Sport | kunstløp |
---|---|
Arrangør (er) | ISU |
Redigering | 81 th |
Steder) | Birmingham |
Datert | 17. til 22. januar 1989 |
Forsøk | 4 |
Nettsted (er) | Nasjonalt utstillingssenter |
Det europeiske mesterskapet i kunstløp i 1989 finner sted fra 17 til22 januar1989 på National Exhibition Centre i Birmingham , Storbritannia .
I isdans, fra denne sesongen 1988/1989, ble antallet obligatoriske danser redusert fra tre til to.
Skaters er kvalifisert for forsøket hvis de representerer en europeisk medlemsland i International Skating Union ( International Skating Union på engelsk). Nasjonale forbund velger sine skatere i henhold til sine egne kriterier.
Basert på resultatene fra EM 1988 , lar International Skating Union hvert land ha en til tre påmeldinger per disiplin.
Forsøk | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
Mine herrer detaljerte resultater |
Alexander Fadeev | Grzegorz Filipowski | Petr barna |
Damer detaljerte resultater |
Claudia Leistner | Natalia Lebedeva | Patricia neske |
Par detaljerte resultater |
Larisa Seleznyova / Oleg Makarov | Mandy Wötzel / Axel Rauschenbach | Natalia Mishkutenok / Artur Dmitriev |
Ice dance detaljerte resultater |
Marina Klimova / Sergei Ponomarenko | Maïa Oussova / Alexandre Jouline | Natalia Annenko / Genrikh Sretenski |
Rang | Nasjon | Gull | Sølv | Bronse | Total |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sovjetunionen | 3 | 2 | 2 | 7 |
2 | Vest-Tyskland | 1 | 0 | 1 | 2 |
3 | Øst-Tyskland | 0 | 1 | 0 | 1 |
Polen | 0 | 1 | 0 | 1 | |
5 | Tsjekkoslovakia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Total | 4 | 4 | 4 | 12 |
For sesongen 1988/1989 blir poengene beregnet etter følgende metode:
Rang | Etternavn | Nasjon | Poeng | Fig. impo. |
Prog. kort |
Prog. gratis |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Alexander Fadeev | Sovjetunionen | 2.4 | 2 | 1 | 1 |
2 | Grzegorz Filipowski | Polen | 4.4 | 3 | 2 | 2 |
3 | Petr barna | Tsjekkoslovakia | 6.4 | 4 | 3 | 3 |
4 | Dmitry Gromov | Sovjetunionen | 10.8 | 11 | 4 | 4 |
5 | Daniel Weiss | Vest-Tyskland | 12.0 | 5 | 5 | 7 |
6 | Vyacheslav Zahorodnyuk | Sovjetunionen | 13.0 | 8 | 8 | 5 |
7 | Axel Mederic | Frankrike | 19.4 | 7 | 6 | 1. 3 |
8 | Peter Johansson | Sverige | 19.6 | 16 | 12 | 6 |
9 | Lars Dresler | Danmark | 21.0 | 12 | 7 | 12 |
10 | Alessandro riccitelli | Italia | 21.4 | 9 | 1. 3 | 10 |
11 | András Száraz | Ungarn | 21.6 | 1. 3 | 9 | 11 |
12 | Ronny winkler | Øst-Tyskland | 21.8 | 18 | 11 | 8 |
1. 3 | Eric Millot | Frankrike | 23.4 | 15 | 14 | 9 |
14 | Ralf burghart | Østerrike | 26,0 | 6 | 16 | 14 |
15 | Christian Newberry | Storbritannia | 28.0 | 10 | 15 | 15 |
16 | Oula Jääskeläinen | Finland | 34.4 | 19 | 18 | 16 |
17 | Tomislav Čižmešija | Jugoslavia | 35,0 | 14 | 19 | 18 |
18 | Jan Erik Digernes | Norge | 35.6 | 21 | 17 | 17 |
19 | John Martin | Storbritannia | 38.4 | 17 | 21 | 19 |
Oppgivelse | Richard zander | Vest-Tyskland | 1 | 10 | ||
Skater eliminert etter kort program | ||||||
21 | Boyko Aleksiev | Bulgaria | 20 | 20 | NC |
Rang | Etternavn | Nasjon | Poeng | Fig. impo. |
Prog. kort |
Prog. gratis |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Claudia Leistner | Vest-Tyskland | 2.0 | 1 | 1 | 1 |
2 | Natalia Lebedeva | Sovjetunionen | 5.4 | 4 | 3 | 2 |
3 | Patricia neske | Vest-Tyskland | 9.2 | 8 | 5 | 3 |
4 | Simone lang | Øst-Tyskland | 9.6 | 6 | 2 | 6 |
5 | Natalia Gorbenko | Sovjetunionen | 12.4 | 3 | 7 | 7 |
6 | Joanne conway | Storbritannia | 13.2 | 2 | 4 | 10 |
7 | Evelyn Großmann | Øst-Tyskland | 13.4 | 12 | 6 | 5 |
8 | Surya bonaly | Frankrike | 15.6 | 17 | 8 | 4 |
9 | Tamara Téglássy | Ungarn | 18.6 | 10 | 11 | 8 |
10 | Yvonne gomez | Spania | 20.2 | 1. 3 | 10 | 9 |
11 | Željka Čižmešija | Jugoslavia | 21.2 | 5 | 12 | 12 |
12 | Yvonne pokorny | Østerrike | 21.6 | 7 | 1. 3 | 11 |
1. 3 | Sabine Contini | Italia | 26,0 | 14 | 9 | 15 |
14 | Helene Persson | Sverige | 29.4 | 11 | 15 | 16 |
15 | Anisette Torp-Lind | Danmark | 29.8 | 21 | 14 | 1. 3 |
16 | Stefanie Schmid | sveitsisk | 30.2 | 15 | 17 | 14 |
17 | Claude Peri | Frankrike | 30.2 | 9 | 16 | 17 |
18 | Jacqueline Soames | Storbritannia | 36.6 | 18 | 19 | 18 |
19 | Jeltje Schulten | Nederland | 38.6 | 19 | 20 | 19 |
Oppgivelse | Mirela Gawłowska | Polen | 16 | 23 | ||
Skatere eliminert etter det korte programmet | ||||||
21 | Iveta Voralova | Tsjekkoslovakia | 20 | 21 | NC | |
22 | Sandrine Goes | Belgia | 25 | 18 | NC | |
23 | Elina Hänninen | Finland | 22 | 22 | NC | |
24 | Anita thorenfeldt | Norge | 24 | 24 | NC | |
25 | Asia aleksieva | Bulgaria | 23 | 25 | NC | |
26 | Andrea Gránitz | Ungarn | 26 | 26 | NC |
Rang | Etternavn | Nasjon | Poeng | Prog. kort |
Prog. gratis |
---|---|---|---|---|---|
1 | Larisa Seleznyova / Oleg Makarov | Sovjetunionen | 1.5 | 1 | 1 |
2 | Mandy Wötzel / Axel Rauschenbach | Øst-Tyskland | 3.0 | 2 | 2 |
3 | Natalia Mishkutenok / Artur Dmitriev | Sovjetunionen | 4.5 | 3 | 3 |
4 | Elena Kvitchenko / Rashid Kadyrkaev | Sovjetunionen | 6.0 | 4 | 4 |
5 | Cheryl Peake / Andrew Naylor | Storbritannia | 7.5 | 5 | 5 |
6 | Anuschka Gläser / Stefan Pfrengle | Vest-Tyskland | 9.0 | 6 | 6 |
7 | Lisa Cushley / Neil Cushley | Storbritannia | 10.5 | 7 | 7 |
8 | Sonja Adalbert / Daniele Caprano | Vest-Tyskland | 12.0 | 8 | 8 |
9 | Anna Górecka / Arkadiusz Górecki | Polen | 13.5 | 9 | 9 |
Rang | Etternavn | Nasjon | Poeng | pålagte danser |
Original dans |
Gratis dans |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Marina Klimova / Sergei Ponomarenko | Sovjetunionen | 2.0 | 1 | 1 | 1 |
2 | Maïa Oussova / Alexandre Jouline | Sovjetunionen | 4.0 | 2 | 2 | 2 |
3 | Natalia Annenko / Genrikh Sretenski | Sovjetunionen | 6.0 | 3 | 3 | 3 |
4 | Klára Engi / Attila Tóth | Ungarn | 8.0 | 4 | 4 | 4 |
5 | Stefania Calegari / Pasquale Camerlengo | Italia | 11.0 | 6 | 6 | 5 |
6 | Sharon Jones / Paul Askham | Storbritannia | 11.0 | 5 | 5 | 6 |
7 | Andrea Juklova / Martin Šimeček | Tsjekkoslovakia | 14.4 | 8 | 7 | 7 |
8 | Dominique Yvon / Frédéric Palluel | Frankrike | 15.6 | 7 | 8 | 8 |
9 | Małgorzata Grajcar / Andrzej Dostatni | Polen | 18.0 | 9 | 9 | 9 |
10 | Andrea Weppelmann / Hendryk Schamberger | Vest-Tyskland | 20.4 | 11 | 10 | 10 |
11 | Sophie Moniotte / Pascal Lavanchy | Frankrike | 21.6 | 10 | 11 | 11 |
12 | Susanna Rahkamo / Petri Kokko | Finland | 24.0 | 12 | 12 | 12 |
1. 3 | Anna Croci / Luca Mantovani | Italia | 26,0 | 1. 3 | 1. 3 | 1. 3 |
14 | Karen Quinn / Alan Abretti | Storbritannia | 29.0 | 15 | 15 | 14 |
15 | Krisztina Kerekes / Csaba Szentpéteri | Ungarn | 29.0 | 14 | 14 | 15 |
16 | Diane Gerencser / Bernard Columberg | sveitsisk | 32,0 | 16 | 16 | 16 |
17 | Ursula Holik / Herbert Holik | Østerrike | 34,0 | 17 | 17 | 17 |