Sport | Fotball |
---|---|
Arrangør (er) | RFS |
Redigering | 18. th |
Steder) | Russland |
Datert |
fra 20. april 2009 til 16. mai 2010 |
Deltakere | 120 |
Tittelinnehaver | CSKA Moskva |
---|---|
Vinner | Zenit St. Petersburg (2) |
Finalist | Sibir Novosibirsk |
Den russiske Cup 2009-2010 er det 18 th utgaven av cupen i Russland siden oppløsningen av Sovjetunionen.
Den Zenit St Petersburg vant konkurransen foran Sibir Novosibirsk og kvalifiserte seg til gruppespillet i Europa League 2010-2011 .
Konkurransen følger en kalender over to år, i motsetning til den russiske mesterskapet som foregår over et enkelt år, er denne faktisk over to mesterskapssesonger; for noen lag som er opprykket eller rykket ned i løpet av 2009-sesongen, kan den angitte divisjonen variere fra en runde til en annen.
De første divisjon klubbene går inn denne runden.
Datert | Klubb | Resultat | Klubb |
---|---|---|---|
15. juli 2009 | SKA-Energia Khabarovsk (D2) | 2 - 1 | (D1) Lokomotiv Moskva |
15. juli 2009 | Luch-Energia Vladivostok (D2) | 3 - 0 | (D1) Saturn Ramenskoye |
15. juli 2009 | Sibir Novosibirsk (D2) | 1 - 0 | (D1) Kuban Krasnodar |
15. juli 2009 | FK Chelyabinsk (D3) | 2 - 1 | (D1) Krylia Sovetov Samara |
15. juli 2009 | Urals Jekaterinburg (D2) | 1 - 0 | (D1) CSKA Moskva |
15. juli 2009 | Mordovia Saransk (D3) | 2 - 1 | (D1) Terek Grozny |
15. juli 2009 | Volga Tver (D3) | 4 - 3 a.m. | (D1) Rubin Kazan |
15. juli 2009 | Avangard Kursk (D3) | 1 - 2 | (D1) Amkar Perm |
15. juli 2009 | Avangard Podolsk (D3) | 4 - 2 | (D1) FK Rostov |
15. juli 2009 | Volgar-Gazprom-2 Astrakhan (D2) | 2 - 0 | (D1) Dynamo Moskva |
15. juli 2009 | Torpedo Vladimir (D3) | 0 - 2 | (D1) Zenith St. Petersburg |
15. juli 2009 | FK Nizhny Novgorod (D2) | 2 - 0 ap | (D1) Spartak Nalchik |
15. juli 2009 | Alania Vladikavkaz (D2) | 1 - 0 | (D1) Tom Tomsk |
15. juli 2009 | FK Krasnodar (D2) | 1 - 2 | (D1) Spartak Moskva |
15. juli 2009 | Saliut-Energia Belgorod (D2) | 0 - 2 | (D1) FK Moskva |
15. juli 2009 | Baltika Kaliningrad (D2) | 2 - 1 | (D1) FK Khimki |
Datert | Lokalt | Resultat | Besøkende |
---|---|---|---|
5. august 2009 | Luch-Energia Vladivostok (D2) | 2 - 1 ap | (D2) SKA-Khabarovsk |
5. august 2009 | FK Chelyabinsk (D3) | 0 - 2 | (D2) Mordovia Saransk |
5. august 2009 | Amkar Perm (D1) | 2 - 1 | (D3) Avangard Podolsk |
5. august 2009 | Urals Jekaterinburg (D2) | 1 - 2 | (D2) Sibir Novosibirsk |
5. august 2009 | Volga Tver (D3) | 2 - 2 ap 4 - 2 fanen |
(D2) Baltika Kaliningrad |
5. august 2009 | Spartak Moskva (D1) | 1 - 2 | (D1) FK Moskva |
5. august 2009 | Alania Vladikavkaz (D2) | 2 - 1 ap | (D2) Volgar-2 Astrakhan |
5. august 2009 | Zenit Saint Petersburg (D1) | 2 - 1 | (D2) FK Nizhny Novgorod |
Datert | Lokalt | Resultat | Besøkende |
---|---|---|---|
FK Moskva (D4) | 0 - 3 pakke |
(D1) Amkar Perm | |
7. april 2010 | Mordovia Saransk (D2) | 0 - 3 | (D1) Alania Vladikavkaz |
7. april 2010 | Sibir Novosibirsk (D1) | 3 - 0 | (D2) Luch-Energia Vladivostok |
7. april 2010 | Zenit Saint Petersburg (D1) | 2 - 0 | (D3) Volga Tver |
Datert | Lokalt | Resultat | Besøkende |
---|---|---|---|
21. april 2010 | Sibir Novosibirsk (D1) | 3 - 0 | (D1) Alania Vladikavkaz |
21. april 2010 | Amkar Perm (D1) | 0 - 0 ap 2 - 4 fane |
(D1) Zenith St. Petersburg |
Endelig | Zenit Saint Petersburg (D1) | 1 - 0 | (D1) Sibir Novosibirsk | Olimp-2 , Rostov ved Don | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
16. mai 2010 14:00 MSK |
Chirokov 60 th ( penn ) | ( 0 - 0 ) | Tilskuere: 15 000 dommere: Aleksandr Kolobayev |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Križanac 42 nd Anioukov 78 th |
Rapportere |
12 e Valentić 66 e Kowalewski 75 e Filipenko 85 e Aravine 86 e Jourkov |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|