Sport | kunstløp |
---|---|
Arrangør (er) | ISU |
Redigering | 80 th |
Steder) | Praha |
Datert | 12. til 17. januar 1988 |
Forsøk | 4 |
De 1988 europeiske Kunstløp mesterskapet finner sted fra 12 til17. januar1988 i Praha i Tsjekkoslovakia .
Skaters er kvalifisert for forsøket hvis de representerer en europeisk medlemsland i International Skating Union ( International Skating Union på engelsk). Nasjonale forbund velger sine skatere i henhold til sine egne kriterier.
Basert på resultatene fra det europeiske mesterskapet i 1987 , tillater International Skating Union hvert land å ha en til tre bidrag per disiplin.
Forsøk | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
Mine herrer detaljerte resultater |
Alexander Fadeev | Vladimir Kotin | Viktor petrenko |
Damer detaljerte resultater |
Katarina witt | Kira Ivanova | Anna kondrashova |
Par detaljerte resultater |
Ekaterina Gordeeva / Sergei Grinkov | Larisa Seleznyova / Oleg Makarov | Peggy Schwarz / Alexander König |
Ice dance detaljerte resultater |
Natalia Bestemianova / Andreï Bukine | Natalia Annenko / Genrikh Sretenski | Isabelle Duchesnay / Paul Duchesnay |
Rang | Nasjon | Gull | Sølv | Bronse | Total |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sovjetunionen | 3 | 4 | 2 | 9 |
2 | Øst-Tyskland | 1 | 0 | 1 | 2 |
3 | Frankrike | 0 | 0 | 1 | 1 |
Total | 4 | 4 | 4 | 12 |
For sesongen 1987/1988 beregnes poengene etter følgende metode:
Rang | Etternavn | Nasjon | Poeng | Fig. impo. |
Prog. kort |
Prog. gratis |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Alexander Fadeev | Sovjetunionen | 2.0 | 1 | 1 | 1 |
2 | Vladimir Kotin | Sovjetunionen | 5.4 | 2 | 3 | 3 |
3 | Viktor petrenko | Sovjetunionen | 5.8 | 5 | 2 | 2 |
4 | Grzegorz Filipowski | Polen | 8.4 | 4 | 5 | 4 |
5 | Richard zander | Vest-Tyskland | 11.2 | 6 | 4 | 6 |
6 | Heiko fischer | Vest-Tyskland | 11.2 | 3 | 6 | 7 |
7 | Petr barna | Tsjekkoslovakia | 12.6 | 8 | 7 | 5 |
8 | Oliver Höner | sveitsisk | 15.4 | 7 | 8 | 8 |
9 | Paul robinson | Storbritannia | 20.8 | 1. 3 | 10 | 9 |
10 | Axel Mederic | Frankrike | 23.8 | 12 | 9 | 1. 3 |
11 | Frédéric Lipka | Frankrike | 24.0 | 10 | 20 | 10 |
12 | Alessandro riccitelli | Italia | 27.4 | 11 | 17 | 14 |
1. 3 | András Száraz | Ungarn | 27.6 | 15 | 19 | 11 |
14 | Ralf burghart | Østerrike | 27.6 | 9 | 1. 3 | 17 |
15 | Peter Johansson | Sverige | 28.8 | 20 | 12 | 12 |
16 | Oula Jääskeläinen | Finland | 30.6 | 17 | 11 | 16 |
17 | Michael huth | Øst-Tyskland | 34,0 | 21 | 16 | 15 |
18 | Rico krahnert | Øst-Tyskland | 35,0 | 19 | 14 | 18 |
19 | Henrik Walentin | Danmark | 35.8 | 18 | 15 | 19 |
20 | Jaroslav Suchý | Tsjekkoslovakia | 39.0 | 16 | 21 | 21 |
21 | Tomislav Čižmešija | Jugoslavia | 39.6 | 14 | 23 | 22 |
22 | Cornel Gheorghe | Romania | 41.0 | 23 | 18 | 20 |
23 | Przemysław Noworyta | Polen | 45,0 | 22 | 22 | 23 |
24 | Fernando Soria | Spania | 48,0 | 24 | 24 | 24 |
Rang | Etternavn | Nasjon | Poeng | Fig. impo. |
Prog. kort |
Prog. gratis |
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Katarina witt | Øst-Tyskland | 2.6 | 2 | 1 | 1 | |
2 | Kira Ivanova | Sovjetunionen | 4.4 | 1 | 2 | 3 | |
3 | Anna kondrashova | Sovjetunionen | 5.0 | 3 | 3 | 2 | |
4 | Claudia Leistner | Vest-Tyskland | 9.8 | 4 | 6 | 5 | |
5 | Simone koch | Øst-Tyskland | 12.2 | 11 | 4 | 4 | |
6 | Natalia Gorbenko | Sovjetunionen | 15.8 | 6 | 1. 3 | 7 | |
7 | Agnes Gosselin | Frankrike | 16.6 | 8 | 7 | 9 | |
8 | Tamara Téglássy | Ungarn | 17.8 | 9 | 11 | 8 | |
9 | Marina Kielmann | Vest-Tyskland | 18.2 | 17 | 5 | 6 | |
10 | Joanne conway | Storbritannia | 20.6 | 5 | 14 | 12 | |
11 | Iveta Voralova | Tsjekkoslovakia | 26,0 | 1. 3 | 18 | 11 | |
12 | Stefanie Schmid | sveitsisk | 26.2 | 16 | 9 | 1. 3 | |
1. 3 | Beatrice Gelmini | Italia | 26.6 | 15 | 19 | 10 | |
14 | Katrien Pauwels | Belgia | 27.0 | 7 | 17 | 16 | |
15 | Mirela Gawłowska | Polen | 28.4 | 12 | 8 | 18 | |
16 | Claude Peri | Frankrike | 30.0 | 20 | 10 | 14 | |
17 | Željka Čižmešija | Jugoslavia | 30.8 | 10 | 12 | 20 | |
18 | Lotta Falkenbäck | Sverige | 31.4 | 14 | 15 | 17 | |
19 | Petra Vonmoos | sveitsisk | 35.2 | 23 | 16 | 15 | |
20 | Yvonne pokorny | Østerrike | 38.6 | 18 | 22 | 19 | |
21 | Anisette Torp-Lind | Danmark | 42.2 | 22 | 20 | 21 | |
22 | Katerina Novakova | Tsjekkoslovakia | 42,8 | 19 | 21 | 23 | |
23 | Elina Hanninen | Finland | 43.8 | 21 | 23 | 22 | |
24 | Eva plaszko | Ungarn | 48.6 | 25 | 24 | 24 | |
Skatere eliminert etter det korte programmet | |||||||
25 | Marta Olozagarre | Spania | 24 | 26 | NC | ||
26 | Anita thorenfeldt | Norge | 26 | 25 | NC | ||
27 | Asia alexieva | Bulgaria | 27 | 27 | NC |
Rang | Etternavn | Nasjon | Poeng | Prog. kort |
Prog. gratis |
---|---|---|---|---|---|
1 | Ekaterina Gordeeva / Sergei Grinkov | Sovjetunionen | 1.4 | 1 | 1 |
2 | Larisa Seleznyova / Oleg Makarov | Sovjetunionen | 2.8 | 2 | 2 |
3 | Peggy Schwarz / Alexander König | Øst-Tyskland | 4.2 | 3 | 3 |
4 | Natalia Mishkutenok / Artur Dmitriev | Sovjetunionen | 5.6 | 4 | 4 |
5 | Mandy Wötzel / Axel Rauschenbach | Øst-Tyskland | 7.4 | 6 | 5 |
6 | Lenka Knapová / René Novotný | Tsjekkoslovakia | 8.0 | 5 | 6 |
7 | Brigitte Groh / Holger Maletz | Vest-Tyskland | 9.8 | 7 | 7 |
8 | Cheryl Peake / Andrew Naylor | Storbritannia | 11.2 | 8 | 8 |
9 | Anuschka Gläser / Stefan Pfrengle | Vest-Tyskland | 12.6 | 9 | 9 |
10 | Lisa Cushley / Neil Cushley | Storbritannia | 14.0 | 10 | 10 |
11 | Dagmar Kovarova / Karel Komar | Tsjekkoslovakia | 15.4 | 11 | 11 |
Rang | Etternavn | Nasjon | Poeng | pålagte danser |
Original dans |
Gratis dans |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Natalia Bestemianova / Andreï Bukine | Sovjetunionen | 2.0 | 1 | 1 | 1 |
2 | Natalia Annenko / Genrikh Sretenski | Sovjetunionen | 4.0 | 2 | 2 | 2 |
3 | Isabelle Duchesnay / Paul Duchesnay | Frankrike | 7.6 | 5 | 4 | 3 |
4 | Maïa Oussova / Alexandre Jouline | Sovjetunionen | 7.6 | 4 | 3 | 4 |
5 | Kathrin Beck / Christoff Beck | Østerrike | 8.4 | 3 | 4 | 5 |
6 | Klára Engi / Attila Tóth | Ungarn | 12.0 | 6 | 6 | 6 |
7 | Lia Trovati / Roberto Pelizzola | Italia | 14.0 | 7 | 7 | 7 |
8 | Sharon Jones / Paul Askham | Storbritannia | 16.6 | 9 | 8 | 8 |
9 | Viera Řeháková / Ivan Havránek | Tsjekkoslovakia | 18.6 | 10 | 9 | 9 |
10 | Corinne Paliard / Didier Courtois | Frankrike | 20.6 | 11 | 10 | 10 |
11 | Stefania Calegari / Pasquale Camerlengo | Italia | 22.6 | 12 | 11 | 11 |
12 | Honorata Górna / Andrzej Dostatni | Polen | 24.6 | 1. 3 | 12 | 12 |
1. 3 | Andrea Juklova / Martin Šimeček | Tsjekkoslovakia | 26.6 | 14 | 1. 3 | 1. 3 |
14 | Andrea Weppelmann / Hendryk Schamberger | Vest-Tyskland | 29.0 | 15 | 15 | 14 |
15 | Susanna Rahkamo / Petri Kokko | Finland | 30.2 | 16 | 14 | 15 |
16 | Desiree Schlegel / Patrik Brecht | sveitsisk | 32.6 | 17 | 16 | 16 |
17 | Annalisa Meyers / Justin Green | Storbritannia | 34.6 | 18 | 17 | 17 |
Oppgivelse | Antonia Becherer / Ferdinand Becherer | Vest-Tyskland | 8 |