Sport | ishockey for kvinner |
---|---|
Arrangør (er) | IIHF |
Utgaver | 5. th |
Steder) | Europa |
Datert |
av 24. oktober 2008 på 1 st februar 2009 |
Deltakere | 19 lag |
Vinner | SKIF Nizhny Novgorod |
---|
Navigasjon
Den 2008-2009 sesongen er 5 th utgaven av European Women Cup av ishockey mester klubber .
Den SKIF Nizjnij Novgorod vant tittelen etter endt første i Super-finalen.
Den første i hver gruppe kvalifiserer seg til andre runde.
Gruppe A fant sted fra 24 til 26. oktober 2008i Slaný ( Tsjekkia ).
Pl. | Team | PYSJAMAS | V | VP | DP | D | Pts | BP | F.Kr. | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | HC Slavia Praha | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 9 | 71 | 0 | +71 |
2 | HDK Terme Maribor | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 6 | 23 | 9 | +14 |
3 | Polis Akademisi ve Koleji | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 3 | 5 | 43 | -38 |
4 | Ferencváros TC | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 47 | -47 |
Gruppe B fant sted fra 31. oktober på 2. november 2008i Alleghe ( Italia ).
Gruppe C fant sted fra 31. oktober på 2. november 2008i Tukums ( Latvia ).
Pl. | Team | PYSJAMAS | V | VP | DP | D | Pts | BP | F.Kr. | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Herlev Hornets | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 9 | 16 | 7 | +9 |
2 | SHK Laima | 3 | 1 | 0 | 1 | 1 | 4 | 8 | 9 | -1 |
3 | Vålerenga Ishockey | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 3 | 7 | 11 | -4 |
4 | Slough Phantoms | 3 | 0 | 1 | 0 | 2 | 2 | 12 | 16 | -4 |
31. oktober 2008 | Vålerenga Ishockey | 4-3 (0-2; 4-0; 0-1) |
Slough Phantoms | TUKO-senteret, Tukums |
31. oktober 2008 | Herlev Hornets | 3-1 (2-1; 1-0; 0-0) |
SHK Laima | TUKO-senteret, Tukums |
1 st november 2008 | SHK Laima | 4-5 faner (1-3; 2-1; 1-0; 0-0; 0-1) |
Slough Phantoms | TUKO-senteret, Tukums |
1 st november 2008 | Vålerenga Ishockey | 2-5 (1-2; 1-0; 0-3) |
Herlev Hornets | TUKO-senteret, Tukums |
2. november 2008 | SHK Laima | 3-1 (2-0; 1-0; 0-1) |
Vålerenga Ishockey | TUKO-senteret, Tukums |
2. november 2008 | Slough Phantoms | 4-8 (4-2; 0-2; 0-4) |
Herlev Hornets | TUKO-senteret, Tukums |
Gruppe D fant sted fra 31. oktober på 2. november 2008i Nizjnij Novgorod ( Russland ).
Pl. | Team | PYSJAMAS | V | VP | DP | D | Pts | BP | F.Kr. | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | SKIF Nizhny Novgorod | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 6 | 34 | 0 | +34 |
2 | HC Cergy-Pontoise | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 3 | 1. 3 | 10 | +3 |
3 | SC Miercurea-Ciuc | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 37 | -37 |
De to første fra hver gruppe kvalifiserer seg til Super Final.
Gruppe E fant sted fra 5 til 7. desember 2008i Kralupy nad Vltavou ( Tsjekkia ).
Pl. | Team | PYSJAMAS | V | VP | DP | D | Pts | BP | F.Kr. | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Espoo blues | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 9 | 20 | 1 | +19 |
2 | Aisulu Almaty | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 6 | 14 | 8 | +6 |
3 | HC Slavia Praha | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 3 | 1. 3 | 6 | +7 |
4 | Herlev Hornets | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 2 | 34 | -32 |
Gruppe F fant sted fra 5 til 7. desember 2008i Segeltorp ( Sverige ).
Pl. | Team | PYSJAMAS | V | VP | DP | D | Pts | BP | F.Kr. | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | SKIF Nizhny Novgorod | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 9 | 18 | 2 | +16 |
2 | Segeltorps IF | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 6 | 10 | 10 | 0 |
3 | DHC Langenthal | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 3 | 7 | 11 | -4 |
4 | ESC Planegg | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 7 | 19 | -12 |
Superfinalen fant sted fra 30. januar på 1 st februar 2009i Lohja ( Finland ).
Pl. | Team | PYSJAMAS | V | VP | DP | D | Pts | BP | F.Kr. | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | SKIF Nizhny Novgorod | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 9 | 11 | 4 | +7 |
2 | Segeltorps IF | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 6 | 11 | 4 | +7 |
3 | Espoo blues | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 3 | 6 | 11 | -5 |
4 | Aisulu Almaty | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 4 | 1. 3 | -9 |
Belønning | Leken | Team |
---|---|---|
Beste sitter | Alexandra kyobe | Segeltorps IF |
Beste forsvarer | Jenni Hiirikoski | SKIF Nizhny Novgorod |
Beste spiss | Erika Holst | Segeltorps IF |
Vinner av SKIF European Champion Clubs Cup Nizhny Novgorod |
Målvakter: Nadejda Alexandrova , Alena Kropatcheva Forsvarere: Alena Khomitch , Jenni Hiirikoski , Aleksandra Kapoustina , Kati Kovalainen , Victoria Samarina , Anna Chtchoukina , Larissa Teplygina Angrep : Ioulia Deoulina , Ielena Gouslistaïa , Karoliina Rantamäki , Olga Semenets , Ielena Silina , Olga Sossina , Tatiana Sotnikova , Svetlana Terentyeva , Svetlana Tkatschova , Oksana Tretyakova , Marjo Voutilainen Trener: Ievgueni Bobariko |