Løp | 38 th Tour of the Future |
---|---|
Fremgangsmåte | 10 |
Datert | 6. - 15. september |
Avstand | 1.632 km |
Land (er) krysset | Frankrike |
Avreisested | Cossé-le-Vivien |
Ankomstpunkt | Morteau |
Løpere i starten | 125 |
Løpere i mål | 64 |
Gjennomsnittshastighet | 42,114 km / t |
Vinner | Denis Menshov |
---|---|
Sekund | Florent Brard |
Tredje | Sylvain Chavanel |
Rangering etter poeng | Baden Cooke |
Beste klatrer | Jesús Manzano |
Beste laget | Ibanesto.com |
Den Tour de l'Avenir i 2001 , 38 th utgaven av sykkelritt franske ble arrangert fra 6 til15. september. Den ble vunnet av russiske Denis Menshov .
21 lag på 6 løpere konkurrerer i løpet:
Steg | Datert | Avgangsby | Ankomstby | km | Vinner | Gul trøye |
---|---|---|---|---|---|---|
1 st skritt | 6. september | Cossé-le-Vivien | Craon | 180 | Alexandre Usov ( BLR ) | Alexandre Usov ( BLR ) |
2 e trinn | 7. september | Renazé | Orgères-en-Beauce | 249,5 | Jean-Patrick Nazon ( FRA ) | Jean-Patrick Nazon ( FRA ) |
3 e trinn | 8. september | Terminaler | Châlette-sur-Loing | 176 | László Bodrogi ( HUN ) | Jean-Patrick Nazon ( FRA ) |
4 th trinns | 9. september | Châlette-sur-Loing | Epernay | 173 | Matthew Wilson ( AUS ) | Jean-Patrick Nazon ( FRA ) |
5 th trinns | 10. september | Mardeuil | Gerardmer | 198,5 | José Miguel Cuenca ( ESP ) | José Miguel Cuenca ( ESP ) |
6 th trinns | 11. september | Ancerville | Gerardmer | 193 | Baden Cooke ( AUS ) | José Miguel Cuenca ( ESP ) |
7 th trinnet | 12. september | Rambervillers | Rambervillers | 26 | László Bodrogi ( HUN ) | László Bodrogi ( HUN ) |
8 th trinns | 13. september | Gerardmer | Belfort | 125,5 | Constantino Zaballa ( ESP ) | Florent Brard ( FRA ) |
9 th trinnet | 14. september | Belfort | Montbenoît (La Perdrix) | 175,5 | Graziano Gasparre ( ITA ) | Florent Brard ( FRA ) |
10 e trinn | 15. september | Morteau | Morteau | 135 | Baden Cooke ( AUS ) | Denis Menshov ( RUS ) |
Syklist | Land | Team | Tid | ||
---|---|---|---|---|---|
1 | Denis Menshov | Russland | Ibanesto.com | i | 38 t 44 min 52 s |
2 | Florent Brard | Frankrike | Festina | + | 1s |
3 | Sylvain Chavanel | Frankrike | Hallo | 9s | |
4 | José Miguel Cuenca | Spania | Kelme | 28 s | |
5 | Jesús Manzano | Spania | Kelme | 33 s | |
6 | Baden Cooke | Australia | Kvikksølv | 42 s | |
7 | Yevgeny Petrov | Russland | Mapei | 1 min 00 s | |
8 | Iñaki Isasi | Spania | Euskaltel-Euskadi | 1:59 | |
9 | Pablo Lastras | Spania | Ibanesto.com | 2:04 | |
10 | Benoît Poilvet | Frankrike | Landbrukskreditt | 2 min 34 s |
Rangering etter poeng
|
Rangering av den beste klatreren
|
Team | Land | Tid | |
---|---|---|---|
1 | Ibanesto.com | Spania | i h min s |
2 | Kelme | Spania | + min s |
3 | BigMat-Auber 93 | Frankrike | + min s |