Teksten kan endres etter hvert som hendelsen skrider frem, den er kanskje ikke oppdatert og kan mangle perspektiv.
Ikke nøl med å delta ved å sitere kildene dine .
Denne siden ble sist redigert 28. juli 2021 klokka 08:34.
Sport | Roing |
---|---|
Arrangør (er) | CIO |
Redigering | 28. th |
Steder) | Tokyo |
Datert | fra 23. juli 2021 til 27. juli 2021 |
Nettsted (er) | Sea Forest Waterway (no) |
Tittelinnehaver | Tyskland |
---|
Navigasjon
Kvinnearrangementet med det fire dreiemomentet til sommer-OL 2020 i Tokyo ble holdt på Sea Forest Waterway (i) 23. til27. juli 2021.
Tidsplanene er i Tokyo-tid ( UTC + 09: 00 ).
Datert | Tid | Tårn |
---|---|---|
Fredag 23. juli 2021 | 11:50 | Serie |
Søndag 25. juli 2021 | 10:50 am | Utkast |
Tirsdag 27. juli 2021 | 09:45 | Final B Final A |
De to første båtene i hver serie er kvalifisert for A -finalen, de andre går til repechage.
Serie 1Rang | Korridor | Roer | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|---|
1 | 2 |
Daniela Schulze Franziska Kampmann Carlotta Nwajide Frieda Hammerling |
Tyskland | 6:18:22 | QA |
2 | 4 |
Laila Youssifou Inge Janssen Olivia van Rooijen Nicole Beukers |
Nederland | 6:19:36 | QA |
3 | 1 |
Hannah Scott Mathilda Hodgkins Byrne Charlotte Hodgkins Byrne Lucy Glover |
Storbritannia | 6:20:80 | R |
4 | 3 |
Georgia Nugent-O'Leary Ruby Tew Eve MacFarlane Olivia Loe |
New Zealand | 6:25:23 | R |
5 | 5 |
Cicely Madden Alison Rusher Meghan O'Leary Ellen Tomek |
forente stater | 6:34:36 | R |
Rang | Korridor | Roer | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|---|
1 | 2 |
Yunxia Chen Ling Zhang Yang Lyu Xiaotong Cui |
Kina | 6:14:32 | QA |
2 | 1 |
Agnieszka Kobus-Zawojska Marta Wieliczko Maria Sajdak Katarzyna Zillmann |
Polen | 6:18:62 | QA |
3 | 4 |
Valentina Iseppi Alessandra Montesano Veronica Lisi Stefania Gobbi |
Italia | 6:20:45 | R |
4 | 5 |
Ria Thompson Rowena Meredith Harriet Hudson Caitlin Cronin |
Australia | 6:26:21 | R |
5 | 3 |
Violaine Aernoudts Margaux Bailleul Marie Jacquet Emma Lunatti |
Frankrike | 6:33:64 | R |
De to første båtene i hver repechageserie kvalifiserer til A -finalen, de andre går til B -finalen.
Rang | Korridor | Roer | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|---|
1 | 2 |
Ria Thompson Rowena Meredith Harriet Hudson Caitlin Cronin |
Australia | 6:36:67 | QA |
2 | 3 |
Valentina Iseppi Alessandra Montesano Veronica Lisi Stefania Gobbi |
Italia | 6:37:44 | QA |
3 | 5 |
Georgia Nugent-O'Leary Ruby Tew Eve MacFarlane Olivia Loe |
New Zealand | 6:39:91 | QB |
4 | 4 |
Hannah Scott Mathilda Hodgkins Byrne Charlotte Hodgkins Byrne Lucy Glover |
Storbritannia | 6:42:97 | QB |
5 | 6 |
Violaine Aernoudts Margaux Bailleul Marie Jacquet Emma Lunatti |
Frankrike | 6:47:41 | QB |
6 | 1 |
Cicely Madden Alison Rusher Meghan O'Leary Ellen Tomek |
forente stater | 06:50 74 | QB |
Rang | Korridor | Roer | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|---|
3 |
Yunxia Chen Ling Zhang Yang Lyu Xiaotong Cui |
Kina | 6 min 5 s 13 | WB | |
5 |
Agnieszka Kobus-Zawojska Marta Wieliczko Maria Sajdak Katarzyna Zillmann |
Polen | 6 min 11 s 36 | ||
6 |
Ria Thompson Rowena Meredith Harriet Hudson Caitlin Cronin |
Australia | 6 min 12 s 08 | ||
4 | 1 |
Valentina Iseppi Alessandra Montesano Veronica Lisi Stefania Gobbi |
Italia | 6 min 13 s 33 | |
5 | 4 |
Daniela Schulze Franziska Kampmann Carlotta Nwajide Frieda Hammerling |
Tyskland | 6 min 13 s 41 | |
6 | 2 |
Laila Youssifou Inge Janssen Olivia van Rooijen Nicole Beukers |
Nederland | 6 min 15 s 75 |
Rang | Korridor | Roer | Land | Tid | Merknader |
---|---|---|---|---|---|
1 | 2 |
Hannah Scott Mathilda Hodgkins Byrne Charlotte Hodgkins Byrne Lucy Glover |
Storbritannia | 6 min 25 s 14 | |
2 | 3 |
Georgia Nugent-O'Leary Ruby Tew Eve MacFarlane Olivia Loe |
New Zealand | 6 min 29 s 00 | |
3 | 4 |
Violaine Aernoudts Margaux Bailleul Marie Jacquet Emma Lunatti |
Frankrike | 6 min 29 s 70 | |
4 | 1 |
Cicely Madden Alison Rusher Meghan O'Leary Ellen Tomek |
forente stater | 6 min 30 s 03 |