2014 Verdens vannpolo-liga for kvinner
World Water Polo League
Utmerkelser
Tittelinnehaver |
Kina
|
---|
Navigasjon
Forrige utgave Neste utgave
The World League 2014 er den ellevte utgaven av World League of vannpolo kvinnelig, årlig konkurranse arrangert av International Swimming Federation (FINA).
Hver kontinentalsone organiserer kvalifikasjoner mellom lag som er invitert til å delta. Deres åtte vinnere deltar i en superfinale, organisert fra 10 til15. juni 2014i Beijing , Kina .
Lag som deltar i superfinalen
Regelverket for 2014 forutsetter tre kvalifiseringskamper for Europa, fire kvalifiseringskamper for resten av verden og den automatiske kvalifiseringen av vertsforbundslaget.
Kvalifikasjoner
Landslag er invitert av FINA til å delta i World League-kvalifiseringer basert på resultatene eller nylige fremskritt. Disse kvalifikasjonene er organisert etter kontinentalsone eller ved gruppering av flere kontinentalsoner i henhold til antall deltakende lag. Enten det spilles i hjemmekamper og bortekamper eller i en ukes turnering, antar kvalifiseringen at hvert lag spiller motstanderne to ganger.
Kampene kan ikke ende med uavgjort. En straffesparkkonkurranse (“T”) skiller lagene. I dette tilfellet scorer vinneren to poeng i tabellen og taperen ett poeng, i stedet for henholdsvis tre poeng og null poeng i tilfelle en ulik poengsum.
Interkontinentalturnering
FINA planlegger en kvalifiseringsturnering fra 19 til 25. mai 2014i USA .
Gruppe A
Rangering
Rang
|
Team
|
Pts
|
J
|
G
|
IKKE
|
P
|
Bp
|
Bc
|
Diff
|
---|
1
|
forente stater
|
8
|
3
|
3
|
0
|
0
|
42
|
21 |
+21
|
2
|
Canada
|
7
|
3
|
2
|
0
|
1
|
47
|
25 |
+22
|
3
|
Japan
|
2
|
3
|
1
|
0
|
2
|
22
|
39 |
-17
|
4
|
Kasakhstan
|
1
|
3
|
0
|
0
|
3
|
22
|
48 |
-26
|
Datert
|
|
Resultat
|
|
---|
20. mai 2014 |
Canada
|
21-7
|
Kasakhstan
|
20. mai 2014 |
forente stater
|
14-5
|
Japan
|
21. mai 2014 |
forente stater
|
16-5
|
Kasakhstan
|
21. mai 2014 |
Canada
|
15-6
|
Japan
|
22. mai 2014 |
Kasakhstan
|
10-11 (penn)
|
Japan
|
22. mai 2014 |
Canada
|
11-12 (penn)
|
forente stater
|
Gruppe B
Rangering
Rang
|
Team
|
Pts
|
J
|
G
|
IKKE
|
P
|
Bp
|
Bc
|
Diff
|
---|
1
|
Australia
|
9
|
3
|
3
|
0
|
0
|
39
|
16 |
+23
|
2
|
Kina
|
6
|
3
|
2
|
0
|
1
|
42
|
25 |
+17
|
3
|
Brasil
|
3
|
3
|
1
|
0
|
2
|
24
|
19 |
+5
|
4
|
Venezuela
|
0
|
3
|
0
|
0
|
3
|
8
|
53 |
-45
|
Datert
|
|
Resultat
|
|
---|
20. mai 2014 |
Venezuela
|
2-12
|
Brasil
|
20. mai 2014 |
Australia
|
13-10
|
Kina
|
21. mai 2014 |
Kina
|
24-6
|
Venezuela
|
21. mai 2014 |
Australia
|
9-6
|
Brasil
|
22. mai 2014 |
Venezuela
|
0-17
|
Australia
|
22. mai 2014 |
Brasil
|
6-8
|
Kina
|
Avsluttende fase
Datert
|
|
Resultat
|
|
---|
Kvartfinale
|
23. mai |
Canada
|
10-6
|
Brasil
|
23. mai |
Kina
|
9-8
|
Japan
|
23. mai |
Kasakhstan
|
6-12
|
Australia
|
23. mai |
forente stater
|
17-1
|
Venezuela
|
Plasseringskamper 5-8
|
24. mai |
Brasil
|
12-11
|
Kasakhstan
|
24. mai |
Japan
|
18-5
|
Venezuela
|
Semifinaler
|
24. mai |
Canada
|
11-12 (penn)
|
Australia
|
24. mai |
Kina
|
10-14
|
forente stater
|
Finale 7-8
|
25. mai |
Kasakhstan
|
17-9
|
Venezuela
|
Final 5-6
|
25. mai |
Brasil
|
11-10 (penn)
|
Japan
|
Final 3-4
|
25. mai |
Canada
|
8-10
|
Kina
|
Endelig
|
25. mai |
Australia
|
7-5
|
forente stater
|
P: overtid.
Europa
De seks inviterte europeiske lagene er delt inn i to grupper der lagene møtes i hjemme- og bortekamper mellom 19. november 2013 og 22. april 2014.
Den første i hver gruppe kvalifiserer seg til superfinalen.
Gruppe A
Rangering
Rang
|
Team
|
Pts
|
J
|
G
|
IKKE
|
P
|
Bp
|
Bc
|
Diff
|
---|
1
|
Spania
|
9
|
4
|
3
|
0
|
1
|
46
|
36 |
+10
|
2
|
Russland
|
6
|
4
|
2
|
0
|
2
|
54
|
48 |
+6
|
3
|
Storbritannia
|
3
|
4
|
1
|
0
|
3
|
36
|
52 |
-16
|
Datert
|
plassering
|
|
Resultat
|
|
---|
19. november 2013 |
Chelyabinsk
|
Russland
|
11-13
|
Spania
|
17. desember 2013 |
Manchester
|
Storbritannia
|
9-12
|
Russland
|
21. januar 2014 |
Barcelona
|
Spania
|
13-5
|
Storbritannia
|
18. februar 2014 |
Madrid
|
Spania
|
13-11
|
Russland
|
18. mars 2014 |
Chelyabinsk
|
Russland
|
20-13
|
Storbritannia
|
22. april 2014 |
Manchester
|
Storbritannia
|
9-7
|
Spania
|
Gruppe B
Rangering
Rang
|
Team
|
Pts
|
J
|
G
|
IKKE
|
P
|
Bp
|
Bc
|
Diff
|
---|
1
|
Italia
|
9
|
4
|
3
|
0
|
1
|
43
|
40 |
+3
|
2
|
Hellas
|
6
|
4
|
2
|
0
|
2
|
42
|
41 |
+1
|
3
|
Ungarn
|
3
|
4
|
1
|
0
|
3
|
41
|
45 |
-4
|
Datert
|
plassering
|
|
Resultat
|
|
---|
19. november 2013 |
Athen
|
Hellas
|
9-12
|
Italia
|
17. desember 2013 |
Catania
|
Italia
|
9-7
|
Ungarn
|
21. januar 2014 |
Athen
|
Hellas
|
14-11
|
Ungarn
|
18. februar 2014 |
Imperia
|
Italia
|
10-9
|
Hellas
|
18. mars 2014 |
Budapest
|
Ungarn
|
15-12
|
Italia
|
22. april 2014 |
Székesfehérvár
|
Ungarn
|
8-10
|
Hellas
|
Superfinale
Superfinalen mellom de åtte kvalifiseringskampene finner sted fra 10 til 15. juni 2014, i Beijing , Kina .
Innledende fase
Grupperingene på slutten av den innledende fasen gjør det mulig å utgjøre kvartfinalen.
Gruppe A
Datert
|
|
Resultat
|
|
---|
10. juni |
Spania
|
6-5
|
Canada
|
10. juni |
forente stater
|
11-10 (penn)
|
Russland
|
11. juni |
forente stater
|
16-5
|
Canada
|
11. juni |
Russland
|
16-15 (penn.)
|
Spania
|
12. juni |
forente stater
|
8-5
|
Spania
|
12. juni |
Canada
|
14-12
|
Russland
|
Gruppe B
Rangering
Rang
|
Team
|
Pts
|
J
|
G
|
IKKE
|
P
|
Bp
|
Bc
|
Diff
|
---|
1
|
Italia
|
9
|
3
|
3
|
0
|
0
|
36
|
24 |
+12
|
2
|
Australia
|
6
|
3
|
2
|
0
|
1
|
36
|
24 |
+12
|
3
|
Kina
|
3
|
3
|
1
|
0
|
2
|
26
|
32 |
-6
|
4
|
Brasil
|
0
|
3
|
0
|
0
|
3
|
16
|
34 |
-18
|
Datert
|
|
Resultat
|
|
---|
10. juni |
Australia
|
12-5
|
Brasil
|
10. juni |
Italia
|
12-9
|
Kina
|
11. juni |
Italia
|
13-5
|
Brasil
|
11. juni |
Australia
|
14-8
|
Kina
|
12. juni |
Italia
|
11-10
|
Australia
|
12. juni |
Kina
|
9-6
|
Brasil
|
Avsluttende fase
Datert
|
|
Resultat
|
|
---|
Kvartfinale
|
---|
13. juni |
Spania (2Y)
|
8-9
|
Kina (3B)
|
13. juni |
Canada (3A)
|
7-8
|
Australia (2B)
|
13. juni |
USA (1A)
|
11-1
|
Brasil (4B)
|
13. juni |
Russland (4A)
|
5-6
|
Italia (1B)
|
Semifinaler
|
---|
14. juni |
Kina (2A / 3B)
|
8-9
|
Italia (4A / 1B)
|
14. juni |
Australia (3A / 2B)
|
4-13
|
USA (1A / 4B)
|
Klassifiseringskamper
Datert
|
|
Resultat
|
|
---|
Plassering matcher 3 rd / 4 th
|
---|
15. juni |
Kina
|
2-7
|
Australia
|
Plassering matcher 5 th / 8 th
|
---|
14. juni |
Spania
|
19-6
|
Russland
|
14. juni |
Canada
|
18-5
|
Brasil
|
15. juni 5 th / 6 th
|
Spania
|
8-7
|
Canada
|
15. juni 7 th / 8 th
|
Russland
|
8-7
|
Brasil
|
Endelig rangering
Kilder og referanser