Sport | vektløfting |
---|---|
Steder) | Santo Domingo ( DOM ) |
Datert |
av 30. september 2006 på 7. oktober 2006 |
De 2006 World Vektløfting Championships blir holdt fra 30 september til å 7 oktober i Den dominikanske republikk .
Begivenhet | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
56 kg | ||||||
Nappet |
Li Zheng Kina |
128 kg |
Hoàng Anh Tuấn Vietnam |
124 kg |
Sergio Álvarez Cuba |
123 kg |
Ren og rykk |
Sergio Álvarez Cuba |
156 kg |
Lee Jong-hoon Sør-Korea |
155 kg |
Hoàng Anh Tuấn Vietnam |
152 kg |
Total |
Li Zheng Kina |
280 kg |
Sergio Álvarez Cuba |
279 kg |
Hoàng Anh Tuấn Vietnam |
276 kg |
62 kg | ||||||
Nappet |
Qiu Kina |
140 kg |
Óscar Figueroa Colombia |
137 kg |
Israel José Rubio Venezuela |
133 kg |
Ren og rykk |
Qiu Kina |
168 kg |
Manuel Minginfel De forente stater i Mikronesia |
165 kg |
Diego Salazar Colombia |
164 kg |
Total |
Qiu Kina |
308 kg |
Óscar Figueroa Colombia |
297 kg |
Diego Salazar Colombia |
295 kg |
69 kg | ||||||
Nappet |
Shi Zhiyong Kina |
150 kg |
Mete Binay Tyrkia |
147 kg |
Vencelas Dabaya Frankrike |
146 kg |
Ren og rykk |
Vencelas Dabaya Frankrike |
186 kg |
Armen Ghazaryan Armenia |
178 kg |
Shi Zhiyong Kina |
177 kg |
Total |
Vencelas Dabaya Frankrike |
332 kg |
Shi Zhiyong Kina |
327 kg |
Demir Demirev Bulgaria |
318 kg |
77 kg | ||||||
Nappet |
Li Hongli Kina |
167 kg |
Taner Sağır Tyrkia |
166 kg |
Ara Khachatryan Armenia |
165 kg |
Ren og rykk |
Oleg Perepechenov Russland |
198 kg |
Vladislav Lukanin Russland |
197 kg |
Taner Sağır Tyrkia |
195 kg |
Total |
Taner Sağır Tyrkia |
361 kg |
Li Hongli Kina |
359 kg |
Ara Khachatryan Armenia |
357 kg |
85 kg | ||||||
Nappet |
Andrei Rybakou Hviterussland |
180 kg |
Tigran Martirosyan Armenia |
172 kg |
Aslanbek Ediev Russland |
172 kg |
Ren og rykk |
Andrei Rybakou Hviterussland |
203 kg |
Roman Khamatchin Russland |
203 kg |
Aslanbek Ediev Russland |
201 kg |
Total |
Andrei Rybakou Hviterussland |
383 kg |
Aslanbek Ediev Russland |
373 kg |
Tigran Martirosyan Armenia |
370 kg |
94 kg | ||||||
Nappet |
Roman Konstantinov Russland |
177 kg |
Mukhamat Sozayev Russland |
176 kg |
Ilya Ilyin Kasakhstan |
175 kg |
Ren og rykk |
Szymon Kołecki Polen |
219 kg |
Ilya Ilyin Kasakhstan |
217 kg |
Yoandry Hernández Cuba |
216 kg |
Total |
Ilya Ilyin Kasakhstan |
392 kg |
Szymon Kołecki Polen |
392 kg |
Roman Konstantinov Russland |
392 kg |
105 kg | ||||||
Nappet |
Dmitry Lapikov Russland |
194 kg |
Marcin Dołęga Polen |
193 kg |
Dmitry Klokov Russland |
188 kg |
Ren og rykk |
Marcin Dołęga Polen |
222 kg |
Dmitry Lapikov Russland |
220 kg |
Robert Dołęga Polen |
219 kg |
Total |
Marcin Dołęga Polen |
415 kg |
Dmitry Lapikov Russland |
414 kg |
Dmitry Klokov Russland |
406 kg |
+105 kg | ||||||
Nappet |
Hossein Rezazadeh Iran |
202 kg |
Artem Udachyn Ukraina |
199 kg |
Viktors Ščerbatihs Latvia |
198 kg |
Ren og rykk |
Hossein Rezazadeh Iran |
246 kg |
Dong Feng Kina |
245 kg |
Mohamed Ihsan Egypt |
241 kg |
Total |
Hossein Rezazadeh Iran |
448 kg |
Artem Udachyn Ukraina |
439 kg |
Dong Feng Kina |
437 kg |
Begivenhet | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
48 kg | ||||||
Nappet |
Yang Lian Kina |
98 kg RM |
Aree Wiratthaworn Thailand |
85 kg |
Svetlana Ulyanova Russland |
83 kg |
Ren og rykk |
Yang Lian Kina |
119 kg RM |
Hiromi Miyake Japan |
108 kg |
Svetlana Ulyanova Russland |
105 kg |
Total |
Yang Lian Kina |
217 kg RM |
Aree Wiratthaworn Thailand |
188 kg |
Hiromi Miyake Japan |
188 kg |
53 kg | ||||||
Nappet |
Qiu Hongxia Kina |
98 kg |
Raema Lisa Rumbewas Indonesia |
95 kg |
Suda Chaleephay Thailand |
92 kg |
Ren og rykk |
Qiu Hongxia Kina |
128 kg RM |
Suda Chaleephay Thailand |
115 kg |
Raema Lisa Rumbewas Indonesia |
115 kg |
Total |
Qiu Hongxia Kina |
226 kg RM |
Raema Lisa Rumbewas Indonesia |
210 kg |
Suda Chaleephay Thailand |
207 kg |
58 kg | ||||||
Nappet |
Svetlana Tsarukayeva Russland |
108 kg |
Qiu Hongmei Kina |
107 kg |
Wandee Kameaim Thailand |
100 kg |
Ren og rykk |
Wandee Kameaim Thailand |
130 kg |
Qiu Hongmei Kina |
130 kg |
Svetlana Tsarukayeva Russland |
125 kg |
Total |
Qiu Hongmei Kina |
237 kg |
Svetlana Tsarukayeva Russland |
233 kg |
Wandee Kameaim Thailand |
230 kg |
63 kg | ||||||
Nappet |
Ouyang Xiaofang Kina |
110 kg |
Svetlana Shimkova Russland |
108 kg |
Meline Daluzyan Armenia |
105 kg |
Ren og rykk |
Ouyang Xiaofang Kina |
136 kg |
Svetlana Shimkova Russland |
133 kg |
Meline Daluzyan Armenia |
127 kg |
Total |
Ouyang Xiaofang Kina |
246 kg |
Svetlana Shimkova Russland |
241 kg |
Meline Daluzyan Armenia |
232 kg |
69 kg | ||||||
Nappet |
Oxana Slivenko Russland |
123 kg RM |
Liu Chunhong Kina |
111 kg |
Tatiana Matveyeva Russland |
110 kg |
Ren og rykk |
Oxana Slivenko Russland |
140 kg |
Jeane Lassen Canada |
136 kg |
Tatiana Matveyeva Russland |
135 kg |
Total |
Oxana Slivenko Russland |
263 kg |
Tatiana Matveyeva Russland |
245 kg |
Jeane Lassen Canada |
238 kg |
75 kg | ||||||
Nappet |
Nadezhda Yevstyukhina Russland |
122 kg |
Cao Lei Kina |
118 kg |
Nahla Ramadan Egypt |
115 kg |
Ren og rykk |
Cao Lei Kina |
150 kg |
Nadezhda Yevstyukhina Russland |
145 kg |
Zarema Kasayeva Russland |
136 kg |
Total |
Cao Lei Kina |
268 kg |
Nadezhda Yevstyukhina Russland |
267 kg |
Zarema Kasayeva Russland |
246 kg |
+75 kg | ||||||
Nappet |
Mu Shuangshuang Kina |
136 kg |
Jang Mi-ran Sør-Korea |
135 kg |
Olha Korobka Ukraina |
127 kg |
Ren og rykk |
Jang Mi-ran Sør-Korea |
179 kg |
Mu Shuangshuang Kina |
178 kg |
Olha Korobka Ukraina |
157 kg |
Total |
Jang Mi-ran Sør-Korea |
314 kg |
Mu Shuangshuang Kina |
314 kg |
Olha Korobka Ukraina |
284 kg |
Rangering av store medaljer
|
Rangering av alle medaljer: Stor og liten
|
Menn
|
Kvinner
|