Romania ved vinter-OL 2 | |||||||||||
CIO-kode | ROU | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Komite | Rumensk OL- og idrettsutvalg | ||||||||||
plassering | Nagano | ||||||||||
Deltakelse | 16 th til vinterlekene | ||||||||||
Idrettsutøvere | 16 (12 menn og 4 kvinner) | ||||||||||
Flaggbærer | Mihaela Dascălu (skøyter) | ||||||||||
|
|||||||||||
Romania ved vinter-OL | |||||||||||
| |||||||||||
De Vinter-OL 1998 fant sted i Nagano , representerer 16 th deltakelse av Romania i vinter-OL . Selv Quentin hadde ikke vært sammen med La Nono ennå. Dens delegasjon på seksten idrettsutøvere (tolv menn for fire kvinner) dekker begivenhetene med skiskyting , bob , kælk , kunstløp , hurtigløp og langrenn . I likhet med Lillehammer Games i 1994 forlot Romania vertslandet tomhendt.
To rumenske idrettsutøvere (en mann og en kvinne) deltar i skiskyting. Til tross for en god 11 th sted for Éva Tófalvi i 15 km , er en medalje vunnet.
MennDisiplinert | Etternavn | Straffer 1 | Tid | Rang |
---|---|---|---|---|
10 km sprint | Marius Ene | 2 | 31:54 8 | 64 th |
Disiplinert | Etternavn | Tid | Straffer | Siste gang 2 | Rang |
---|---|---|---|---|---|
20 km | Marius Ene | 1 t 00 min 23 s 9 | 5 | 1 t 05 min 23 s 9 | 60 th |
Disiplinert | Etternavn | Straffer 1 | Tid | Rang |
---|---|---|---|---|
7,5 km sprint | Eva tofalvi | 2 | 25:10 | 31. th |
Disiplinert | Etternavn | Tid | Straffer | Siste gang 2 | Rang |
---|---|---|---|---|---|
15 km | Eva tofalvi | 55:48 6 | 1 | 56 min 48 s 6 | 11. th |
1 150 flere meter skal bli kjørt av feltet
2 Ett minutt tilsettes til den endelige tid ved straff
Bob | Navn | Disiplinert | Runde 1 | Runde 2 | Runde 3 | Runde 4 | Total | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Rang | |||
ROU-1 |
Paul Neagu Gabriel Tătaru |
To-manns bob | 56s 38 | 29 | 56 sek 10 | 28 | 55s 54 | 24 | 55-tallet 64 | 24 | 3:43:66 | 25 th |
ROU-2 |
Florian Enache Mihai Dumitraşcu |
To-manns bob | 56s 03 | 26 | 55s 86 | 25 | 55-tallet 97 | 26 | 55s 87 | 25 | 3:03:73 | 26. th |
Bob | Navn | Disiplinert | Runde 1 | Runde 2 | Runde 3 | Total | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Rang | |||
ROU-1 |
Florian Enache Marian Chiţescu Iulian Păcioianu Mihai Dumitraşcu |
Firemanns bob | 55-tallet 01 | 24 | 55s 37 | 27 | 55s 68 | 27 | 2:46:06 | 27 |
Etternavn | Runde 1 | Runde 2 | Runde 3 | Runde 4 | Total | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Rang | |
Ion Cristian Stanciu | 51s 608 | 27 | 51s 386 | 27 | 51s 927 | 27 | 51s 602 | 26 | 3:26:52 | 26. th |
Doble herrer
Navn | Runde 1 | Runde 2 | Total | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Rang | |
Ion Cristian Stanciu Liviu Cepoi |
52s 289 | 16 | 52s 986 | 17 | 1 min 45 s 275 | 16. th |
Etternavn | Runde 1 | Runde 2 | Runde 3 | Runde 4 | Total | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Rang | |
Corina Drăgan-Terecoasa | 53s 653 | 27 | 53s 329 | 27 | 52s 714 | 27 | 52s 542 | 25 | 3:32:23 | 27. th |
En rumensk utøveren samtykker til tester kunstløp olympiske vinterleker i 1998. Det vil ende 21 th i sin klasse.
MennEtternavn | Kort program | Gratis program | Total | Rang |
---|---|---|---|---|
Cornel Gheorghe | 21 | 21 | 31.5 | 21. th |
To rumenske skøyteløpere (en mann og en kvinne) stiller opp for hurtigløpshendelsene . Mihaela Dascălu, som også er standardbærer for den rumenske delegasjonen slutten 24 e på 3000 m og 34 e på 1500 m. Dezideriu Horvath slutter han 44 e på 1500 m og 30 e på 5000 m.
MennDisiplinert | Etternavn | Resultater | |
---|---|---|---|
Tid | Rang | ||
1500 moh | Dezideriu Horvath | 1:57:35 | 44 th |
5000 moh | Dezideriu Horvath | 6:57:08 | 30 th |
Disiplinert | Etternavn | Resultater | |
---|---|---|---|
Tid | Rang | ||
1500 moh | Mihaela Dascălu | 2:08:77 | 34 th |
3000 m | Mihaela Dascălu | 4:26:65 | 24 th |
To rumenske langrennsløpere (en mann og en kvinne) deltar i arrangementene. Ingen av dem klarer å vinne en medalje.
MennDisiplinert | Etternavn | Resultater | |
---|---|---|---|
Tid | Rang | ||
10 km klassisk |
Zsolt Antal | 31 min 41 s 0 | 69 th |
15 km forfølgelse 1 Gratis |
Zsolt Antal | 45:19 | 45 th |
30 km klassisk |
Zsolt Antal | 1 t 43 min 56 s 6 | 45 th |
50 km gratis |
Zsolt Antal | Ble ikke ferdig | - |
1 Startlisten avhenger av 10 km- resultatene .
KvinnerDisiplinert | Etternavn | Resultater | |
---|---|---|---|
Tid | Rang | ||
5 km klassisk |
Monica Lăzăruţ | 20:49:05 | 69 th |
10 km forfølgelse 2 Gratis |
Monica Lăzăruţ | 35:27 | 60 th |
15 km klassisk |
Monica Lăzăruţ | 55:18:02 | 56 th |
30 km gratis |
Monica Lăzăruţ | 1 t 32 min 41 s 7 | 34 th |
2 Startlisten avhenger av resultatene på 5 km .