Sport | Aerob gymnastikk |
---|---|
Arrangør (er) | European Gymnastics Union |
Redigering | 8 th edition |
Steder) | Arques ( FRA ) |
Datert | fra 7 til 10. november 2013 |
Nasjoner | 22 |
Deltakere | 247 |
Forsøk | 7 |
Offesiell nettside | [1] |
Den 8 th europeiske Aerobic Gymnastikk mesterskapet ble holdt i Arques , Frankrike , fra 7 til10. november 2013.
I løpet av disse mesterskapene finner også juniorkonkurranser sted.
Forsøk | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
Individuell | |||
Menn detaljerte resultater |
Riccardo Pentassuglia ( ITA ) | Mircea Zamfir ( ROU ) | Benjamin Garavel ( FRA ) |
Kvinner detaljerte resultater |
Sara Moreno ( ESP ) | Lubov Gazov ( AUT ) | Dóra Hegyi ( HUN ) |
Grupper | |||
Par detaljerte resultater |
Russland Dukhik Dzhnazyan Denis Soloviev Romania Maria Bianca Becze Marius Ciprian Petruse |
Ikke tildelt |
Italia Michela Castoldi Davide Donati |
Trio detaljerte resultater |
Romania Andreea Bogati Oana Corina Constantin Anca Claudia Surdu |
Russland Dukhik Dzhanazyan Alexander Kondratichev Denis Soloviev |
Frankrike Maxime Decker-Breitel Mathieu Deliers Benjamin Garavel |
Detaljerte resultater grupper |
Frankrike Maxime Decker-Breitel Mathieu Deliers Jonathan Gajdane Benjamin Garavel David Orta |
Romania Maria Bianca Becze Andreea Bogati Oana Corina Constantin Diana Cristina Deac Anca Claudia Surdu |
Russland Danil Chayun Veronika Korneva Kirill Lobaznyuk Denis Shurupov Igor Trushkov |
Trinn detaljerte resultater |
Russland Danil Chayun Irina Dobryagina Aleksei Germano Veronika Korneva Evgeniia Kudymova Kirill Lobaznyuk Denis Shurupov Oxana Trukhacheva |
Frankrike Clara Baraquet Maxime Decker-Breitel Mathieu Deliers Jonathan Gajdane Nicolas Garavel Gavin Jourdan Chrystel Lejeune David Orta |
Ungarn Sara Bernadett Borlai Zsofia Etenyi Bettina Kovacs Ramona Kovacs Julia Szabo Gabriella Szarvas Anita Taskai Cecilia Ujvari |
Dans detaljerte resultater |
Russland Danil Chayun Irina Dobryagina Aleksei Germanov Veronika Korneva Evgeniia Kudymova Kirill Lobaznyuk Oxana Trukhacheva Igor Trushkov |
Ungarn Anett Bako Alexandra Hagymasi Dora Hegyi Orsolya Kun Dora Lenvay Reka Lenvay Dorina Nagy Agota Szorenyi |
Frankrike Clara Baraquet Maxime Decker-Breitel Mathieu Deliers Jonathan Gajdane Aurélie Joly Chrystel Lejeune David Orta Océane Ropital |
Rang | Nasjon | Gull | Sølv | Bronse | Total |
---|---|---|---|---|---|
1 | RUS | 3 | 1 | 1 | 5 |
2 | ROU | 2 | 3 | 0 | 5 |
3 | ENG | 1 | 1 | 3 | 5 |
4 | HUN | 1 | 1 | 1 | 3 |
5 | ITA | 1 | 0 | 1 | 2 |
6 | ESP | 1 | 0 | 0 | 1 |
7 | AUT | 0 | 1 | 0 | 1 |