Sport | kunstløp |
---|---|
Arrangør (er) | ISU |
Redigering | 93 th |
Steder) | Bratislava |
Datert | 22. til 28. januar 2001 |
Forsøk | 4 |
Nettsted (er) | Ondrej Nepela Arena |
Det europeiske mesterskapet i kunstløp i 2001 finner sted fra 22 til28. januar 2001på Ondrej Nepela Arena i Bratislava , Slovakia .
Skøyteløpere er kvalifiserte for rettssaken hvis de representerer et europeisk medlemsland i International Skating Union ( International Skating Union på engelsk) og hvis de har fylt 15 år før 1. juli 2000 i deres fødeland. Den tilsvarende konkurransen for ikke-europeiske skatere er 2001 Four Continents Championship . Nasjonale føderasjoner velger skøyteløpere i henhold til sine egne kriterier.
Basert på resultatene av det europeiske mesterskapet i 2000 , tillater det internasjonale skøyteforbundet hvert land å ha en til tre bidrag per disiplin.
Innganger | Mine herrer | Damer | Par | Isdans |
---|---|---|---|---|
3 |
Russland Ukraina |
Russland |
Tyskland Russland Ukraina |
Frankrike Italia |
2 |
Tyskland Bulgaria Frankrike |
Finland Frankrike Danmark Ungarn Italia Ukraina |
Estland Frankrike Polen Tsjekkia |
Tyskland Israel Litauen Polen Russland Ukraina |
Hvis ikke oppført ovenfor, er bare en oppføring tillatt. |
For det sjette året (etter EM 1994 , 1996 , 1997 , 1999 og 2000 ) innfører International Skating Union en kvalifiseringsrunde for de enkelte mannlige og kvinnelige kategoriene. Kvalifikasjonene er delt inn i to gruppe A og B. For disse 2001-EM har topp 15 i hver gruppe tilgang til kortprogrammet, deretter får de 24 beste gratisprogrammet. Kvalifiserende poeng teller mot sluttresultatet.
Rang | Nasjon | Gull | Sølv | Bronse | Total |
---|---|---|---|---|---|
1 | Russland | 3 | 3 | 2 | 8 |
2 | Italia | 1 | 0 | 0 | 1 |
3 | Frankrike | 0 | 1 | 2 | 3 |
Total | 4 | 4 | 4 | 12 |
For sesongen 2000/2001 beregnes poengene etter følgende metode:
Rang | Etternavn | Nasjon | Poeng | Kval. B |
Kval. PÅ |
Prog. kort |
Prog. gratis |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Evgeni plushenko | Russland | 2.0 | 1 | 1 | 1 | |
2 | Aleksey yagudin | Russland | 3.6 | 1 | 2 | 2 | |
3 | Stanick Jeannette | Frankrike | 7.2 | 3 | 5 | 3 | |
4 | Aleksandr abt | Russland | 7.6 | 2 | 3 | 5 | |
5 | Sergei Davydov | Hviterussland | 12.2 | 4 | 6 | 7 | |
6 | Andrejs Vlascenko | Tyskland | 12.8 | 6 | 4 | 8 | |
7 | Ivan Dinev | Bulgaria | 13.0 | 3 | 1. 3 | 4 | |
8 | Frédéric dambier | Frankrike | 14.2 | 7 | 9 | 6 | |
9 | Stephane Lambiel | sveitsisk | 15.2 | 5 | 7 | 9 | |
10 | Róbert Kažimír | Slovakia | 18.6 | 5 | 11 | 10 | |
11 | Vakhtang Murvanidze | Georgia | 19.0 | 8 | 8 | 11 | |
12 | Markus Leminen | Finland | 20.8 | 7 | 10 | 12 | |
1. 3 | Vitali Danilchenko | Ukraina | 24.8 | 4 | 17 | 1. 3 | |
14 | Konstantin Kostin | Latvia | 26.8 | 9 | 12 | 16 | |
15 | Gheorghe Chiper | Romania | 26.8 | 2 | 15 | 17 | |
16 | Silvio smalun | Tyskland | 28.4 | 12 | 16 | 14 | |
17 | Sergei rylov | Aserbajdsjan | 29.6 | 8 | 14 | 18 | |
18 | Alexei Kozlov | Estland | 30.0 | 6 | 21 | 15 | |
19 | Robert Grzegorczyk | Polen | 35.4 | 14 | 18 | 19 | |
20 | Michael shmerkin | Israel | 36,0 | 10 | 20 | 20 | |
21 | Kristoffer Berntsson | Sverige | 39,0 | 9 | 24 | 21 | |
22 | Konstantin Tupikov | Ukraina | 39.2 | 12 | 19 | 23 | |
23 | Kevin Van Der Perren | Belgia | 41.2 | 15 | 22 | 22 | |
Forlatelse | Dmytro Dmytrenko | Ukraina | 10 | 23 | |||
Skaters eliminert etter kort program | |||||||
25 | Zoltán Tóth | Ungarn | 11 | 25 | NC | ||
26 | Angelo Dolfini | Italia | 11 | 27 | NC | ||
27 | Gregor Urbas | Slovenia | 1. 3 | 26 | NC | ||
28 | Alan street | Storbritannia | 1. 3 | 28 | NC | ||
29 | Hristo Turlakov | Bulgaria | 15 | 29 | NC | ||
30 | Daniel Peinado | Spania | 14 | 30 | NC | ||
Skøyteløpere eliminert etter kvalifisering | |||||||
31 | Clemens Jonas | Østerrike | 16 | NC | |||
31 | Lukáš Rakowski | Tsjekkia | 16 | NC | |||
33 | Panagiotis Markouizos | Hellas | 17 | NC | |||
33 | Aidas Reklys | Litauen | 17 | NC | |||
35 | Miloš Milanović | RF-Jugoslavia | 18 | NC |
Rang | Etternavn | Nasjon | Poeng | Kval. PÅ |
Kval. B |
Prog. kort |
Prog. gratis |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Irina Slutskaya | Russland | 2.0 | 1 | 1 | 1 | |
2 | Maria butyrskaya | Russland | 4.2 | 1 | 3 | 2 | |
3 | Viktoria Volchkova | Russland | 8.2 | 5 | 2 | 5 | |
4 | Elena Liashenko | Ukraina | 8.4 | 2 | 6 | 4 | |
5 | Sarah meier | sveitsisk | 10.2 | 3 | 5 | 6 | |
6 | Júlia Sebestyén | Ungarn | 11.2 | 4 | 11 | 3 | |
7 | Elina kettunen | Finland | 14.6 | 4 | 10 | 7 | |
8 | Galina Maniachenko | Ukraina | 16.2 | 5 | 7 | 10 | |
9 | Vanessa Gusmeroli | Frankrike | 18.8 | 6 | 4 | 14 | |
10 | Vanessa Giunchi | Italia | 19.0 | 8 | 1. 3 | 8 | |
11 | Silvia fontana | Italia | 20.8 | 6 | 9 | 1. 3 | |
12 | Susanne Stadlmüller | Tyskland | 22.8 | 9 | 12 | 12 | |
1. 3 | Zuzana Babiaková | Slovakia | 23.8 | 11 | 14 | 11 | |
14 | Tamara Dorofejev | Ungarn | 25.0 | 7 | 22 | 9 | |
15 | Sabina Wojtala | Polen | 28.2 | 3 | 15 | 18 | |
16 | Hristina Vassileva | Bulgaria | 30.6 | 12 | 18 | 15 | |
17 | Zoe Jones | Storbritannia | 32,0 | 7 | 17 | 19 | |
18 | Anna wenzel | Østerrike | 33.8 | 1. 3 | 21 | 16 | |
19 | Alisa drei | Finland | 34.4 | 9 | 23 | 17 | |
20 | Lenka Seniglova | Tsjekkia | 35.4 | 10 | 19 | 20 | |
21 | Karen venhuizen | Nederland | 35.4 | 12 | 16 | 21 | |
22 | Idora Hegel | Kroatia | 38.2 | 8 | 20 | 23 | |
23 | Julia Vorobieva | Aserbajdsjan | 41.0 | 10 | 25 | 22 | |
Forlatelse | Julia Soldatova | Hviterussland | 2 | 8 | |||
Skatere eliminert etter det korte programmet | |||||||
25 | Klara Bramfeldt | Sverige | 14 | 24 | NC | ||
26 | Roxana luca | Romania | 11 | 27 | NC | ||
27 | Anja Bratec | Slovenia | 14 | 26 | NC | ||
28 | Darya zuravicky | Israel | 1. 3 | 28 | NC | ||
29 | Olga Vassiljeva | Estland | 15 | 29 | NC | ||
Forlatelse | Kaja Hanevold | Norge | 15 | NC | |||
Skøyteløpere eliminert etter kvalifisering | |||||||
31 | Melania Albea | Spania | 16 | NC | |||
31 | Ellen Mareels | Belgia | 16 | NC | |||
33 | Julia Lebedeva | Armenia | 17 | NC | |||
33 | Julia selepen | Litauen | 17 | NC | |||
35 | Anna Chatziathanassiou | Hellas | 18 | NC |
Rang | Etternavn | Nasjon | Poeng | Prog. kort |
Prog. gratis |
---|---|---|---|---|---|
1 | Elena Berejnaya / Anton Sikharulidze | Russland | 1.5 | 1 | 1 |
2 | Tatiana Totmianina / Maksim Marinin | Russland | 3.5 | 3 | 2 |
3 | Sarah Abitbol / Stéphane Bernadis | Frankrike | 4.0 | 2 | 3 |
4 | Maria Petrova / Aleksey Tikhonov | Russland | 6.0 | 4 | 4 |
5 | Sabrina Lefrançois / Jérôme Blanchard | Frankrike | 8.0 | 6 | 5 |
6 | Aljona Savchenko / Stanislav Morozov | Ukraina | 9.5 | 7 | 6 |
7 | Oľga Beständigová / Jozef Beständig | Slovakia | 11.0 | 8 | 7 |
8 | Inga Rodionova / Andrei Kroukov | Aserbajdsjan | 13.5 | 9 | 9 |
9 | Mariana Kautz / Norman Jeschke | Tyskland | 14.0 | 12 | 8 |
10 | Viktoria Shklover / Valdis Mintals | Estland | 15.0 | 10 | 10 |
11 | Michaela Krutská / Marek Sedlmajer | Tsjekkia | 18.0 | 14 | 11 |
12 | Maria Krasiltseva / Artem Znachkov | Armenia | 18.5 | 1. 3 | 12 |
1. 3 | Ivana Durin / Andrei Maximov | RF-Jugoslavia | 20.5 | 15 | 1. 3 |
Forlatelse | Dorota Zagórska / Mariusz Siudek | Polen | 5 | ||
Forlatelse | Tatiana Chuvaeva / Dmitri Palamarchuk | Ukraina | 11 |
Rang | Etternavn | Nasjon | Poeng | Obligatorisk dans 1 |
Obligatorisk dans 2 |
Original dans |
Gratis dans |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Barbara Fusar-Poli / Maurizio Margaglio | Italia | 2.2 | 2 | 1 | 1 | 1 |
2 | Marina Anissina / Gwendal Peizerat | Frankrike | 4.8 | 1 | 2 | 2 | 3 |
3 | Irina Lobacheva / Ilia Averboukh | Russland | 5.0 | 3 | 3 | 3 | 2 |
4 | Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas | Litauen | 8.0 | 4 | 4 | 4 | 4 |
5 | Galit Chait / Sergei Sakhnovski | Israel | 10.0 | 5 | 5 | 5 | 5 |
6 | Kati Winkler / René Lohse | Tyskland | 12.0 | 6 | 6 | 6 | 6 |
7 | Elena Grushina / Ruslan Goncharov | Ukraina | 14.2 | 7 | 8 | 7 | 7 |
8 | Albena Denkova / Maxim Staviski | Bulgaria | 16.8 | 8 | 7 | 8 | 9 |
9 | Tatiana Navka / Roman Kostomarov | Russland | 17.0 | 9 | 9 | 9 | 8 |
10 | Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder | Frankrike | 20.0 | 10 | 10 | 10 | 10 |
11 | Sylwia Nowak / Sebastian Kolasiński | Polen | 22.0 | 11 | 11 | 11 | 11 |
12 | Marika Humphreys / Vitali Baranov | Storbritannia | 25.0 | 1. 3 | 1. 3 | 1. 3 | 12 |
1. 3 | Eliane Hugentobler / Daniel Hugentobler | sveitsisk | 25.0 | 12 | 12 | 12 | 1. 3 |
14 | Alia Ouabdesselam / Benjamin Delmas | Frankrike | 28.0 | 14 | 14 | 14 | 14 |
15 | Gloria Agogliati / Luciano Milo | Italia | 30.0 | 15 | 15 | 15 | 15 |
16 | Kristin Freizer / Igor Lukanin | Aserbajdsjan | 33.6 | 17 | 18 | 16 | 17 |
17 | Natalia Gudina / Alexei Beletsky | Israel | 33.8 | 18 | 17 | 18 | 16 |
18 | Zita Gebora / András Visontai | Ungarn | 34.6 | 16 | 16 | 17 | 18 |
19 | Kateřina Kovalová / David Szurman | Tsjekkia | 38.2 | 20 | 19 | 19 | 19 |
20 | Valentina Anselmi / Fabrizio Pedrazzini | Italia | 40.4 | 21 | 21 | 20 | 20 |
21 | Stephanie Rauer / Thomas Rauer | Tyskland | 41,8 | 19 | 22 | 21 | 21 |
22 | Alexandra Kauc / Filip Bernadowski | Polen | 45.6 | 22 | 20 | 22 | 24 |
23 | Alla Beknazarova / Yuri Kocherzhenko | Ukraina | 46,0 | 23 | 25 | 24 | 22 |
24 | Zuzana Durkovska / Marian Mesaros | Slovakia | 46.2 | 24 | 23 | 23 | 23 |
Dansepar eliminert etter den originale dansen | |||||||
25 | Anna Mosenkova / Sergei Sychov | Estland | 27 | 24 | 25 | NC | |
26 | Tiffany Hyden / Vazgen Azroyan | Armenia | 25 | 26 | 26 | NC | |
27 | Alissa de Carbonnel / Alexander Malkov | Hviterussland | 26 | 27 | 27 | NC | |
28 | Kamilla Szolnoki / Dejan Illes | Kroatia | 28 | 28 | 28 | NC | |
29 | Tatiana Siniaver / Tornike Tukvadze | Georgia | 29 | 29 | 29 | NC | |
30 | Ana Galich / Andrei Shishkov | Bosnia og Herzegovina | 30 | 31 | 30 | NC | |
31 | Dominyka Valiukeviciute / Aurimas Radisauskas | Litauen | 31 | 30 | 31 | NC |