Sport | Fotball |
---|---|
Arrangør (er) | Profesjonell fotballliga |
Redigering | 14. th |
Steder) | Russland |
Datert |
av 15. april 2005 på 29. oktober 2005 |
Deltakere | 78 lag |
Hierarki | 3 rd trinns |
---|---|
Høyere nivå | Pervy Divizion 2005 |
Vinner | Sodovik Sterlitamak |
---|---|
Forfremmet |
Angoucht Nazran Baltika Kaliningrad Lada Togliatti Machouk-KMV Piatigorsk Metallurg Krasnoyarsk Saliut-Energia Belgorod Sodovik Sterlitamak |
Den 2005 sesongen av Vtoroy Divizion er den fjortende utgaven av den russiske tredje divisjon. Det foregår av15. april på 29. oktober 2005.
Syttiåtte klubber i landet er delt inn i fem geografiske områder (Center, East, West, Ural-Povoljie, South) som inneholder mellom elleve og nitten lag hver, hvor de konkurrerer to til tre ganger, hjemme og utenfor. På slutten av sesongen rykker den siste av hver sone ned til fjerde divisjon, mens vinneren av hver sone opprykkes direkte til andre divisjon .
Rangeringen er basert på følgende poengskala: tre poeng for seier, ett for uavgjort og ingen for tap. For å avgjøre mellom lagene med like poeng, brukes følgende kriterier:
Klubb | D3 siden | 2004 rangering |
---|---|---|
Mordovia Saransk | 2005 | 21 ( D2 ) |
Vitiaz Podolsk | 2001 | 3 |
Lobnia-Alla | 2004 | 4 |
Salyut-Energia Belgorod | 2001 | 5 |
Ryazan-Agrokomplekt | 2000 | 6 |
Spartak Tambov | 1997 | 8 |
FK Yelets | 2000 | 9 |
Spartak Loukhovitsy | 1998 | 10 |
Iskra Engels | 1998 | 11 |
Zenith Penza | 2002 | 12 |
Saturn-2 Iegorievsk | 1998 | 14 |
Titan Moskva | 1998 | 15 |
Don Novomoskovsk | 1996 | 16 |
Lokomotiv Kaluga | 1998 | 17 |
Spartak-MJK Ryazan | 2005 | 1 ( D4 , gylden ring) |
Lokomotiv-M Serpukhov | 2005 | 1 ( D4 , Podmoskivi) |
Lokomotiv Liski | 2005 | 3 ( D4 , Chernozem) |
Nika Moskva | 2005 | 4 ( D4 , Moskva) |
Rang | Team | Pts | J | P | Diff |
---|---|---|---|---|---|
1 | Salyut-Energia Belgorod | 85 | 34 | 3 | +53 |
2 | Ryazan-Agrokomplekt | 80 | 34 | 2 | +58 |
3 | Vitiaz Podolsk | 79 | 34 | 5 | +53 |
4 | Spartak Loukhovitsy | 65 | 34 | 7 | +28 |
5 | Saturn-2 Iegorievsk | 54 | 34 | 10 | +15 |
6 | Spartak-MJK Ryazan P | 53 | 34 | 11 | +4 |
7 | Mordovia Saransk R | 51 | 34 | 1. 3 | +5 |
8 | Lokomotiv Liski P | 48 | 34 | 14 | -4 |
9 | Spartak Tambov | 46 | 34 | 16 | -1 |
10 | Don Novomoskovsk | 46 | 34 | 14 | -7 |
11 | Nika Moskva P | 45 | 34 | 1. 3 | -2 |
12 | FK Yelets | 43 | 34 | 15 | -12 |
1. 3 | Lobnia-Alla | 38 | 34 | 18 | -15 |
14 | Lokomotiv Kaluga | 37 | 34 | 19 | -16 |
15 | Lokomotiv-M Serpoukhov P | 35 | 34 | 17 | -12 |
16 | Zenith Penza | 34 | 34 | 18 | -22 |
17 | Iskra Engels | 20 | 34 | 26 | -42 |
18 | Titan Moskva | 5 | 34 | 31 | -85 |
Klubb | D3 siden | 2004 rangering |
---|---|---|
Dinamo Barnaul | 1994 | 3 |
Metallurg Krasnoyarsk | 2003 | 4 |
Zvezda Irkutsk | 1997 | 5 |
Smena Komsomolsk-on-Amur | 2002 | 6 |
Okean Nakhodka | 1997 | 7 |
Irtysh-1946 Omsk | 1999 | 8 |
Sibiriak Bratsk | 1998 | 9 |
Chakhtior Prokopievsk | 2001 | 10 |
Chkalovets Novosibirsk | 2005 | 1 ( D4 , Sibir B) |
Kuzbass-Dinamo Kemerovo | 2005 | 2 ( D4 , Sibir B) |
Zaria Leninsk-Kuznetsky | 2005 | 7 ( D4 , Sibir B) |
Rang | Team | Pts | J | P | Diff |
---|---|---|---|---|---|
1 | Metallurg Krasnoyarsk | 72 | 30 | 2 | +38 |
2 | Okean Nakhodka | 66 | 30 | 6 | +41 |
3 | Dinamo Barnaul | 64 | 30 | 4 | +33 |
4 | Irtysh-1946 Omsk | 49 | 30 | 9 | +5 |
5 | Zvezda Irkutsk | 44 | 30 | 12 | +8 |
6 | Smena Komsomolsk-on-Amur | 44 | 30 | 8 | +7 |
7 | Sibiriak Bratsk | 33 | 30 | 15 | -12 |
8 | Chkalovets Novosibirsk P | 25 | 30 | 17 | -34 |
9 | Zaria Leninsk-Kuznetsky P | 24 | 30 | 18 | -24 |
10 | Kuzbass-Dinamo Kemerovo P | 22 | 30 | 18 | -21 |
11 | Chakhtior Prokopievsk | 18 | 30 | 22 | -41 |
Klubb | D3 siden | 2004 rangering |
---|---|---|
Arsenal Toula | 2005 | 13 ( D2 ) |
Baltika Kaliningrad | 2005 | 20 ( D2 ) |
Torpedo Vladimir | 2001 | 1 |
Volga Tver | 2004 | 3 |
Tekstilchtchik-Telekom Ivanovo | 2003 | 4 |
FK Reoutov | 2003 | 5 |
Volotchanin-Ratmir Vyshni Volochek | 1998 | 6 |
Cheksna Cherepovets | 2000 | 7 |
Dinamo Vologda | 1994 | 8 |
Spartak Chtchiolkovo | 1995 | 9 |
Sportakademklub Moskva | 1998 | 11 |
Spartak Kostroma | 1998 | 12 |
Pskov-2000 | 2000 | 14 |
Zenith-2 St. Petersburg | 1998 | 16 |
Presnia Moskva | 2005 | 1 ( D4 , Moskva) |
FK Smolensk | 2005 | 2 ( D4 , Chernozem) |
Nara-CBFR Naro-Fominsk | 2005 | 1 (D5, Podmoskovié A) |
Rang | Team | Pts | J | P | Diff |
---|---|---|---|---|---|
1 | Baltika Kaliningrad R | 78 | 32 | 2 | +42 |
2 | Dinamo Vologda | 62 | 32 | 8 | +19 |
3 | Torpedo Vladimir | 59 | 32 | 5 | +27 |
4 | Volotchanin-Ratmir Vyshni Volochek | 55 | 32 | 9 | +15 |
5 | Nara-CBFR Naro-Fominsk P | 54 | 32 | 10 | +5 |
6 | Zenith-2 St. Petersburg | 53 | 32 | 9 | +9 |
7 | Tekstilchtchik-Telekom Ivanovo | 53 | 32 | 5 | +15 |
8 | FK Reoutov | 46 | 32 | 10 | +7 |
9 | Cheksna Cherepovets | 44 | 32 | 10 | -5 |
10 | Spartak Kostroma | 44 | 32 | 10 | +5 |
11 | Spartak Chtchiolkovo | 42 | 32 | 12 | 0 |
12 | Volga Tver | 33 | 32 | 15 | -10 |
1. 3 | Arsenal Toula R | 32 | 32 | 16 | -5 |
14 | FK Smolensk P | 30 | 32 | 18 | -11 |
15 | Presnia Moskva P | 24 | 32 | 18 | -22 |
16 | Sportakademklub Moskva | 20 | 32 | 22 | -40 |
17 | Pskov-2000 | 17 | 32 | 23 | -51 |
Klubb | D3 siden | 2004 rangering |
---|---|---|
Neftekhimik Nizhnekamsk | 2005 | 19 ( D2 ) |
Gazovik-Gazprom Izhevsk | 2005 | 22 ( D2 ) |
Nosta Novotroitsk | 2001 | 3 |
Lada Togliatti | 2004 | 4 |
Energetik Ouren | 1998 | 5 |
Neftianik Ufa | 2002 | 6 |
Alnas Almetievsk | 2001 | 7 |
Dinamo Kirov | 1999 | 8 |
Rubin-2 Kazan | 2004 | 10 |
Gazovik Orenburg | 1998 | 11 |
Volga Nizhny Novgorod | 2001 | 12 |
Zenith Chelyabinsk | 1998 | 1. 3 |
Urals Nizhny Tagil | 1998 | 14 |
Tobol Kurgan | 2003 | 15 |
Sodovik Sterlitamak | 1997 | 16 |
Lokomotiv Nizhny Novgorod | 2003 | 17 |
Lada-SOK Dimitrovgrad | 2000 | 18 |
Saturn Naberezhnye Chelny | 2005 | 1 ( D4 , Privoljié) |
Metallurg-Metiznik Magnitogorsk | 2005 | 2 ( D4 , Ural-Vest-Sibir) |
Rang | Team | Pts | J | P | Diff |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sodovik Sterlitamak | 101 | 36 | 1 | +89 |
2 | Lada Togliatti | 82 | 36 | 4 | +55 |
3 | Nosta Novotroitsk | 70 | 36 | 8 | +39 |
4 | Rubin-2 Kazan | 62 | 36 | 10 | +16 |
5 | Neftianik Ufa | 58 | 36 | 14 | +12 |
6 | Volga Nizhny Novgorod | 57 | 36 | 9 | +14 |
7 | Gazovik-Gazprom Izhevsk R | 54 | 36 | 12 | -4 |
8 | Zenith Chelyabinsk | 52 | 36 | 16 | -7 |
9 | Lokomotiv Nizhny Novgorod | 51 | 36 | 11 | -1 |
10 | Alnas Almetievsk | 50 | 36 | 12 | +10 |
11 | Urals Nizhny Tagil | 44 | 36 | 18 | -22 |
12 | Dinamo Kirov | 42 -6 | 36 | 14 | -5 |
1. 3 | Metallourg-Metiznik Magnitogorsk P | 41 | 36 | 17 | -18 |
14 | Neftekhimik Nizhnekamsk R | 41 | 36 | 15 | +1 |
15 | Lada-SOK Dimitrovgrad | 38 | 36 | 22 | -25 |
16 | Energetik Ouren | 36 | 36 | 18 | -15 |
17 | Gazovik Orenburg | 35 | 36 | 15 | -18 |
18 | Tobol Kurgan | 21 | 36 | 25 | -47 |
19 | Saturn Naberejnye Chelny P | 1. 3 | 36 | 29 | -74 |
Klubb | D3 siden | 2004 rangering |
---|---|---|
Machouk-KMV Pyatigorsk | 2003 | 3 |
Avtodor Vladikavkaz | 1995 | 4 |
Olimpia Volgograd | 2000 | 5 |
Torpedo Voljski | 1998 | 7 |
Angoucht Nazran | 1996 | 8 |
Krasnodar-2000 | 2001 | 10 |
Tekstilchtchik Kamychin | 2003 | 11 |
Droujba Maykop | 1999 | 12 |
SKA Rostov | 2003 | 1. 3 |
Soudostroitel Astrakhan | 2000 | 14 |
Rotor-2 Volgograd | 2004 | 15 |
Spartak-UGP Anapa | 2005 | 2 ( D4 , sør) |
Sotsji-04 | 2005 | 6 (D5, Krasnodar) |
Rang | Team | Pts | J | P | Diff |
---|---|---|---|---|---|
1 | Angoucht Nazran | 53 | 24 | 5 | +22 |
2 | Machouk-KMV Pyatigorsk | 51 | 24 | 3 | +23 |
3 | Rotor-2 Volgograd | 45 | 24 | 7 | +20 |
4 | Olimpia Volgograd | 45 | 24 | 5 | +27 |
5 | Spartak-UGP Anapa P | 44 | 24 | 8 | +14 |
6 | Avtodor Vladikavkaz | 33 | 24 | 11 | -7 |
7 | Sotsji-04 s | 32 | 24 | 10 | -2 |
8 | Torpedo Voljski | 31 | 24 | 11 | +6 |
9 | Droujba Maykop | 30 | 24 | 10 | -3 |
10 | Krasnodar-2000 | 29 | 24 | 1. 3 | -4 |
11 | SKA Rostov | 20 | 24 | 12 | -22 |
12 | Soudostroitel Astrakhan | 16 | 24 | 14 | -27 |
1. 3 | Tekstilchtchik Kamychin | 11 | 24 | 19 | -48 |
I 2005-sesongen fant den tredje utgaven av PFL Cup sted på slutten av sesongen i løpet av november måned. Dette samler vinnerne av hver gruppe i et enkelt basseng og ser dem konkurrere en gang på nøytral bakke, på Luzhniki stadion i Moskva . Den første på plassering på slutten av turneringen er utpekt som mester i tredje divisjon og mottar trofeet til PFL-cupen.
Den Sodovik Sterlitamak vinner konkurransen og er oppkalt mester i tredje divisjon.
Rang | Team | Pts | J | P | Diff | Resultater (▼ dom., ► utv.) | SOD | ANG | MET | BALL | SAL |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sodovik Sterlitamak | 12 | 4 | 0 | +10 | Sodovik Sterlitamak | 1-0 | 4-0 | |||
2 | Angoucht Nazran | 6 | 4 | 2 | 0 | Angoucht Nazran | 2-0 | 2-4 | |||
3 | Metallurg Krasnoyarsk | 6 | 4 | 2 | -1 | Metallurg Krasnoyarsk | 0-3 | 2-1 | |||
4 | Baltika Kaliningrad | 4 | 4 | 2 | -1 | Baltika Kaliningrad | 0-2 | 1-1 | |||
5 | Salyut-Energia Belgorod | 1 | 4 | 3 | -8 | Salyut-Energia Belgorod | 0-1 | 0-3 |