Estland ved de olympiske vinterlekene i 1998 | |||||||||||
CIO-kode | ER | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Komite | Estlands nasjonale olympiske komité | ||||||||||
plassering | Nagano | ||||||||||
Deltakelse | 5 th til vinterlekene | ||||||||||
Idrettsutøvere | 20 på 5 idretter | ||||||||||
Flaggbærer | Kalju Ojaste | ||||||||||
|
|||||||||||
Estland på vinter-OL | |||||||||||
| |||||||||||
Denne artikkelen inneholder informasjon om deltakelse og resultater av den Estland i Vinter-OL 1998 i Nagano i Japan . Estland var representert av 20 idrettsutøvere og vant ingen medaljer.
Atlet | Konkurranse | Tid | Straffer | rang |
---|---|---|---|---|
Dimitri Borovik | 10 km sprint | 18. th | ||
20 km individ | 31. th | |||
Janno vil | 10 km sprint | 18. th | ||
20 km individ | 43 rd | |||
Indrek Tobreluts | 10 km sprint | 36 th | ||
Kalju Ojaste | 20 km individ | 44 th | ||
Janno Prants Indrek Tobreluts Dimitri Borovik Kalju Ojaste |
4x7,5 km stafett | 13. th |
Atlet | Konkurranse | rang |
---|---|---|
Jens Salumäe | Individuell | 39 th |
Magnar Freimuth | Individuell | 33 th |
Tambet Pikkor | Individuell | 44 th |
Jens Salumäe Magnar Freimuth Tambet Pikkor Ago Markvardt |
Team | 11. th |
Atlet | Konkurranse | rang |
---|---|---|
Andrus Paul | Individuelle menn | DSQ |
Helen Novikov | Individuelle kvinner | 20. th |
Atlet | Konkurranse | rang |
---|---|---|
Margus Hernits | Menn | 20. th |
Atlet | Konkurranse | Tid | rang |
---|---|---|---|
Andrus Veerpalu | 10 km klassisk | 8. th | |
30 km klassisk | 19. th | ||
10 km klassisk + 15 km gratis forfølgelse | DNF | - | |
Meelis Aasmäe | 30 km klassisk | 52 nd | |
50 km gratis | DNF | ||
Jaak Mae | 10 km klassisk | 6 th | |
30 km klassisk | 11. th | ||
10 km klassisk + 15 km gratis forfølgelse | 58 th | ||
Elmo Kassin | 10 km klassisk | 35 th | |
10 km klassisk + 15 km gratis forfølgelse | 43 rd | ||
Raul Olle | 10 km klassisk | 37 th | |
30 km klassisk | 17. th | ||
10 km klassisk + 15 km gratis forfølgelse | DNF | - | |
Andrus Veerpalu Jaak Mae Elmo Kassin Raul Olle |
4x10 km stafett | 10. th |
Atlet | Konkurranse | Tid | rang |
---|---|---|---|
Katrin Šmigun | 15 km klassisk | 13. th | |
5 km klassisk | 20. th | ||
5 km klassisk + 10 km gratis forfølgelse | 15. th | ||
Kristina Šmigun | 30 km gratis | 46 th | |
Cristel Vahtra | 15 km klassisk | 46 th | |
5 km klassisk | 53 th | ||
5 km klassisk + 10 km gratis forfølgelse | 50 th | ||
30 km gratis | 29. th | ||
Õnne Kurg | 15 km klassisk | 40 th | |
5 km klassisk | 73 rd | ||
5 km klassisk + 10 km gratis forfølgelse | 61 th | ||
30 km gratis | 48 th |