Sport | Friidrett |
---|---|
Arrangør (er) | EAA |
Utgaver | 14. th |
Steder) | Roma , Italia |
Datert | 26 og27. juni 1993 |
Nettsted (er) | Olympisk stadion |
Vinner | Russland (menn og kvinner) |
---|
Navigasjon
Den 14 th Europacupen friidrett nasjoner foregår på 26 og27. juni 1993i Roma i Italia for Super League, og 12 og 13 juni i Brussel for en st divisjon i Villach , København og Rotterdam for to e divisjon. Den inkluderer 20 arrangementer for menn og 17 for kvinner med utseendet til trippelhopp for kvinner . Cupen, fra toårige, blir årlig.
Den Russland - som er den første opptreden under dette navnet - vinner 2 hendelser, mannlige og kvinnelige, som argumenterer over 9 haller for første gang, gitt strukturen i Stadio Olimpico .
Torget | Land | Poeng |
---|---|---|
1 | Russland | 128 |
2 | Storbritannia | 124 |
3 | Frankrike | 123 |
4 | Tyskland | 119 |
5 | Italia | 112 |
6 | Ukraina | 97 |
7 | Spania | 76 |
8 | Polen | 65 |
9 | Tsjekkia | 54 |
Torget | Land | Poeng |
---|---|---|
1 | Russland | 141 |
2 | Romania | 102 |
3 | Ukraina | 97,5 |
4 | Tyskland | 96 |
5 | Storbritannia | 91 |
6 | Frankrike | 75 |
7 | Polen | 62 |
8 | Italia | 55.5 |
9 | Finland | 44 |
Det er usedvanlig 9 lag, Sovjetunionen har gitt vei til Russland og Ukraina, men tre er henvist til en st divisjon.
I mennenes konkurranse er stramt og ser for en st tid i Frankrike podium.
Den store taperen er Polen, degradert til både menn og kvinner.
Test | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m Vind: (+1,3 m / s) |
Linford Christie GBR |
10 s 22 |
Aleksandr Porkhomovskiy RUS |
10 s 28 |
Daniel Sangouma ENG |
10 s 42 |
200 m Vind: (-0,9 m / s) |
John Regis GBR |
20s 38 |
Andrey Fedoriv RUS |
20s 54 |
Robert Kurnicki GER |
20-årene 59 |
400 moh |
David Grindley GBR |
44 s 75 CR |
Dmitriy Golovastov RUS |
45 s 65 |
Jean-Louis Rapnouil FRA |
45 s 91 |
800 m |
Andrey Bulkovskiy UKR |
1:47:32 |
Andrea Benvenuti ITA |
1:47:63 |
Tom McKean GBR |
1:47:67 |
1500 moh |
Andrey Bulkovskiy UKR |
3:37:51 |
Fermín Cacho ESP |
3:38:09 |
Pascal Thiébaut FRA |
3:38:12 |
5000 moh |
Rob Denmark GBR |
13:30:02 |
Alessandro Lambruschini ITA |
13:30:96 |
Abel Antón ESP |
13:31:35 |
10.000 m |
Thierry Pantel ENG |
28:02:71 |
Francesco Panetta ITA |
28:13:99 |
José Carlos Adán ESP |
28:16:19 |
3000 m stig |
Steffen Brand GER |
8:17 77 |
Francesco Panetta ITA |
8:22:95 |
Thierry Brusseau FRA |
8:24:60 |
110 m hekk Vind: (-0,2 m / s) |
Colin Jackson GBR |
13 s 10 CR |
Florian Schwarthoff GER |
13 s 50 |
Dan Philibert FRA |
13s 62 |
400 m hekk |
Stéphane Diagana FRA |
48s 08 NR |
Olaf Hense GER |
48 s 48 |
Oleg Tverdokhleb UKR |
48s 70s |
4 × 100 m |
GBR Jason John Tony Jarrett John Regis Linford Christie |
38s 53 |
FRA Éric Perrot Daniel Sangouma Jean-Charles Trouabal Bruno Marie-Rose |
38 s 72 |
RUS Pavel Galkin Edvin Ivanov Andrey Fedoriv Aleksandr Porkhomovskiy |
38s 89 |
4 × 400 m |
GBR Du'aine Ladejo Kriss Akabusi John Regis David Grindley |
3 min 00 s 25 CR |
RUS Dmitriy Kliger Dmitriy Kosov Mikhail Vdovin Dmitriy Golovastov |
3 min 00 s 75 NR |
FRA Jean-Louis Rapnouil Pierre-Marie Hilaire André Jaffory Stéphane Diagana |
3:04:94 |
Høydehopp |
Artur Partyka POL |
2,30 m |
Jean-Charles Gicquel FRA |
2,30 m |
Roberto Ferrari ITA |
2,30 m |
Polhvelv |
Rodion Gataullin RUS |
6,00 m CR |
Sergey Bubka UKR |
5,80 m |
Javier García ESP |
5,70 m |
Lengdehopp |
Giovanni Evangelisti ITA |
8,04 m (b) |
Ángel Hernández ESP |
8,04 m (b) |
Stanislav Tarasenko RUS |
7,93 moh |
Trippelhopp |
Pierre Camara FRA |
17,46 m (b) |
Jonathan Edwards GBR |
17,27 m |
Ralf Jaros GER |
17,18 m |
Kulestøt |
Aleksandr Bagach UKR |
20,15 m |
Paolo Dal Soglio ITA |
19,79 moh |
Yevgeniy Palchikov RUS |
19,64 moh |
Diskuskast |
Lars Riedel GER |
66,30 m |
Dmitriy Shevchenko RUS |
63,96 moh |
Vladimir Zinchenko UKR |
62,42 moh |
Hammerkast |
Sergey Litvinov RUS |
80,78 moh |
Christophe Épalle FRA |
76,08 moh |
Andrey Skvaruk UKR |
76,00 m |
Spydkast |
Jan Železný CZE |
89,84 moh |
Mick Hill GBR |
80,76 moh |
Andrey Shevchuk RUS |
79,16 moh |
AR- post Continental ( arealrekord ) • CR Record mesterskap ( mesterskapsrekord ) • DNF ble ikke ferdig ( avsluttet ikke ) • DNS startet ikke ( startet ikke ) • DQ DQ ( diskvalifisering ) • MR- møterekord ( møter rekord ) • NR National posten ( posten nasjonalt ) • ELLER olympisk rekord ( olympisk rekord ) • PB personlig rekord ( personlig rekord ) • SB beste personlige prestasjoner av sesongen ( sesongbeste ) • WL Høyeste verden ytelse år ( verdensleder ) • WJR rekord verden Junior ( verdens juniorrekord ) • WR verdensrekord ( verdensrekord ) |
Test | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m (Vind: -0,3 m / s) |
Irina Privalova RUS |
11s 08 |
Marie-José Pérec FRA |
11s 27 |
Zhanna Tarnopolskaya UKR |
11s 29 |
200 m (Vind: +0,8 m / s) |
Irina Privalova RUS |
22s 30 |
Marie-José Pérec FRA |
22s 30 |
Silke Knoll GER |
22s 89 |
400 moh |
Yelena Ruzina RUS |
51 s 54 |
Elsa Devassoigne ENG |
51 s 92 |
Linda Keough GBR |
52s 14 |
800 m |
Ella Kovacs ROM |
1:57 5 |
Lyubov Kremlyova RUS |
1:59 8 |
Yelena Storchovaya UKR |
2 min 00 s 1 |
1500 m |
Vera Chuvashova RUS |
4:16:03 |
Violeta Beclea ROM |
4:16:36 |
Yvonne Murray GBR |
4:17:51 |
3000 m |
Margareta Keszeg ROM |
8:51 88 |
Yelena Kopytova RUS |
8:52:27 |
Alison Wyeth GBR |
8:52 98 |
10.000 m |
Viktoriya Nenasheva RUS |
32:33:46 |
Iulia Negura ROM |
32:36:05 |
Tamara Koba UKR |
32:39:50 |
100 m hekk (vind: +0,3 m / s) |
Marina Azyabina RUS |
12s 63 |
Jacqui Agyepong GBR |
13 s 17 |
Liliana Nastase ROM |
13 s 22 |
400 m hekk |
Sally Gunnell GBR |
53 s 73 CR |
Anna Knoroz RUS |
54 s 42 |
Nicoleta Carutasu ROM |
54 sek 94 |
4 × 100 m |
RUS Olga Bogoslovskaya Natalya Voronova Marina Trandenkova Irina Privalova |
42 s 79 |
FRA Patricia Girard Odiah Sidibé Maguy Nestoret Marie-José Pérec |
43 s 01 |
GER Melanie Paschke Silke Knoll Bettina Zipp Andrea Philipp |
43s 46 |
4 × 400 m |
RUS Yelena Golesheva Yelena Ruzina Vera Sychugova Tatyana Alekseyeva |
3:24:23 |
UKR Lyudmila Koshchey Aelita Yurchenko Yelena Nasonkina Lyudmila Dzhigalova |
3:27:37 |
GER Karin Janke Anja Rücker Jana Schönenberger Sandra Seuser |
3:27:80 |
Høydehopp |
Alina Astafei ROM |
2,00 m |
Heike Henkel GER |
1,96 moh |
Katarzyna Majchrzak POL |
1,92 moh |
Lengdehopp |
Heike Drechsler GER |
7,02 m |
Yelena Sinchukova RUS |
6,94 m (b) |
Fiona May GBR |
6,73 moh |
Trippelhopp |
Yolanda Chen RUS |
14,34 m (b) |
Helga Radtke GER |
14,05 m |
Inessa Kravets UKR |
13,99 m |
Kulestøt |
Anna Romanova RUS |
19,43 moh |
Valentina Fedyushina UKR |
18,91 m |
Stephanie Storp GER |
18,85 m |
Diskuskast |
Larisa Korotkevich RUS |
64,58 moh |
Larisa Mikhalchenko UKR |
63,04 m |
Renata Katewicz POL |
61,68 m |
Spydkast |
Felicia Tilea ROM |
62,68 moh |
Karen Forkel GER |
61,92 moh |
Yekaterina Ivakina RUS |
61,74 m |
AR- post Continental ( arealrekord ) • CR Record mesterskap ( mesterskapsrekord ) • DNF ble ikke ferdig ( avsluttet ikke ) • DNS startet ikke ( startet ikke ) • DQ DQ ( diskvalifisering ) • MR- møterekord ( møter rekord ) • NR National posten ( posten nasjonalt ) • ELLER olympisk rekord ( olympisk rekord ) • PB personlig rekord ( personlig rekord ) • SB beste personlige prestasjoner av sesongen ( sesongbeste ) • WL Høyeste verden ytelse år ( verdensleder ) • WJR rekord verden Junior ( verdens juniorrekord ) • WR verdensrekord ( verdensrekord ) |
Den endelige "B" er omgjort til en st Division ( First League ) og finner sted i Brussel 12. og 13. juni 1993. Arrangementet er veldig hektisk med to lag i Super League fremmet og rykket ned i fire to th divisjon.
Torget | Land | Poeng |
---|---|---|
1 | Sverige | 112 |
2 | Romania | 99,5 |
3 | Ungarn | 97 |
4 | Bulgaria | 94.5 |
5 | sveitsisk | 87,5 |
6 | Finland | 86 |
7 | Norge | 72 |
8 | Belgia | 71.5 |
Torget | Land | Poeng |
---|---|---|
1 | Hviterussland | 92 |
2 | Spania | 81 |
3 | sveitsisk | 79 |
4 | Tsjekkia | 78 |
5 | Bulgaria | 77.5 |
6 | Norge | 70 |
7 | Belgia | 67 |
8 | Ungarn | 66,5 |
På grunn av økningen i antall deltakende lag blir C-finalen til en andre divisjon (i engelsk 2. liga , delt inn i tre grupper. Disse finalene ble arrangert 12. og 13. juni 1993 i Villach (Østerrike), København og Rotterdam. Som tidligere år er det bare de første rangerte lagene som blir opprykket.
Torget | Land | Poeng |
---|---|---|
1 | Hellas | 125 |
2 | Østerrike | 107,5 |
3 | Israel | 78 |
4 | Kroatia | 69.5 |
5 | Slovenia | 69.5 |
6 | Kypros | 57,5 |
7 | Tyrkia | 52 |
Torget | Land | Poeng |
---|---|---|
1 | Danmark | 72 |
2 | Latvia | 65 |
3 | Estland | 62 |
4 | Litauen | 58 |
5 | Island | 41 |
Torget | Land | Poeng |
---|---|---|
1 | Hviterussland | 98 |
2 | Portugal | 84 |
3 | Nederland | 78 |
4 | Slovakia | 75 |
5 | Irland | 48 |
6 | Moldova | 38 |
Torget | Land | Poeng |
---|---|---|
1 | Østerrike | 82 |
2 | Slovenia | 78,5 |
3 | Hellas | 75 |
4 | Tyrkia | 49.5 |
5 | Kypros | 37 |
6 | Kroatia | 34 |
Torget | Land | Poeng |
---|---|---|
1 | Litauen | 70 |
2 | Danmark | 64 |
3 | Latvia | 53 |
4 | Island | 36 |
5 | Estland | 30 |
Torget | Land | Poeng |
---|---|---|
1 | Portugal | 75 |
2 | Sverige | 70.5 |
3 | Nederland | 69 |
4 | Irland | 52 |
5 | Slovakia | 51.5 |
6 | Moldova | 38 |
Vinner av konkurransen | Opprykk til øvre divisjon | Nedrykk til nedre divisjon |