Tyskland ved sommer-OL 1992 | |||||||||||
CIO-kode | GER | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
plassering | Barcelona | ||||||||||
Deltakelse | 10. th | ||||||||||
Idrettsutøvere | 463 (i 26 idretter) | ||||||||||
Flaggbærer | Manfred Klein | ||||||||||
|
|||||||||||
Tyskland ved sommer-OL | |||||||||||
| |||||||||||
De Tyskland deltar i sommer-OL i 1992 i Barcelona i Spania fra25. juli på 9. august 1992. 463 tyske idrettsutøvere, 300 menn og 163 kvinner, deltok i 237 konkurranser, i 26 idretter. De fikk 82 medaljer: 33 gull, 21 sølv og 28 bronse.
Sport | Disiplinert | Sportsmenn | Opptreden |
Bronsemedaljer: 28 | |||
Friidrett | Maraton (H) | Stephan freigang | 2 t 14 min 0 s |
50 km gange (H) | Ronald weigel | 3 t 53 min 45 s | |
Skudd (F) | Kathrin neimke | 19,78 moh | |
Spydkast (F) | Karen Forkel | 66,86 moh | |
Heptathlon (F) | Sabine Braun | 6 649 poeng | |
Roing | åtte (H) |
Roland Baar Armin Eichholz Detlef Kirchhoff Manfred Klein Bahne Rabe Frank Richter Hans Sennewald Thorsten Streppelhoff Ansgar Wessling |
5 min 31 s 00 |
Fire krysset ut (F) |
Antje Frank Annette Hohn Gabriele Mehl Brite Siech |
6 min 32 s 34 | |
åtte (F) |
Sylvia Dordelmann Kathrin Haacker Christiane Harzendorf Daniela Neunast Cerstin Petersmann Dana Pyritz Annegret Strauch Ute Schell Judith Zeidler |
6 min 7 s 80 | |
Boksing | Midfluer (-48 kg) | Jan Quast | |
Kano Kajakk | C-1 (500 m ) (H) | Olaf Heukrodt | |
K-1 (H) | Jochen Lettmann | ||
Hesteridning | Dressur individ | Klaus Balkenhol | |
Komplett lagkonkurranse |
Herbert Blöcker Ralf Ehrenbrink Matthias Baumann Cord Mysegaes |
||
Kunstnerisk gymnastikk | Ringer | Andreas Wecker | 9862 poeng |
Pommel hest | Andreas Wecker | 9,887 poeng | |
Vektløfting | 60 - 67,5 kg (H) | Andreas Behm | |
Mer enn 110 kg (H) | Manfred nerlinger | ||
Judo | mindre enn 60 kg (H) | Richard trautmann | |
mindre enn 65 kg (H) | Udo Quellmalz | ||
Svømming | 1500 m fri (H) | Jörg Hoffmann | 15 min 2 s 29 |
4 × 100 m fristil (H) |
Dirk Richter Christian Tröger Steffen Zesner Mark Pinger |
3 min 17 s 90 | |
100 m fri (F) | Franziska van Almsick | 54 sek 94 | |
200 m fri (F) | Kerstin Kielgass | 1 min 59 s 67 | |
800 m fri (F) | Jana Henke | 8 min 30 s 99 | |
200 m 4 medley (F) | Daniela sult | 2 min 13 s 92 | |
4 × 100 m fristil (F) |
Franziska van Almsick Daniela Hunger Simone Osygus Manuela Stellmach |
3 min 41 s 60 | |
Stupe | Springbrett 3 meter (H) | Brita Baldus | 503.07 poeng |
Skyte | Rifle trykkluft 10 m (H) | Johann riederer | 691,7 poeng |