Den testen av fotball av Asialekene 2010 arrangeres i Guangzhou , Guangdong i Kina fra 7 til 25 november. For denne turneringen deltok 24 lag i herrearrangementet og 7 lag i damearrangementet.
For herrenes begivenhet er spillernes alder begrenset til 23 år, som for de olympiske leker. Bare tre eldre spillere har lov til å spille for hvert lag.
Medaljebord
Rang | Nasjon | Gull | Sølv | Bronse | Total |
---|---|---|---|---|---|
1 | Japan | 2 | 0 | 0 | 2 |
2 | De forente arabiske emirater | 0 | 1 | 0 | 1 |
2 | Nord-Korea | 0 | 1 | 0 | 1 |
4 | Sør-Korea | 0 | 0 | 2 | 2 |
Total | 2 | 2 | 2 | 6 |
Tidene uttrykkes i lokal tid, dvs. UTC + 8 .
Team | J | G | IKKE | P | Bp | Bc | Diff | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Japan | 3 | 3 | 0 | 0 | 8 | 0 | +8 | 9 |
Kina | 3 | 2 | 0 | 1 | 5 | 4 | +1 | 6 |
Malaysia | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 6 | −4 | 3 |
Kirgisistan | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 7 | −5 | 0 |
8. november | Malaysia | 2 - 1 | Kirgisistan | Huadu Stadium , Guangzhou | |
16:00 |
8. november | Kina | 0 - 3 | Japan | Tianhe Stadium , Guangzhou | |
19:00 |
10. november | Malaysia | 0 - 2 | Japan | Huadu Stadium , Guangzhou | |
16:00 |
10. november | Kina | 2 - 1 | Kirgisistan | Tianhe Stadium , Guangzhou | |
19:00 |
13. november | Kina | 30 | Malaysia | Tianhe Stadium , Guangzhou | |
19:00 |
13. november | Kirgisistan | 0 - 3 | Japan | Huadu Stadium , Guangzhou | |
19:00 |
Team | J | G | IKKE | P | Bp | Bc | Diff | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Iran | 3 | 3 | 0 | 0 | 6 | 1 | +5 | 9 |
Turkmenistan | 3 | 1 | 1 | 1 | 8 | 7 | +1 | 4 |
Vietnam | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 8 | –3 | 3 |
Bahrain | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 5 | −3 | 1 |
8. november | Vietnam | 3 - 1 | Bahrain | Guangdong People's Stadium , Guangzhou | |
16:00 |
8. november | Iran | 4 - 1 | Turkmenistan | University City Stadium , Guangzhou | |
19:00 |
10. november | Vietnam | 2 - 6 | Turkmenistan | Guangdong People's Stadium , Guangzhou | |
16:00 |
10. november | Iran | 1 - 0 | Bahrain | University City Stadium , Guangzhou | |
19:00 |
13. november | Iran | 1 - 0 | Vietnam | University City Stadium , Guangzhou | |
19:00 |
13. november | Bahrain | 1 - 1 | Turkmenistan | Guangdong People's Stadium , Guangzhou | |
19:00 |
Team | J | G | IKKE | P | Bp | Bc | Diff | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nord-Korea | 3 | 3 | 0 | 0 | 7 | 0 | +7 | 9 |
Sør-Korea | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 1 | +6 | 6 |
Palestina | 3 | 0 | 1 | 2 | 0 | 6 | –6 | 1 |
Jordan | 3 | 0 | 1 | 2 | 0 | 7 | –7 | 1 |
8. november | Sør-Korea | 0 - 1 | Nord-Korea | Yuexiushan stadion , Guangzhou | |
16:00 |
8. november | Palestina | 0 - 0 | Jordan | Yingdong stadion , Guangzhou | |
19:00 |
10. november | Sør-Korea | 4 - 0 | Jordan | Yuexiushan stadion , Guangzhou | |
16:00 |
10. november | Palestina | 0 - 3 | Nord-Korea | Yingdong stadion , Guangzhou | |
19:00 |
13. november | Sør-Korea | 30 | Palestina | Yuexiushan stadion , Guangzhou | |
16:00 |
13. november | Jordan | 0 - 3 | Nord-Korea | Yingdong stadion , Guangzhou | |
16:00 |
Team | J | G | IKKE | P | Bp | Bc | Diff | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Qatar | 3 | 2 | 1 | 0 | 4 | 1 | +3 | 7 |
Kuwait | 3 | 2 | 0 | 1 | 4 | 2 | +2 | 6 |
India | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 5 | 0 | 3 |
Singapore | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 6 | −5 | 1 |
7. november | Kuwait | 2 - 0 | India | Huadu Stadium , Guangzhou | |
16:00 |
7. november | Qatar | 0 - 0 | Singapore | Yingdong stadion , Guangzhou | |
19:00 |
9. november | Qatar | 2 - 1 | India | Huadu Stadium , Guangzhou | |
16:00 |
9. november | Kuwait | 2 - 0 | Singapore | Yingdong stadion , Guangzhou | |
19:00 |
11. november | India | 4 - 1 | Singapore | Huadu Stadium , Guangzhou | |
19:00 |
11. november | Qatar | 2 - 0 | Kuwait | Yingdong stadion , Guangzhou | |
19:00 |
Team | J | G | IKKE | P | Bp | Bc | Diff | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
De forente arabiske emirater | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 | 1 | +6 | 7 |
Hong Kong | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 2 | +4 | 7 |
Usbekistan | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 4 | -1 | 3 |
Bangladesh | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 10 | −9 | 0 |
7. november | Usbekistan | 30 | Bangladesh | Yingdong stadion , Guangzhou | |
16:00 |
7. november | De forente arabiske emirater | 1 - 1 | Hong Kong | Huadu Stadium , Guangzhou | |
19:00 |
9. november | De forente arabiske emirater | 30 | Bangladesh | Yingdong stadion , Guangzhou | |
16:00 |
9. november | Usbekistan | 0 - 1 | Hong Kong | Huadu Stadium , Guangzhou | |
19:00 |
11. november | Hong Kong | 4 - 1 | Bangladesh | Huadu Stadium , Guangzhou | |
16:00 |
11. november | Usbekistan | 0 - 3 | De forente arabiske emirater | Yingdong stadion , Guangzhou | |
16:00 |
Team | J | G | IKKE | P | Bp | Bc | Diff | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Oman | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 1 | +5 | 7 |
Thailand | 3 | 1 | 2 | 0 | 7 | 1 | +6 | 5 |
Maldivene | 3 | 0 | 2 | 1 | 0 | 3 | −3 | 2 |
Pakistan | 3 | 0 | 1 | 2 | 0 | 8 | −8 | 1 |
7. november | Maldivene | 0 - 3 | Oman | Guangdong People's Stadium , Guangzhou | |
16:00 |
7. november | Thailand | 6 - 0 | Pakistan | Huangpu Sports Center , Guangzhou | |
19:00 |
9. november | Thailand | 1 - 1 | Oman | Guangdong People's Stadium , Guangzhou | |
16:00 |
9. november | Maldivene | 0 - 0 | Pakistan | Huangpu Sports Center , Guangzhou | |
19:00 |
11. november | Oman | 2 - 0 | Pakistan | Guangdong People's Stadium , Guangzhou | |
19:00 |
11. november | Thailand | 0 - 0 | Maldivene | Huangpu Sports Center , Guangzhou | |
19:00 |
De fire beste tredjedeler kvalifiserer seg til åttendedelsfinalen.
Gruppe | Team | J | G | IKKE | P | Bp | Bc | Diff | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
D | India | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 5 | 0 | 3 |
E | Usbekistan | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 4 | -1 | 3 |
B | Vietnam | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 8 | –3 | 3 |
PÅ | Malaysia | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 6 | –4 | 3 |
F | Maldivene | 3 | 0 | 2 | 1 | 0 | 3 | −3 | 2 |
VS | Palestina | 3 | 0 | 1 | 2 | 0 | 6 | –6 | 1 |
16. runde | Kvartfinale | Semifinaler | Endelig | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
16. november 15.30 Huangpu | 19. november 15.30 Huangpu | 23. november 19:00 Yuexiushan | 25. november 19:00 Tianhe | |||||||||||
Japan | 5 | |||||||||||||
India | 0 | |||||||||||||
Japan | 1 | |||||||||||||
16. november 19:00 Yuexiushan | ||||||||||||||
Thailand | 0 | |||||||||||||
Turkmenistan | 0 | |||||||||||||
19. november 19:00 Huangpu | ||||||||||||||
Thailand ap | 1 | |||||||||||||
Japan | 2 | |||||||||||||
15. november 16:00 Yuexiushan | ||||||||||||||
Iran | 1 | |||||||||||||
Iran | 3 | |||||||||||||
23. november 19:00 Tianhe | ||||||||||||||
Malaysia | 1 | |||||||||||||
Iran | 1 | |||||||||||||
15. november 16:00 Huangpu | ||||||||||||||
Oman | 0 | |||||||||||||
Oman | 3 | |||||||||||||
19. november 16:00 Yuexiushan | ||||||||||||||
Hong Kong | 0 | |||||||||||||
Japan | 1 | |||||||||||||
16. november 15.30 Yuexiushan | ||||||||||||||
De forente arabiske emirater | 0 | |||||||||||||
Nord-Korea | 2 | |||||||||||||
Vietnam | 0 | |||||||||||||
Nord-Korea | 0 (8) | |||||||||||||
16. november 19:00 Tianhe | ||||||||||||||
De forente arabiske emirater t. ab | 0 (9) | |||||||||||||
De forente arabiske emirater | 2 | |||||||||||||
19. november 19:00 Tianhe | ||||||||||||||
Kuwait | 0 | |||||||||||||
De forente arabiske emirater ap | 1 | |||||||||||||
15. november 19:00 Universitetsby | ||||||||||||||
Sør-Korea | 0 | |||||||||||||
Qatar | 0 | |||||||||||||
Usbekistan ap | 1 | Tredje plass | ||||||||||||
Usbekistan | 1 | |||||||||||||
15. november 19:00 Tianhe | 25. november 16:00 Tianhe | |||||||||||||
Sør-Korea ap | 3 | |||||||||||||
Kina | 0 | Iran | 3 | |||||||||||
Sør-Korea | 3 | Sør-Korea | 4 | |||||||||||
Team | J | G | IKKE | P | Bp | Bc | Diff | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sør-Korea | 3 | 2 | 1 | 0 | 11 | 1 | +10 | 7 |
Kina | 3 | 2 | 1 | 0 | 11 | 1 | +10 | 7 |
Vietnam | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 7 | −3 | 3 |
Jordan | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 18 | −17 | 0 |
Merk: Kina og Sør-Korea avsluttet gruppespillet med nøyaktig like mange poeng. En straffesparkkonkurranse ble spilt for å avgjøre mellom dem. Sør-Korea vant økten med en poengsum på 8-7 og tok førsteplassen i gruppen.
14. november | Sør-Korea | 6 - 1 | Vietnam | University City Stadium , Guangzhou | |
16:00 |
14. november | Kina | 10 - 1 | Jordan | University City Stadium , Guangzhou | |
19:00 |
16. november | Jordan | 0 - 5 | Sør-Korea | University City Stadium , Guangzhou | |
16:00 |
16. november | Kina | 1 - 0 | Vietnam | University City Stadium , Guangzhou | |
19:00 |
18. november | Kina | 0 - 0 | Sør-Korea | University City Stadium , Guangzhou | |
19:00 |
|||||
Skudd på mål 7 - 8 |
18. november | Vietnam | 30 | Jordan | Huangpu Sports Center , Guangzhou | |
19:00 |
Team | J | G | IKKE | P | Bp | bC | Diff | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Japan | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 | 0 | +4 | 4 |
Nord-Korea | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | +2 | 4 |
Thailand | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6 | –6 | 0 |
14. november | Thailand | 0 - 4 | Japan | Huangpu Sports Center , Guangzhou | |
19:00 |
16. november | Thailand | 0 - 2 | Nord-Korea | Huangpu Sports Center , Guangzhou | |
19:00 |
18. november | Japan | 0 - 0 | Nord-Korea | University City Stadium , Guangzhou | |
16:00 |
Semifinaler | Endelig | |||||
20. november 16:00 Yuexiushan | 22. november 19:00 Tianhe | |||||
Japan ap | 1 | |||||
Kina | 0 | |||||
Japan | 1 | |||||
20. november 19:00 Tianhe | ||||||
Nord-Korea | 0 | |||||
Sør-Korea | 1 | |||||
Nord-Korea ap | 3 | |||||
Match 3 th Place | ||||||
22. november 15:30 Tianhe | ||||||
Kina | 0 | |||||
Sør-Korea | 2 | |||||