2014 europeiske lagmesterskap i badminton
2014 europeiske lagmesterskap i badminton
Navigasjon
Amsterdam Kazan 2016
2014-utgaven av det europeiske mesterskapet i badminton holdes i Basel , Sveits fra 11. til16. februar 2014.
Medaljere
Herrekonkurranse
Deltagende lag og grupper
26 lag deltar i herrekonkurransen og er delt inn i fire grupper på fire og to grupper på fem etter uavgjort.
Gruppespill
-
Den første i hver gruppe kvalifiserer seg til kvartfinalen, samt de to beste andreplassene.
Gruppeklassifisering 1
|
Team
|
Poeng
|
J
|
V
|
D
|
MP
|
MC
|
+/-
|
---|
1 |
Danmark |
3 |
3 |
3 |
0 |
15 |
0 |
+15
|
2 |
Tsjekkia |
2 |
3 |
2 |
1 |
8 |
7 |
+1
|
3 |
Irland |
1 |
3 |
1 |
2 |
7 |
8 |
-1
|
4 |
Slovakia |
0 |
3 |
0 |
3 |
0 |
15 |
-15
|
Gruppe 1-resultater
11. februar
|
Danmark
|
5
|
0
|
Tsjekkia
|
11. februar
|
Slovakia
|
0
|
5
|
Irland
|
12. februar
|
Danmark
|
5
|
0
|
Slovakia
|
12. februar
|
Tsjekkia
|
3
|
2
|
Irland
|
13. februar
|
Danmark
|
5
|
0
|
Irland
|
13. februar
|
Tsjekkia
|
5
|
0
|
Slovakia
|
Gruppe 2-resultater
11. februar
|
Tyskland
|
5
|
0
|
Bulgaria
|
11. februar
|
Slovenia
|
4
|
1
|
sveitsisk
|
12. februar
|
Bulgaria
|
4
|
1
|
sveitsisk
|
12. februar
|
Tyskland
|
4
|
1
|
Slovenia
|
13. februar
|
Bulgaria
|
1
|
4
|
Slovenia
|
13. februar
|
Tyskland
|
5
|
0
|
sveitsisk
|
Gruppeklassifisering 3
|
Team
|
Poeng
|
J
|
V
|
D
|
MP
|
MC
|
+/-
|
---|
1 |
England |
3 |
3 |
3 |
0 |
1. 3 |
2 |
+11
|
2 |
Skottland |
2 |
3 |
2 |
1 |
9 |
6 |
+3
|
3 |
Belgia |
1 |
3 |
1 |
2 |
7 |
8 |
-1
|
4 |
Island |
0 |
3 |
0 |
3 |
1 |
14 |
-1. 3
|
Gruppe 3-resultater
11. februar
|
Belgia
|
4
|
1
|
Island
|
11. februar
|
England
|
4
|
1
|
Skottland
|
12. februar
|
Skottland
|
5
|
0
|
Island
|
12. februar
|
England
|
4
|
1
|
Belgia
|
13. februar
|
Skottland
|
3
|
2
|
Belgia
|
13. februar
|
England
|
5
|
0
|
Island
|
Grupperangering 4
|
Team
|
Poeng
|
J
|
V
|
D
|
MP
|
MC
|
+/-
|
---|
1 |
Finland |
3 |
3 |
3 |
0 |
1. 3 |
2 |
+11
|
2 |
Russland |
2 |
3 |
2 |
1 |
12 |
3 |
+9
|
3 |
Italia |
1 |
3 |
1 |
2 |
3 |
12 |
-9
|
4 |
Israel |
0 |
3 |
0 |
3 |
2 |
1. 3 |
-11
|
Gruppe 4-resultater
11. februar
|
Israel
|
2
|
3
|
Italia
|
11. februar
|
Russland
|
2
|
3
|
Finland
|
12. februar
|
Russland
|
5
|
0
|
Israel
|
12. februar
|
Finland
|
5
|
0
|
Italia
|
13. februar
|
Finland
|
5
|
0
|
Israel
|
13. februar
|
Russland
|
5
|
0
|
Italia
|
Gruppeklassifisering 5
|
Team
|
Poeng
|
J
|
V
|
D
|
MP
|
MC
|
+/-
|
---|
1 |
Sverige |
4 |
4 |
4 |
0 |
16 |
4 |
+12
|
2 |
Nederland |
3 |
4 |
3 |
1 |
17 |
3 |
+14
|
3 |
Østerrike |
2 |
4 |
2 |
2 |
8 |
12 |
-4
|
4 |
Estland |
1 |
4 |
1 |
3 |
4 |
16 |
-12
|
5 |
Wales |
0 |
4 |
0 |
4 |
5 |
15 |
-10
|
Gruppe 5-resultater
11. februar
|
Nederland
|
5
|
0
|
Østerrike
|
11. februar
|
Sverige
|
5
|
0
|
Estland
|
11. februar
|
Nederland
|
2
|
3
|
Sverige
|
11. februar
|
Østerrike
|
4
|
0
|
Wales
|
12. februar
|
Nederland
|
5
|
0
|
Estland
|
12. februar
|
Sverige
|
3
|
2
|
Wales
|
13. februar
|
Østerrike
|
0
|
5
|
Sverige
|
13. februar
|
Estland
|
3
|
2
|
Wales
|
13. februar
|
Nederland
|
5
|
0
|
Wales
|
13. februar
|
Østerrike
|
4
|
1
|
Estland
|
Gruppeklassifisering 6
|
Team
|
Poeng
|
J
|
V
|
D
|
MP
|
MC
|
+/-
|
---|
1 |
Ukraina |
4 |
4 |
4 |
0 |
17 |
3 |
+14
|
2 |
Frankrike |
3 |
4 |
3 |
1 |
17 |
3 |
+14
|
3 |
Litauen |
2 |
4 |
2 |
2 |
9 |
11 |
-2
|
4 |
Spania |
1 |
4 |
1 |
3 |
4 |
16 |
-12
|
5 |
Norge |
0 |
4 |
0 |
4 |
3 |
17 |
-14
|
Gruppe 6-resultater
11. februar
|
Frankrike
|
5
|
0
|
Litauen
|
11. februar
|
Spania
|
3
|
2
|
Norge
|
11. februar
|
Frankrike
|
5
|
0
|
Spania
|
11. februar
|
Litauen
|
1
|
4
|
Ukraina
|
12. februar
|
Frankrike
|
5
|
0
|
Norge
|
12. februar
|
Spania
|
0
|
5
|
Ukraina
|
13. februar
|
Litauen
|
4
|
1
|
Spania
|
13. februar
|
Norge
|
0
|
5
|
Ukraina
|
13. februar
|
Frankrike
|
2
|
3
|
Ukraina
|
13. februar
|
Litauen
|
4
|
1
|
Norge
|
Knockout-fase
Kvartfinale
Danmark 3 - 0 Russland
Finland 3 - 0 Sverige
|
Sett 1
|
Sett 2
|
Sett 3
|
1 |
SH1 |
City Lång
|
21 |
21 |
|
Henri hurskainen
|
1. 3 |
10 |
|
2 |
SH2 |
Eetu Heino
|
21 |
21 |
|
Gabriel Ulldahl
|
18 |
17 |
|
3 |
SH3 |
Anton Kaisti
|
18 |
21 |
21
|
Mathias borg
|
21 |
14 |
16
|
4 |
DH2 |
Eetu Heino / City Lång
|
ikke spilt
|
Henri Hurskainen / Jonathan Nordh
| 5 |
DH1 |
Iikka Heino / Anton Kaisti
|
ikke spilt
|
Filip Michael Duwall Myhren / Nico Ruponen
|
|
Frankrike 2 - 3 England
Ukraina 1 - 3 Tyskland
|
Sett 1
|
Sett 2
|
Sett 3
|
1 |
SH1 |
Dmytro Zavadsky
|
21 |
15 |
21
|
Marc Zwiebler
|
18 |
21 |
16
|
2 |
SH2 |
Valeriy Atrashchenkov
|
18 |
16 |
|
Dieter Domke
|
21 |
21 |
|
3 |
SH3 |
Artem Pochtarev
|
14 |
17 |
|
Lukas schmidt
|
21 |
21 |
|
4 |
DH1 |
Valeriy Atrashchenkov / Gennadiy Natarov
|
12 |
6 |
|
Michael Fuchs / Johannes Schöttler
|
21 |
21 |
|
5 |
DH2 |
Artem Pochtarev / Dmytro Zavadsky
|
ikke spilt
|
Peter Käsbauer / Ingo Kindervater
|
|
Semifinaler
Endelig
Kvinnelig konkurranse
Deltagende lag og grupper
21 lag deltar i damekonkurransen og er delt inn i fire grupper på fire og en gruppe på fem etter uavgjort.
Gruppespill
-
Den første i hver gruppe kvalifiserer seg til kvartfinalen, samt de tre beste andreplassene.
Gruppeklassifisering 1
|
Team
|
Poeng
|
J
|
V
|
D
|
MP
|
MC
|
+/-
|
---|
1 |
Danmark |
3 |
3 |
3 |
0 |
15 |
0 |
+15
|
2 |
Tsjekkia |
2 |
3 |
2 |
1 |
9 |
6 |
+3
|
3 |
Tyrkia |
1 |
3 |
1 |
2 |
4 |
11 |
-7
|
4 |
Ungarn |
0 |
3 |
0 |
3 |
2 |
1. 3 |
-12
|
Gruppe 1-resultater
11. februar
|
Danmark
|
5
|
0
|
Tsjekkia
|
11. februar
|
Tyrkia
|
4
|
1
|
Ungarn
|
12. februar
|
Tsjekkia
|
4
|
1
|
Ungarn
|
12. februar
|
Danmark
|
5
|
0
|
Tyrkia
|
13. februar
|
Tsjekkia
|
5
|
0
|
Tyrkia
|
13. februar
|
Danmark
|
5
|
0
|
Ungarn
|
Gruppeklassifisering 2
|
Team
|
Poeng
|
J
|
V
|
D
|
MP
|
MC
|
+/-
|
---|
1 |
Tyskland |
3 |
3 |
3 |
0 |
1. 3 |
2 |
+11
|
2 |
Spania |
2 |
3 |
2 |
1 |
10 |
5 |
+5
|
3 |
Island |
1 |
3 |
1 |
2 |
6 |
9 |
-3
|
4 |
Latvia |
0 |
3 |
0 |
3 |
1 |
14 |
-1. 3
|
Gruppe 2-resultater
11. februar
|
Tyskland
|
5
|
0
|
Latvia
|
11. februar
|
Spania
|
3
|
2
|
Island
|
12. februar
|
Tyskland
|
3
|
2
|
Spania
|
12. februar
|
Latvia
|
1
|
4
|
Island
|
13. februar
|
Tyskland
|
5
|
0
|
Island
|
13. februar
|
Latvia
|
0
|
5
|
Spania
|
Gruppe 3-resultater
11. februar
|
Bulgaria
|
5
|
0
|
Irland
|
11. februar
|
Nederland
|
1
|
4
|
Frankrike
|
12. februar
|
Irland
|
1
|
4
|
Frankrike
|
12. februar
|
Bulgaria
|
4
|
1
|
Nederland
|
13. februar
|
Bulgaria
|
4
|
1
|
Frankrike
|
13. februar
|
Irland
|
3
|
2
|
Nederland
|
Gruppe 4-resultater
11. februar
|
Russland
|
4
|
1
|
sveitsisk
|
11. februar
|
Belgia
|
2
|
3
|
Skottland
|
12. februar
|
sveitsisk
|
3
|
2
|
Skottland
|
12. februar
|
Russland
|
5
|
0
|
Belgia
|
13. februar
|
Russland
|
3
|
2
|
Skottland
|
13. februar
|
sveitsisk
|
3
|
2
|
Belgia
|
Gruppeklassifisering 5
|
Team
|
Poeng
|
J
|
V
|
D
|
MP
|
MC
|
+/-
|
---|
1 |
England |
4 |
4 |
4 |
0 |
20 |
0 |
+20
|
2 |
Ukraina |
3 |
4 |
3 |
1 |
15 |
5 |
+10
|
3 |
Estland |
2 |
4 |
2 |
2 |
6 |
14 |
-8
|
4 |
Wales |
1 |
4 |
1 |
3 |
5 |
15 |
-10
|
5 |
Finland |
0 |
4 |
0 |
4 |
4 |
16 |
-12
|
Gruppe 5-resultater
11. februar
|
England
|
5
|
0
|
Estland
|
11. februar
|
Ukraina
|
5
|
0
|
Wales
|
11. februar
|
Estland
|
3
|
2
|
Finland
|
11. februar
|
England
|
5
|
0
|
Ukraina
|
12. februar
|
England
|
5
|
0
|
Wales
|
12. februar
|
Ukraina
|
5
|
0
|
Finland
|
12. februar
|
Estland
|
0
|
5
|
Ukraina
|
12. februar
|
Wales
|
3
|
2
|
Finland
|
13. februar
|
England
|
5
|
0
|
Finland
|
13. februar
|
Estland
|
3
|
2
|
Wales
|
Knockout-fase
|
Kvartfinale
|
|
Semifinaler
|
|
Endelig
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
den 14 februar til 16 pm
|
|
|
den 15 februar til 17 pm
|
|
|
den 16 februar til 15 pm
|
|
|
Danmark
|
3
|
|
|
Spania
|
1
|
|
|
Danmark
|
3
|
|
den 14 februar til 14 pm
|
|
|
Bulgaria
|
1
|
|
|
Bulgaria
|
3
|
|
|
|
Ukraina
|
0
|
|
|
Danmark
|
3
|
|
den 14 februar til 14 pm
|
|
|
Russland
|
0
|
|
Frankrike
|
0
|
|
den 15 februar til 13 pm
|
|
|
Russland
|
3
|
|
|
Russland
|
3
|
|
den 14 februar til 14 pm
|
|
|
Tyskland
|
2
|
|
|
England
|
0
|
|
|
|
Tyskland
|
3
|
|
|
Kvartfinale
Danmark 3 - 1 Spania
|
Sett 1
|
Sett 2
|
Sett 3
|
1 |
SD1 |
Line Kjærsfeldt
|
21 |
16 |
10
|
Carolina Marin
|
19 |
21 |
21
|
2 |
SD2 |
Sandra-Maria Jensen
|
12 |
21 |
24
|
Beatriz korrelerer
|
21 |
18 |
22
|
3 |
SD3 |
Anna thea madsen
|
15 |
21 |
21
|
Clara Azurmendi
|
21 |
18 |
15
|
4 |
DD2 |
Line Damkjaer Kruse / Marie Røpke
|
21 |
21 |
|
Beatriz Corrales / Carolina Marin
|
12 |
17 |
|
5 |
DD1 |
Christinna Pedersen / Kamilla Rytter Juhl
|
ikke spilt
|
Clara Azurmendi / Laura Samaniego
|
Bulgaria 3 - 0 Ukraina
|
Sett 1
|
Sett 2
|
Sett 3
|
1 |
SD1 |
Petya Nedelcheva
|
21 |
21 |
|
Marija Ulitina
|
15 |
1. 3 |
|
2 |
SD2 |
Linda zetchiri
|
21 |
21 |
|
Natalya Voytsekh
|
11 |
15 |
|
3 |
SD3 |
Stefani Stoeva
|
21 |
21 |
|
Yuliya Kazarinova
|
18 |
19 |
|
4 |
DD2 |
Petya Nedelcheva / Dimitria Popstoikova
|
ikke spilt
|
Marija Ulitina / Natalya Voytsekh
| 5 |
DD1 |
Gabriela Stoeva / Stefani Stoeva
|
ikke spilt
|
Yuliya Kazarinova / Yelyzaveta Zharka
|
|
Frankrike 0 - 3 Russland
England 0 - 3 Tyskland
|
Sett 1
|
Sett 2
|
Sett 3
|
1 |
SD1 |
Sarah rullator
|
11 |
8 |
|
Karin Schnaase
|
21 |
21 |
|
2 |
DD2 |
Heather Olver / Kate Robertshaw
|
15 |
12 |
|
Johanna Goliszewski / Birgit Michels
|
21 |
21 |
|
3 |
SD2 |
Chapman-fontenen
|
11 |
19 |
|
Olga Konon
|
21 |
21 |
|
4 |
DD2 |
Gabrielle Adcock / Lauren Smith (en)
|
ikke spilt
|
Isabel Herttrich / Carla Nelte
| 5 |
SD3 |
Chloe bjørk
|
ikke spilt
|
Fabienne Deprez
|
|
Semifinaler
Danmark 3 - 1 Bulgaria
|
Sett 1
|
Sett 2
|
Sett 3
|
1 |
SD1 |
Line Kjærsfeldt
|
21 |
25 |
|
Petya Nedelcheva
|
6 |
23 |
|
2 |
SD2 |
Sandra-Maria Jensen
|
21 |
21 |
|
Linda zetchiri
|
15 |
15 |
|
3 |
SD3 |
Mia blichfeldt
|
15 |
23 |
14
|
Stefani Stoeva
|
21 |
21 |
21
|
4 |
DD2 |
Line Damkjaer Kruse / Marie Røpke
|
21 |
16 |
21
|
Petya Nedelcheva / Linda Zetchiri
|
16 |
21 |
15
|
5 |
DD1 |
Christinna Pedersen / Kamilla Rytter Juhl
|
ikke spilt
|
Gabriela Stoeva / Stefani Stoeva
|
|
Russland 3 - 2 Tyskland
|
Sett 1
|
Sett 2
|
Sett 3
|
1 |
SD1 |
Natalia Perminova
|
1. 3 |
22 |
16
|
Karin Schnaase
|
21 |
20 |
21
|
2 |
SD2 |
Ella Diehl
|
21 |
9 |
2
|
Olga Konon
|
19 |
21 |
0 ab
|
3 |
SD3 |
Anastasia Chervaykova
|
25 |
21 |
|
Fabienne Deprez
|
23 |
19 |
|
4 |
DD2 |
Olga Morozova / Nina Vislova
|
16 |
21 |
18
|
Isabel Herttrich / Carla Nelte
|
21 |
18 |
21
|
5 |
DD1 |
Ekanerina Bolotova / Anastasia Chervaykova
|
21 |
19 |
21
|
Johanna Goliszewski / Birgit Michels
|
16 |
21 |
19
|
|
Endelig
Danmark 3 - 0 Russland
|
Sett 1
|
Sett 2
|
Sett 3
|
1 |
SD1 |
Line Kjærsfeldt
|
21 |
21 |
|
Natalia Perminova
|
17 |
14 |
|
2 |
SD2 |
Sandra-Maria Jensen
|
21 |
21 |
|
Ella Diehl
|
1. 3 |
16 |
|
3 |
SD3 |
Mia blichfeldt
|
21 |
21 |
|
Anastasia Chervaykova
|
16 |
19 |
|
4 |
DD2 |
Line Damkjaer Kruse / Marie Røpke
|
ikke spilt
|
Olga Morozova / Nina Vislova
| 5 |
DD1 |
Christinna Pedersen / Kamilla Rytter Juhl
|
ikke spilt
|
Ekanerina Bolotova / Anastasia Chervaykova
|
|
|
Eksterne linker
(no) "Championship results " , på tournamentsoftware.com