Fredag 16. februar ved de olympiske vinterlekene i 2018 er den niende konkurransedagen og den syvende dagen med medaljer tildelt.
Tid UTC + 9 ( Pyeongchang ) | |
blå | Seremoni |
nøytral | Test |
gull | Endelig |
oransje | Liten finale |
rosa | Utsatt |
Grå | Avlyst |
Menn | |
Damer | |
Blandet | |
Par | |
Rute | Disiplin Spesialitet |
Fase | Resultater | Referanser | ||
---|---|---|---|---|---|---|
09:05 |
Curling- turnering for menn |
Første runde økt 4 |
4- 6 | - | ||
09:05 |
Curling- turnering for menn |
Første runde økt 4 |
7 -5 | - | ||
09:05 |
Curling- turnering for menn |
Første runde økt 4 |
10 -4 | - | ||
09:30 |
Individuelt skjelett |
Endelig |
Yun Sung-bin Nikita Tregubov Dominic Parsons |
- | ||
10:00. |
Individuell kunstløp |
Kort program | - | - | ||
10:00. |
Snowboard Cross |
Kvalifikasjoner | - | - | ||
11:00 |
Alpint Super-G |
Endelig |
Matthias Mayer Beat Feuz Kjetil Jansrud |
- | ||
12:10 |
Ishockey turnering for menn |
Innledende runde Gruppe B - Kamp 6 |
2 -1 | - | ||
12:15 |
Snowboard Cross |
Endelig |
Michela Moioli Julia Pereira De Sousa Mabileau Eva Samková |
- | ||
13:15 |
Alpinski Slalom |
Endelig |
Frida Hansdotter Wendy Holdener Katharina Gallhuber |
- | ||
14:05 |
Curling kvinneturnering |
Første runde økt 4 |
9 -8 | - | ||
14:05 |
Curling kvinneturnering |
Første runde økt 4 |
7 -5 | - | ||
14:05 |
Curling kvinneturnering |
Første runde økt 4 |
5 -4 | - | ||
15:00 |
Langrenn 15 km |
Endelig |
Dario Cologna Simen Hegstad Krüger Denis Spitsov |
- | ||
16:40 |
Ishockey turnering for menn |
Innledende runde Gruppe B - Kamp 7 |
8 -2 | - | ||
20:00. |
Freestyle Ski Jumps |
Endelig |
Hanna Huskova Zhang Xin Kong Fanyu |
- | ||
20:00. |
Skøyter 5000 m |
Endelig |
Esmee Visser Martina Sáblíková Natalya Voronina |
- | ||
20:05 |
Curling- turnering for menn |
Første runde økt 5 |
5- 6 | - | ||
20:05 |
Curling- turnering for menn |
Første runde økt 5 |
8 -6 | - | ||
20:05 |
Curling- turnering for menn |
Første runde økt 5 |
5- 9 | - | ||
20:05 |
Curling- turnering for menn |
Første runde økt 5 |
7 -6 | - | ||
20.20 |
Individuelt skjelett |
Ermer 1 og 2 | - | - | ||
21:10 |
Ishockey turnering for menn |
Innledende runde Gruppe C - Kamp 8 |
5 -1 | - | ||
21:10 |
Ishockey turnering for menn |
Innledende runde Gruppe C - Kamp 9 |
1 -0 | - | ||
21:30 |
Stor hoppbakke |
Kvalifikasjoner | - | - |
Dagens medaljer
|
Medaljebord fra 16. februar
|