Sport | bobslede |
---|---|
Arrangør (er) | International Bobsleigh and Tobogganing Federation |
Datert | 7. desember 2019 - 16. februar 2020 |
Offesiell nettside | fibt.com |
Vinner |
Bob på 2 : Francesco Friedrich Bob på 4 : Francesco Friedrich Bob på 2 : Stephanie Schneider Kombinert : Francesco Friedrich |
---|
Den VM bob 2019-2020 er det 36 th utgaven av Bobsleigh VM , konkurranse bob arrangert årlig av internasjonale bob- og Skeleton Federation .
Det foregår mellom 7. desember 2019 og 16. februar 2020på 8 scener organisert i Nord-Amerika og Europa i samarbeid med skjelett-verdenscupen .
Sesongen begynner i Park City i USA og slutter i Latvia i Sigulda . Verdensmesterskapet finner sted mellom kl21. februarog 1 st av mars.
|
|
I løpet av disse 8 helgene i konkurransen arrangeres et mannlig arrangement med 2, et kvinnelig arrangement med 2 og et mannlig arrangement med 4. Imidlertid er det ingen par 4-begivenhet på Sigulda og gir rom for to mannlige par 2-arrangementer. Det motsatte skjer på Winterberg- scenen .
VM-rundene gir opphav til tildeling av poeng, hvorav totalt avgjør den generelle klassifiseringen av verdensmesterskapet. Disse poengene tildeles i henhold til denne fordelingen:
Torget | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 1. 3 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Poeng | 225 | 210 | 200 | 192 | 184 | 176 | 168 | 160 | 152 | 144 | 136 | 128 | 120 | 112 | 104 | 96 | 88 | 80 | 74 | 68 | 62 | 56 | 50 | 45 | 40 | 36 | 32 | 28 | 24 |
|
|
|
|
1. Lake Placid (7 og8. desember 2019) | |||
Test | Vinner | Sekund | Tredje |
2-manns bob - Menn (1) |
Tyskland Johannes Lochner Florian Bauer |
Tyskland Francesco Friedrich Thorsten Margis |
Canada Justin Kripps Ben Coakwell |
2-manns bob - Menn (2) |
Tyskland Francesco Friedrich Alexander Schüeller |
Tyskland Johannes Lochner Christian Rasp |
Canada Justin Kripps Cameron Stones |
2-manns bob - Kvinner |
De forente stater Kaillie Humphries Lauren Gibbs |
Tyskland Stephanie Schneider Lisette Thoene |
Tyskland Kim Kalicki Vanessa Mark |
2. Lake Placid (14 og15. desember 2019) | |||
Test | Vinner | Sekund | Tredje |
4-a-side bob - Menn (1) |
Canada Justin Kripps Ryan Sommer Ben Coakwell Cameron Stones |
Latvia Oskars Ķibermanis Lauris Kaufmanis Matīss Miknis Arvis Vilkaste |
Østerrike Benjamin Maier Marco Rangl Markus Sammer Dănuț Moldovan |
4-a-side bob - Menn (2) |
Canada Justin Kripps Ryan Sommer Ben Coakwell Cameron Stones |
Tyskland Johannes Lochner Florian Bauer Christopher Weber Christian Rasp |
Tyskland Francesco Friedrich Candy Bauer Martin Grothkopp Thorsten Margis |
2-manns bob - Kvinner |
De forente stater Kaillie Humphries Lauren Gibbs |
Tyskland Kim Kalicki Erline Nolte |
Canada Christine de Bruin Kristen Bujnowski |
3. Winterberg (4 og5. januar 2020) | |||
Test | Vinner | Sekund | Tredje |
4-a-side bob - Menn (1) |
Tyskland Francesco Friedrich Candy Bauer Alexander Schüller Thorsten Margis |
Tyskland Nico Walther Paul Krenz Joshua Bluhm Eric Franke |
Latvia Oskars Ķibermanis Lauris Kaufmanis Matīss Miknis Arvis Vilkaste |
4-a-side bob - Menn (2) |
Tyskland Johannes Lochner Florian Bauer Christopher Weber Christian Rasp |
Tyskland Francesco Friedrich Candy Bauer Alexander Schüller Thorsten Margis |
Tyskland Nico Walther Paul Krenz Kevin Korona Eric Franke |
2-manns bob - Kvinner |
Tyskland Stephanie Schneider Kira Lipperheide |
Tyskland Mariama Jamanka Annika Drazek |
Tyskland Laura Nolte Deborah Levi |
4. La Plagne (11 og12. januar 2020) | |||
Test | Vinner | Sekund | Tredje |
2-manns bob - Menn |
Tyskland Francesco Friedrich Alexander Schüller |
Latvia Oskars Ķibermanis Matīss Miknis |
Sveits Michael Vogt Sandro Michel |
4-a-side bob - Menn |
Tyskland Francesco Friedrich Candy Bauer Alexander Schüller Thorsten Margis |
Tyskland Johannes Lochner Florian Bauer Christopher Weber Christian Rasp |
Latvia Oskars Ķibermanis Lauris Kaufmanis Matīss Miknis Arvis Vilkaste |
2-manns bob - Kvinner |
Tyskland Laura Nolte Deborah Levi |
Canada Christine de Bruin Kristen Bujnowski |
Tyskland Stephanie Schneider Leonie Fiebig |
5. Igls (18 og19. januar 2020) | |||
Test | Vinner | Sekund | Tredje |
2-manns bob - Menn |
Tyskland Francesco Friedrich Thorsten Margis |
Storbritannia Brad Hall Greg Cackett |
Tyskland Richard Ölsner Tobias Schneider |
4-a-side bob - Menn |
Tyskland Francesco Friedrich Candy Bauer Martin Grothkopp Alexander Schüller |
Tyskland Johannes Lochner Florian Bauer Christopher Weber Christian Rasp |
United States Hunter Church Joshua Williamson James Reed Kristopher Horn |
2-manns bob - Kvinner |
Tyskland Mariama Jamanka Annika Drazek |
Tyskland Laura Nolte Erline Nolte |
De forente stater Kaillie Humphries Sylvia Hoffmann |
6. Königssee (25 og26. januar 2020) | |||
Test | Vinner | Sekund | Tredje |
2-manns bob - Menn |
Tyskland Francesco Friedrich Thorsten Margis |
Canada Justin Kripps Cameron Stones |
Tyskland Nico Walther Malta Schwenzfeier |
4-a-side bob - Menn |
Tyskland Francesco Friedrich Candy Bauer Martin Grothkopp Alexander Schüller |
Tyskland Johannes Lochner Benedikt Hertel Christopher Weber Florian Bauer |
Canada Justin Kripps Ryan Sommer Ben Coakwell Cameron Stones |
2-manns bob - Kvinner |
De forente stater Kaillie Humphries Sylvia Hoffmann |
Tyskland Laura Nolte Erline Nolte |
Tyskland Stephanie Schneider Ann-Christin Strack |
7. St. Moritz (1 og2. februar 2020) | |||
Test | Vinner | Sekund | Tredje |
2-manns bob - Menn |
Tyskland Johannes Lochner Christopher Weber |
Tyskland Francesco Friedrich Thorsten Margis |
Latvia Oskars Ķibermanis Matīss Miknis |
4-a-side bob - Menn |
Canada Justin Kripps Ryan Sommer Cameron Stones Ben Coakwell |
Latvia Oskars Ķibermanis Lauris Kaufmanis Matīss Miknis Arvis Vilkaste |
Tyskland Johannes Lochner Florian Bauer Christopher Weber Tobias Schneider |
2-manns bob - Kvinner |
De forente stater Kaillie Humphries Lauren Gibbs |
Tyskland Mariama Jamanka Kira Lipperheide |
Tyskland Stephanie Schneider Leonie Fiebig |
8. Sigulda (14. til16. februar 2020) | |||
Test | Vinner | Sekund | Tredje |
2-manns bob - Menn (1) |
Latvia Oskars Ķibermanis Matīss Miknis |
Tyskland Francesco Friedrich Martin Grothkopp |
Canada Justin Kripps Ben Coakwell |
2-manns bob - Menn (2) |
Latvia Oskars Ķibermanis Matīss Miknis |
Sveits Simon Friedli Gregory Jones |
Canada Justin Kripps Samuel Giguère |
2-manns bob - Kvinner |
Russland Nadezhda Sergeeva Elena Mamedova |
Romania Andreea Grecu Ioana Gheorghe |
Tyskland Stephanie Schneider Lisette Thöne |
Altenberg FIBT verdensmesterskap 2020 (21. februar på 1 st mars 2020) | ||||||