Sport | Sportssvømming |
---|---|
Redigering | 1 re |
Steder) | Singapore |
Datert | 15 -19. august 2010 |
Forsøk | 34 |
Nettsted (er) | Singapore City School of Physical Education and Sports |
Navigasjon
Trettifire svømmesportarrangementer blir organisert som en del av de olympiske leker i sommer 2010 mellom 15. og19. august 2010på Sports Sports School, Singapore .
|
|
|
|
|
|
Rang | Nasjon | Gull | Sølv | Bronse | Total |
---|---|---|---|---|---|
1 | Kina | 11 | 2 | 1 | 14 |
2 | Australia | 4 | 6 | 6 | 16 |
3 | Ungarn | 4 | 1 | 1 | 6 |
4 | Frankrike | 3 | 1 | 2 | 6 |
5 | Ukraina | 3 | 1 | 1 | 5 |
6 | Russland | 2 | 5 | 2 | 9 |
7 | Canada | 2 | 1 | 4 | 7 |
8 | Sør-Afrika | 1 | 3 | 2 | 6 |
9 | Italia | 1 | 2 | 2 | 5 |
10 | forente stater | 1 | 2 | 0 | 3 |
11 | Sør-Korea | 1 | 1 | 0 | 2 |
12 | Trinidad og Tobago | 1 | 0 | 0 | 1 |
Kroatia | 1 | 0 | 0 | 1 | |
14 | Spania | 0 | 2 | 1 | 3 |
15 | Israel | 0 | 2 | 0 | 2 |
16 | Tyskland | 0 | 1 | 2 | 3 |
17 | Venezuela | 0 | 1 | 1 | 2 |
Serbia | 0 | 1 | 1 | 2 | |
19 | Singapore | 0 | 1 | 0 | 1 |
20 | Storbritannia | 0 | 0 | 2 | 2 |
21 | Tsjekkisk Republikk | 0 | 0 | 1 | 1 |
Norge | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Portugal | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Kuwait | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Japan | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Polen | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Romania | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Total | 35 | 33 | 35 | 103 |
Forsøk | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
Gratis svømmetur | |||
50 m |
Andriy Hovorov 22s 35 |
Kenneth til 22-årene 82 |
Aitor Martinez 22s 83 |
100 m |
Mehdy Metella 49 s 99 |
Velimir Stjepanović 50s 25 |
Kenneth til 50-årene 29 |
200 m |
Andrey Ushakov 1 min 49 s 81 |
Cristian Quintero 1 min 49 s 98 |
Jeremy Bagshaw 1 min 50 s 67 |
400 moh |
Dai juni 3 min 50 s 91 |
Chad le Clos 3 min 51 s 37 |
Cristian Quintero 3 min 53 s 44 |
Tilbake | |||
50 m |
Christian Homer 26s 36 |
Rainer Ng 26s 45 |
Max Akerman Abdullah Altuwaini 26s 46 |
100 m |
Han Jianbin 55s 16 |
Yakov Toumarkin 55s 28 |
Lavrans Solli 56s 20 |
200 m |
Péter Bernek 1 min 59 s 18 |
Yakov Toumarkin 1:59 39 |
Balazs Zambo 2 min 1 s 60 |
Brystslag | |||
50 m |
Ivan Capan 28s 55 |
Nicholas Schafer 28s 59 |
Razvan Tudosie 28s 69 |
100 m |
Nicholas Schafer 1:38 |
Anton Lobanov 1 min 44 s 1 |
Flavio Bizzarri 1 min 22 s 2 |
200 m |
Flavio Bizzarri 2 min 13 s 31 |
Anton Lobanov 2 min 13 s 65 |
Nicholas Schafer 2:13:72 |
Sommerfugl | |||
50 m |
Andriy Hovorov 23s 64 |
Chang Gyu-cheol 24:05 |
Tommaso Romani 24s 80 |
100 m |
Chang Gyu-cheol 53 s 13 |
Chad le Clos 53 s 31 |
Velimir Stjepanović 53 s 77 |
200 m |
Bence Biczó 1 min 55 s 89 |
Chad le Clos 1:56 85 |
Marcin Cieslak 1:57 68 |
Fire slag | |||
200 m |
Chad le Clos 2 min 0 s 68 |
Kenneth til 2:02:51 |
Dylan Bosch 2:02:59 |
Stafett | |||
4 × 100 m fristil |
Russland Andrey Ushakov Aleksey Atsapkin Ilya Lemaev Anton Lobanov 3 min 23 s 91 |
China Sun Bowei Dai Jun Wang Ximing He Jianbin 3 min 24 s 46 |
Sørafrikanske Chad le Clos Murray McDougall Dylan Bosch Pierre Keune 3 min 24 s 66 |
4 × 100 m medley |
Australia Max Ackermann Nicholas Schafer Kenneth Til Justin James 3 min 42 s 50 |
Frankrike Ganesh Pedurand Thomas Rabeisen Jordan Coelho Medhy Metella 3 min 43 s 84 |
Tyskland Christian Diener Christian vom Lehn Melvin Herrmann Kevin Leithold 3 min 44 s 22 |
Forsøk | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
Gratis svømmetur | |||
50 m |
Tang Yi Anna Santamans 25s 40
|
- |
Emma McKeon 25s 61 |
100 m |
Tang Yi 54s 46 |
Emma McKeon 55s 37 |
Lauren Earp 56s 59 |
200 m |
Tang Yi 1:58 78 |
Boglárka Kapás 2 min 0 s 99 |
Emma McKeon 2 min 18 s 1 |
400 moh |
Boglárka Kapás 4 min 10 s 37 |
Kiera Janzen 4 min 14 s 28 |
Ellie Faulkner 4 min 14 s 31 |
Tilbake | |||
50 m |
Mathilde Cini 29s 19 |
Daryna Zevina 29s 34 |
Alexandra Papusha 29 s 51 |
100 m |
Daryna Zevina 1:01 51 |
Bai Anqi 1:01 97 |
Alexandra Papusha 1 min 15 s 2 |
200 m |
Bai Anqi 2 min 11 s 46 |
Kaitlyn Jones 2 min 12 s 20 |
Daryna zevina 2 min 12 s 31 |
Brystslag | |||
50 m |
Rachel Nicol 32s 06 |
Martina Carraro 32s 44 |
Ana de Pinho Rodrigues 32 s 49 |
100 m |
Tera van Beilen 1 min 95 s 8 |
Emily Selig 1:09:06 |
Rachel Nicol 1:09:18 |
200 m |
Emily Selig 2:27:78 |
Tera van Beilen 2 min 29 s 39 |
Maya Hamano 2 min 29 s 75 |
Sommerfugl | |||
50 m |
Liu Lan 26s 97 |
Elena Di Liddo 27 06 |
Anna Santamans 27s 31 |
100 m |
Liu Lan 59s 67 |
Judit Ignacio 1:07:07 |
Rachael Kelly 1 min 0 s 26 |
200 m |
Boglárka Kapás 2 min 72 s 8 |
Judit Ignacio 2 min 10 s 11 |
Liu Lan 2:11:94 |
Fire slag | |||
200 m |
Kaitlyn Jones 2:14:53 |
Kristina Kochetkova 2 min 15 s 13 |
Barbora Závadová 2 min 15 s 36 |
Stafett | |||
4 × 100 m fristil |
Kina Liu Lan Anqi Bai Chang Wang Tang Yi 3 min 46 s 64 |
Tyskland Juliane Reinhold Lena Kalla Dorte Baumert Lina Rathsack 3 min 49 s 02 |
Canada Lindsay Delmar Tera van Beilen Rachel Nicol Lauren Earp 3 min 49 s 12 |
4 × 100 m medley |
Australia Madison Wilson Emily Selig Zoe Johnson Emma McKeon 4:09:68 |
Russland Alexandra Papusha Olga Detenyuk Kristina Kochetkova Ekaterina Andreeva 4 min 11 s 07 |
Tyskland Dorte Baumert Lina Rathsack Lena Kalla Juliane Reinhold 4 min 11 s 76 |
Forsøk | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
4 × 100 m fristilstafett |
China Sun Bowei Tang Yi Liu Lan He Jianbin 3 min 31 s 34 |
Australia Kenneth Til Emma McKeon Madison Wilson Justin James 3 min 31 s 69 |
Frankrike Mehdy Metella Anna Santamans Mathilde Cini Jordan Coelho 3 min 35 s 90 |
Stafett 4 × 100 m medley 4 |
Kina Jianbin He Ximing Wang Liu Lan Tang Yi 3 min 52 s 52 |
Russland Alexandra Papusha Anton Lobanov Kristina Kochetkova Andrey Ushakov 3 min 55 s 29 |
Australia Max Ackerman Emily Selig Kenneth To Emma McKeon 3:55 63 |