Kvalifisering til African Cup of Nations 1994
Denne artikkelen presenterer kvalifiseringsfasen for African Cup of Nations 1994 .
Ti billetter skal distribueres til de trettisju land som deltar i disse kvalifikasjonene. Den Tunisia , arrangøren av turneringen og Elfenbenskysten , regjerende mester, er fri for disse spillene.
Etter en innledende runde spilt i toveiskamper som involverte fire lag (to kvalifiserte seg til hovedrunden), er lagene delt inn i åtte grupper på fire. Den første av hver gruppe så vel som den andre av gruppene på 5 eller 6 får sin billett til den siste turneringen i Tunisia . I tillegg til de nåværende pakkene i Togo , Tsjad , Tanzania og Burkina Faso , trekkes valgene fra Mauritania og Libya , opprinnelig registrert, tilbake før kvalifiseringsstart.
Merk deg for disse kvalifiseringene debut i den offisielle internasjonale konkurransen om kåringen av Kapp Verde , eliminert i den innledende runden og den første deltakelsen fra Sør-Afrika , utstøtt fra verdensfotballen siden etableringen av apartheid . Avslutningen på den sørafrikanske segregeringspolitikken tillot reintegrering av Bafana Bafana i CAF .
Resultater
Innledende runde
En foreløpig runde bringer de fire mindre gode valgene i spill, for å ekskludere to av dem fra kvalifiseringsfasen.
Gruppe 1
Rangering
Rang
|
Team
|
Pts
|
J
|
G
|
IKKE
|
P
|
Bp
|
Bc
|
Diff |
|
Resultater (▼ dom., ► utv.) |
|
|
|
|
---|
1
|
Gabon
|
10
|
6
|
4
|
2
|
0
|
10
|
2 |
+8 |
|
Gabon |
|
0-0 |
3-0 |
2-0
|
2
|
Kamerun
|
9
|
6
|
3
|
3
|
0
|
7
|
0 |
+7 |
|
Kamerun |
0-0 |
|
2-0 |
2-0
|
3
|
Niger
|
5
|
6
|
2
|
1
|
3
|
7
|
10 |
-3 |
|
Niger |
1-3 |
0-0 |
|
4-1
|
4
|
Godartet
|
0
|
6
|
0
|
0
|
6
|
3
|
15 |
-12 |
|
Godartet |
1-2 |
0-3 |
1-2 |
|
Gruppe 2
Rangering
Rang
|
Team
|
Pts
|
J
|
G
|
IKKE
|
P
|
Bp
|
Bc
|
Diff |
|
Resultater (▼ dom., ► utv.) |
|
|
|
|
---|
1
|
Nigeria
|
8
|
6
|
3
|
2
|
1
|
12
|
1 |
+11 |
|
Nigeria |
|
2-0 |
6-0 |
4-0
|
2
|
Uganda
|
7
|
6
|
2
|
3
|
1
|
7
|
6 |
+1 |
|
Uganda |
0-0 |
|
3-1 |
1-0
|
3
|
Etiopia
|
5
|
6
|
2
|
1
|
3
|
7
|
12 |
-5 |
|
Etiopia |
1-0 |
2-2 |
|
3-0
|
4
|
Sudan
|
4
|
6
|
1
|
2
|
3
|
2
|
9 |
-7 |
|
Sudan |
0-0 |
1-1 |
1-0 |
|
Gruppe 3
- Den Algerie blir diskvalifisert fordi den har stilte med en ubetinget spiller under en kamp; Den Senegal er derfor kvalifisert for finalen. Togo trekker seg to dager fra slutten på elimineringskampanjen.
Gruppe 4
Rangering
Rang
|
Team
|
Pts
|
J
|
G
|
IKKE
|
P
|
Bp
|
Bc
|
Diff |
|
Resultater (▼ dom., ► utv.) |
|
|
|
|
---|
1
|
Zaire
|
8
|
6
|
3
|
2
|
1
|
1. 3
|
3 |
+10 |
|
Zaire |
|
0-1 |
2-0 |
7-0
|
2
|
Kenya
|
8
|
6
|
3
|
2
|
1
|
11
|
6 |
+5 |
|
Kenya |
1-3 |
|
4-1 |
3-0
|
3
|
Mosambik
|
5
|
6
|
1
|
3
|
2
|
5
|
7 |
-2 |
|
Mosambik |
0-0 |
0-0 |
|
3-0
|
4
|
Lesotho
|
3
|
6
|
0
|
3
|
3
|
4
|
17 |
-1. 3 |
|
Lesotho |
1-1 |
2-2 |
1-1 |
|
Gruppe 5
Gruppe 6
Rangering
Rang
|
Team
|
Pts
|
J
|
G
|
IKKE
|
P
|
Bp
|
Bc
|
Diff |
|
Resultater (▼ dom., ► utv.) |
|
|
|
|
---|
1
|
Guinea
|
5
|
4
|
1
|
3
|
0
|
5
|
4 |
+1 |
|
Guinea |
|
2-2 |
1-0 |
|
2
|
Burundi
|
5
|
4
|
1
|
3
|
0
|
5
|
4 |
+1 |
|
Burundi |
2-2 |
|
1-0 |
|
3
|
Kongo
|
2
|
4
|
0
|
2
|
2
|
0
|
2 |
-2 |
|
Kongo |
0-0 |
0-0 |
|
2-0
|
-
|
Tsjad
|
-
|
2 pakke
|
0
|
0
|
2
|
0
|
5 |
-5 |
|
Tsjad |
0-3 |
|
|
|
- Tsjad trekker seg etter to dager.
Supportkamp
Gruppe 7
- Tanzania og Burkina Faso trekker seg etter to omstridte dager.
Gruppe 8
Utdannet
Eksterne linker