Sport | Håndball |
---|---|
Arrangør (er) | EHF |
Redigering | 49 th |
Datert |
6. september 2008 31. mai 2009 |
Deltakere | 40 europeiske klubber |
Offesiell nettside | Offisiell side |
Tittelinnehaver | BM Ciudad Real |
---|---|
Vinner | BM Ciudad Real ( 5 th tittel) |
Finalist | THW Kiel |
Toppscorer (r) | Filip Jicha (99) |
Den 2008-2009 sesongen av EHF Champions League bringer 40 europeiske lag i kamp. Dette er den 49 th utgaven av Champions League EHF , tidligere European Cup of Champions klubber, organisert av EHF . Denne utgaven så BM Ciudad Real vinne sin femte tittel på bekostning av THW Kiel og dermed beholde tittelen de vant forrige sesong.
Åtte lag kvalifiserte seg gjennom en kvalifiseringsrunde i begynnelsen av september og ble med på de 24 som allerede var kvalifiserte i henhold til landets rangering basert på resultatene fra tidligere år. De 32 lagene er delt inn i åtte grupper på fire, hvor de skal konkurrere i et 6-dagers mesterskap. De to første i hver gruppe kvalifiserer seg til hovedrunden.
Så de 16 kvalifiserte lagene er delt inn i fire grupper på fire, der de to første lagene kvalifiserer seg for kvartfinalen i hjemme- og bortekampen, hvor vinnerne møter hverandre i semifinalen i hjemmet og borte. kamp og til slutt kvalifiserte de to lagene seg til finalen, igjen, i hjemme- og bortekamp.
Gruppespill (24 automatisk kvalifiserte) | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| |||||||||||
| |||||||||||
| |||||||||||
Kvalifiseringsturnering (8 plasser) | |||||||||||
De seksten lagene tårner mestere i sitt land bortsett fra klubben German of Rhein-Neckar Löwen, er fjerde i sitt siste mesterskap. Av de seksten klubbene er det bare åtte som blir med på de tjuefire andre i gruppespillet, de første kampene ble spilt 6. eller 7. september og returkampene 13. eller 14. september .
Klubb | Å gå | Total | Komme tilbake | Klubb |
---|---|---|---|---|
HC Granitas Kaunas | 27 - 27 | 59 - 59¹ | 32 - 32 | HC Meshkov Brest |
AC Doukas | 35 - 23 | 54 - 49 | 19 - 26 | Pölva Serviti |
Izmir BSB SK | 29 - 33 | 60 - 67 | 31 - 34 | RK Metalurg Skopje |
Beograd røde stjerne | 26 - 21 | 51 - 48 | 25 - 27 | Håndball Casarano |
Steaua Bucuresti | 38 - 25 | 74 - 56 | 36 - 31 | KV Sasja HC Hoboken |
College of Cyprus | 30 - 31 | 60 - 65 | 30 - 34 | Haukar Hafnarfjörður |
Benfica Lisboa | 38 - 34 | 66 - 69 | 28 - 35 | A1 Bregenz |
HB Dudelange | 16 - 41 | 31 - 87 | 15 - 46 | Rhein-Neckar Löwen |
Trekningen fant sted den 4. juli 2008i Wien , Østerrike :
Forklaring for klassifisering
|
Tegnforklaring
|
Team | Pts | J | P | Diff | Resultater (dom. \ Ext.) | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Chambéry Savoie HB | 10 | 6 | 1 | 45 | Chambéry Savoie HB | 37-30 | 31-18 | 34-21 | |
2 | RK Celje | 8 | 6 | 2 | 36 | RK Celje | 25-32 | 35-22 | 44-27 | |
3 | Hammarby IF Handboll | 6 | 6 | 3 | -18 | Hammarby IF Handboll | 29-24 | 27-31 | 31-27 | |
4 | HC Granitas Kaunas | 0 | 6 | 6 | -63 | HC Granitas Kaunas | 32-42 | 21-37 | 28-31 |
4. oktober | Hammarby IF | 31 | 27 | Granitas Kaunas |
5. oktober | Chambéry Savoie HB | 37 | 30 | RK Celje |
11. oktober | RK Celje | 35 | 22 | Hammarby IF |
11. oktober | Granitas Kaunas | 32 | 42 | Chambéry Savoie HB |
16. oktober | Granitas Kaunas | 21 | 37 | RK Celje |
19. oktober | Chambéry Savoie HB | 31 | 18 | Hammarby IF |
8. november | Hammarby IF | 27 | 31 | RK Celje |
9. november | Chambéry Savoie HB | 34 | 21 | Granitas Kaunas |
13. november | Granitas Kaunas | 28 | 31 | Hammarby IF |
16. november | RK Celje | 25 | 32 | Chambéry Savoie HB |
22. november | Hammarby IF | 29 | 24 | Chambéry Savoie HB |
22. november | RK Celje | 44 | 27 | Granitas Kaunas |
Team | Pts | J | P | Diff | Resultater (dom. \ Ext.) | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | BM Ciudad Real | 12 | 6 | 0 | 93 | BM Ciudad Real | 37-26 | 40-24 | 41-19 | |
2 | GOG Svendborg TGI | 6 | 6 | 3 | 3 | GOG Svendborg TGI | 24-34 | 30-26 | 29-21 | |
3 | RK Bosna Sarajevo | 4 | 6 | 3 | -15 | RK Bosna Sarajevo | 21-34 | 32-26 | 34-22 | |
4 | AC Doukas | 1 | 6 | 5 | -31 | AC Doukas | 21-42 | 23-41 | 20-20 |
4. oktober | Bosna Sarajevo | 34 | 22 | Doukas Athen |
5. oktober | GOG Svendborg TGI | 24 | 34 | BM Ciudad Real |
12. oktober | Doukas Athen | 23 | 41 | GOG Svendborg TGI |
12. oktober | BM Ciudad Real | 40 | 24 | Bosna Sarajevo |
18. oktober | Doukas Athen | 21 | 42 | BM Ciudad Real |
19. oktober | GOG Svendborg TGI | 30 | 26 | Bosna Sarajevo |
8. november | Bosna Sarajevo | 21 | 34 | BM Ciudad Real |
9. november | GOG Svendborg TGI | 29 | 21 | Doukas Athen |
16. november | Doukas Athen | 20 | 20 | Bosna Sarajevo |
16. november | BM Ciudad Real | 37 | 26 | GOG Svendborg TGI |
22. november | Bosna Sarajevo | 32 | 26 | GOG Svendborg TGI |
23. november | BM Ciudad Real | 41 | 19 | Doukas Athen |
Team | Pts | J | P | Diff | Resultater (dom. \ Ext.) | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | THW Kiel | 12 | 6 | 0 | 46 | THW Kiel | 33-26 | 37-29 | 40-28 | |
2 | FC Barcelona | 8 | 6 | 2 | 23 | FC Barcelona | 27-31 | 30-19 | 38-27 | |
3 | RK Metalurg Skopje | 4 | 6 | 4 | -15 | RK Metalurg Skopje | 25-30 | 22-29 | 37-30 | |
4 | Drammen HK | 0 | 6 | 6 | -54 | Drammen HK | 29-39 | 24-29 | 16-25 |
2. oktober | THW Kiel | 37 | 29 | RK Metalurg Skopje |
4. oktober | Drammen HK | 24 | 29 | FC Barcelona |
8. oktober | Drammen HK | 29 | 39 | THW Kiel |
12. oktober | FC Barcelona | 30 | 19 | RK Metalurg Skopje |
18. oktober | RK Metalurg Skopje | 37 | 30 | Drammen HK |
19. oktober | FC Barcelona | 27 | 31 | THW Kiel |
5. november | THW Kiel | 40 | 28 | Drammen HK |
8. november | RK Metalurg Skopje | 22 | 29 | FC Barcelona |
13. november | RK Metalurg Skopje | 25 | 30 | THW Kiel |
16. november | FC Barcelona | 38 | 27 | Drammen HK |
23. november | Drammen HK | 16 | 25 | RK Metalurg Skopje |
23. november | THW Kiel | 33 | 26 | FC Barcelona |
Team | Pts | J | P | Diff | Resultater (dom. \ Ext.) | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | HSV Hamburg | 12 | 6 | 0 | 51 | HSV Hamburg | 29-27 | 32-20 | 36-27 | |
2 | FC København | 8 | 6 | 2 | 25 | FC København | 31-34 | 33-29 | 38-22 | |
3 | HT Tatran Prešov | 4 | 6 | 4 | -18 | HT Tatran Prešov | 26-35 | 32-33 | 27-23 | |
4 | Beograd røde stjerne | 0 | 6 | 6 | -58 | Beograd røde stjerne | 22-38 | 25-34 | 27-31 |
2. oktober | HSV Hamburg | 32 | 20 | HT Tatran Prešov |
5. oktober | ER Beograd | 25 | 34 | FC København |
11. oktober | FC København | 31 | 34 | HSV Hamburg |
11. oktober | HT Tatran Prešov | 27 | 23 | ER Beograd |
15. oktober | ER Beograd | 22 | 38 | HSV Hamburg |
18. oktober | HT Tatran Prešov | 32 | 33 | FC København |
5. november | HSV Hamburg | 29 | 27 | FC København |
9. november | ER Beograd | 27 | ' 31 | HT Tatran Prešov |
15. november | FC København | 38 | 22 | ER Beograd |
16. november | HT Tatran Prešov | 26 | 35 | HSV Hamburg |
22. november | FC København | 33 | 29 | HT Tatran Prešov |
23. november | HSV Hamburg | 36 | 27 | ER Beograd |
Team | Pts | J | P | Diff | Resultater (dom. \ Ext.) | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Medvedi Tsjekhov | 8 | 6 | 2 | 19 | Medvedi Tsjekhov | 34-26 | 28-21 | 35-30 | |
2 | Portland San Antonio | 8 | 6 | 2 | 7 | Portland San Antonio | 33-27 | 38-30 | 31-29 | |
3 | Steaua Bucuresti | 6 | 6 | 3 | -11 | Steaua Bucuresti | 34-32 | 28-29 | 28-26 | |
4 | RK Cimos Koper | 2 | 6 | 5 | -15 | RK Cimos Koper | 28-35 | 31-29 | 29-30 |
2. oktober | Portland San Antonio | 38 | 30 | Steaua Bucuresti |
4. oktober | RK Koper | 28 | 35 | Medvedi Tsjekhov |
9. oktober | Medvedi Tsjekhov | 34 | 26 | Portland San Antonio |
12. oktober | Steaua Bucuresti | 28 | 26 | RK Koper |
18. oktober | RK Koper | 31 | 29 | Portland San Antonio |
19. oktober | Steaua Bucuresti | 34 | 32 | Medvedi Tsjekhov |
8. november | RK Koper | 29 | 30 | Steaua Bucuresti |
8. november | Portland San Antonio | 33 | 27 | Medvedi Tsjekhov |
15. november | Medvedi Tsjekhov | 35 | 30 | RK Koper |
16. november | Steaua Bucuresti | 28 | 29 | Portland San Antonio |
22. november | Portland San Antonio | 31 | 29 | RK Koper |
23. november | Medvedi Tsjekhov | 28 | 21 | Steaua Bucuresti |
Team | Pts | J | P | Diff | Resultater (dom. \ Ext.) | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | SG Flensburg-Handewitt | 10 | 6 | 1 | 37 | SG Flensburg-Handewitt | 32-29 | 35-29 | 38-20 | |
2 | Veszprém KSE | 8 | 6 | 2 | 24 | Veszprém KSE | 29-28 | 34-25 | 33-22 | |
3 | Haukar Hafnarfjörður | 4 | 6 | 4 | -34 | Haukar Hafnarfjörður | 25-35 | 27-26 | 26-25 | |
4 | ZTR Zaporizhia | 2 | 6 | 5 | -27 | ZTR Zaporizhia | 26-27 | 25-32 | 26-15 |
5. oktober | Haukar Hafnarfjörður | 26 | 25 | ZTR Zaporizhia |
5. oktober | Veszprém KSE | 29 | 28 | SG Flensburg-Handewitt |
9. oktober | SG Flensburg-Handewitt | 35 | 29 | Haukar Hafnarfjörður |
11. oktober | ZTR Zaporizhia | 25 | 32 | Veszprém KSE |
16. oktober | SG Flensburg-Handewitt | 38 | 20 | Zaporozhe |
19. oktober | Haukar Hafnarfjörður | 27 | 26 | Veszprém KSE |
8. november | Veszprém KSE | 33 | 22 | Zaporozhe |
8. november | Haukar Hafnarfjörður | 25 | 35 | SG Flensburg |
15. november | Zaporozhe | 26 | 15 | Haukar Hafnarfjörður |
16. november | SG Flensburg | 32 | 29 | Veszprém KSE |
22. november | Zaporozhe | 26 | ' 27 | SG Flensburg |
22. november | Veszprém KSE | 34 | 25 | Haukar Hafnarfjörður |
Team | Pts | J | P | Diff | Resultater (dom. \ Ext.) | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | CB Ademar Leon | 9 | 6 | 1 | 21 | CB Ademar Leon | 25-21 | 39-33 | 37-26 | |
2 | Montpellier AHB | 9 | 6 | 1 | 20 | Montpellier AHB | 34-34 | 36-29 | 43-29 | |
3 | ZMC Amicitia Zürich | 5 | 6 | 3 | 0 | ZMC Amicitia Zürich | 33-29 | 27-28 | 35-25 | |
4 | A1 Bregenz | 1 | 6 | 5 | -41 | A1 Bregenz | 30-34 | 32-34 | 28-28 |
5. oktober | Amicitia Zürich | 35 | 25 | A1 Bregenz |
5. oktober | CB Ademar Leon | 25 | 21 | Montpellier AHB |
11. oktober | A1 Bregenz | 30 | 34 | CB Ademar Leon |
12. oktober | Montpellier AHB | 36 | 29 | Amicitia Zürich |
18. oktober | A1 Bregenz | 32 | 34 | Montpellier AHB |
19. oktober | CB Ademar Leon | 39 | 33 | Amicitia Zürich |
9. november | Amicitia Zürich | 27 | 28 | '' Montpellier AHB |
9. november | CB Ademar Leon | 37 | 26 | A1 Bregenz |
15. november | A1 Bregenz | 28 | 28 | Amicitia Zürich |
16. november | Montpellier AHB | 34 | 34 | CB Ademar Leon |
23. november | Amicitia Zürich | 33 | 29 | CB Ademar Leon |
23. november | Montpellier AHB | 43 | 29 | A1 Bregenz |
Team | Pts | J | P | Diff | Resultater (dom. \ Ext.) | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rhein-Neckar Löwen | 10 | 6 | 0 | 38 | Rhein-Neckar Löwen | 27-27 | 35-28 | 38-25 | |
2 | RK Zagreb | 10 | 4 | 0 | 30 | RK Zagreb | 33-33 | 29-25 | 34-17 | |
3 | SC Pick Szeged | 4 | 6 | 4 | -2 | SC Pick Szeged | 24-28 | 30-36 | 26-16 | |
4 | Wisła Płock | 0 | 6 | 6 | -67 | Wisła Płock | 23-37 | 24-27 | 16-26 |
4. oktober | Rhein-Neckar Löwen | 33 | 33 | RK Zagreb |
5. oktober | Wisła Płock | 16 | 26 | SC Pick Szeged |
12. oktober | SC Pick Szeged | 24 | 28 | Rhein-Neckar Löwen |
12. oktober | RK Zagreb | 34 | 17 | Wisła Płock |
16. oktober | Rhein-Neckar Löwen | 38 | 25 | Wisła Płock |
18. oktober | SC Pick Szeged | 30 | 36 | RK Zagreb |
8. november | Wisła Płock | 24 | 27 | RK Zagreb |
9. november | Rhein-Neckar Löwen | 35 | 28 | SC Pick Szeged |
13. november | Rhein-Neckar Löwen | 27 | 27 | RK Zagreb |
15. november | SC Pick Szeged | 26 | 17 | Wisła Płock |
20. november | Wisła Płock | 23 | 37 | Rhein-Neckar Löwen |
22. november | RK Zagreb | 29 | 25 | SC Pick Szeged |
De første åtte og de andre åtte deltar i hovedrunden. Disse seksten lagene er delt inn i fire grupper på fire der det er to lag fra hver hatt.
Hattene lages ganske enkelt ved å ta rangeringen av de seksten lagene i deres respektive gruppe. Trekningen foregår den25. november 2008i Wien , Østerrike .
Forklaring for klassifisering
|
Tegnforklaring
|
Team | Pts | J | P | Diff | Dep | Resultater (dom. \ Ext.) | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | HSV Hamburg | 10 | 6 | 1 | 16 | HSV Hamburg | 32-31 | 34-23 | 29-27 | ||
2 | Medvedi Tsjekhov | 6 | 6 | 3 | 6 | Medvedi Tsjekhov | 30-32 | 34-26 | 37-34 | ||
3 | Portland San Antonio | 6 | 6 | 3 | 0 | Portland San Antonio | 27-24 | 33-27 | 38-27 | ||
4 | FC København | 0 | 6 | 5 | -22 | FC København | 31-34 | 33-37 | 28-27 |
9. oktober | Medvedi Tsjekhov | 34 | 26 | Portland San Antonio |
11. oktober | FC København | 31 | 34 | HSV Hamburg |
5. november | HSV Hamburg | 29 | 27 | FC København |
8. november | Portland San Antonio | 33 | 27 | Medvedi Tsjekhov |
11. februar | HSV Hamburg | 34 | 23 | Portland San Antonio |
14. februar | FC København | 33 | 37 | Medvedi Tsjekhov |
18. februar | Medvedi Tsjekhov | 30 | 32 | HSV Hamburg |
21. februar | Portland San Antonio | 38 | 27 | FC København |
26. februar | Medvedi Tsjekhov | 37 | 34 | FC København |
1 st mars | Portland San Antonio | 27 | 24 | HSV Hamburg |
4. mars | HSV Hamburg | 32 | 31 | Medvedi Tsjekhov |
7. mars | FC København | 28 | 27 | Portland San Antonio |
Chambéry Savoie HB ble nummer tre under den spesielle målforskjellsregelen.
Team | Pts | J | P | Diff | Dep | Resultater (dom. \ Ext.) | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rhein-Neckar Löwen | 8 | 6 | 1 | 24 | Rhein-Neckar Löwen | 27-27 | 40-25 | 31-26 | ||
2 | RK Zagreb | 8 | 6 | 1 | 18 | RK Zagreb | 33-33 | 30-32 | 31-18 | ||
3 | Chambéry Savoie HB | 8 | 6 | 2 | -1 | Chambéry Savoie HB | 25-23 | 23-26 | 37-30 | ||
4 | RK Celje | 0 | 6 | 6 | -41 | RK Celje | 28-34 | 22-25 | 25-32 |
4. oktober | RK Zagreb | 33 | 33 | Rhein-Neckar Löwen |
5. oktober | Chambéry Savoie HB | 37 | 30 | RK Celje |
13. november | Rhein-Neckar Löwen | 27 | 27 | RK Zagreb |
16. november | RK Celje | 25 | 32 | Chambéry Savoie HB |
14. februar | RK Zagreb | 30 | 32 | Chambéry Savoie HB |
14. februar | RK Celje | 28 | 34 | Rhein-Neckar Löwen |
18. februar | Chambéry Savoie HB | 25 | 23 | Rhein-Neckar Löwen |
21. februar | RK Celje | 22 | 25 | RK Zagreb |
26. februar | Rhein-Neckar Löwen | 31 | 26 | RK Celje |
28. februar | Chambéry Savoie HB | 26 | 30 | RK Zagreb |
7. mars | RK Zagreb | 31 | 18 | RK Celje |
8. mars | Rhein-Neckar Löwen | 40 | 25 | Chambéry Savoie HB |
Team | Pts | J | P | Diff | Resultater (dom. \ Ext.) | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Veszprém KSE | 8 | 6 | 2 | 7 | Veszprém KSE | 29-28 | 28-26 | 22-23 | |
2 | SG Flensburg Handewitt | 6 | 6 | 3 | -2 | SG Flensburg Handewitt | 32-29 | 31-26 | 22-21 | |
3 | CB Ademar Leon | 5 | 6 | 3 | -1 | CB Ademar Leon | 30-32 | 36-32 | 25-21 | |
4 | Montpellier AHB | 5 | 6 | 3 | -4 | Montpellier AHB | 24-30 | 31-25 | 34-34 |
5. oktober | Veszprém KSE | 29 | 28 | SG Flensburg-Handewitt |
5. oktober | CB Ademar Leon | 25 | 21 | Montpellier AHB |
16. november | Montpellier AHB | 34 | 34 | CB Ademar Leon |
16. november | SG Flensburg | 32 | 29 | Veszprém KSE |
14. februar | Veszprém KSE | 28 | 26 | CB Ademar Leon |
15. februar | Montpellier AHB | 31 | 25 | SG Flensburg |
22. februar | SG Flensburg | 31 | 26 | CB Ademar Leon |
22. februar | Montpellier AHB | 24 | 30 | Veszprém KSE |
28. februar | CB Ademar Leon | 30 | 32 | Veszprém KSE |
1 st mars | SG Flensburg | 22 | 21 | Montpellier AHB |
7. mars | Veszprém KSE | 22 | 23 | Montpellier AHB |
8. mars | CB Ademar Leon | 36 | 32 | SG Flensburg |
Team | Pts | J | P | Diff | Resultater (dom. \ Ext.) | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | THW Kiel | 10 | 6 | 1 | 36 | THW Kiel | 33-26 | 33-26 | 37-29 | |
2 | BM Ciudad Real | 10 | 6 | 1 | 22 | BM Ciudad Real | 35-33 | 32-29 | 37-26 | |
3 | FC Barcelona | 4 | 6 | 4 | -2 | FC Barcelona | 31-37 | 28-31 | 36-27 | |
4 | GOG Svendborg TGI | 0 | 6 | 6 | -56 | GOG Svendborg TGI | 31-43 | 24-34 | 29-35 |
5. oktober | GOG Svendborg TGI | 24 | 34 | BM Ciudad Real |
19. oktober | FC Barcelona | 27 | 31 | THW Kiel |
16. november | BM Ciudad Real | 37 | 26 | GOG Svendborg TGI |
23. november | THW Kiel | 33 | 26 | FC Barcelona |
14. februar | FC Barcelona | 28 | 31 | BM Ciudad Real |
15. februar | GOG Svendborg TGI | 31 | 43 | THW Kiel |
22. februar | THW Kiel | 33 | 26 | BM Ciudad Real |
22. februar | FC Barcelona | 36 | 27 | GOG Svendborg TGI |
25. februar | THW Kiel | 37 | 29 | GOG Svendborg TGI |
1 st mars | BM Ciudad Real | 32 | 29 | FC Barcelona |
7. mars | BM Ciudad Real | 35 | 33 | THW Kiel |
8. mars | GOG Svendborg TGI | 29 | 35 | FC Barcelona |
De fire første så vel som de fire sekundene fra hver gruppe deltar i sluttfasen, som begynner med kvartfinalen. Lagene i Hat 1 vil falle mot lagene i Hat 2 og merke seg at sistnevnte mottar i første etappe.
Sammensetning av hatterHattene lages ganske enkelt ved å ta rangeringen av de seksten lagene i deres respektive gruppe. Trekningen foregår den9. mars 2009i Wien , Østerrike .
Lue 1 | Lue 2 |
---|---|
HSV Hamburg | Medvedi Tsjekhov |
Rhein-Neckar Löwen | RK Zagreb |
Veszprém KSE | BM Ciudad Real |
THW Kiel | SG Flensburg-Handewitt |
Lag 1 | Lag 2 | Å gå | Komme tilbake | Total |
---|---|---|---|---|
RK Zagreb | THW Kiel | 29. mars 2009 | 4. april 2009 | 55 - 59 |
28 - 28 | 27 - 31 | |||
BM Ciudad Real | Veszprém KSE | 29. mars 2009 | 4. april 2009 | 58 - 56 |
29 - 24 | 29 - 32 | |||
SG Flensburg-Handewitt | HSV Hamburg | 25. mars 2009 | 3. april 2009 | 56 - 57 |
25 - 28 | 31 - 29 | |||
Medvedi Tsjekhov | Rhein-Neckar Löwen | 28. mars 2009 | 5. april 2009 | 61 - 67 |
33 - 31 | 28 - 36 |
Lag 1 | Lag 2 | Å gå | Komme tilbake | Total |
---|---|---|---|---|
HSV Hamburg | BM Ciudad Real | 25. april 2009 | 2. mai 2009 | 60 - 63 |
29 - 30 | 31 - 33 | |||
THW Kiel | Rhein-Neckar Löwen | 26. april 2009 | 30. april 2009 | 67 - 54 |
37 - 23 | 30 - 31 |
Den spanske klubben Club Balonmano Ciudad Real beholder tittelen , og vant 67-66 mot den tyske klubben THW Kiel .
Første etappe
24. mai 2009 20:00. |
THW Kiel | 39 - 34 | BM Ciudad Real |
Sparkassen-Arena , Kiel Tilskuere: 10 300 Dommere : Olesen, Pedersen |
Filip Jicha , Vid Kavtičnik 9 | (18 - 12) | Jerome Fernandez 8 | ||
× 3 × 5 × 1 |
× 2 × 5 |
31. mai 2009 20:00. |
BM Ciudad Real | 33 - 27 | THW Kiel |
Quijote Arena , Ciudad Real Tilskuere: 5200 Arbitrage : Visekruna, Stanojevic |
Ólafur Stefánsson 8 | (13 - 14) | Nikola Karabatic , Vid Kavtičnik 7 | ||
× 3 × 3 |
× 3 × 2 |
Europamester - Champions League 2008-2009 BM Ciudad Real 3 e tittel |
Nei. | Spiller | Klubb | Mål |
---|---|---|---|
1 | Filip Jicha | THW Kiel | 99 |
2 | Kiril Lazarov | RK Zagreb | 93 |
3 | Marko Vujin | Veszprém KSE | 89 |
4 | Vid Kavtičnik | THW Kiel | 84 |
5 | Gudjon Valur Sigurdsson | Rhein-Neckar Löwen | 76 |
6 | Jan Filip | Rhein-Neckar Löwen | 75 |
7 | Jonas Källman | BM Ciudad Real | 74 |
8 | Lars Christiansen | SG Flensburg-Handewitt | 73 |
9 | Mariusz Jurasik | Rhein-Neckar Löwen | 72 |
10 | Fredrik petersen | GOG Svendborg TGI | 70 |