Sport | Skiskyting |
---|---|
Arrangør (er) | CIO og IBU |
Redigering | 1 re |
Steder) | Innsbruck , Østerrike |
Datert | av 15. januar 2012 på 19. januar 2012 |
Nasjoner | 33 |
Deltakere | 100 |
Disipliner | 1 |
Forsøk | 6 |
Nettsted (er) |
Seefeld Arena Seefeld , Østerrike |
Offesiell nettside | Offisiell side |
Vinner | Tyskland |
---|
De skiskytter hendelser på 2012-Winter Youth Olympic Games ble avholdt på midlertidig skiskyting kurs på Seefeld Arena nettstedet i Innsbruck , Østerrike fra 15. januar til 19. mai 2012.
Rang | Nasjon | Gull | Sølv | Bronse | Total |
---|---|---|---|---|---|
1 | Tyskland | 4 | 1 | 0 | 5 |
2 | Russland | 1 | 1 | 1 | 3 |
3 | Kina | 1 | 0 | 1 | 2 |
4 | Estland | 0 | 2 | 0 | 2 |
5 | Kasakhstan | 0 | 1 | 1 | 2 |
6 | Norge | 0 | 1 | 0 | 1 |
7 | Frankrike | 0 | 0 | 2 | 2 |
8 | forente stater | 0 | 0 | 1 | 1 |
Total | 5 | 5 | 5 | 15 |
Test | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Sprint for menn, detaljerte resultater |
Cheng Fangming ( CHN ) | 19:21 | Rene Zahkna ( EST ) | 19:43:03 | Aristide Bègue ( FRA ) | 19:48 |
Menns forfølgelse detaljerte resultater |
Niklas Homberg ( GER ) | 28:43:01 | Rene Zahkna ( EST ) | 28:52 6 | Cheng Fangming ( CHN ) | 28:57 |
Sprint kvinner detaljerte resultater |
Franziska Preuss ( GER ) | 17:27 | Galina Vishnevskaya ( KAZ ) | 17:55:02 | Uliana Kaysheva ( RUS ) | 18:09 |
Kvinners jakt detaljerte resultater |
Uliana Kaysheva ( RUS ) | 26:01 3 | Franziska Preuss ( GER ) | 26:28:22 | Galina Vishnevskaya ( KAZ ) | 27:44:44 |
Mixed stafett detaljerte resultater |
Tyskland | 1 t 11 min 06 s 8 | Norge | 1 t 13 min 11 s 7 | Frankrike | 1 t 13 min 27 s 8 |
Blandet langrenn / skiskytestafett detaljerte resultater |
Tyskland | 1 t 04 min 23 s 4 | Russland | 1 t 05 min 22 s 5 | forente stater | 1 t 05 min 23 s 0 |
Kvoten som er tilgjengelig for hver NOC bestemmes av den endelige rangeringen av World Cup for menn eller kvinner for sesongen før YOG (2010 - 2011 sesongen). Landene klassifisert fra den første til den 20 th posisjon gir to steder, mens de landene klassifisert fra 21 m til 29 th stilling gi en. Dersom vertslandet er klassifisert mellom den første og den 20 th posisjon i klassifiseringen av World Cup of Nations menn eller kvinner sesongens før YOG, er det rett å legge inn to utøvere i hver kategori. Dersom vertslandet er rangert mellom 20 th og 29 th i menns eller kvinners Nations World Cup sammenlagt i sesongen forut for YOG, har det rett til å inngå en utøver i hver kategori. Hvis vertsnasjonen kvalifiserer gjennom kvalifisering systemet ovenfor, deretter stedet blir omdisponert til NOC som rangeres 30 th i rangeringen av Nations Cup. Dersom vertslandet ble rangert 30 th eller mer i koppen klassifisering av mannlige eller kvinnelige nasjoner, har det rett til å inngå en utøver i hver kategori.
CNO | menn | kvinner | Total |
---|---|---|---|
Tyskland | 2 | 2 | 4 |
Andorra | 1 | 1 | |
Armenia | 1 | 1 | |
Australia | 1 | 1 | |
Østerrike | 2 | 1 | 3 |
Hviterussland | 2 | 2 | 4 |
Bulgaria | 2 | 2 | 4 |
Canada | 2 | 2 | 4 |
Kina | 1 | 2 | 3 |
Sør-Korea | 1 | 1 | 2 |
Kroatia | 1 | 1 | |
Estland | 2 | 2 | 4 |
forente stater | 2 | 2 | 4 |
Finland | 2 | 2 | 4 |
Frankrike | 2 | 2 | 4 |
Storbritannia | 1 | 1 | 2 |
Italia | 2 | 2 | 4 |
Japan | 1 | 1 | 2 |
Kasakhstan | 1 | 2 | 3 |
Latvia | 2 | 1 | 3 |
Litauen | 1 | 1 | 2 |
Norge | 2 | 2 | 4 |
New Zealand | 1 | 1 | |
Polen | 2 | 2 | 4 |
Tsjekkisk Republikk | 2 | 2 | 4 |
Romania | 1 | 2 | 3 |
Russland | 2 | 2 | 4 |
Serbia | 1 | 1 | |
Slovakia | 2 | 2 | 4 |
Slovenia | 2 | 2 | 4 |
Sverige | 2 | 2 | 4 |
sveitsisk | 2 | 1 | 3 |
Ukraina | 2 | 2 | 4 |
Totalt antall utøvere | 50 | 50 | 100 |
Totalt NOC | 30 | 30 | 33 |
Arrangementet fant sted 15. januar på en 7,5 km løype med 50 idrettsutøvere fra 30 forskjellige land.
Rang | Nei. | Etternavn | Land | Tid | Straffer (A + D) |
Forsinkelse |
---|---|---|---|---|---|---|
30 | Cheng fangming | Kina | 19:21 | 1 (0 + 1) | - | |
17 | Rene zahkna | Estland | 19:43:03 | 1 (0 + 1) | + 21 s 3 | |
22 | Aristide Stammer | Frankrike | 19:48 | 1 (1 + 0) | + 26 s 8 | |
4 | 20 | Stuart herder | Canada | 19:51 s 3 | 0 (0 + 0) | + 29 s 6 |
5 | 11 | Kristian Andre Aalerud | Norge | 20: 04: 4 | 2 (2 + 0) | + 42 s 7 |
6 | 46 | Niklas homberg | Tyskland | 20:05 4 | 1 (0 + 1) | + 43 s 7 |
7 | 5 | Maksym ivko | Ukraina | 20: 28: 4 | 3 (1 + 2) | + 1 min 06 s 7 |
8 | 23 | Adam vaclavik | Tsjekkisk Republikk | 20:32 | 1 (0 + 1) | + 1 min 10 s 8 |
9 | 38 | Haakon Livik | Norge | 20:34 | 1 (0 + 1) | + 1 min 12 s 4 |
10 | 33 | Michael pfeffer | Østerrike | 20:35 3 | 3 (2 + 1) | + 1 min 13 s 6 |
11 | 12 | Xavier Guidetti | Italia | 20:40:02 | 2 (1 + 1) | + 1 min 18 s 5 |
12 | 37 | Sean doherty | forente stater | 20:47 | 3 (2 + 1) | + 1 min 25 s 8 |
1. 3 | 43 | Viktar kryuko | Hviterussland | 20:53 0 | 2 (2 + 0) | + 1 min 31 s 3 |
14 | 10 | Maximilian Janke | Tyskland | 20:57 8 | 2 (1 + 1) | + 1 min 36 s 1 |
15 | 44 | Federico Di Francesco | Italia | 20:59 4 | 2 (2 + 0) | + 1 min 37 s 7 |
16 | 25 | Fabien Claude | Frankrike | 21:05 s 9 | 4 (1 + 3) | + 1 min 44 s 2 |
17 | 14 | Miha Dovzan | Slovenia | 21:10:02 | 3 (0 + 3) | + 1 min 48 s 5 |
18 | 9 | Jules Cuenot | sveitsisk | 21:18 | 4 (2 + 2) | + 1 min 56 s 7 |
19 | 7 | Matej Burić | Kroatia | 21: 28: 3 | 2 (2 + 0) | + 2 min 06 s 6 |
20 | 50 | Tarvi Sikk | Estland | 21:29:05 | 2 (0 + 2) | + 2:07:08 |
21 | 31 | Vid Zabret | Slovenia | 21:39:03 | 3 (1 + 2) | + 2 min 17 s 6 |
22 | 36 | Dmytro Ihnatyev | Ukraina | 21: 39: 9 | 3 (2 + 1) | + 2 min 18 s 2 |
23 | 49 | Ondrej Hosek | Tsjekkisk Republikk | 21:55 | 3 (2 + 1) | + 2 min 33 s 8 |
24 | 42 | Jakub Topór | Polen | 22:08:06 | 4 (4 + 0) | + 2 min 46 s 9 |
25 | 16 | Aleksei Kuznetcov | Russland | 22:14 | 4 (3 + 1) | + 2 min 52 s 4 |
26 | 27 | Kenneth schoepfer | sveitsisk | 22:14 | 4 (1 + 3) | + 2 min 52 s 5 |
27 | 2 | Heikki Laitinen | Finland | 22:14 | 2 (2 + 0) | + 2 min 52 s 6 |
28 | 3 | Thorsten bischof | Østerrike | 22:17 | 4 (3 + 1) | + 2 min 56 s 0 |
29 | 18 | Niklas Forsberg | Sverige | 22:19 | 5 (1 + 4) | + 2 min 57 s 7 |
30 | 21 | Mateusz Janik | Polen | 22:19 | 4 (1 + 3) | + 2 min 57 s 9 |
31 | 28 | Ruslan Bessov | Kasakhstan | 22:19 8 | 4 (2 + 2) | + 2 min 58 s 1 |
32 | 24 | Nick proell | forente stater | 22:21:08 | 2 (1 + 1) | + 3 min 00 s 1 |
33 | 26 | Mattias Jonsson | Sverige | 22:23:22 | 3 (2 + 1) | + 3 min 01 s 5 |
34 | 1 | Radi Palevski | Bulgaria | 22:23 | 3 (1 + 2) | + 3 min 02 s 2 |
35 | 45 | Calum Irvine | Storbritannia | 22:28 | 5 (3 + 2) | + 3:06:08 |
36 | 32 | Antti Repo | Finland | 22 min 30 s 0 | 5 (2 + 3) | + 3:08:03 |
37 | 41 | Marius Petru | Romania | 22:30 4 | 3 (2 + 1) | + 3:08:07 |
38 | 8 | Dujin Choi | Sør-Korea | 22:35 8 | 3 (2 + 1) | + 3 min 14 s 4 |
39 | 6 | Raman malukha | Hviterussland | 22: 38: 4 | 4 (2 + 2) | + 3 min 16 s 7 |
40 | 29 | Ivan galushkin | Russland | 22:41 | 5 (1 + 4) | + 3 min 19 s 7 |
41 | 4 | Ondrej Kosztolanyi | Slovakia | 22:48 | 4 (3 + 1) | + 3 min 26 s 8 |
42 | 48 | Denislav Shehtanov | Bulgaria | 22:49:01 | 4 (2 + 2) | + 3 min 27 s 4 |
43 | 40 | Aidan Millar | Canada | 23:23 | 7 (4 + 3) | + 4 min 01 s 4 |
44 | 47 | Peter Oravec | Slovakia | 23:48 0 | 5 (3 + 2) | + 4 min 26 s 3 |
45 | 39 | Jānis Slavēns | Latvia | 23:50 | 2 (1 + 1) | + 4 min 29 s 2 |
46 | 35 | Arnoldas mikelkevičius | Litauen | 24:02 | 5 (2 + 3) | + 4 min 40 s 4 |
47 | 19 | Dženis Avdić | Serbia | 24:18 | 7 (3 + 4) | + 4:56 s 8 |
48 | 1. 3 | David Panyik | Ungarn | 24:25 | 5 (2 + 3) | + 5 min 04 s 2 |
49 | 15 | Linards Zēmelis | Latvia | 25:11 | 5 (2 + 3) | + 5 min 49 s 3 |
50 | 34 | Lachlan porter | Australia | 26:21 | 4 (2 + 2) | + 6 min 59 s 4 |
Arrangementet fant sted 16. januar over en 10 km løype med de samme utøverne som deltok i sprinten.
Rang | Nei. | Etternavn | Land | Forsinkelse (ved avreise) |
Tid | Straffer (A + A + D + D) |
---|---|---|---|---|---|---|
6 | Niklas homberg | Tyskland | 0 min 44 | 28:43:01 | 4 (2 + 0 + 2 + 0) | |
2 | Rene zahkna | Estland | 0 min 21 | + 9 s 5 | 4 (0 + 2 + 1 + 1) | |
1 | Cheng fangming | Kina | 0 min 00 | + 14 s 6 | 7 (2 + 1 + 1 + 3) | |
4 | 14 | Maximilian Janke | Tyskland | 1 min 36 | + 58 s 5 | 4 (0 + 0 + 2 + 2) |
5 | 17 | Miha Dovzan | Slovenia | 1 min 49 | + 1 min 21 s 3 | 1 (1 + 0 + 0 + 0) |
6 | 5 | Kristian Andre Aalerud | Norge | 0 min 43 | + 1 min 21 s 6 | 7 (2 + 1 + 1 + 3) |
7 * | 4 | Stuart herder | Canada | 0 min 30 | + 1 min 22 s 6 | 1 (0 + 0 + 0 + 1) |
8 | 3 | Aristide Stammer | Frankrike | 0 min 27 | + 1 min 39 s 1 | 7 (1 + 4 + 1 + 1) |
9 | 9 | Haakon Livik | Norge | 1 min 12 | + 1 min 43 s 8 | 4 (0 + 2 + 1 + 1) |
10 | 7 | Maksym ivko | Ukraina | 1 min 07 | + 2 min 18 s 3 | 7 (0 + 2 + 3 + 2) |
11 | 16 | Fabien Claude | Frankrike | 1 min 44 | + 2 min 23 s 1 | 6 (2 + 2 + 2 + 0) |
12 | 8 | Adam vaclavik | Tsjekkisk Republikk | 1 min 11 | + 2 min 24 s 1 | 8 (0 + 2 + 2 + 4) |
1. 3 | 28 | Thorsten bischof | Østerrike | 2 min 56 | + 2 min 55 s 7 | 3 (1 + 0 + 1 + 1) |
14 | 12 | Sean doherty | forente stater | 1 min 26 | + 3 min 01 s 2 | 8 (1 + 1 + 5 + 1) |
15 | 10 | Michael pfeffer | Østerrike | 1 min 14 | + 3:09:08 | 9 (1 + 2 + 4 + 2) |
16 | 11 | Xavier Guidetti | Italia | 1 min 19 | + 3 min 10 s 0 | 8 (0 + 2 + 2 + 4) |
17 | 26 | Kenneth schoepfer | sveitsisk | 2 min 53 | + 3 min 18 s 4 | 3 (0 + 0 + 2 + 1) |
18 | 18 | Jules Cuenot | sveitsisk | 57 min | + 3 min 32 s 2 | 8 (2 + 1 + 3 + 2) |
19 | 29 | Niklas Forsberg | Sverige | 2 min 58 | + 3 min 35 s 2 | 7 (2 + 1 + 2 + 2) |
20 | 15 | Federico Di Francesco | Italia | 1 min 38 | + 3 min 35 s 8 | 8 (5 + 2 + 1 + 0) |
21 | 19 | Matej buric | Kroatia | 2:07 | + 4 min 12 s 7 | 6 (0 + 2 + 2 + 2) |
22 | 23 | Ondrej Hosek | Tsjekkisk Republikk | 2 min 34 | + 4 min 26 s 5 | 7 (3 + 0 + 1 + 3) |
23 | 37 | Marius Petru Ungureanu | Romania | 3 min 09 | + 4 min 27 s 7 | 5 (0 + 2 + 2 + 1) |
24 | 24 | Jakub topor | Polen | 2 min 47 | + 4 min 32 s 5 | 7 (2 + 2 + 2 + 1) |
25 | 40 | Ivan galushkin | Russland | 3 min 20 | + 4 min 34 s 2 | 7 (3 + 2 + 1 + 1) |
26 | 34 | Radi Palevski | Bulgaria | 3 min 02 | + 4 min 36 s 5 | 3 (0 + 1 + 0 + 2) |
27 | 22 | Dmytro Ihnatyev | Ukraina | 2 min 18 | + 4 min 40 s 9 | 8 (4 + 2 + 1 + 1) |
28 | 27 | Heikki Laitinen | Finland | 2 min 53 | + 4 min 46 s 9 | 4 (1 + 0 + 2 + 1) |
29 | 35 | Calum Irvine | Storbritannia | 3:07 | + 4 min 50 s 0 | 6 (1 + 3 + 0 + 2) |
30 | 36 | Antti Repo | Finland | 3 min 08 | + 5:07:09 | 6 (3 + 0 + 2 + 1) |
31 | 31 | Ruslan Bessov | Kasakhstan | 2 min 58 | + 5 min 29 s 1 | 9 (3 + 2 + 3 + 1) |
32 | 43 | Aidan Millar | Canada | 4 min 01 | + 5 min 33 s 4 | 5 (1 + 2 + 2 + 0) |
33 | 30 | Mateusz Janik | Polen | 2 min 58 | + 5 min 53 s 1 | 7 (1 + 1 + 3 + 2) |
34 | 20 | Tarvi Sikk | Estland | 2 min 08 | + 5 min 59 s 5 | 9 (1 + 1 + 5 + 2) |
35 | 21 | Vid Zabret | Slovenia | 2 min 18 | + 6:08:07 | 9 (3 + 3 + 2 + 1) |
36 | 41 | Ondrej Kosztolanyi | Slovakia | 3 min 27 | + 6:09:01 | 6 (1 + 1 + 2 + 2) |
37 | 25 | Aleksei Kuznetcov | Russland | 2 min 52 | + 6 min 39 s 5 | 10 (4 + 1 + 3 + 2) |
38 | 39 | Raman malukha | Hviterussland | 3 min 17 | + 6 min 47 s 3 | 4 (0 + 1 + 2 + 1) |
39 | 42 | Denislav Shehtanov | Bulgaria | 3 min 27 | + 7:19 | 9 (2 + 2 + 2 + 3) |
40 | 32 | Nick proell | forente stater | 3 min 00 | + 7 min 20 s 5 | 8 (1 + 2 + 3 + 2) |
41 | 33 | Mattias Jonsson | Sverige | 3 min 02 | + 7 min 49 s 1 | 8 (2 + 2 + 2 + 2) |
42 | 38 | Choi Dujin | Sør-Korea | 3 min 14 | + 8:06:01 | 9 (2 + 3 + 3 + 1) |
43 | 49 | Linards Zemelis | Latvia | 5 min 49 | + 9 min 13 s 5 | 2 (0 + 1 + 0 + 1) |
44 | 44 | Peter Oravec | Slovakia | 4 min 26 | + 9 min 39 s 0 | 9 (1 + 1 + 3 + 4) |
45 | 47 | Dzenis Avdic | Serbia | 4 min 57 | + 9:54 6 | 9 (0 + 2 + 3 + 4) |
46 | 48 | David Panyik | Ungarn | 5 min 04 | + 10 min 52 s 6 | 10 (3 + 2 + 2 + 3) |
47 | 46 | Arnoldas mikelkevicius | Litauen | 4 min 40 | + 10 min 58 s 9 | 10 (2 + 2 + 4 + 2) |
48 | 45 | Janis Slavens | Latvia | 4 min 29 | + 12 min 50 s 2 | 10 (1 + 2 + 3 + 4) |
49 | 50 | Lachlan porter | Australia | 6 min 59 | + 15 min 48 s 2 | 9 (1 + 2 + 2 + 4) |
- | 1. 3 | Viktar kryuko | Hviterussland | 1 min 31 | Diskvalifisert | 3 (0 + 0 + 2 + 1) |
* Harden er den første som krysser målstreken, men får en 2-minutters straff fordi han glemte å ta en strafferunde.
Arrangementet fant sted 15. januar på en 6 km løype med 48 idrettsutøvere fra 27 forskjellige land.
Rang | Nei. | Etternavn | Land | Tid | Forskjell | Straffer (A + D) |
---|---|---|---|---|---|---|
46 | Franziska Preuss | Tyskland | 17:27 | 1 (0 + 1) | ||
45 | Galina Vishnevskaya | Kasakhstan | 17:55:02 | + 27 s 5 | 2 (1 + 1) | |
20 | Uliana Kaysheva | Russland | 18:09 | + 33 s 2 | 2 (1 + 1) | |
4 | 48 | Lotten Sjoden | Sverige | 18:08 6 | + 40 s 9 | 1 (1 + 0) |
5 | 39 | Natalya Gerbulova | Russland | 18:14 | + 46 s 8 | 1 (1 + 0) |
6 | 28 | Jessica jislova | Tsjekkisk Republikk | 18:19 | + 51 s 8 | 0 (0 + 0) |
7 | 42 | Julia reisinger | Østerrike | 18:24 | + 56 s 3 | 1 (1 + 0) |
8 | 32 | Lisa Vittozzi | Italia | 18:42 8 | + 1 min 15 s 1 | 1 (1 + 0) |
9 | 25 | Danielle Vrielink | Canada | 18:45 | + 1 min 18 s 2 | 1 (1 + 0) |
10 | 10 | Ivona Fialkova | Slovakia | 18:47:02 | + 1 min 19 s 5 | 1 (0 + 1) |
11 | 34 | Kristin sandeggen | Norge | 18:55 | + 1 min 27 s 8 | 1 (0 + 1) |
12 | 29 | Chloe Chevalier | Frankrike | 18:55 8 | + 1 min 28 s 1 | 3 (1 + 2) |
1. 3 | 38 | Anna kubek | forente stater | 18:56 7 | + 1 min 29 s 0 | 1 (0 + 1) |
14 | 15 | Anastasiya Merkushyna | Ukraina | 19:01 7 | + 1 min 34 s 0 | 3 (2 + 1) |
15 | 11 | Lea Ducordeau | Frankrike | 19:13:06 | + 1 min 45 s 9 | 2 (2 + 0) |
16 | 14 | Erika Jislova | Tsjekkisk Republikk | 19:18 | + 1 min 50 s 7 | 1 (1 + 0) |
17 | 44 | Song Na | Kina | 19:19 | + 1 min 51 s 5 | 2 (2 + 0) |
18 | 37 | Yuliya Zhuravok | Ukraina | 19:23 | + 1 min 55 s 4 | 2 (2 + 0) |
19 | 6 | Linn Persson | Sverige | 19:29:03 | + 2 min 01 s 6 | 1 (1 + 0) |
20 | 16 | Aita Gasparin | sveitsisk | 19:33 | + 2:05:07 | 3 (2 + 1) |
21 | 18 | Meril Beilmann | Estland | 19:46 | + 2 min 18 s 9 | 3 (0 + 3) |
22 | 1 | Sarah beaudry | Canada | 19:49 | + 2 min 22 s 2 | 4 (2 + 2) |
23 | 21 | Zhang zhaohan | Kina | 19:51 s 1 | + 2 min 23 s 4 | 4 (1 + 3) |
24 | 41 | Kinga mitoraj | Polen | 19:58:02 | + 2 min 30 s 5 | 3 (0 + 3) |
25 | 36 | Maarja Maranik | Estland | 19:58:07 | + 2 min 31 s 0 | 3 (2 + 1) |
26 | 43 | Liudmila Kiaura | Hviterussland | 20:02 4 | + 2 min 34 s 7 | 2 (0 + 2) |
27 | 17 | Tatsiana Tryfanava | Hviterussland | 20 min 15 s 0 | + 2 min 47 s 3 | 2 (1 + 1) |
28 | 4 | Eva urevc | Slovenia | 20:15 8 | + 2 min 48 s 1 | 6 (2 + 4) |
29 | 2 | Anna savin | Italia | 20:20 3 | + 2 min 52 s 6 | 3 (2 + 1) |
30 | 31 | Jenny ingman | Finland | 20:24 6 | + 2 min 56 s 9 | 3 (1 + 2) |
31 | 5 | Erika Janka | Finland | 20:28 | + 3 min 01 s 1 | 1 (1 + 0) |
32 | 24 | Anastassiya Kondratyeva | Kasakhstan | 20:36 4 | + 3:08:07 | 3 (3 + 0) |
33 | 27 | Iulia Ioana Tigani | Romania | 20:52:20 | + 3 min 24 s 5 | 2 (0 + 2) |
34 | 19 | Beata Lassak | Polen | 20:56 s 1 | + 3 min 28 s 4 | 4 (2 + 2) |
35 | 8 | Jang jiyeon | Sør-Korea | 21:08 4 | + 3 min 40 s 7 | 2 (0 + 2) |
36 | 1. 3 | Karoline Naess | Norge | 21:10 6 | + 3 min 42 s 9 | 5 (1 + 4) |
37 | 12 | Laura Hengelhaupt | Tyskland | 21:18 | + 3 min 51 s 1 | 5 (1 + 4) |
38 | 35 | Daniela Kadeva | Bulgaria | 21:19 | + 3 min 52 s 0 | 2 (1 + 1) |
39 | 23 | Aleksandra Zakrzewska | forente stater | 21:21:08 | + 3 min 54 s 1 | 4 (1 + 3) |
40 | 9 | Mariela Georgieva | Bulgaria | 21:48 0 | + 4 min 20 s 3 | 5 (2 + 3) |
41 | 33 | Anthea Grum | Slovenia | 21:51 7 | + 4 min 24 s 0 | 6 (3 + 3) |
42 | 40 | Nikola Lapinova | Slovakia | 21:57:03 | + 4 min 29 s 6 | 5 (2 + 3) |
43 | 3 | Dorottya Buzas | Romania | 22:25 | + 4 min 58 s 2 | 5 (3 + 2) |
44 | 26 | Gaudvile Nalivaikaite | Litauen | 22:40 | + 5 min 13 s 0 | 5 (2 + 3) |
45 | 22 | Olivia thomson | New Zealand | 23:41 | + 6 min 13 s 7 | 1 (0 + 1) |
46 | 7 | Irina Cozonac | Moldova | 25:17:02 | + 7:49:05 | 3 (3 + 0) |
47 | 30 | Gunita Gaile * | Latvia | 27:09:01 | + 9 min 41 s 4 | 6 (3 + 3) |
47 | Grigoryan Zhenya | Armenia | Ble ikke ferdig |
* Gaile fikk en 2-minutters straff.
Arrangementet fant sted 16. januar på en 7,5 km løype med de samme utøverne som deltok i sprinten.
Rang | Nei. | Etternavn | Land | Forsinkelse (ved avreise) |
Tid | Straffer (A + A + P + P) |
---|---|---|---|---|---|---|
3 | Uliana Kaysheva | Russland | 0 min 33 | 26:01 3 | 0 (0 + 0 + 0 + 0) | |
1 | Franziska Preuss | Tyskland | 0 min 00 | + 27 s 9 | 2 (1 + 0 + 1 + 0) | |
2 | Galina Vishnevskaya | Kasakhstan | 0 min 28 | + 1 min 43 s 1 | 4 (0 + 2 + 1 + 1) | |
4 | 4 | Lotten Sjoden | Sverige | 0 min 41 | + 2 min 04 s 3 | 3 (1 + 0 + 1 + 1) |
5 | 8 | Lisa Vittozzi | Italia | 1 min 15 | + 2: 06: 4 | 0 (0 + 0 + 0 + 0) |
6 | 7 | Julia reisinger | Østerrike | 0 min 56 | + 3 min 02 s 0 | 2 (1 + 0 + 0 + 1) |
7 | 6 | Jessica jislova | Tsjekkisk Republikk | 0 min 52 | + 3:08 s 9 | 2 (0 + 0 + 2 + 0) |
8 | 18 | Yuliya Zhuravok | Ukraina | 1 min 55 | + 3 min 15 s 5 | 0 (0 + 0 + 0 + 0) |
9 | 5 | Natalya Gerbulova | Russland | 0 min 47 | + 3 min 45 s 3 | 5 (2 + 1 + 0 + 2) |
10 | 1. 3 | Anna kubek | forente stater | 1 min 29 | + 4 min 27 s 2 | 3 (1 + 0 + 0 + 2) |
11 | 9 | Danielle Vrielink | Canada | 1 min 18 | + 4 min 33 s 5 | 2 (0 + 1 + 0 + 1) |
12 | 11 | Kristin sandeggen | Norge | 1 min 28 | + 4 min 54 s 0 | 4 (1 + 0 + 2 + 1) |
1. 3 | 15 | Lea Ducordeau | Frankrike | 1 min 46 | + 4 min 57 s 9 | 5 (0 + 0 + 3 + 2) |
14 | 22 | Sarah beaudry | Canada | 2 min 22 | + 5 min 04 s 1 | 2 (1 + 0 + 1 + 0) |
15 | 12 | Chloe Chevalier | Frankrike | 1 min 28 | + 5 min 16 s 3 | 7 (3 + 1 + 2 + 1) |
16 | 20 | Aita Gasparin | sveitsisk | 2 min 06 | + 5 min 30 s 8 | 4 (1 + 0 + 1 + 2) |
17 | 23 | Zhaohan Zhang | Kina | 2 min 23 | + 5 min 39 s 1 | 7 (3 + 1 + 1 + 2) |
18 | 14 | Anastasiya Merkushyna | Ukraina | 1 min 34 | + 5 min 45 s 1 | 8 (4 + 1 + 1 + 2) |
19 | 19 | Linn Persson | Sverige | 2 min 02 | + 5 min 59 s 4 | 3 (0 + 1 + 2 + 0) |
20 | 10 | Ivona Fialkova | Slovakia | 1 min 20 | + 6 min 27 s 4 | 10 (1 + 2 + 5 + 2) |
21 | 21 | Meril Beilmann | Estland | 2 min 19 | + 6 min 59 s 0 | 6 (3 + 0 + 2 + 1) |
22 | 37 | Laura Hengelhaupt | Tyskland | 3 min 51 | + 7 min 20 s 1 | 6 (1 + 1 + 3 + 1) |
23 | 17 | Na Song | Kina | 1 min 52 | + 7 min 23 s 7 | 7 (0 + 2 + 4 + 1) |
24 | 30 | Jenny ingman | Finland | 2 min 57 | + 7 min 40 s 9 | 5 (0 + 2 + 1 + 2) |
25 | 28 | Eva urevc | Slovenia | 2 min 48 | + 7 min 54 s 4 | 10 (2 + 2 + 2 + 4) |
26 | 27 | Tatsiana Tryfanava | Hviterussland | 2 min 47 | + 7 min 57 s 4 | 9 (2 + 1 + 4 + 2) |
27 | 32 | Anastassiya Kondratyeva | Kasakhstan | 3 min 09 | + 8:03:03 | 6 (1 + 0 + 3 + 2) |
28 | 16 | Erika Jislova | Tsjekkisk Republikk | 1 min 51 | + 8: 03: 4 | 7 (1 + 2 + 1 + 3) |
29 | 29 | Anna savin | Italia | 2 min 53 | + 8:03:05 | 6 (2 + 0 + 1 + 3) |
30 | 34 | Beata Lassak | Polen | 3 min 28 | + 8 min 18 s 6 | 8 (1 + 1 + 4 + 2) |
31 | 41 | Anthea Grum | Slovenia | 4 min 24 | + 8 min 20 s 7 | 3 (0 + 1 + 1 + 1) |
32 | 24 | Kinga mitoraj | Polen | 2 min 31 | + 8:21:01 | 9 (2 + 1 + 4 + 2) |
33 | 25 | Maarja Maranik | Estland | 2 min 31 | + 8:21:06 | 9 (2 + 3 + 2 + 2) |
34 | 26 | Liudmila Kiaura | Hviterussland | 2 min 35 | + 8 min 50 s 6 | 8 (0 + 1 + 5 + 2) |
35 | 36 | Karoline Naess | Norge | 3 min 43 | + 9: 06: 4 | 8 (1 + 0 + 5 + 2) |
36 | 31 | Erika Janka | Finland | 3 min 01 | + 9:09:07 | 8 (2 + 0 + 4 + 2) |
37 | 40 | Mariela Georgieva | Bulgaria | 4 min 20 | + 10 min 29 s 1 | 5 (2 + 1 + 1 + 1) |
38 | 33 | Iulia Ioana Tigani | Romania | 3 min 25 | + 10 min 55 s 5 | 7 (2 + 2 + 1 + 2) |
39 | 42 | Nikola Lapinova | Slovakia | 4 min 30 | + 11:05:08 | 10 (4 + 3 + 1 + 2) |
40 | 35 | Jiyeon jang | Sør-Korea | 3 min 41 | + 11:06:02 | 6 (2 + 2 + 1 + 1) |
41 | 39 | Aleksandra Zakrzewska | forente stater | 3 min 54 | + 11 min 17 s 3 | 10 (0 + 1 + 5 + 4) |
42 | 38 | Daniela Kadeva | Bulgaria | 3 min 52 | + 11 min 24 s 8 | 5 (0 + 1 + 1 + 3) |
43 | 44 | Gaudvile Nalivaikaite | Litauen | 5 min 13 | + 12 min 04 s 1 | 5 (2 + 1 + 2 + 0) |
44 | 43 | Dorottya Buzas | Romania | 4 min 58 | + 12 min 57 s 1 | 7 (1 + 2 + 3 + 1) |
45 | 45 | Olivia thomson | New Zealand | 6 min 14 | + 15 min 39 s 0 | 2 (0 + 0 + 2 + 0) |
46 | 47 | Gunita Gaile | Latvia | 9 min 41 | + 15 min 59 s 8 | 4 (0 + 0 + 4 + 0) |
46 | Irina Cozonac | Moldova | 7:50 | Ble ikke ferdig | (1 + 1 + 3 + -) |
Merk : Følgende idrettsutøvere har fått justert sine tider på grunn av artikkel 8.7.4 i International Biathlon Union som sier at hvis en konkurrent mister tid på grunn av en målfeil som ikke er deres feil eller en teknisk feil på målet, skal konkurransejuryen må justere tiden til denne konkurrenten: den østerrikske Julia Reisinger (- 33 s), franske Léa Ducordeau (- 54 s), svenske Linn Persson (- 10 s), hviterusserne Liudmila Kiaura (- 54 s) og Tatsiana Trtyfanava ( - 1 min 48 s), Finlands Erika Janka (- 1 min 21 s), norske Karoline Naess (- 1 min 21 s) og l 'tyske Laura Hengelhaupt (- 54 s).
Arrangementet fant sted 19. januar med 18 lag på 4 utøvere. Kvinnene løp 6 km mens mennene løp 7,5 km .
Rang | Nei. | Landsnavn | Straffer (A + D) | Tid | Forskjell |
---|---|---|---|---|---|
1 |
Tyskland Franziska Preuss Laura Hengelhaupt Maximilian Janke Niklas Homberg |
0 + 4 0 + 3 0 + 0 0 + 2 0 + 1 0 + 0 0 + 1 0 + 0 0 + 2 0 + 1 |
1 t 11 min 06 s 8 16 min 26 s 0 16 min 40 s 4 18 min 56 s 0 19 min 04 s 4 |
||
2 |
Norge Kristin Sandeggen Karoline Naess Haakon Livik Kristian Andre Aalerud |
0 + 3 0 + 5 0 + 1 0 + 0 0 + 1 0 + 1 0 + 1 0 + 1 0 + 0 0 + 3 |
1 t 13 min 11 s 7 17 min 07 s 3 17 min 56 s 4 19 min 33 s 5 18 min 34 s 5 |
+ 2 min 04 s 9 | |
4 |
Frankrike Léa Ducordeau Chloé Chevalier Fabien Claude Aristide Stammer |
0 + 5 1 + 7 0 + 1 0 + 0 0 + 2 1 + 3 0 + 1 0 + 2 0 + 1 0 + 2 |
1 t 13 min 27 s 8 17 min 13 s 8 18 min 24 s 1 19 min 08 s 8 18 min 41 s 1 |
+ 2 min 21 s 0 | |
4 | 6 |
Ukraina Julija Czurawok Anastazija Merkuszyna Dmytro Ignatiew Maksym Iwko |
0 + 5 3 + 7 0 + 0 0 + 1 0 + 1 0 + 2 0 + 1 1 + 3 0 + 1 1 + 3 |
1 t 14 min 47 s 5 17 min 02 s 6 16 min 41 s 3 20 min 55 s 5 20 min 08 s 1 |
+ 3 min 40 s 7 |
5 | 7 |
Italia Lisa Vittozzi Anna Savin Federico Di Francesco Xavier Guidetti |
0 + 5 0 + 6 0 + 2 0 + 3 0 + 0 0 + 1 0 + 2 0 + 1 0 + 1 0 + 1 |
1 t 15 min 46 s 6 17 min 44 s 8 18 min 07 s 4 19 min 58 s 8 19 min 55 s 6 |
+ 4 min 39 s 8 |
6 | 5 |
Sverige Linn Persson Lotten Sjoden Mattias Jonsson Niklas Forsberg |
3 + 9 0 + 3 0 + 0 0 + 0 0 + 3 0 + 0 2 + 3 0 + 1 1 + 3 0 + 2 |
1 t 16 min 02 s 9 17 min 08 s 9 17 min 25 s 5 21 min 18 s 9 20 min 09 s 6 |
+ 4 min 56 s 1 |
7 | 9 |
Tsjekkia Erika Jislova Jessica Jislova Adam Vaclavik Ondrej Hosek |
0 + 7 1 + 8 0 + 3 0 + 2 0 + 0 0 + 2 0 + 1 1 + 3 0 + 3 0 + 1 |
1 t 17 min 11 s 5 18 min 56 s 7 17 min 41 s 7 19 min 48 s 8 20 min 44 s 3 |
+ 6:04:07 |
8 | 16 |
Estland Maarja Maranik Meril Beilmann Tarvi Sikk Rene Zahkna |
1 + 8 3 + 10 0 + 3 0 + 1 0 + 1 1 + 3 0 + 1 1 + 3 1 + 3 1 + 3 |
1 t 17 min 29 s 3 18 min 19 s 8 18 min 19 s 4 20 min 42 s 3 20 min 07 s 8 |
+ 6 min 22 s 5 |
9 | 18 |
Canada Sarah Beaudry Danielle Vrielink Aidan Millar Stuart Harden |
3 + 5 2 + 8 0 + 2 0 + 2 0 + 0 0 + 2 3 + 3 2 + 3 0 + 0 0 + 1 |
1 t 17 min 29 s 7 17 min 33 s 5 17 min 46 s 0 23 min 21 s 8 18 min 48 s 4 |
+ 6 min 22 s 9 |
10 | 8 |
Hviterussland Tatsiana Tryfanawa Ludmiła Kiaura Wiktar Krjuko Raman Małusza |
4 + 7 0 + 3 4 + 3 0 + 1 0 + 1 0 + 1 0 + 1 0 + 1 0 + 2 0 + 0 |
1 t 17 min 36 s 8 20 min 10 s 6 18 min 17 s 1 19 min 09 s 3 19 min 59 s 8 |
+ 6 min 30 s 0 |
11 | 10 |
Slovenia Eva Urevc Anthea Grum Vid Zabret Miha Dovzan |
0 + 8 2 + 9 0 + 3 2 + 2 0 + 2 0 + 2 0 + 3 0 + 2 0 + 0 0 + 3 |
1 t 18 min 07 s 6 19 min 13 s 7 18 min 42 s 5 20 min 32 s 4 19 min 39 s 0 |
+ 7 min 00 s 8 |
12 | 12 |
Polen Kinga Mitoraj Beata Lassak Jakub Topór Mateusz Janik |
2 + 8 2 + 10 1 + 3 2 + 3 0 + 0 0 + 3 0 + 2 0 + 3 1 + 3 0 + 1 |
1 t 18 min 55 s 5 19 min 39 s 7 18 min 42 s 1 19 min 45 s 1 20 min 48 s 6 |
+ 7 min 48 s 7 |
1. 3 | 1. 3 |
Østerrike Julia Reisinger Magdalena Millinger Michael Pfeffer Thorsten Bischof |
1 + 7 3 + 9 0 + 3 0 + 0 0 + 1 1 + 3 0 + 0 1 + 3 1 + 3 1 + 3 |
1 t 19 min 05 s 3 17 min 33 s 9 18 min 54 s 9 20 min 05 s 4 22 min 31 s 1 |
+ 7 min 58 s 5 |
14 | 11 |
USA Anna Kubek Aleksandra Zakrzewska Nick Proell Sean Doherty |
4 + 10 0 + 6 0 + 2 0 + 1 0 + 2 0 + 1 1 + 3 0 + 2 3 + 3 0 + 2 |
1 t 20 min 03 s 4 17 min 50 s 4 19 min 52 s 4 21 min 31 s 3 20 min 49 s 3 |
+ 8:56 s 6 |
15 | 17 |
Bulgaria Daniela Kadeva Mariela Gerogiewa Radi Pałewski Denisław Szehtanow |
0 + 2 1 + 6 0 + 0 0 + 0 0 + 1 1 + 3 0 + 1 0 + 1 0 + 0 0 + 2 |
1 t 20 min 19 s 6 19 min 20 s 6 19 min 41 s 6 20 min 18 s 7 20 min 58 s 7 |
+ 9: 12: 8 |
16 | 15 |
Finland Jenny Ingman Erik Janka Heikki Laitinen Antti Repo |
3 + 10 1 + 9 1 + 3 0 + 2 1 + 3 0 + 3 0 + 1 0 + 1 1 + 3 1 + 3 |
1 t 20 min 54 s 2 19 min 11 s 7 20 min 01 s 4 20 min 13 s 6 21 min 27 s 5 |
+ 9 min 47 s 4 |
17 | 14 |
Slovakia Ivona Fialkova Nikola Lapinova Ondrej Kosztolanyi Peter Oravec |
4 + 7 7 + 10 2 + 3 2 + 3 2 + 3 1 + 3 0 + 1 0 + 1 0 + 0 4 + 3 |
1 t 24 min 42 s 9 20 min 03 s 7 21 min 20 s 8 20 min 29 s 4 22 min 49 s 0 |
+ 13 min 36 s 1 |
- | 3 |
Russland Uliana Kajszewa Natalja Gerbułowa Aleksei Kuzniecow Iwan Gałuszkin |
0 + 4 0 + 5 0 + 0 0 + 1 0 + 1 0 + 2 0 + 1 0 + 1 0 + 2 0 + 1 |
1 t 12 min 54 s 0 16 min 21 s 3 17 min 11 s 8 20 min 11 s 5 19 min 09 s 4 |
Diskvalifisert |