Sport | Kano Kajakk |
---|---|
Utgaver | 37 th |
Steder) | Dartmouth , Canada |
Datert | 12. august 2009 på 16. august 2009 |
Nasjoner | 68 |
Deltakere | 669 |
Forsøk | 27 + 8 i demonstrasjon |
Nettsted (er) | Lake Banook |
Offesiell nettside | “ Http://www.canoe09.ca ” ( Arkiv • Wikiwix • Archive.is • Google • Hva skal jeg gjøre? ) (Tilgang 25. mars 2013 ) |
Navigasjon
Det 37. verdensmesterskapet i landevei i kano-kajakk ble holdt i Dartmouth ( Canada ) fra12. august 2009 på 16. august 2009på Lake Banook. Dette er andre gang den kanadiske byen arrangerer disse mesterskapene, etter mesterskapet i 1997 .
På den årlige kongressen til International Canoe Federation (FIC) i Roma i 2008 ble det vedtatt et nytt konkurranseprogram for verdensmesterskap. C-4500m, K-4500m og K-4 1000m-menn for menn er erstattet av stafettløp i C-1 4 × 200m for menn, og K-1 4 × 200m for menn. Menn og kvinner. Bevis for Handikayak og damekano ble også inkludert i programmet for disse mesterskapene som demonstrasjonsarrangementer.
Forsøk | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
C-1200 m | Valentyn Demyanenko ( AZE ) | 39.048 | Nikolay Lipkin ( RUS ) | 39.234 | Jevgenij Shuklin ( LTU ) | 39.978 |
C-1500 m | Dzianis Harazha ( BLR ) | 1: 49,723 | Nikolay Lipkin ( RUS ) | 1: 49,750 | Mathieu Goubel ( FRA ) | 1: 50,714 |
C-1 1000 m | Vadim Menkov ( UZB ) | 3: 55,497 | Mathieu Goubel ( FRA ) | 3: 56,047 | Sebastian Brendel ( GER ) | 4: 00.215 |
C-1-relé 4 × 200 m |
Russland Yevgeniy Ignatov Nikolay Lipkin Viktor Melantev Ivan Shtyl |
2: 49,838 |
Ungarn Attila Bozsil László Foltán Gábor Horváth Attila Vajda |
2: 51,977 |
Frankrike Mathieu Goubel Thomas Simart William Tchamba Bertrand Hemonic |
2: 52,455 |
C-2200 m |
Litauen Tomas Gadeikis Raimundas Labuckas |
36.433 |
Russland Yevgeniy Ignatov Ivan Shtyl |
36.753 |
Tyskland Stefan Holtz Robert Nuck |
37,085 |
C-2500 m |
Tyskland Stefan Holtz Robert Nuck |
1: 41,310 |
Russland Yevgeniy Ignatov Ivan Shtyl |
1: 41,782 |
Aserbajdsjan Sergey Bezugliy Maksim Prokopenko |
1: 42,660 |
C-2 1000 m |
Tyskland Erik Leue Tomasz Wylenzek |
3: 37,380 |
Aserbajdsjan Sergey Bezugliy Maksim Prokopenko |
3: 37,462 |
Russland Nikolay Lipkin Viktor Melantev |
3: 38,758 |
C-4 200 m |
Hviterussland Aliaksandr Bahdanovich Dzmitry Rabchanka Aliaksandr Vauchetski Dzmitry Vaitsishkin |
34,147 |
Russland Aleksandr Kostoglod Nikolay Lipkin Viktor Melantev Sergey Ulegin |
34.499 |
Ungarn Attila Bozsil László Foltán Gabor Horvath Gergo Nemeth |
35,235 |
C-4 1000 m |
Hviterussland Dzianis Harazha Dzmitry Rabchanka Dzmitry Vaitsishkin Aliaksandr Vauchetski |
3: 21,595 |
Tyskland Chris Wend Thomas Lück Erik Rebstock Ronald Verch |
3: 22,141 |
Romania Catalin Costache Silviu Simioncencu Iosif Chirila Andrei Cuculici |
3: 23,733 |
Forsøk | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K-1200 m | Ronald Rauhe ( GER ) | 35,134 | Oleg Kharytonov ( UKR ) | 35.650 | Artem Kononuk ( RUS ) | 35,696 |
K-1500 m | Ronald Rauhe ( GER ) | 1: 37,605 | Anders Gustafsson ( SWE ) | 1: 37,679 | Ken Wallace ( AUS ) | 1: 38,255 |
K-1 1000 m | Max Hoff ( GER ) | 3: 29.425 | Anders Gustafsson ( SWE ) | 3: 30.976 | Adam van Koeverden ( CAN ) | 3: 31.285 |
K-1-relé 4 × 200 m |
Spania Francisco Llera Saul Craviotto Carlos Perez Ekaitz Saies |
2: 27,422 |
Tyskland Norman Bröckl Jonas Ems Torsten Lubisch Ronald Rauhe |
2: 28.530 |
Frankrike Guillaume Burger Arnaud Hybois Sébastien Jouve Jean-Baptiste Lutz |
2: 29,614 |
K-2 200 m |
Hviterussland Vadzim Makhneu Raman Piatrushenka |
32,229 |
Spania Saul Craviotto Carlos Perez |
32,231 |
Canada Andrew Willows Richard Dober, Jr. |
32 653 |
K-2500 m |
Hviterussland Vadzim Makhneu Raman Piatrushenka |
1: 29.408 |
Ungarn Zoltan Kammerer Gabor Kucsera |
1: 29,695 |
Tyskland Hendrick Bertz Marcus Gross |
1: 30.372 |
K-2 1000 m |
Spania Emilio Merchan Diego Cosgaya |
3: 14,610 |
Australia David Smith Luke Morrison |
3: 15.809 |
Cuba Reiner Torres Carlos Montalvo |
3: 16.071 |
K-4 200 m |
Hviterussland Vadzim Makhneu Raman Piatrushenka Dziamyan Turchyn Taras Valko |
30.412 |
Slovakia Juraj Tarr Erik Vlcek Richard Riszdorfer Michal Riszdorfer |
30.525 |
Russland Alexander Dyachenko Sergey Khovanskiy Stepan Shevchuk Roman Zarubin |
30.608 |
K-4 1000 m |
Hviterussland Vadzim Makhneu Artur Litvinchuk Raman Piatrushenka Aliaksei Abalmasau |
2: 57,437 |
Frankrike Guillaume Burger Vincent Lecrubier Philippe Colin Sébastien Jouve |
2: 58,022 |
Slovakia Juraj Tarr Erik Vlcek Richard Riszdorfer Michal Riszdorfer |
2: 58,593 |
Forsøk | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
C-1200 m | Jenna Marks ( CAN ) | 56,195 | Hannah Menke ( USA ) | 58,839 | Luciana Costa ( BRA ) | 1: 00.404 |
C-1500 m | Nicole Haywood ( CAN ) | 2: 20,762 | Hannah Menke ( USA ) | 2: 29,630 | Maria Kazakova ( RUS ) | 2: 32,064 |
C-2200 m |
Canada Maria Halavrezos Jenna Marks |
48.399 |
Ecuador Maria Belen Ibarra Trivino Mia Cameila Friend Chung |
50.991 |
Storbritannia Samantha Rippington Lisa Suttle |
51,141 |
C-2500 m |
Canada Maria Halavrezos Jenna Marks |
2: 10,625 |
Storbritannia Samantha Rippington Lisa Suttle |
2: 18,427 |
Ecuador Maria Belen Ibarra Trivino Mia Cameila Friend Chung |
2: 19.377 |
Bare offisielle arrangementer.
Rang | Nasjon | Gull | Sølv | Bronse | Total |
---|---|---|---|---|---|
1 | Tyskland | 7 | 8 | 3 | 18 |
2 | Hviterussland | 7 | 0 | 0 | 7 |
3 | Ungarn | 6 | 4 | 2 | 12 |
4 | Spania | 2 | 1 | 1 | 4 |
5 | Russland | 1 | 5 | 3 | 9 |
6 | Aserbajdsjan | 1 | 1 | 1 | 3 |
7 | Polen | 1 | 1 | 0 | 2 |
8 | Litauen | 1 | 0 | 1 | 2 |
9 | Usbekistan | 1 | 0 | 0 | 1 |
10 | Frankrike | 0 | 2 | 4 | 6 |
11 | Sverige | 0 | 2 | 1 | 3 |
12 | Slovakia | 0 | 1 | 2 | 3 |
1. 3 | Australia | 0 | 1 | 1 | 2 |
14 | Ukraina | 0 | 1 | 0 | 1 |
15 | Canada | 0 | 0 | 3 | 3 |
16 | Sør-Afrika | 0 | 0 | 1 | 1 |
- | Cuba | 0 | 0 | 1 | 1 |
- | Italia | 0 | 0 | 1 | 1 |
- | Portugal | 0 | 0 | 1 | 1 |
- | Romania | 0 | 0 | 1 | 1 |
Total | 27 | 27 | 27 | 81 |
68 nasjoner ble registrert før konkurransen startet. Antallet parenteser tilsvarer utøverne som er påmeldt per nasjon (menn / kvinner).