Sport | vannpolo |
---|---|
Arrangør (er) |
Fransk svømmeforbund med Lille UC og FNC Douai |
Steder) | Frankrike |
Datert |
av 1 st oktober 2 010 på 3. oktober 2010 |
Deltakere | 12 herrelag |
Offesiell nettside |
Resultater (FFN) ; resultater (Union Saint-Bruno) |
Tittelinnehaver | Marseille svømmer sirkel |
---|---|
Vinner | Marseille svømmer sirkel |
Sekund | Olympic Fin svømming |
Tredje | Montpellier vannpolo |
Sport | vannpolo |
---|---|
Arrangør (er) |
Fransk svømmeforbund med Lille UC og FNC Douai |
Redigering | 2 nd |
Steder) | Frankrike |
Datert |
av 1 st oktober 2 010 på 3. oktober 2010 |
Deltakere | 4 damelag |
Kampene spilt | 6 |
Offesiell nettside | Offisielle resultater og stillinger |
Tittelinnehaver | ASPTT Nancy (2000) |
---|---|
Vinner | Olympic Fin svømming |
Sekund | ASPTT Nancy vannpolo |
Tredje | Lille universitetsklubb |
Den 2010 -utgaven av det franske vannpolo cup foregår fra en st til3. oktober 2010i Lille og Douai , i Nord-avdelingen . For første gang gjelder det også damelag.
Den Coupe de France åpner 2010-2011 sesongen av eliten og nasjonale 1 mesterskap , henholdsvis den første og den andre franske divisjon.
Bryte vanen med å organisere i byen av hjemmelshaver, i dette tilfellet Marseille , skjæring France 2010 arrangeres fra 1 st til3. oktoberved Marx-Dormoy-svømmebassenget i Lille , med noen av klassifiseringskampene ved Glacis-svømmebassenget i Douai, der den første franske vannpolo-cupen for kvinner holdes .
Eliteklubbene i listen over 2010-2011 kan delta ; den Taverny Sports nautiske 95 ble imidlertid erstattet av Cercle des nageurs noiséens , kryssild konkurrent henvist til nasjonal ett i løpet av forrige sesong . En innledende runde arrangeres 25. og26. septemberi Arras for å kvalifisere to nasjonale 1 klubber blant de fire som har meldt seg inn: Arras Racing-klubben , Marne Charenton svømmerkrets , Lille universitetsklubb og Senlis svømmerkrets .
I finalerunden kvalifiseres de første fire av elitemesterskapet i 2009-2010 direkte til kvartfinalen. Trekningen for denne siste runden finner sted på slutten avaugust 2010i Villeneuve-d'Ascq under ledelse av Francis Luyce , president for det franske svømmeforbundet .
Etter en første utgave i 2000 som så seieren til ASPTT Nancy , de fire første klubbene i 2009-2010 nasjonale 1 ladies' mesterskapet vil igjen ta del i de franske kvinners kopp fra en st til3. oktoberi Douai , i den endelige rekkefølgen av mesterskapet: Olympic Nice Natation , ASPTT Nancy vannpolo , Lille universitetsklubb og Union Saint-Bruno Bordeaux . Konfrontasjonen tar form av et mesterskap.
Det første av mesterskapet som er organisert mellom de fire klubbene vinner den franske kvinnecupen.
Rang | Team | Pts | J | P | Diff |
---|---|---|---|---|---|
1 | Olympic Fin svømming | 9 | 3 | 0 | +31 |
2 | ASPTT Nancy vannpolo | 4 | 3 | 1 | +2 |
3 | Lille universitetsklubb | 4 | 3 | 1 | -4 |
4 | Union Saint-Bruno Bordeaux | 0 | 3 | 3 | -29 |
Datert | Resultat | Kvartid | ||
---|---|---|---|---|
2. oktober | Union Saint-Bruno Bordeaux | 5-13 | ASPTT Nancy vannpolo | -; -; -; - |
2. oktober | Lille universitetsklubb | 7-18 | Olympic Fin svømming | -; -; -; - |
2. oktober | Union Saint-Bruno Bordeaux | 7-21 | Olympic Fin svømming | -; -; -; - |
2. oktober | Lille universitetsklubb | 11-11 | ASPTT Nancy vannpolo | -; -; -; - |
3. oktober | Lille universitetsklubb | 14-7 | Union Saint-Bruno Bordeaux | -; -; -; - |
3. oktober | Olympic Fin svømming | 10-4 | ASPTT Nancy vannpolo | -; -; -; - |
Turneringens beste spiller er Australias Jade Hanson som også scoret flest mål. Hun deltok i sesongen 2009-2010 av Lille universitetsklubb før hun ble medfebruar 2011det australske mesterskapet med de viktorianske tigrene .
De to første i den innledende runden mellom de fire lagene som kom inn fra nasjonale 1, spilte på 25 og 26. septemberi Arras , kvalifisere seg til utslagsfasen i den franske herrekupen.
Rang | Team | Pts | J | P | Diff |
---|---|---|---|---|---|
1 | Senlis Swimmers Circle | 9 | 3 | 0 | +17 |
2 | Racerklubb i Arras | 6 | 3 | 1 | -6 |
3 | Lille universitetsklubb | 3 | 3 | 2 | +2 |
4 | Marne Charenton svømmer sirkel | 0 | 3 | 3 | -1. 3 |
Datert | Resultat | Kvartid | ||
---|---|---|---|---|
25. september | Senlis Swimmers Circle | 21-17 | Lille universitetsklubb | -; -; -; - |
25. september | Racerklubb i Arras | 12-10 | Marne Charenton svømmer sirkel | 5-3; 2-2; 2-3; 3-2 |
26. september | Marne Charenton svømmer sirkel | 10-17 | Lille universitetsklubb | -; -; -; - |
26. september | Racerklubb i Arras | 7-16 | Senlis Swimmers Circle | -; -; -; - |
26. september | Senlis Swimmers Circle | 15-11 | Marne Charenton svømmer sirkel | -; -; -; - |
26. september | Racerklubb i Arras | 13-12 | Lille universitetsklubb | -; -; -; - |
Dato nr. |
Resultat | Kvartid | ||
---|---|---|---|---|
16. runde | ||||
1 st oktober A1 |
Aix-les-Bains svømmere sirkel | 7-10 | Strasbourg svømmeforening | -; -; -; - |
1 st oktober A2 |
Racerklubb i Arras | 5-16 | Noisean Swimmers Circle | 1-3; 0-4; 2-6; 2-3 |
1 st oktober A3 |
Aix-en-Provence svømming | 11-14 | Dolphins FC Sète | -; -; -; - |
1 st oktober A4 |
Reims svømming 89 | 8-13 | Senlis Swimmers Circle | 3-3; 2-3; 2-4; 1-3 |
Kvartfinale | ||||
2. oktober B1 |
Marseille svømmer sirkel | 17-11 | Strasbourg Swimming Society (A1) | -; -; -; - |
2. oktober B2 |
Jernbanesvømmere i Douai | 10-6 | Noisean Swimmers Circle (A2) | -; -; -; - |
2. oktober B3 |
Olympisk fin svømming | 16-7 | Dolphins FC Sète (A3) | -; -; -; - |
2. oktober B4 |
Montpellier vannpolo | 12-1 | Senlis Swimmers Circle (A4) | -; -; -; - |
Semifinaler | ||||
2. oktober | Marseille svømmersirkel (B1) | 8-7 | Montpellier vannpolo (B4) | -; -; -; - |
2. oktober | Jernbanesvømmere i Douai (B2) | 5-7 | Olympisk fin svømming (B3) | -; -; -; - |
Endelig | ||||
3. oktober | Olympic Fin svømming | 6-14 | Marseille svømmer sirkel | -; -; -; - |
De som er eliminert fra den siste fase konkurrerer om sin plass i den endelige klassifisering i henhold til nivået av eliminering: for ni th til 12 th steder for de som tapte av det runde av 16, 5 th til 8 th stedet for de av fjerdedeler og for tredjeplass for de i semifinalen.
Datert | Resultat | Kvartid | ||
---|---|---|---|---|
3 rd / 4 th | ||||
3. oktober | Montpellier vannpolo | 12-11 | Jernbanesvømmere i Douai | -; -; -; - |
5 th / 8 th | ||||
2. oktober | Strasbourg svømmeforening | 11-7 | Senlis Swimmers Circle | -; -; -; - |
2. oktober | Noisean Swimmers Circle | 12-21 | Dolphins FC Sète | -; -; -; - |
3. oktober 5 th / 6 th |
Strasbourg svømmeforening | 10-3 | Dolphins FC Sète | -; -; -; - |
3. oktober 7 th / 8 th |
Senlis Swimmers Circle | 12-11 | Noisean Swimmers Circle | -; -; -; - |
9 e / 12 e | ||||
2. oktober | Aix-les-Bains svømmere sirkel | 13-9 | Reims svømming 89 | -; -; -; - |
2. oktober | Racerklubb i Arras | 11-19 | Aix-en-Provence svømming | -; -; -; - |
3. oktober 9 th / 10 th |
Aix-les-Bains svømmere sirkel | 15-17 | Aix-en-Provence svømming | -; -; -; - |
3. oktober 11 th / 12 th |
Reims svømming 89 | 15-11 | Racerklubb i Arras | -; -; -; - |
Klassifisering av konkurransen etter sluttfasen og klassifiseringskampene.
Lag | |
---|---|
1 | Marseille svømmer sirkel |
2 | Olympic Fin svømming |
3 | Montpellier vannpolo |
4 | Jernbanesvømmere i Douai |
5 | Strasbourg svømmeforening |
6 | Dolphins FC Sète |
7 | Senlis Swimmers Circle |
8 | Noisean Swimmers Circle |
9 | Aix-en-Provence svømming |
10 | Aix-les-Bains svømmere sirkel |
11 | Reims svømming 89 |
12 | Racerklubb i Arras |