Forsøk
|
Gull
|
Sølv
|
Bronse
|
---|
100 m detaljer
|
Valeriy Borzov 10 14 s |
Robert Taylor 10s 24 |
Lennox Miller 10:33
|
200 m detaljer
|
Valeriy Borzov 20.00 |
Larry Black 20s 19 |
Pietro Mennea 20 sek 30
|
400 m detaljer
|
Vince Matthews 44s 66 |
Wayne Collett 44s 80s |
Julius Sang 44s 92
|
800 m detaljer
|
Dave Wottle 1 min 45 sek 9 |
Yevhen Arzhanov 1 min 45 sek 9 |
Mike Drinks 1 min 46 s 0
|
1500 m detaljer
|
Pekka Vasala 3 min 36 s 3 |
Kipchoge Keino 3 min 36 s 8 |
Rod Dixon 3:37:05
|
5.000 m detaljer
|
Lasse Virén 13:26:04 (OR) |
Mohammed gammoudi 13 min 27 s 4 |
Ian Stewart 13:27:06
|
10.000 m detaljer
|
Lasse Virén 27 min 38 s 4 (WR) |
Emiel Puttemans 27:39 6 |
Miruts Yifter 27 min 41 s 0
|
Maraton detaljer
|
Frank Shorter 2 t 12 min 19 s 8 |
Karel Lismont 2 t 14 min 31 s 8 |
Mamo Wolde 2 t 15 min 8 s 4
|
110 m hinder detaljer
|
Rod Milburn 13s 24 (WR) |
Guy Drut 13s 34 |
Thomas Hill 13s 48
|
400 m hinder detaljer
|
John Akii-Bua 47s 82 (WR) |
Ralph Mann 48s 51 |
David Hemery 48s 52
|
3.000 m bratt detaljer
|
Kipchoge Keino 8:23:06 (OR) |
Ben Jipcho 8:24 6 |
Tapio Kantanen 8:24 8
|
4 × 100 m detaljer
|
USA Larry Black Robert Taylor Gerald Tinker Edward Hart 38 s 19 (WR) |
Sovjetunionen Aleksandr Kornelyuk Vladimir Lovetsky Juris Silovs Valeriy Borzov 38s 50 |
Vest-Tyskland Jobst Hirscht Karlheinz Klotz Gerhard Wucherer Klaus Ehl 38 s 79
|
4 × 400 m detaljer
|
Kenya Charles Asati Hezahiah Nyamau Robert Ouko Julius Sang 2 min 59 s 8 |
Storbritannia Martin Reynolds Alan Pascoe David Hemery David Jenkins 3 5 min 0 sek |
Frankrike Gilles Bertould Daniel Velasques Francis Kerbiriou Jacques Carette 3 min 0 s 7
|
20 km turdetaljer
|
Peter Frenkel 1 t 26 min 42 s 4 |
Volodymyr Holubnychyy 1 t 26 min 55 s 2 |
Hans-Georg Reimann 1 t 27 min 16 s 6
|
50 km turdetaljer
|
Bernd Kannenberg 3 t 56 min 11 s 6 (WR) |
Veniamin Soldatenko 3 t 58 min 24 s 0 |
Larry Young 4 h 0 min 46 s 0
|
Lengdehopp detaljer
|
Randy Williams 8,24 m |
Hans Baumgartner 8,18 m |
Arnie Robinson 8,03 m
|
Tresteg detaljer
|
Viktor Saneevi 17,35 m |
Jörg Drehmel 17,31 m |
Nelson Prudêncio 17,05 m
|
Høydehopp detaljer
|
Jüri Tarmak 2,23 m |
Stefan Junge 2,21 m |
Dwight Stones 2,21 m
|
Pole hvelv detaljer
|
Wolfgang Nordwig 5,50 m (OR) |
Bob Seagren 5,40 m |
Jan Johnson 5,35 m
|
Skuddsett detaljer
|
Władysław Komar 21,18 m (OR) |
George Woods 21,17 m |
Hartmut Briesenick 21,14 m
|
Diskuskast detaljer
|
Ludvík Daněk 64,40 m |
Jay Silvester 63,50 m |
Ricky Bruch 63,40 m
|
Hammerkast detaljer
|
Anatoliy Bondarchuk 75,50 m (OR) |
Jochen Sachse 74,96 moh |
Vasiliy Khmelevskiy 74.04 m
|
Spydkast detaljer
|
Klaus Wolfermann 90.48m (OR) |
Jānis Lūsis 90,46 moh |
William Schmidt 84,42 moh
|
Decathlon detaljer
|
Mykola Avilov 8,454 poeng (WR) |
Leonid Lytvynenko 8035 poeng |
Ryszard Katus 7 984 poeng
|
AR- post Continental ( arealrekord ) • CR Record mesterskap ( mesterskapsrekord ) • DNF ble ikke ferdig ( avsluttet ikke ) • DNS startet ikke ( startet ikke ) • DQ DQ ( diskvalifisering ) • MR- møterekord ( møter rekord ) • NR National posten ( posten nasjonalt ) • ELLER olympisk rekord ( olympisk rekord ) • PB personlig rekord ( personlig rekord ) • SB beste personlige prestasjoner av sesongen ( sesongbeste ) • WL Høyeste verden ytelse år ( verdensleder ) • WJR rekord verden Junior ( verdens juniorrekord ) • WR verdensrekord ( verdensrekord )
|