rd ( 1998 ) | 1 st runde |
Nigeria | 1 st gruppe B Zone -Afrika | 7. oktober 2017 | 6 th | 5 | 2014 | 16. runde ( 1994 , 1998 , 2014 ) | Åttende finale |
Brasil | 1 st i området Sør-Amerika | 28. mars 2017 | 21. th | 21 | 2014 | Vinner ( 1958 , 1962 , 1970 , 1994 , 2002 ) | Semifinale 4. th |
sveitsisk | Kvalifisert via demningene i Europa sonen | 12. november 2017 | 11. th | 4 | 2014 | Kvartfinale ( 1934 , 1938 , 1954 ) | Åttende finale |
Costa Rica | 2 e av sonen Nord, Mellomamerika og Karibia | 8. oktober 2017 | 5. th | 2 | 2014 | Kvartfinale ( 2014 ) | Kvartfinale |
Serbia | 1 st i gruppe D av sonen Europa | 9. oktober 2017 |
2. nd (+ Jugoslavia: 12 e ) |
1 | 2010 | 1 st runde ( 2010 ) | Ikke kvalifisert |
Tyskland | 1 st gruppe C Zone Europa | 5. oktober 2017 | 19. th | 17 | 2014 | Vinner ( 1954 , 1974 , 1990 , 2014 ) | Vinner |
Mexico | 1 st i området fra Nord-, Mellom-Amerika og Karibia | 1 st september 2017 | 16. th | 7 | 2014 | Kvartfinale ( 1970 , 1986 ) | Åttende finale |
Sør-Korea | 2 E Gruppe A i Zone Asia | 5. september 2017 | 10. th | 9 | 2014 | 4 e ( 2002 ) | 1 st runde |
Sverige | Kvalifisert via demningene i Europa sonen | 13. november 2017 | 12. th | 1 | 2006 | Finalist ( 1958 ) | Ikke kvalifisert |
Belgia | 1 st Gruppe H området Europa | 3. september 2017 | 13. th | 2 | 2014 | 4 th ( 1986 ) | Kvartfinale |
Panama | 3 e av sonen Nord, Mellomamerika og Karibia | 10. oktober 2017 | 1 re | 1 | - | Playoff: Slutt runde ( 5 th i 2014 ) | Ikke kvalifisert |
Tunisia | 1 st Gruppe A Zone -Afrika | 11. november 2017 | 5. th | 1 | 2006 | 1 st runde ( 1978 , 1998 , 2002 , 2006 ) | Ikke kvalifisert |
England | 1 st Gruppe F av sonen Europa | 5. oktober 2017 | 15. th | 6 | 2014 | Vinner ( 1966 ) | 1 st runde |
Japan | 1 st gruppe B av området Asia | 31. august 2017 | 6 th | 6 | 2014 | 16. runde ( 2002 , 2010 ) | 1 st runde |
Colombia | 4 th av området Sør-Amerika | 10. oktober 2017 | 6 th | 2 | 2014 | Kvartfinale ( 2014 ) | Kvartfinale |
Senegal | 1 st D Zone Gruppe Afrika | 10. november 2017 | 2. nd | 1 | 2002 | Kvartfinale ( 2002 ) | Ikke kvalifisert |
Polen | 1 st Gruppe E Zone Europa | 8. oktober 2017 | 8. th | 1 | 2006 | 3. rd ( 1974 , 1982 ) | Ikke kvalifisert |
Ikke kvalifisert for 2014-utgaven:
Konføderasjon | Kontinent | Forpliktet | Steder | Kvalifiserte lag | |
---|---|---|---|---|---|
Uefa | Europa ( artikkel ) | 54 | 14 |
Tyskland
Russland (vertsland) |
|
CAF | Afrika ( artikkel ) | 54 | 5 | Egypt | |
CONCACAF | Nord-Amerika, Mellom-Amerika og Karibien ( artikkel ) | 35 | 3 eller 4 | Costa Rica | |
CONMEBOL | Sør-Amerika ( artikkel ) | 10 | 4 eller 5 | Argentina | |
AFC | Asia ( artikkel ) | 46 | 4 eller 5 | Saudi-Arabia | |
AV C | Oseania ( artikkel ) | 11 | 0 eller 1 | ||
Totalt inkludert Russland automatisk kvalifisert | 211 | 32 |
Siden 2006 er det regjerende verdensmesterlaget ikke lenger automatisk kvalifisert til sluttfasen.
To interkontinentale kamper som involverer fire lag distribuerer, i november 2017, de siste stedene mellom Nord-Amerika, Mellom-Amerika og Karibia ( CONCACAF ), Sør-Amerika ( CONMEBOL ), Asia ( AFC ) og Oseania ( OFC ). Konfrontasjonene bestemmes ved å trekke lodd.
I kvalifiseringsfasene spilt i grupper i henhold til mesterskapssystemet, i tilfelle uavgjort i poeng mellom flere lag på slutten av den siste dagen, brukes følgende kriterier i den angitte rekkefølgen for å fastslå klassifiseringen:
Hvis flere lag fortsatt er uavgjort etter å ha brukt de to første kriteriene, gjelder følgende kriterier:
AFCs utøvende komité møttes den 16. april 2014for å validere organiseringen av kvalifiseringskampene for VM 2018 :
Trekningen for første runde fant sted den 10. februar 2015 og den andre runden 14. april 2015
Tredje runde:
Rang | Team | Pts | J | P | Diff | Resultater (▼ dom., ► utv.) | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Iran | 22 | 10 | 0 | +8 | Iran | 1-0 | 2-2 | 2-0 | 1-0 | 2-0 | |
2 | Sør-Korea | 15 | 10 | 3 | +1 | Sør-Korea | 0-0 | 1-0 | 2-1 | 3-2 | 3-2 | |
3 | Syria | 1. 3 | 10 | 3 | +1 | Syria | 0-0 | 0-0 | 1-0 | 2-2 | 3-1 | |
4 | Usbekistan | 1. 3 | 10 | 5 | -1 | Usbekistan | 0-1 | 0-0 | 1-0 | 2-0 | 1-0 | |
5 | Kina | 12 | 10 | 4 | -2 | Kina | 0-0 | 1-0 | 0-1 | 1-0 | 0-0 | |
6 | Qatar | 7 | 10 | 7 | -7 | Qatar | 0-1 | 3-2 | 1-0 | 0-1 | 1-2 |
Rang | Team | Pts | J | P | Diff | Resultater (▼ dom., ► utv.) | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Japan | 20 | 10 | 2 | +10 | Japan | 2-1 | 2-0 | 1-2 | 2-1 | 4-0 | |
2 | Saudi-Arabia | 19 | 10 | 3 | +7 | Saudi-Arabia | 1-0 | 2-2 | 3-0 | 1-0 | 1-0 | |
3 | Australia | 19 | 10 | 1 | +5 | Australia | 1-1 | 3-2 | 2-0 | 2-0 | 2-1 | |
4 | De forente arabiske emirater | 1. 3 | 10 | 5 | -3 | De forente arabiske emirater | 0-2 | 2-1 | 0-1 | 2-0 | 3-1 | |
5 | Irak | 11 | 10 | 5 | -1 | Irak | 1-1 | 1-2 | 1-1 | 1-0 | 4-0 | |
6 | Thailand | 2 | 10 | 8 | -18 | Thailand | 0-2 | 0-3 | 2-2 | 1-1 | 1-2 |
Sonedam :
Lag 1 | Resultat | Lag 2 | Å gå | Komme tilbake |
---|---|---|---|---|
Syria | 2- 3 | Australia | 1-1 | 1-2 |
Lag 1 | Resultat | Lag 2 | Å gå | Komme tilbake |
---|---|---|---|---|
Australia | 3 -1 | Honduras | 0-0 | 3-1 |
CAFs lederutvalg godkjente kvalifiseringsformatet for verdensmesterskapet i 2018 den 14. januar 2015 :
Uavgjort for første og andre runde fant sted den 25. juli 2015.
Tredje runde:
Rang | Team | Pts | J | P | Diff | Resultater (▼ dom., ► utv.) | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Tunisia | 14 | 6 | 0 | +7 | Tunisia | 2-1 | 0-0 | 2-0 | |
2 | DR Kongo | 1. 3 | 6 | 1 | +7 | DR Kongo | 2-2 | 4-0 | 3-1 | |
3 | Libya | 4 | 6 | 4 | -6 | Libya | 0-1 | 1-2 | 1-0 | |
4 | Guinea | 3 | 6 | 5 | -8 | Guinea | 1-4 | 1-2 | 3-2 |
Rang | Team | Pts | J | P | Diff | Resultater (▼ dom., ► utv.) | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Nigeria | 1. 3 | 6 | 1 | +5 | Nigeria | 1-0 | 4-0 | 3-1 | |
2 | Zambia | 8 | 6 | 2 | +1 | Zambia | 1-2 | 2-2 | 3-1 | |
3 | Kamerun | 7 | 6 | 1 | -2 | Kamerun | 1-1 | 1-1 | 2-0 | |
4 | Algerie | 4 | 6 | 4 | -4 | Algerie | 3-0 | 0-1 | 1-1 |
Rang | Team | Pts | J | P | Diff | Resultater (▼ dom., ► utv.) | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Marokko | 12 | 6 | 0 | +11 | Marokko | 0-0 | 3-0 | 6-0 | |
2 | Elfenbenskysten | 8 | 6 | 2 | +2 | Elfenbenskysten | 0-2 | 1-2 | 3-1 | |
3 | Gabon | 6 | 6 | 2 | -5 | Gabon | 0-0 | 0-3 | 0-0 | |
4 | Mali | 4 | 6 | 2 | -8 | Mali | 0-0 | 0-0 | 0-0 |
Rang | Team | Pts | J | P | Diff | Resultater (▼ dom., ► utv.) | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Senegal | 14 | 6 | 0 | +7 | Senegal | 0-0 | 2-0 | 2-1 | |
2 | Burkina Faso | 9 | 6 | 1 | +4 | Burkina Faso | 2-2 | 4-0 | 1-1 | |
3 | Grønn hette | 6 | 6 | 4 | -8 | Grønn hette | 0-2 | 0-2 | 2-1 | |
4 | Sør-Afrika | 4 | 6 | 4 | -3 | Sør-Afrika | 0-2 | 3-1 | 1-2 |
Rang | Team | Pts | J | P | Diff | Resultater (▼ dom., ► utv.) | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Egypt | 1. 3 | 6 | 1 | +4 | Egypt | 1-0 | 2-0 | 2-1 | |
2 | Uganda | 9 | 6 | 1 | +1 | Uganda | 1-0 | 0-0 | 1-0 | |
3 | Ghana | 7 | 6 | 1 | +2 | Ghana | 1-1 | 0-0 | 1-1 | |
4 | Kongo | 2 | 6 | 4 | -7 | Kongo | 1-2 | 1-1 | 1-5 |
Sonekvalifiseringsformatet er endret sammenlignet med de siste utgavene av konkurransen:
Uavgjort for tredje og fjerde runde fant sted den 25. juli 2015.
Femte runde :
Rang | Team | Pts | J | P | Diff | Resultater (▼ dom., ► utv.) | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mexico | 21 | 10 | 1 | +9 | Mexico | 2-0 | 1-0 | 3-0 | 1-1 | 3-1 | |
2 | Costa Rica | 16 | 10 | 2 | +6 | Costa Rica | 1-1 | 0-0 | 1-1 | 4-0 | 2-1 | |
3 | Panama | 1. 3 | 10 | 3 | -1 | Panama | 0-0 | 2-1 | 2-2 | 1-1 | 3-0 | |
4 | Honduras | 1. 3 | 10 | 3 | -6 | Honduras | 3-2 | 1-1 | 0-1 | 1-1 | 3-1 | |
5 | forente stater | 12 | 10 | 4 | +4 | forente stater | 1-2 | 0-2 | 4-0 | 6-0 | 2-0 | |
6 | Trinidad og Tobago | 6 | 10 | 8 | -12 | Trinidad og Tobago | 0-1 | 0-2 | 1-0 | 1-2 | 2-1 |
Lag 1 | Resultat | Lag 2 | Å gå | Komme tilbake |
---|---|---|---|---|
Honduras | 1- 3 | Australia | 0-0 | 1-3 |
De ti nasjonene kommer sammen i et enkelt basseng og møtes i toveiskamper. De fire beste kvalifiserer seg til verdensmesterskapet i 2018 . Den 5 th tar del i en inter jump-off mot vinneren av Oseania sone . Vinneren av avspark kvalifiserer seg til verdensmesterskapet i 2018.
Rang | Team | Pts | J | P | Diff | Resultater (▼ dom., ► utv.) | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brasil | 41 | 18 | 1 | +30 | Brasil | 2-2 | 3-0 | 2-1 | 3-0 | 3-0 | 3-0 | 2-0 | 5-0 | 3-1 | |
2 | Uruguay | 31 | 18 | 5 | +12 | Uruguay | 1-4 | 0-0 | 3-0 | 1-0 | 3-0 | 4-0 | 2-1 | 4-2 | 3-0 | |
3 | Argentina | 28 | 18 | 4 | +3 | Argentina | 1-1 | 1-0 | 3-0 | 0-0 | 1-0 | 0-1 | 0-2 | 2-0 | 1-1 | |
4 | Colombia | 27 | 18 | 5 | +2 | Colombia | 1-1 | 2-2 | 0-1 | 2-0 | 0-0 | 1-2 | 3-1 | 1-0 | 2-0 | |
5 | Peru | 26 | 18 | 6 | +1 | Peru | 0-2 | 2-1 | 2-2 | 1-1 | 3-4 | 1-0 | 2-1 | 2-1 | 2-2 | |
6 | Chile | 26 | 18 | 8 | -1 | Chile | 2-0 | 3-1 | 1-2 | 1-1 | 2-1 | 0-3 | 2-1 | 3-0 | 3-1 | |
7 | Paraguay | 24 | 18 | 8 | -6 | Paraguay | 2-2 | 1-2 | 0-0 | 0-1 | 1-4 | 2-1 | 2-1 | 2-1 | 0-1 | |
8 | Ecuador | 20 | 18 | 10 | -1 | Ecuador | 0-3 | 2-1 | 1-3 | 0-2 | 1-2 | 3-0 | 2-2 | 2-0 | 3-0 | |
9 | Bolivia | 14 | 18 | 12 | -22 | Bolivia | 0-0 | 0-2 | 2-0 | 2-3 | 0-3 | 1-0 | 1-0 | 2-2 | 4-2 | |
10 | Venezuela | 12 | 18 | 10 | -16 | Venezuela | 0-2 | 0-0 | 2-2 | 0-0 | 2-2 | 1-4 | 0-1 | 1-3 | 5-0 |
Lag 1 | Resultat | Lag 2 | Å gå | Komme tilbake |
---|---|---|---|---|
Peru | 2 -0 | New Zealand | 0-0 | 2-0 |
OFCs utøvende komité har samlet sammen 29. mars og 10. oktober 2014for å validere organiseringen av kvalifiseringskampene for verdensmesterskapet i 2018, som tilfeldigvis også er Oceania Cup 2016 :
Andre sving:
Rang | Team | Pts | J | P | Diff | Resultater (▼ dom., ► utv.) | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | New Zealand | 10 | 4 | 0 | +6 | New Zealand | 2-0 | 2-0 | |
2 | Ny Caledonia | 5 | 4 | 1 | -1 | Ny Caledonia | 0-0 | 2-1 | |
3 | Fiji | 1 | 4 | 3 | -5 | Fiji | 0-2 | 2-2 |
Rang | Team | Pts | J | P | Diff | Resultater (▼ dom., ► utv.) | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Solomon øyene | 9 | 4 | 1 | 0 | Solomon øyene | 1-0 | 3-2 | |
2 | Tahiti | 6 | 4 | 2 | +3 | Tahiti | 3-0 | 1-2 | |
3 | Papua Ny-Guinea | 3 | 4 | 3 | -3 | Papua Ny-Guinea | 1-2 | 1-3 |
Sonedam :
Lag 1 | Resultat | Lag 2 | Å gå | Komme tilbake |
---|---|---|---|---|
New Zealand | 8 -3 | Solomon øyene | 6-1 | 2-2 |
Lag 1 | Resultat | Lag 2 | Å gå | Komme tilbake |
---|---|---|---|---|
New Zealand | 0- 2 | Peru | 0-0 | 0-2 |
Da Russland var kvalifisert som vert, ble kvalifiseringsformatet i Europa-sonen for de resterende femtifire lagene bekreftet av UEFAs utøvende komité den 22. og23. mars 2015i Wien :
Trekningen for første runde fant sted den 25. juli 2015.
Første runde :
Rang | Team | Pts | J | P | Diff | Resultater (▼ dom., ► utv.) | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Frankrike | 23 | 10 | 1 | +12 | Frankrike | 2-1 | 4-0 | 4-1 | 0-0 | 2-1 | |
2 | Sverige | 19 | 10 | 3 | +17 | Sverige | 2-1 | 1-1 | 3-0 | 8-0 | 4-0 | |
3 | Nederland | 19 | 10 | 3 | +9 | Nederland | 0-1 | 2-0 | 3-1 | 5-0 | 4-1 | |
4 | Bulgaria | 1. 3 | 10 | 5 | -5 | Bulgaria | 0-1 | 3-2 | 2-0 | 4-3 | 1-0 | |
5 | Luxembourg | 6 | 10 | 6 | -18 | Luxembourg | 1-3 | 0-1 | 1-3 | 1-1 | 1-0 | |
6 | Hviterussland | 5 | 10 | 7 | -15 | Hviterussland | 0-0 | 0-4 | 1-3 | 2-1 | 1-1 |
Rang | Team | Pts | J | P | Diff | Resultater (▼ dom., ► utv.) | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Portugal | 27 | 10 | 1 | +28 | Portugal | 2-0 | 3-0 | 5-1 | 4-1 | 6-0 | |
2 | sveitsisk | 27 | 10 | 1 | +16 | sveitsisk | 2-0 | 5-2 | 2-0 | 1-0 | 3-0 | |
3 | Ungarn | 1. 3 | 10 | 5 | 0 | Ungarn | 0-1 | 2-3 | 1-0 | 3-1 | 4-0 | |
4 | Færøyene | 9 | 10 | 5 | -12 | Færøyene | 0-6 | 0-2 | 0-0 | 0-0 | 1-0 | |
5 | Latvia | 7 | 10 | 7 | -11 | Latvia | 0-3 | 0-3 | 0-2 | 0-2 | 4-0 | |
6 | Andorra | 4 | 10 | 8 | -21 | Andorra | 0-2 | 1-2 | 1-0 | 0-0 | 0-1 |
Rang | Team | Pts | J | P | Diff | Resultater (▼ dom., ► utv.) | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Tyskland | 30 | 10 | 0 | +39 | Tyskland | 2-0 | 3-0 | 6-0 | 5-1 | 7-0 | |
2 | Nord-Irland | 19 | 10 | 3 | +11 | Nord-Irland | 1-3 | 2-0 | 2-0 | 4-0 | 4-0 | |
3 | Tsjekkia | 15 | 10 | 3 | +7 | Tsjekkia | 1-2 | 0-0 | 2-1 | 0-0 | 5-0 | |
4 | Norge | 1. 3 | 10 | 5 | +1 | Norge | 0-3 | 1-0 | 1-1 | 2-0 | 4-1 | |
5 | Aserbajdsjan | 10 | 10 | 6 | -9 | Aserbajdsjan | 1-4 | 0-1 | 1-2 | 1-0 | 5-1 | |
6 | San Marino | 0 | 10 | 10 | -49 | San Marino | 0-8 | 0-3 | 0-6 | 0-8 | 0-1 |
Rang | Team | Pts | J | P | Diff | Resultater (▼ dom., ► utv.) | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Serbia | 21 | 10 | 1 | +10 | Serbia | 2-2 | 1-1 | 3-2 | 1-0 | 3-0 | |
2 | Irland | 19 | 10 | 1 | +6 | Irland | 0-1 | 0-0 | 1-1 | 1-0 | 2-0 | |
3 | Wales | 17 | 10 | 1 | +7 | Wales | 1-1 | 0-1 | 1-0 | 1-1 | 4-0 | |
4 | Østerrike | 15 | 10 | 3 | +2 | Østerrike | 3-2 | 0-1 | 2-2 | 1-1 | 2-0 | |
5 | Georgia | 5 | 10 | 5 | -6 | Georgia | 1-3 | 1-1 | 0-1 | 1-2 | 1-1 | |
6 | Moldova | 2 | 10 | 8 | -19 | Moldova | 0-3 | 1-3 | 0-2 | 0-1 | 2-2 |
Rang | Team | Pts | J | P | Diff | Resultater (▼ dom., ► utv.) | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Polen | 25 | 10 | 1 | +14 | Polen | 3-2 | 4-2 | 3-1 | 2-1 | 3-0 | |
2 | Danmark | 20 | 10 | 2 | +12 | Danmark | 4-0 | 0-1 | 1-1 | 1-0 | 4-1 | |
3 | Montenegro | 16 | 10 | 4 | +8 | Montenegro | 1-2 | 0-1 | 1-0 | 4-1 | 5-0 | |
4 | Romania | 1. 3 | 10 | 3 | +2 | Romania | 0-3 | 0-0 | 1-1 | 1-0 | 3-1 | |
5 | Armenia | 7 | 10 | 7 | -16 | Armenia | 1-6 | 1-4 | 3-2 | 0-5 | 2-0 | |
6 | Kasakhstan | 3 | 10 | 7 | -20 | Kasakhstan | 2-2 | 1-3 | 0-3 | 0-0 | 1-1 |
Rang | Team | Pts | J | P | Diff | Resultater (▼ dom., ► utv.) | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | England | 26 | 10 | 0 | +15 | England | 2-1 | 3-0 | 1-0 | 2-0 | 2-0 | |
2 | Slovakia | 18 | 10 | 4 | +10 | Slovakia | 0-1 | 3-0 | 1-0 | 4-0 | 3-0 | |
3 | Skottland | 18 | 10 | 2 | +5 | Skottland | 2-2 | 1-0 | 1-0 | 1-1 | 2-0 | |
4 | Slovenia | 15 | 10 | 3 | +5 | Slovenia | 0-0 | 1-0 | 2-2 | 4-0 | 2-0 | |
5 | Litauen | 6 | 10 | 6 | -1. 3 | Litauen | 0-1 | 1-2 | 0-3 | 2-2 | 2-0 | |
6 | Malta | 1 | 10 | 9 | -22 | Malta | 0-4 | 1-3 | 1-5 | 0-1 | 1-1 |
Rang | Team | Pts | J | P | Diff | Resultater (▼ dom., ► utv.) | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Spania | 28 | 10 | 0 | +33 | Spania | 3-0 | 3-0 | 4-1 | 4-0 | 8-0 | |
2 | Italia | 23 | 10 | 1 | +13 | Italia | 1-1 | 2-0 | 1-0 | 1-1 | 5-0 | |
3 | Albania | 1. 3 | 10 | 5 | -3 | Albania | 0-2 | 0-1 | 0-3 | 2-1 | 2-0 | |
4 | Israel | 12 | 10 | 6 | -5 | Israel | 0-1 | 1-3 | 0-3 | 0-1 | 2-1 | |
5 | Nord-Makedonia | 11 | 10 | 5 | 0 | Nord-Makedonia | 1-2 | 2-3 | 1-1 | 1-2 | 4-0 | |
6 | Liechtenstein | 0 | 10 | 10 | -38 | Liechtenstein | 0-8 | 0-4 | 0-2 | 0-1 | 0-3 |
Rang | Team | Pts | J | P | Diff | Resultater (▼ dom., ► utv.) | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Belgia | 28 | 10 | 0 | +37 | Belgia | 1-1 | 4-0 | 8-1 | 4-0 | 9-0 | |
2 | Hellas | 19 | 10 | 1 | +11 | Hellas | 1-2 | 1-1 | 0-0 | 2-0 | 4-0 | |
3 | Bosnia og Herzegovina | 17 | 10 | 3 | +11 | Bosnia og Herzegovina | 3-4 | 0-0 | 5-0 | 2-0 | 5-0 | |
4 | Estland | 11 | 10 | 5 | -6 | Estland | 0-2 | 0-2 | 1-2 | 1-0 | 4-0 | |
5 | Kypros | 10 | 10 | 6 | -9 | Kypros | 0-3 | 1-2 | 3-2 | 0-0 | 3-1 | |
6 | Gibraltar | 0 | 10 | 10 | -44 | Gibraltar | 0-6 | 1-4 | 0-4 | 0-6 | 1-2 |
Rang | Team | Pts | J | P | Diff | Resultater (▼ dom., ► utv.) | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Island | 22 | 10 | 2 | +9 | Island | 1-0 | 2-0 | 2-0 | 3-2 | 2-0 | |
2 | Kroatia | 20 | 10 | 2 | +11 | Kroatia | 2-0 | 1-0 | 1-1 | 1-1 | 1-0 | |
3 | Ukraina | 17 | 10 | 3 | +4 | Ukraina | 1-1 | 0-2 | 2-0 | 1-0 | 3-0 | |
4 | Tyrkia | 15 | 10 | 3 | +1 | Tyrkia | 0-3 | 1-0 | 2-2 | 2-0 | 2-0 | |
5 | Finland | 9 | 10 | 5 | -4 | Finland | 1-0 | 0-1 | 1-2 | 2-2 | 1-1 | |
6 | Kosovo | 1 | 10 | 9 | -21 | Kosovo | 1-2 | 0-6 | 0-2 | 1-4 | 0-1 |
De åtte beste kvalifiseringskampene for denne andre runden er plassert i henhold til FIFA-rangeringen i oktober 2017 i to hatter for trekning av de fire direkte elimineringskampene med toveiskamper.
For å bestemme de åtte lagene kvalifiserte til å konkurrere i sluttspillet, bare de kampene mellom 1 st , 3 rd , 4 th og 5 th av gruppen blir tatt hensyn til , som ikke imidlertid endre rangeringen.
Vinnerne av disse konfrontasjonene kvalifiserer seg til verdensmesterskapet i 2018 .
Gruppeplasseringer
Rang | Team | Pts | J | P | Diff |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sveits ( gr. B ) | 21 | 8 | 1 | +12 |
2 | Italia ( gr. G ) | 17 | 8 | 1 | +4 |
3 | Danmark ( gr. E ) | 14 | 8 | 2 | +7 |
4 | Kroatia ( gr. I ) | 14 | 8 | 2 | +4 |
5 | Sverige ( gr. A ) | 1. 3 | 8 | 3 | +9 |
6 | Nord-Irland ( gr. C ) | 1. 3 | 8 | 3 | +4 |
7 | Hellas ( gr. H ) | 1. 3 | 8 | 1 | +4 |
8 | Irland ( gr. D ) | 1. 3 | 8 | 1 | +2 |
9 | Slovakia ( gr. F ) | 12 | 8 | 4 | +5 |
Slovakia er på dette stadiet utelukket som det verste sekundet.
Først i serien | - |
---|---|
sveitsisk | Nord-Irland |
Italia | Irland |
Kroatia | Hellas |
Danmark | Sverige |
Kampene i første etappe spilles på Team 1-feltet.
Lag 1 | Resultat | Lag 2 | Å gå | Komme tilbake |
---|---|---|---|---|
Nord-Irland | 0- 1 | sveitsisk | 0-1 | 0-0 |
Kroatia | 4 -1 | Hellas | 4-1 | 0-0 |
Danmark | 5 -1 | Irland | 0-0 | 5-1 |
Sverige | 1 -0 | Italia | 1-0 | 0-0 |