Russisk tredjedivisjonsmesterskap i fotball 1993
Vtoraïa Liga 1993
Utmerkelser
Forfremmet |
Nei
|
---|
Mål |
6,018 (2,82 per kamp)
|
---|
Navigasjon
Forrige utgave Neste utgave
Den 1993 sesongen av Vtoraïa Liga er den andre utgaven av den russiske tredje divisjon. Det foregår av3. april på 8. november 1993.
Hundre og tjueto klubber landsdekkende er delt inn i syv soner som inneholder mellom tretten og tjueto lag hver, hvor de møter hverandre to ganger, hjemme og borte. På grunn av reformen av organisasjonen av russisk fotball for 1994-sesongen, som særlig innebærer opprettelsen av en fjerde profesjonell divisjon og overgangen fra andre divisjon til et enkelt basseng, rykker de aller fleste klubber i tredje divisjon ned på slutten av sesongen mens ingen forfremmes.
Konkurranse
Regler
Rangeringen er basert på følgende poengskala: to poeng for seier, ett for uavgjort og ingen for tap. For å avgjøre mellom lagene med like poeng, brukes følgende kriterier:
- Antall kamper vunnet
- Direkte konfrontasjoner (poeng, vunnet spill, målforskjell, scoret mål, scoret mål borte fra hjemmet)
- Generell målforskjell
- Mål scoret (samlet)
- Borte scoret (totalt)
Sone 1
I sone 1 konkurrerer de fjorten lagene to ganger før de blir delt inn i to grupper på syv lag som møtes igjen to ganger for å bestemme den endelige rangeringen.
Deltakere
Fargelegende
Klubb |
D3 siden |
Rang 1992
|
---|
Kavkazkabel Prokhladny |
1992 |
4
|
Anji Makhachkala |
1992 |
5
|
Avtozaptchast Baksan |
1992 |
5 (sone 2)
|
Kaspi Kaspiisk |
1992 |
7
|
Machouk Pyatigorsk |
1992 |
8
|
Volgar Astrakhan |
1992 |
9 (sone 2)
|
Beshtau Lermontov |
1992 |
10
|
Druzhba Budionnovsk |
1992 |
12
|
Cherstianik Nevinnomyssk |
1992 |
12 (sone 2)
|
Astrateks Astrakhan |
1992 |
1. 3
|
Urartou Grozny |
1992 |
16
|
Iriston Vladikavkaz |
1993 |
1 ( D4 , sone 8)
|
Baisachnr Elista |
1993 |
2 ( D4 , sone 5)
|
Dinamo Makhachkala |
1993 |
Registrering
|
Første fase
Rangering
Rang
|
Team
|
Pts
|
J
|
G
|
IKKE
|
P
|
Bp
|
Bc
|
Diff
|
---|
1
|
Anji Makhachkala
|
43
|
26
|
21
|
1
|
4
|
80
|
16 |
+64
|
2
|
Avtozaptchast Baksan
|
36
|
26
|
17
|
2
|
7
|
45
|
32 |
+13
|
3
|
Iriston Vladikavkaz P
|
34
|
26
|
16
|
2
|
8
|
44
|
36 |
+8
|
4
|
Kavkazkabel Prokhladny
|
33
|
26
|
15
|
3
|
8
|
51
|
29 |
+22
|
5
|
Dinamo Makhachkala P
|
32
|
26
|
15
|
2
|
9
|
47
|
33 |
+14
|
6
|
Druzhba Budionnovsk
|
31
|
26
|
1. 3
|
5
|
8
|
55
|
30 |
+25
|
7
|
Volgar Astrakhan
|
29
|
26
|
1. 3
|
3
|
10
|
32
|
25 |
+7
|
8
|
Astrateks Astrakhan
|
26
|
26
|
11
|
4
|
11
|
36
|
33 |
+3
|
9
|
Cherstianik Nevinnomyssk
|
24
|
26
|
11
|
2
|
1. 3
|
50
|
44 |
+6
|
10
|
Baisachnr Elista P
|
19
|
26
|
9
|
1
|
16
|
35
|
47 |
-12
|
11
|
Kaspi Kaspiisk
|
19
|
26
|
9
|
1
|
16
|
29
|
102 |
-73
|
12
|
Beshtau Lermontov
|
18
|
26
|
8
|
2
|
16
|
36
|
52 |
-16
|
1. 3
|
Machouk Pyatigorsk
|
18
|
26
|
7
|
4
|
15
|
24
|
40 |
-16
|
14
|
Urartou Grozny
|
2
|
26
|
0
|
2
|
24
|
15
|
104 |
-89
|
Kvalifikasjoner
-
1 st til 7 th : gruppe 1
-
8 th til 14 th : gruppe 2
Forkortelser
Andre fase
All statistikk for første fase (poeng, mål scoret / sluppet inn) blir rapportert i andre fase.
Gruppe 1
Rangering
Rang
|
Team
|
Pts
|
J
|
G
|
IKKE
|
P
|
Bp
|
Bc
|
Diff
|
---|
1
|
Anji Makhachkala
|
55
|
38
|
27
|
1
|
10
|
98
|
31 |
+67
|
2
|
Kavkazkabel Prokhladny
|
47
|
38
|
22
|
3
|
1. 3
|
69
|
43 |
+26
|
3
|
Dinamo Makhachkala P
|
47
|
38
|
22
|
3
|
1. 3
|
70
|
51 |
+19
|
4
|
Iriston Vladikavkaz P
|
47
|
38
|
21
|
5
|
12
|
62
|
55 |
+7
|
5
|
Avtozaptchast Baksan
|
46
|
38
|
21
|
4
|
1. 3
|
61
|
57 |
+4
|
6
|
Druzhba Budionnovsk
|
44
|
38
|
19
|
6
|
1. 3
|
78
|
48 |
+30
|
7
|
Volgar Astrakhan
|
36
|
38
|
15
|
6
|
17
|
50
|
50 |
0
|
Kvalifikasjoner
Forkortelser
Gruppe 2
Rangering
Rang
|
Team
|
Pts
|
J
|
G
|
IKKE
|
P
|
Bp
|
Bc
|
Diff
|
---|
1
|
Astrateks Astrakhan
|
45
|
38
|
19
|
7
|
12
|
70
|
47 |
+23
|
2
|
Cherstianik Nevinnomyssk
|
41
|
38
|
18
|
5
|
15
|
67
|
53 |
+14
|
3
|
Baisachnr Elista P
|
33
|
38
|
16
|
1
|
21
|
57
|
64 |
-7
|
4
|
Kaspi Kaspiisk
|
28
|
38
|
1. 3
|
2
|
23
|
41
|
84 |
-43
|
5
|
Beshtau Lermontov
|
26
|
38
|
11
|
4
|
23
|
52
|
72 |
-20
|
6
|
Machouk Pyatigorsk
|
26
|
38
|
10
|
6
|
22
|
34
|
59 |
-25
|
7
|
Urartou Grozny
|
11
|
38
|
4
|
3
|
31
|
33
|
128 |
-95
|
Kvalifikasjoner
Forkortelser
Sone 2
Deltakere
Fargelegende
Klubb |
D3 siden |
Rang 1992
|
---|
Atommach Volgodonsk |
1993 |
16 ( D2 , sentrum)
|
Salyut Belgorod |
1993 |
16 ( D2 , vest)
|
SKA Rostov |
1992 |
3
|
Khimik Beloretchensk |
1992 |
3 (sone 1)
|
Chakhtior Chakhty |
1992 |
4
|
Zvezda-Rus Gorodichche |
1992 |
6
|
Kuban Baranikovsky |
1992 |
6 (sone 1)
|
Torpedo Armavir |
1992 |
9 (sone 1)
|
Avangard Kursk |
1992 |
10
|
Niva Slaviansk |
1992 |
14 (sone 1)
|
Venets Goulkevitchi |
1992 |
15 (sone 1)
|
Metallourg Krasny Souline |
1992 |
17
|
Torpedo Adler |
1992 |
17 (sone 1)
|
Rotor-d Volgograd |
1992 |
18
|
Rostselmach-d Rostov |
1992 |
20
|
Istochnik Rostov |
1993 |
Fundament
|
Kolos-d Krasnodar |
1993 |
Fundament
|
Rangering
Rangering
Rang
|
Team
|
Pts
|
J
|
G
|
IKKE
|
P
|
Bp
|
Bc
|
Diff
|
---|
1
|
Salyut Belgorod R
|
46
|
30
|
20
|
6
|
4
|
66
|
25 |
+41
|
2
|
Zvezda-Rus Gorodichche
|
45
|
30
|
19
|
7
|
4
|
59
|
25 |
+34
|
3
|
Rotor-d Volgograd
|
43
|
30
|
19
|
5
|
6
|
59
|
25 |
+34
|
4
|
Venets Goulkevitchi
|
40
|
30
|
19
|
2
|
9
|
55
|
38 |
+17
|
5
|
Istochnik Rostov P
|
37
|
30
|
16
|
5
|
9
|
49
|
29 |
+20
|
6
|
Avangard Kursk
|
31
|
30
|
15
|
1
|
14
|
44
|
59 |
-15
|
7
|
Kuban Baranikovsky
|
31
|
30
|
14
|
3
|
1. 3
|
46
|
33 |
+13
|
8
|
Chakhtior Chakhty
|
30
|
30
|
12
|
6
|
12
|
37
|
37 |
0
|
9
|
Torpedo Armavir
|
27
|
30
|
12
|
3
|
15
|
33
|
45 |
-12
|
10
|
Niva Slaviansk
|
26
|
30
|
11
|
4
|
15
|
45
|
47 |
-2
|
11
|
Khimik Beloretchensk
|
26
|
30
|
10
|
6
|
14
|
43
|
42 |
+1
|
12
|
SKA Rostov
|
25
|
30
|
12
|
1
|
17
|
45
|
47 |
-2
|
1. 3
|
Metallourg Krasny Souline
|
23
|
30
|
9
|
5
|
16
|
22
|
49 |
-27
|
14
|
Atommach Volgodonsk R
|
21
|
30
|
9
|
3
|
18
|
38
|
52 |
-14
|
15
|
Rostselmach-d Rostov
|
17
|
30
|
7
|
3
|
20
|
34
|
67 |
-33
|
16
|
Kolos-d Krasnodar P
|
12
|
30
|
4
|
4
|
22
|
20
|
75 |
-55
|
17
|
Torpedo Adler
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0 |
0
|
Nedrykk til
fjerde divisjon
-
3 rd og 5 th til 16 th : nedrykk
-
17. th : forlatelse
Forkortelser
-
Som reservelag rykker Rotor Volgograd-reserven ned til fjerde divisjon på slutten av sesongen.
-
Torpedo Adler trekker seg fra konkurransen på slutten av den åttende dagen. Alle resultatene blir kansellert.
Sone 3
Deltakere
Fargelegende
Rangering
Rangering
Rang
|
Team
|
Pts
|
J
|
G
|
IKKE
|
P
|
Bp
|
Bc
|
Diff
|
---|
1
|
Torpedo Arzamas
|
52
|
34
|
22
|
8
|
4
|
60
|
21 |
+39
|
2
|
Arsenal Toula
|
49
|
34
|
21
|
7
|
6
|
58
|
15 |
+43
|
3
|
Irguiz Balakovo
|
47
|
34
|
19
|
9
|
6
|
58
|
26 |
+32
|
4
|
Saranskeksport Saransk
|
43
|
34
|
19
|
5
|
10
|
44
|
37 |
+7
|
5
|
Kristall Smolensk P
|
42
|
34
|
16
|
10
|
8
|
54
|
31 |
+23
|
6
|
Kaluga Tourbostroitel
|
37
|
34
|
15
|
7
|
12
|
36
|
31 |
+5
|
7
|
Iskra Smolensk
|
37
|
34
|
15
|
7
|
12
|
40
|
33 |
+7
|
8
|
Zenith Penza
|
36
|
34
|
12
|
12
|
10
|
41
|
45 |
-4
|
9
|
Tekstilchtchik Ycheyevka
|
33
|
34
|
11
|
11
|
12
|
27
|
30 |
-3
|
10
|
Zavoljié Engels P
|
32
|
34
|
1. 3
|
6
|
15
|
37
|
39 |
-2
|
11
|
Khimik Dzerzhinsk
|
29
|
34
|
12
|
5
|
17
|
42
|
54 |
-12
|
12
|
Torpedo Pavlovo
|
29
|
34
|
11
|
7
|
16
|
31
|
46 |
-15
|
1. 3
|
Metallourg Stary Oskol P
|
28
|
34
|
10
|
8
|
16
|
27
|
49 |
-22
|
14
|
Khimik Ouvarovo P
|
27
|
34
|
11
|
5
|
18
|
44
|
53 |
-9
|
15
|
Dinamo Bryansk
|
27
|
34
|
11
|
5
|
18
|
37
|
49 |
-12
|
16
|
Spartak Tambov
|
25
|
34
|
9
|
7
|
18
|
38
|
51 |
-1. 3
|
17
|
FK Orel
|
21
|
34
|
7
|
7
|
20
|
28
|
54 |
-26
|
18
|
Don Novomoskovsk P
|
18
|
34
|
5
|
8
|
21
|
36
|
75 |
-39
|
Nedrykk til
fjerde divisjon
Forkortelser
Sone 4
Deltakere
Fargelegende
Rangering
Nedrykk til
fjerde divisjon
-
3 e og 5 e til 22 e : nedrykk
-
1. trinn : degradering
Forkortelser
-
Torpedo-MKB Mytichtchi trekker seg fra konkurransen på slutten av sesongen.
-
Som reservelag rykker Spartak Moskva-reserve ned til fjerde divisjon på slutten av sesongen.
Sone 5
Deltakere
Fargelegende
Rangering
Rangering
Rang
|
Team
|
Pts
|
J
|
G
|
IKKE
|
P
|
Bp
|
Bc
|
Diff
|
---|
1
|
Vympel Rybinsk
|
47
|
30
|
21
|
5
|
4
|
52
|
20 |
+32
|
2
|
Erzi Petrozavodsk
|
44
|
30
|
19
|
6
|
5
|
49
|
22 |
+27
|
3
|
Lokomotiv St. Petersburg
|
42
|
30
|
19
|
4
|
7
|
47
|
28 |
+19
|
4
|
Trion-Volga Tver R
|
40
|
30
|
17
|
6
|
7
|
56
|
26 |
+30
|
5
|
Machinostroitel Pskov
|
39
|
30
|
15
|
9
|
6
|
47
|
26 |
+21
|
6
|
Boulat Cherepovets
|
38
|
30
|
16
|
6
|
8
|
39
|
17 |
+22
|
7
|
Zenith-2 Saint-Petersburg P
|
33
|
30
|
12
|
9
|
9
|
46
|
31 |
+15
|
8
|
Fremgang Cherniakhovsk
|
31
|
30
|
1. 3
|
5
|
12
|
33
|
28 |
+5
|
9
|
FK Gatchina
|
31
|
30
|
11
|
9
|
10
|
37
|
24 |
+13
|
10
|
Prometeï-Dinamo Saint-Petersburg R
|
26
|
30
|
11
|
4
|
15
|
27
|
41 |
-14
|
11
|
Kraneks Ivanovo P
|
26
|
30
|
9
|
8
|
1. 3
|
32
|
39 |
-7
|
12
|
Vest Kaliningrad P
|
25
|
30
|
11
|
3
|
16
|
24
|
31 |
-7
|
1. 3
|
Spartak Kostroma
|
21
|
30
|
9
|
3
|
18
|
30
|
40 |
-10
|
14
|
Volotchanin Vyshni Volochek
|
19
|
30
|
9
|
1
|
20
|
38
|
55 |
-17
|
15
|
Spartak-Arktikbank Arkhangelsk P
|
12
|
30
|
3
|
6
|
21
|
18
|
81 |
-63
|
16
|
Kosmos-Kirovets St. Petersburg
|
6
|
30
|
2
|
2
|
26
|
11
|
77 |
-66
|
17
|
Sputnik Kimry
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0 |
0
|
Nedrykk til
fjerde divisjon
-
5 th til 16 th : nedrykk
-
17. th : forlatelse
Forkortelser
-
Sputnik Kimry trekker seg fra konkurransen på slutten av den åttende dagen. Alle resultatene blir kansellert.
Sone 6
Deltakere
Fargelegende
Klubb |
D3 siden |
Rang 1992
|
---|
KDS Samraou Ufa |
1993 |
17 ( D2 , sentrum)
|
Vyatka Kirov |
1993 |
18 ( D2 , sentrum)
|
Devon Oktiabrsky |
1992 |
3 (sone 5)
|
Sibir Kurgan |
1992 |
5 (sone 5)
|
Gorniak Katchkanar |
1992 |
6 (sone 5)
|
Metallurg Novotroitsk |
1992 |
7 (sone 5)
|
Azamat Cheboksary |
1992 |
8 (sone 5)
|
Zaria Krotovka |
1992 |
9 (sone 5)
|
Kamazavtotsentr Naberejnye Chelny |
1992 |
10 (sone 5)
|
Elektron Viatskie Poliany |
1992 |
12 (sone 5)
|
Energia Tchaikovsky |
1992 |
13 (sone 5)
|
Sodovik Sterlitamak |
1992 |
14 (sone 5)
|
Torpedo Izhevsk |
1992 |
15 (sone 5)
|
Gazovik Orenburg |
1992 |
17 (sone 5)
|
Metiznik Magnitogorsk |
1993 |
1 ( D4 , sone 3)
|
Uralelektromed Verkhniaia Pychma |
1993 |
2 ( D4 , sone 3)
|
Kamaz-d Naberejnye Chelny |
1993 |
Fundament
|
Volga Balakovo |
1993 |
Registrering
|
Dinamo Perm |
1993 |
Registrering
|
Elektron Almetievsk |
1993 |
Registrering
|
Progress Zelenodolsk |
1993 |
Registrering
|
SKD Samara |
1993 |
Registrering
|
Rangering
Rangering
Rang
|
Team
|
Pts
|
J
|
G
|
IKKE
|
P
|
Bp
|
Bc
|
Diff
|
---|
1
|
Devon Oktiabrsky
|
66
|
42
|
28
|
10
|
4
|
84
|
22 |
+62
|
2
|
Metallurg Novotroitsk
|
62
|
42
|
27
|
8
|
7
|
47
|
32 |
+15
|
3
|
Vyatka Kirov R
|
60
|
42
|
29
|
2
|
11
|
87
|
30 |
+57
|
4
|
Metiznik Magnitogorsk P
|
59
|
42
|
26
|
7
|
9
|
69
|
27 |
+42
|
5
|
Kamazavtotsentr Naberejnye Chelny
|
55
|
42
|
25
|
5
|
12
|
78
|
36 |
+42
|
6
|
KDS Samraou Ufa R
|
55
|
42
|
23
|
9
|
10
|
74
|
51 |
+23
|
7
|
Gorniak Katchkanar
|
53
|
42
|
23
|
7
|
12
|
95
|
47 |
+48
|
8
|
SKD Samara P
|
53
|
42
|
23
|
7
|
12
|
73
|
48 |
+25
|
9
|
Zaria Krotovka
|
51
|
42
|
23
|
5
|
14
|
91
|
52 |
+39
|
10
|
Sodovik Sterlitamak
|
49
|
42
|
21
|
7
|
14
|
70
|
54 |
+16
|
11
|
Elektron Viatskie Poliany
|
45
|
42
|
18
|
9
|
15
|
46
|
51 |
-5
|
12
|
Sibir Kurgan
|
44
|
42
|
16
|
12
|
14
|
57
|
49 |
+8
|
1. 3
|
Azamat Cheboksary
|
40
|
42
|
17
|
6
|
19
|
67
|
57 |
+10
|
14
|
Progress Zelenodolsk P
|
39
|
42
|
16
|
7
|
19
|
58
|
58 |
0
|
15
|
Energia Tchaikovsky
|
38
|
42
|
16
|
6
|
20
|
49
|
52 |
-3
|
16
|
Uralelektromed Verkhniaïa Pychma P
|
32
|
42
|
12
|
8
|
22
|
60
|
63 |
-3
|
17
|
Kamaz-d Naberejnye Chelny P
|
31
|
42
|
1. 3
|
5
|
24
|
43
|
107 |
-64
|
18
|
Gazovik Orenburg
|
31
|
42
|
12
|
7
|
23
|
43
|
74 |
-31
|
19
|
Dinamo Perm P
|
22
|
42
|
8
|
6
|
28
|
47
|
91 |
-44
|
20
|
Volga Balakovo P
|
16
|
42
|
6
|
4
|
32
|
33
|
112 |
-79
|
21
|
Torpedo Izhevsk
|
15
|
42
|
6
|
3
|
33
|
42
|
126 |
-84
|
22
|
Elektron Almetievsk P
|
8
|
42
|
3
|
2
|
37
|
17
|
137 |
-120
|
Nedrykk til
fjerde divisjon
Forkortelser
Sone 7
Deltakere
Fargelegende
Klubb |
D3 siden |
Rang 1992
|
---|
Elsker Blagoveshchensk |
1993 |
15 ( D2 , øst)
|
Elsker Komsomolsk-on-Love |
1993 |
16 ( D2 , øst)
|
Angara Angarsk |
1992 |
3 (sone 6)
|
Torpedo Roubtsovsk |
1992 |
4 (sone 6)
|
Dinamo Kemerovo |
1992 |
5 (sone 6)
|
Agan Raduzhny |
1992 |
6 (sone 6)
|
Chaktior Artiom |
1992 |
7 (sone 6)
|
Gorniak Gramoteïno |
1992 |
8 (sone 6)
|
Politekhnik-92 Barnaul |
1992 |
10 (sone 6)
|
Chakhtior Kisseliovsk |
1993 |
3 ( D4 , sone 2)
|
Lokomotiv Ussuriysk |
1993 |
4 ( D4 , sone 1)
|
Okean-d Nakhodka |
1993 |
Fundament
|
Dinamo Omsk |
1993 |
Refoundation
|
Rangering
Rangering
Rang
|
Team
|
Pts
|
J
|
G
|
IKKE
|
P
|
Bp
|
Bc
|
Diff
|
---|
1
|
Angara Angarsk
|
35
|
24
|
14
|
7
|
3
|
40
|
20 |
+20
|
2
|
Torpedo Roubtsovsk
|
33
|
24
|
15
|
3
|
6
|
45
|
22 |
+23
|
3
|
Politekhnik-92 Barnaul
|
27
|
24
|
11
|
5
|
8
|
31
|
24 |
+7
|
4
|
Dinamo Kemerovo
|
27
|
24
|
10
|
7
|
7
|
29
|
19 |
+10
|
5
|
Gorniak Gramoteïno
|
27
|
24
|
8
|
11
|
5
|
29
|
22 |
+7
|
6
|
Chaktior Artiom
|
26
|
24
|
10
|
6
|
8
|
37
|
29 |
+8
|
7
|
Dinamo Omsk P
|
25
|
24
|
8
|
9
|
7
|
24
|
25 |
-1
|
8
|
Chakhtior Kisseliovsk P
|
23
|
24
|
9
|
5
|
10
|
29
|
23 |
+6
|
9
|
Okean-d Nakhodka P
|
22
|
24
|
8
|
6
|
10
|
25
|
33 |
-8
|
10
|
Agan Raduzhny
|
20
|
24
|
5
|
10
|
9
|
15
|
25 |
-10
|
11
|
Lokomotiv Ussuriysk P
|
19
|
24
|
7
|
5
|
12
|
24
|
37 |
-1. 3
|
12
|
Amour Blagoveshchensk R
|
17
|
24
|
5
|
7
|
12
|
28
|
47 |
-19
|
1. 3
|
Elsker Komsomolsk-on-Love R
|
11
|
24
|
4
|
3
|
17
|
19
|
49 |
-30
|
Nedrykk til
fjerde divisjon
-
4 th til 6 th , 9 th og 11 th : demotion
Forkortelser
-
Dinamo Kemerovo, Gorniak Gramoteïno, Chaktior Artiom, reservelaget til Okean Nakhodka og Lokomotiv Ussuriysk trekker seg fra alle nasjonale konkurranser for 1994-sesongen.
Merknader og referanser
Ekstern lenke