Sport | Bordtennis |
---|---|
Redigering | 1 e |
Steder) | Singapore |
Datert | 21. - 26. august |
Forsøk | 3 |
Nettsted (er) | Singapore City Sports Palace |
Navigasjon
Den bordtennis i OL av sommeren 2010 Youth ble avholdt i Singapore fra 21 til26. august.
Totalt 32 idrettsutøvere som er kvalifisert for singelkonkurransen har kvalifisert seg og er oppført nedenfor:
Konkurranse | Datert | Plass | Utdannet |
---|---|---|---|
ITTF Cadet Challenge | 25. oktober 2009 | Tokyo |
Hang Yin Koki Niwa Simon Gauzy Hampus Soderlund Adam Hmam |
Afrika-kvalifiseringsturnering | 21-23. november 2009 | Kairo |
Ojo Onalaopo Bedair Omar |
ITTF verdensranking under 15 år | 31. desember 2009 | - |
Tzu Hsiang Hung Kim Dong Hyun Chung Hei Chiu Phillip Kumiov |
Amerika-kvalifiseringsturnering | 1 st -3. februar 2010 | San Salvador |
Jouti Eric Rodrigo Tapia Pablo Saragovi |
ITTF-spesifikk turnering | 6-7. februar 2010 | Manama | Emilien Vanrossomme |
ITTF-spesifikk turnering | 14-15. februar 2010 | Kairo | Leornado Mutti |
ITTF-spesifikk turnering | 23-24. mars 2010 | Lignano | Tamas Lakatos |
Kvalifiseringsturnering i Oseania | 1 st april 2010 | Auckland | Kevin wu |
Asia-kvalifiseringsturnering | 2-4. april 2010 | Bangkok |
Hasintha Arsa Marakkala Kim Kwang Song Elmurod Holikov Avik Das |
NOC universitetssteder | - | - |
Luis Mejia Patrick Massah Warren Li Kam Wa Axel Gavilan |
ITTF spesifikk kvalifiseringsturnering | 10-11. april 2010 | Auckland | Tanapol Santiwattanatarm |
Europa-kvalifiseringsturnering | 16-18. april 2010 | Novara |
Konrad Kulpa Luka Fucek Stefan Leitgeb Koen Hageraats |
ITTF spesifikk kvalifiseringsturnering | 24-25. april 2010 | Valencia | Florian Wagner |
Representasjon av vertslandet | - | - | Clarence tygger |
TOTAL | 32 |
Totalt 32 idrettsutøvere som er kvalifisert for singelkonkurransen har kvalifisert seg og er oppført nedenfor:
Konkurranse | Datert | Plass | Utdannet |
---|---|---|---|
ITTF Cadet Challenge | 25. oktober 2009 | Tokyo |
Ha Eun Yang Ayuka Tanioka Bernadette Szocs Sutashini Sawetabut |
Afrika-kvalifiseringsturnering | 21-23. november 2009 | Kairo |
Dina Mesheref Islem Laid |
ITTF verdensranking under 15 år | 31. desember 2009 | - |
Yuting Gu Petrissa Solja Yana Noskova Isabelle Siyun LI |
Amerika-kvalifiseringsturnering | 1 st -3. februar 2010 | San Salvador |
Ariel Hsing Caroline Kumahara Carelyn Cordero |
ITTF-spesifikk turnering | 6-7. februar 2010 | Manama | Britt Eerland |
ITTF-spesifikk turnering | 14-15. februar 2010 | Kairo | Alice loveridge |
ITTF-spesifikk turnering | 23-24. mars 2010 | Lignano | Celine Pang |
Kvalifiseringsturnering i Oseania | 1 st april 2010 | Auckland | Julia wu |
Asia-kvalifiseringsturnering | 2-4. april 2010 | Bangkok |
Kim Song I Ng Ka Yee Mallika Bhandarkar Huang Hsin |
NOC universitetssteder | - | - |
Joly Ivoso Mafuta Letizia Giradi Nuwani G. Vithange Adielle Roshuevel |
ITTF spesifikk kvalifiseringsturnering | 10-11. april 2010 | Auckland | Lily phan |
Europa-kvalifiseringsturnering | 16-18. april 2010 | Novara |
Mercedes Nagyvaradi Alex Galic Mateja Jeger Olga Bliznet |
ITTF spesifikk kvalifiseringsturnering | 24-25. april 2010 | Valencia | Katsiaryna Baravok |
Ubrukt kvote etter vertsland (erstatning) | - | - | Maria Xiao |
TOTAL | 32 |
Rang | Nasjon | Gull | Sølv | Bronse | Total |
---|---|---|---|---|---|
1 | Japan | 2 | 0 | 0 | 2 |
2 | Kina | 1 | 0 | 0 | 1 |
3 | Sør-Korea | 0 | 1 | 1 | 2 |
4 | Singapore | 0 | 1 | 0 | 1 |
kinesisk Taipei | 0 | 1 | 0 | 1 | |
6 | Frankrike | 0 | 0 | 1 | 1 |
- | Blandede NOC | 0 | 0 | 1 | 1 |
Total | 3 | 3 | 3 | 9 |
Konkurranser | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
Singelgutter | Koki niwa | Hung Tzu-Hsiang | Simon gauzy |
Enslige jenter | Gu Yuting | Isabelle Li Siyun | Yang ha-eun |
Blandet team |
Japan Ayuka Tanioka Koki Niwa |
Sør-Korea Yang Ha-eun Kim Dong-hyun |
Inter Continental 1 Gu Yuting Adam Hmam |