Fornøyelse - Grignon | ||||
Inngang til passasjerbygningen. | ||||
plassering | ||||
---|---|---|---|---|
Land | Frankrike | |||
Kommune | Glede | |||
Distrikt | Togstasjonen | |||
Adresse | 119, avenue du 19. mars 1962 78370 Plaisir |
|||
Geografiske koordinater | 48 ° 49 '55' nord, 1 ° 56 '36' øst | |||
Ledelse og drift | ||||
Eieren | SNCF | |||
Operatør | SNCF | |||
UIC- kode | 87 39342 1 | |||
Service | ||||
Kjennetegn | ||||
Linje (r) |
Saint-Cyr i Surdon Plaisir - Grignon i Épône - Mézières |
|||
Baner | 3 + tjenestespor | |||
Brygger | 2 | |||
Sone | 5 ( Île-de-France priser ) | |||
Høyde | 106 m | |||
Historisk | ||||
Idriftsettelse | 15. juni 1864 | |||
Korrespondanse | ||||
Hourtoule | Hourtoule 6 7 8 9 10 12 17 | |||
STAVO | STAVO 44 | |||
Tourneux-trenere | Trenere Tourneux Express 100 | |||
CSO | CSO Express 4 | |||
Geolokalisering på kartet: Frankrike
| ||||
Den Plaisir - Grignon stasjon er en fransk jernbanestasjon på linjene fra Saint-Cyr til Surdon og fra Plaisir - Grignon å Épône - Mézières , som ligger på territoriet til den kommunen i Plaisir , nær Thiverval-Grignon , i departementet Yvelines , i Île-de-France-regionen .
Det er en stasjon for National Company of French Railways (SNCF) som betjenes av tog fra linje N i Transilien (Paris-Montparnasse-nettverket).
Kryssstasjon, den ligger ved kilometerpunktet (PK) 32.218 av linjen fra Saint-Cyr til Surdon , mellom stasjonene Plaisir - Les Clayes og Villiers - Neauphle - Pontchartrain .
Det er opprinnelsen til linjen fra Plaisir - Grignon til Épône - Mézières . Den første stasjonen etter Plaisir - Grignon er Beynes stasjon .
Høyden er 106 m .
Den ble bestilt 15. juni 1864 med åpningen av sporet mellom jernbanestasjonen i Saint-Cyr og Dreux stasjon .
I 2011 5,510 reisende tok toget på denne stasjonen hver arbeidsdag i uken.
SNCF-stasjon, den har en passasjerbygning med teller, Transilien-maskin, hovedlinjemaskin, togtrafikkinformasjonssystem i sanntid, årvåkenhetstape på plattformene, forstørret billettkontrollenhet og magnetløkker for hørselshemmede.
Den er utstyrt med en sideplattform (offset) og en sentral plattform: plattform 1 (lateral) har en nyttig lengde på 229 m for spor 1, plattform 2 (sentral) har en nyttig lengde på 257 m for spor 2 og C. to plattformer har passasjerhytter. Plattformendringen gjøres gjennom en underjordisk passasje.
I 2012 ble stasjonen betjent av tog fra N-linjen i Transilien :
Reisene blir levert av forstadsbiler med to dekk (VB 2N), slept eller skyvet i reversibilitet av BB 27300 på forbindelsen Paris-Montparnasse - Dreux samt Paris-Montparnasse ↔ Plaisir - Grignon- lenken .
Stasjonen betjenes av linjene 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 12 , 17 , 19 , 50 og TG fra Hourtoule- transportselskapet , med linje 44 fra STAVO- transportselskapet , av Express 100- linjen til Autocars Tourneux- transporten selskapet og av Express 4- linjen til Courriers de Seine-et-Oise transportselskap . Det er parkering for kjøretøy og sykler.
Kaier, spor og passasjerbygg.
Kaier og spor som vender mot Dreux eller Mantes-la-Jolie.
Skilt som angir navnet på stasjonen.
Kaia for Paris-Montparnasse.
Opprinnelse | Forrige stopp | Tog | Neste stopp | Mål | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Dreux | Villiers - Neauphle - Pontchartrain | Versailles-Chantiers | Paris-Montparnasse | |||
Dreux | Montfort-l'Amaury - Méré | Versailles-Chantiers | Paris-Montparnasse-Vaugirard | |||
Mantes la Jolie | Beynes | Lyst - Les Clayes | Paris-Montparnasse | |||
Terminus | Terminus | Lyst - Les Clayes | Paris-Montparnasse |