Denne siden lister de bemerkelsesverdige squires av Cadre Noir de Saumur .
År med aktivitet | Navn og tittel | Spesiellitet |
---|---|---|
1815-1822 og 1824 - 1833 | Jean-Baptiste Cordier | 1 st sjef equerry. Utnevnt til sjef for sivile våpenvåpen 19. januar 1815 ved opprettelsen, i Saumur, av treningsskolen for de monterte troppene, flyttet Cordier til Saint-Cyr-arsenalet da Saumur-skolen ble oppløst i 1822. Returnerte til Saumur i januar 6, 1824 med Cavalry Application School, ble han utnevnt til kommandør for våpenhuset til Royal Cavalry School 26. februar 1825. Karrieresoldat frem til 1810, han var sivil i den perioden han leder rytterutdannelse i Saumur. |
1834 - 1836 | Kommandør Raux | |
1837 - 1840 | Kommandør Claude Champet | (død 1840) |
1840 -1841 | Mr. Rousselet | fungerer som midlertidig fra kommandør Champets død til ankomsten til kommandanten for Novital . 35 år som andre til fem sjefskvinner. |
1841 - 1846 | Kommandør for Novital | |
1847 - 1854 | Grev av Aure | Forfatter av en avhandling om ridning i 1834, et stort verk som har sett ni gjenutgivelser. I konflikt med François Baucher . Med Jean-Baptiste Cordier er han den eneste sivile squieren som har befalt Saumur-arenaen. |
1857 - 1863 | Kommandør Alexandre Guérin | |
1864 - 1870 | General L'Hotte | Elev av François Baucher , skaperen av forskriften "Rolig, fremover og rett". |
1871 - 1874 | Kommandør av Lignières | |
1875 - 1876 | Kommandør Duthil | |
1877 - 1881 | Kommandør Pietu | |
1882 - 1886 | Bellegarde Commander | |
1887 - 1889 | Kommandør Albert d'Aviau de Piolant | |
1890 - 1895 | Kommandør av Canisi | |
1896 - 1897 | Kommandør Jacques Picot de Vaulogé | |
1898 - 1899 | Kommandør Erasme de Contades-Gizeux | |
1899 - 1901 | Kommandør Jean Marie Maurice Varin | |
1901 - 1903 | Kommandør Erasme de Contades-Gizeux | |
1903 - 1909 | Kommandør av Montjou | |
1909 - 1913 | Kommandør Blaque-Belair | Forfatter av Saumur- brosjyren , dens rolle og fremtid . |
1913 - 1914 | Kommandør Detroyat | |
1919 - 1928 | General Wattel | |
1929 - 1933 | Oberst Pierre Danloux | |
1933 - 1935 | Kommandør Edmond Wattel | |
1935 - 1939 | Kommandør Xavier Lesage | |
1941 - 1943 | Kommandør Aublet | |
1943 - 1944 | Kommandør av Balorre | |
1944 - 1945 | Kommandør av Minvielle | |
1945 - 1958 | Oberstløytnant Georges Margot | (død 1998) |
1958 | Kommandør av Thiollaz | |
1959 - 1964 | Oberstløytnant Patrice Lair | |
1964 - 1972 | Oberst Jean de Saint-André | (død 1996) Oberst de Saint-André var den første som fikk overskriften "Cadre noir, L'Écuyer en chef" trykt på skrivepapiret sitt. |
1972 - 1974 | Oberstløytnant Jacques de Boisfleury | Første direktør for National Riding School (ENE): oberst O'Delant |
1974 - 1975 | Oberstløytnant Alain Bouchet | (død 15. juli 1975) |
1975 - 1984 | Oberst Pierre Durand | Ble i oktober 1984 direktør for ENE |
1984 - 1991 | Oberst François de Beauregard | |
1991 - 1999 | Oberst Christian Carde | |
2000 - 2006 | Oberst Loïc de la Porte du Theil | |
2006 - 2014 | Oberst Jean-Michel Faure | |
siden 2014 | Oberst Patrick Teisserenc |
Mange ryttere deltar i nasjonale og internasjonale konkurranser. For OL var det 45 deltakelser som resulterte i ni medaljer, inkludert sju gullmedaljer, en sølvmedalje og en bronsemedalje.
År | Navn og tittel | Disiplinert | Konkurranse | Belønning | Ridedyr |
---|---|---|---|---|---|
1920 | Artola | Dressur | Sommer-OL 1920 | - | Plumard |
1920 | L'Hotte | Hopping | Sommer-OL 1920 | - | Kabyle |
1920 | Saint Pouloff | Komplett ridekonkurranse | Sommer-OL 1920 | - | Josette |
1924 | Wallonisk | Dressur | - | - | Magister |
1924 | Artola | Komplett ridekonkurranse | - | - | Almas |
1932 | Xavier Lesage | Dressur | - | OL-mester i arrangement, individ og lag | |
1948 | Kaptein The Knight | Komplett ridekonkurranse | - | OL-mester i London | Aiglonne (LA) |
1968 | Hovedordrer Guyon | Komplett ridekonkurranse | - | Olympisk mester | Pitou (LA) |
1970, 1971, 1972 og 1973 | Patrick Le Rolland | Dressur | - | Champion of France | |
1979 | Christian Carde | Dressur | - | Fransk mester i dressur | |
2000 | Jean-Luc Force | Komplett ridekonkurranse | Ridning ved sommer-OL 2000 | 10. th | Crocus Jacob |
2002 | Jean-Luc Force | Komplett ridekonkurranse | 2002 World Equestrian Games | Sølv i team og 8 th i individuell | Crocus Jacob |
2002 | Didier Courrèges | Komplett ridekonkurranse | 2002 World Equestrian Games | Vice-verdensmester etter lag, OL-mester etter lag | Gratis stil Ene HN, Estruval-Mili Debatt |
2004 | Didier Courrèges | Komplett ridekonkurranse | Ridning ved Sommer-OL 2004 | Vice-verdensmester etter lag, OL-mester etter lag | Gratis stil Ene HN, Estruval-Mili Debatt |
2004 | Arnaud Boiteau | Komplett ridekonkurranse | Ridning ved Sommer-OL 2004 | OL-lagmester | |
2016 | Thibault Valette | Komplett ridekonkurranse | Ridning ved Sommer-OL 2016 | Qing du Briot |