Teksten kan endres etter hvert som hendelsen skrider frem, er kanskje ikke oppdatert og mangler perspektiv.
Ikke nøl med å delta ved å sitere kildene dine .
Denne siden ble sist redigert 26. juli 2021 klokka 01:27.
Sport | Roing |
---|---|
Arrangør (er) | CIO |
Redigering | 28. th |
Steder) | Tokyo |
Datert | fra 24. juli 2021 til 30. juli 2021 |
Nettsted (er) | Sea Forest Waterway (en) |
Navigasjon
Herrebegivenheten i åtte av OL i sommer 2020 i Tokyo ble arrangert på Sea Forest Waterway (i) 24 til30. juli 2021.
Tidsplanene er i Tokyo-tid ( UTC + 09: 00 ).
Datert | Tid | Tårn |
---|---|---|
Lørdag 24. juli 2021 | 11:40 | Serie |
Onsdag 28. juli 2021 | 12.50 s. | Utkast |
Fredag 30. juli 2021 | 10:25 | Final B Final A |
Den første båten i hver serie kvalifiserer til A-finalen, de andre går til repechage.
Serie 1Rang | Korridor | Roer | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1 |
Johannes Weissenfeld Laurits Follert Olaf Roggensack Torben Johannesen Jakob Schneider Malta Jakschik Richard Schmidt Hannes Ocik Martin Sauer |
Tyskland | 5:28:95 | QA |
2 | 4 |
Benjamin Davison Justin Best Daniel Miklasevich Austin Hack Alexander Richards Nicholas Mead John Harrity Liam Corrigan Julian Venonsky |
forente stater | 5:30:57 | R |
3 | 2 |
Alexandru Chioseaua Florin Lehaci Constantin Radu Sergiu Bejan Vlad Aicoboae Constantin Adam Florin Arteni Ciprian Huc Adrian Munteanu |
Romania | 5:39:84 | R |
4 | 3 |
Nicholas Lavery Joseph O'Brien Joshua Booth Simon Keenan Nicholas Purnell Timothy Masters Angus Dawson Angus Widdicombe Stuart Sim |
Australia | 5:43:66 | R |
Rang | Korridor | Roer | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|---|
1 | 2 |
Bjørn van den Ende Ruben Knab Jasper Tissen Simon van Dorp Maarten Hurkmans Bram Schwarz Mechiel Versluis Robert Luecken Eline Berger |
Nederland | 5:30:66 | QA |
2 | 1 |
Thomas Mackintosh Hamish Bond Tom Murray Michael Brake Daniel Williamson Phillip Wilson Shaun Kirkham Matt Macdonald Sam Bosworth |
New Zealand | 5:32:11 | R |
3 | 3 |
Josh Bugajski Jacob Dawson Tom George Mohamed Sbihi Charles Elwes Oliver Wynne-Griffith James Rudkin Tom Ford Henry Fieldman |
Storbritannia | 5:34:40 | R |
De fire første båtene kvalifiserer til A-finalen, den siste er eliminert.
Rang | Korridor | Roer | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|---|
1 | ????? | QA | |||
2 | ????? | QA | |||
3 | ????? | QA | |||
4 | ????? | QA | |||
5 | ????? |
Rang | Korridor | Roer | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|---|
1 | |||||
2 | |||||
3 | |||||
4 | |||||
5 | |||||
6 |