Frankrike ved vinter-OL 2014 | |||||||||||
CIO-kode | ENG | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Komite | CNOSF | ||||||||||
plassering | Sotsji | ||||||||||
Deltakelse | 22 th til vinterlekene | ||||||||||
Idrettsutøvere | 116 (i 12 idretter) | ||||||||||
Flaggbærer |
Jason Lamy-Chappuis (åpning)
Martin Fourcade (gjerde) |
||||||||||
|
|||||||||||
Frankrike på vinter-OL | |||||||||||
| |||||||||||
Frankrikes deltakelse til vinter-OL 2014 finner sted fra 7 til23. februar 2014i Sotsji , Russland . Dette er 22 nd tid at dette landet har deltatt i OL, etter sin tilstedeværelse i alle tidligere utgaver.
Den franske olympiske delegasjonen, ledet av Luc Tardif, består av 116 idrettsutøvere: 68 menn og 39 kvinner. Hun er representert av sin flaggbærer , Jason Lamy-Chappuis, en idrettsutøver som praktiserer den nordiske kombinasjonen, olympisk mester for den lille bakkebegivenheten i 2010 . Franske idrettsutøvere, som deltar i 12 idretter, vinner femten medaljer: fire gull, fire sølv og syv bronse. Dette setter 10 th rang av medaljebordet
Torget | Sport | Total | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | Skiskyting | 2 | 1 | 1 | 4 |
2 | Freestyle ski | 1 | 2 | 2 | 5 |
3 | Snowboard | 1 | 0 | 1 | 2 |
4 | alpint | 0 | 1 | 1 | 2 |
5 | Skihopping | 0 | 0 | 1 | 1 |
5 | Langrenn | 0 | 0 | 1 | 1 |
Total | 4 | 4 | 7 | 15 |
Resultatene blir beskrevet som tilfredsstillende, selv om det er nødvendig å kompensere ved å legge til 14 nye arrangementer for disse spillene. Bare issporter har vunnet dagen, den siste medaljen går tilbake til 2002, et kontroversielt år for disiplinen .
Av de 15 medaljene som ble vunnet, ble 6 vunnet av soldater .
Målet som ble satt av FFS var femten medaljer, hvorav fem var gull.
Frankrike oppnådde tolv plasser (seks for menn og seks for kvinner) takket være opptredener på verdensmesterskap i skiskyting 2012 og 2013 .
Atlet | Test | Tid | Straff | Rang |
---|---|---|---|---|
Jean-Guillaume Beatrix | Individuell | 50:15 | 0 + 0 + 0 + 1 | 6 th |
Sprint | 25:12 | 1 + 0 | 14. th | |
Forfølgelse | 34:12 | 0 + 0 + 1 + 0 | ||
Online avgang | 44:34 | 0 + 0 + 2 + 1 | 17. th | |
Alexis Beef | Individuell | 58 min 39 s 0 | 1 + 1 + 1 + 1 | 82 nd |
Simon Desthieux | Sprint | 26:18:02 | 0 + 2 | 46 th |
Forfølgelse | 35:35 6 | 0 + 0 + 1 + 0 | 21. th | |
Martin Fourcade | Individuell | 49:31 | 0 + 1 + 0 + 0 | |
Sprint | 24:45:09 | 1 + 0 | 6 th | |
Forfølgelse | 33 min 48 s 6 | 0 + 0 + 1 + 0 | ||
Online avgang | 42:29 | 1 + 0 + 0 + 0 | ||
Simon Fourcade | Individuell | 51:29 | 0 + 2 + 0 + 0 | 13. th |
Sprint | 26: 04: 2 | 1 + 1 | 36 th | |
Forfølgelse | 35min 15s 0 | 0 + 0 + 1 + 0 | 18. th | |
Online avgang | oppgivelse | |||
Alexis Bœuf Jean-Guillaume Béatrix Simon Desthieux Martin Fourcade |
Stafett | 1 t 13 min 46 s 4 | 0 + 3 + 0 + 4 | 8. th |
Atlet | Test | Tid | Straff | Rang |
---|---|---|---|---|
Anaïs Bescond | Individuell | 45 min 34 s 0 | 0 + 2 + 0 + 0 | 5. th |
Sprint | 21:36 | 1 + 0 | 5. th | |
Forfølgelse | 30:43 | 0 + 0 + 1 + 1 | 12. th | |
Online avgang | 36 min 55 s 3 | 0 + 0 + 3 + 0 | 11. th | |
Marine Bolliet | Individuell | 48:12 | 0 + 2 + 0 + 0 | 26. th |
Marie-Laure Brunet | Individuell | 47:13:06 | 0 + 0 + 0 + 0 | 17. th |
Sprint | 23:27 | 0 + 0 | 56 th | |
Forfølgelse | ikke løper | |||
Anaïs Chevalier | Sprint | 23:03 | 0 + 1 | 47 th |
Forfølgelse | 34:14 | 1 + 0 + 0 + 0 | 44 th | |
Marie Dorin Habert | Individuell | 49:06 | 2 + 1 + 0 + 1 | 39 th |
Sprint | 21:55:05 | 0 + 0 | 20. th | |
Forfølgelse | 30:53 6 | 0 + 0 + 1 + 0 | 14. th | |
Online avgang | ikke løper | |||
Marie-Laure Brunet Marie Dorin Habert Anaïs Chevalier Anaïs Bescond |
Stafett | oppgivelse |
Atlet | Test | Tid | Straff | Rang |
---|---|---|---|---|
Marie Dorin Habert Anaïs Bescond Jean-Guillaume Béatrix Martin Fourcade |
Blandet stafett | 1 t 12 min 4 s 3 | 1 + 8 | 7 th |
Idrettsutøvere | Forsøk | Løp 1 | Løp 2 | Løp 3 | Løp 4 | Total | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Poeng | Rang | Poeng | Rang | Poeng | Rang | Poeng | Rang | Poeng | Rang | ||
Loïc Costerg Romain Heinrich |
To-manns bob | 57 s 44 | 19. th | 57s 04 | 17. th | 57s 65 | 22 nd | 57s 23 | 20. th | 3:49:36 | 20. th |
Jérémy Baillard Jérémie Boutherin Thibault Godefroy Vincent Ricard |
Firemanns bob | 56s 37 | 25 th | 56s 27 | 22 nd | 56s 35 | 24 th | - | 2:48:99 | 23. rd | |
Loïc Costerg Romain Heinrich Elly Lefort Florent Ribet |
55s 82 | 18. th | 55s 68 | 17. th | 55-tallet 91 | 17. th | 55-tallet 77 | 14. th | 3:43:18 | 17. th |
Idrettsutøvere | Forsøk | Skihopping | Langrenn | Rang | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Avstand | Poeng | Rang | Sen avgang | Tid | Gap ved ankomst | |||
Francois Braud | Normal individ 10 km | 95,0 moh | 113,5 | 24 th | + 1 min 12 s | 23:57 3 | + 1 min 19 s 1 | 20. th |
Individuell stor 10 km | 121,0 m | 105,5 | 19. th | + 1 min 34 s | 22:31 s 2 | + 37 s 7 | 13. th | |
Sebastien lacroix | Normal individ 10 km | 94,5 moh | 112.0 | 28. th | + 1 min 18 s | 24:40:02 | + 2 min 8 s 0 | 28. th |
Individuell stor 10 km | 120,0 m | 98,0 | 31. th | + 2 min 4 s | 22:47 | + 1 min 24 s | 21. th | |
Maxime Laheurte | Normal individ 10 km | 97,0 moh | 117.3 | = 17 e | + 57 s | 24:05 | + 1 min 12 s 2 | 17. th |
Individuell stor 10 km | 125,0 m | 108,0 | 15. th | + 1 min 24 s | 23:55 6 | + 1 min 52 s 1 | 27. th | |
Jason Lamy-Chappuis | Normal individ 10 km | 98,5 moh | 123,7 | 8. th | + 31 s | 25:56:07 | + 2 min 37 s 5 | 35 th |
Individuell stor 10 km | 133,5 moh | 120,7 | 5. th | + 33 s | 23:10 | + 16s 4 | 7 th | |
François Braud Sébastien Lacroix Maxime Laheurte Jason Lamy-Chappuis |
Stort springbrettlag | 502,5 moh | 455.2 | 4 th | + 35 s | 47 min 51 s 3 | + 1 min 12 s 8 | 4 th |
Idrettsutøvere | Forsøk | Løp 1 | Løp 2 | Løp 3 | Løp 4 | Total | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Rang | ||
Morgane Bonnefoy | Singler kvinner | 51s 820 | 26. th | 51s 641 | 28. th | 51s 948 | 27. th | 52s 183 | 30 th | 3:27:59 | 27. th |
Idrettsutøvere | Forsøk | Korte poeng | Gratis poeng | Total | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Poeng | Rang | Poeng | Rang | Poeng | Rang | ||
Florent Amodio | Individuelle menn | 75,58 | 14 e Q | 123.06 | 18. th | 198,64 | 18. th |
Brian Joubert | 85,84 | 7 e Q | 145,93 | 14. th | 231,77 | 13. th | |
Maé-Bérénice Meité | Individuelle kvinner | 58,63 | 9 th Q | 115,90 | 11. th | 174,53 | 10. th |
Vanessa James Morgan Ciprès |
Par | 65,36 | 10 th Q | 114.07 | 11. th | 179,43 | 10. th |
Pernelle Carron Lloyd Jones |
Danse | 58,25 | 13 th Q | 84,62 | 15. th | 142,87 | 15. th |
Nathalie Péchalat Fabian Bourzat |
72,78 | 4 e Q | 104.44 | 4 th | 177,22 | 4 th |
Idrettsutøvere | Test | Kort program / Original dans | Gratis program / Gratis dans | Rangering | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Menn | Kvinner | Par | Danse | Total | Rang | Menn | Kvinner | Par | Danse | Total | Rang | ||
Poeng Lag punkter |
Poeng Lag punkter |
Poeng Lag punkter |
Poeng Lag punkter |
Poeng Lag punkter |
Poeng Lag punkter |
Poeng Lag punkter |
Poeng Lag punkter |
||||||
Florent Amodio (M) Maé-Bérénice Meité (F) Vanessa James / Morgan Ciprès (C) Nathalie Péchalat / Fabian Bourzat (D) |
Av lag | 79.93 (6 poeng) |
55.45 (5 poeng) |
57.45 (4 poeng) |
69.15 (7 poeng) |
22 | 6 e ( eliminert ) | - | 22 | 6 th |
Atlet | Forsøk | Kvalifikasjoner | Kvartfinale | Semifinaler | Final D | Final C | Final B | Final A | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Rang | ||
Alexis Contin | 1500 meter | Fast pris | |||||||||||||
5.000 meter | |||||||||||||||
10.000 meter | |||||||||||||||
Ewen Fernandez | 1500 meter | NC | 1:52:70 | 40 th | |||||||||||
5.000 meter | NC | 6:31:08 | 18. th | ||||||||||||
Benjamin Macé | 1000 meter | NC | 1:10:80 | 29. th | |||||||||||
1500 meter | NC | 1:49:34 | 32 nd | ||||||||||||
Alexis Contin Ewen Fernandez Benjamin Macé |
Laget for menn | NC |
D Nederland 3:53:17 (+ 8:69)
|
2. nd | NC |
D USA 3 min 51 s 16 (+ 5 s 26)
|
8. th | NC |
Atlet | Forsøk | Kvalifikasjoner | Kvartfinale | Semifinaler | Final A | Final B | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Rang | ||
Maxime kastanje | 1000 meter | 2:20:47 | 4 th | Eliminert | |||||||
1500 meter | 2:07 938 | 4 th | Eliminert | ||||||||
Thibaut Fauconnet | 500 meter | 42,368 | 4 th | Eliminert | |||||||
1000 meter | 2:05 795 | 4 th | Eliminert | ||||||||
1500 meter | 2:14:05 | 3 e Q | NC | Diskvalifisert | Eliminert | ||||||
Sebastien lepape | 500 meter | 42,167 | 3. rd | Eliminert | |||||||
1000 meter | 1 min 49 s 311 | 3 e Q | 1:25:36 | 3. rd | Eliminert | ||||||
1500 meter | 2:15:80 | 3 e Q | NC | 2:03:99 | 3 rd QB | NC | 2:21:48 | 1 st |
Atlet | Forsøk | Kvalifikasjoner | Kvartfinale | Semifinaler | Final A | Final B | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Rang | ||
Veronique Pierron | 500 meter | 1:12:27 | 4 th | Eliminert | |||||||
1000 meter | 1:33:02 | 2 nd Q | PEN | Eliminert | |||||||
1500 meter | 2:55:65 | 5 e ADV | NC | 2:20:16 | 4 e QB | NC | 2:26:06 | 5. th |
Genser | Test | Kvalifikasjon | Første runde | Andre runde | Endelig resultat | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Avstand | Poeng | Rang | Avstand | Poeng | Rang | Avstand | Poeng | Rang | Poeng | Rang | ||
Ronan Lamy-Chappuis | Normalt springbrett | 91,0 m | 106.2 | 33 th Q | 91,0 m | 111,0 | 41 th | NC | 111,0 | 41 th | ||
Stort springbrett | 121,5 moh | 99,8 | 28 e Q | 125 moh | 108.2 | 36 th | NC | 108.2 | 36 th | |||
Julia Clair | Normalt springbrett | NC | 95,5 moh | 113,8 | 18. th | 91,5 moh | 104,7 | 22 nd | 218,5 | 19. th | ||
Lea Lemare | NC | 93,0 moh | 107.9 | 22 nd | 93,0 moh | 110.2 | 16. th | 218.1 | 20. th | |||
Coline Mattel | NC | 99,5 moh | 125,7 | 2. nd | 97,5 moh | 119,5 | 8. th | 245.2 |
Atlet | Forsøk | Kvalifikasjon | Endelig | ||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Løp 1 | Løp 2 | Final 1 | Final 2 | Final 3 | |||||||||||||||||
Tid | Poeng | Total | Rang | Tid | Poeng | Total | Rang | Tid | Poeng | Total | Rang | Tid | Poeng | Total | Rang | Tid | Poeng | Total | Rang | ||
Anthony Benna | Moguls menn | 6,61 | 11.85 | 18.46 | 22 nd | 6.57 | 10.35 | 16.92 | 13 th ( eliminert ) | - | |||||||||||
Benjamin Cavet | oppgivelse | 6.04 | 14.08 | 20.12 | 9 th Q | 5,81 | 17.16 | 22.97 | 6 th Q | 5.59 | 16.87 | 22.46 | 8 e ( eliminert ) | - | |||||||
Guilbaut Colas | Fast pris | ||||||||||||||||||||
Perrine Laffont | Moguls kvinner | 5.28 | 16.06 | 21.34 | 5 e Q | NC | 4,92 | 13.86 | 18.78 | 14 e ( eliminert ) | - |
Atlet | Forsøk | Kvalifikasjon | Endelig | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Løp 1 | Løp 2 | Bedre | Rang | Løp 1 | Løp 2 | Bedre | Rang | ||
Xavier Bertoni | Half-pipe menn | 53,40 | 51,60 | 53,40 | 21 e ( eliminert ) | - | |||
Thomas krief | 74,80 | 69,60 | 74,80 | 11 th Q | 6.60 | 28.60 | 28.60 | 11. th | |
Kevin rolland | 84.80 | 68,80 | 84.80 | 4 e Q | 88.60 | 29.80 | 88.60 | ||
Benoît Valentin | 87.00 | 1.00 | 87.00 | 3 e Q | 10.00 | 61.00 | 61.00 | 10. th | |
Anaïs Caradeux | Half-pipe kvinner | 74,40 | 6.40 | 74,40 | 9 th Q | ikke løper | 12. th | ||
Marie Martinod | 84.80 | 88,40 | 88,40 | 1 st Q | 84.80 | 85.40 | 85.40 |
Atlet | Test | Kvalifikasjoner | 16. runde | Kvartfinale | Semifinaler | Endelig | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Rang | ||
Arnaud Bovolenta | Ski cross menn | 1 min 17 s 48 | 11. th | - | 2. nd | - | 2. nd | - | 2 nd GF | - | |
Jean-Frédéric Chapuis | 1 min 16 s 77 | 4 th | - | 1 st | - | 1 st | - | 1 st GF | - | ||
Jonas Devouassoux | 1 min 18 s 31 | 21. th | - | 2. nd | - | 3 rd (eliminert) | - | ||||
Jonathan midol | 1 min 19 s 57 | 29. th | - | 2. nd | - | 2. nd | - | 2 nd GF | - | ||
Alizee Baron | Ski cross kvinner | 1:25:20 | 19. th | - | 3 rd (eliminert) | - | |||||
Marielle Berger Sabbatel | 1:24:62 | 17. th | - | 3 rd (eliminert) | - | ||||||
Ophelia David | 1:21:46 | 2. nd | - | 1 st Q | - | 1 st Q | - | 2 nd GF | - | 4 th | |
Marion josserand | 1:26:61 | 22 nd | - | 3 rd (eliminert) | - |
Legende: PF - Kvalifisering til den lille finalen (plassering 5 til 8); GF - Kvalifisering til den store finalen (plassering 1 til 4).
Atlet | Forsøk | Kvalifikasjon | Endelig | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Løp 1 | Løp 2 | Bedre | Rang | Løp 1 | Løp 2 | Bedre | Rang | ||
Antoine Adelisse | Slopestyle menn | 54,20 | 50,40 | 54,20 | 27 th ( eliminert ) | - | |||
Jules Bonnaire | 2.20 | 40.00 | 40.00 | 30 th ( eliminert ) | - | ||||
Jeremy Pancras | 68.00 | 69,40 | 69,40 | 19 e ( eliminert ) | - |
Atlet | Forsøk | Løp 1 | Løp 2 | Total | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Rang | ||
Johan Clarey | Avstamning | NC | oppgivelse | ||||
Super G | NC | 1 min 19 s 75 (+ 1 s 61) | = 19. th | ||||
Mathieu Faivre | Storslalåm | 1 min 23 s 53 (+ 2 s 45) | 22 nd | 1 min 25 s 90 (+ 2 s 71) | 28. th | 2 min 49 s 43 (+ 4 s 14) | 24 th |
Thomas fanara | Storslalåm | 1 min 22 s 41 (+ 1 s 33) | = 4 th | 1 min 24 s 32 (+ 1 s 14) | 16. th | 2 min 46 s 73 (+ 1 s 44) | 9 th |
Guillermo Fayed | Avstamning | NC | 2 min 9 03 (+ 2 s 80) | 26. th | |||
Jean-Baptiste Grange | Slalåm | 47 s 47 (+ 0 s 77) | 26. th | oppgivelse | - | ||
Thomas Mermillod-Blondin | Super G | NC | 1 min 19 s 53 (+ 1 s 39) | 15. th | |||
Superhåndsett | 1 min 56 s 23 (+ 2 s 99) | = 5 th | oppgivelse | - | |||
Steve missillier | Slalåm | oppgivelse | - | ||||
Storslalåm | 1 min 22 s 58 (+ 1 s 50) | 10. th | 1:23:19 | 1 st | 2 min 45 s 77 (+ 0 s 48) | ||
Alexis Pinturault | Slalåm | 47 s 78 (+ 1 s 08) | 8. th | oppgivelse | - | ||
Storslalåm | 1 min 22 s 44 (+ 1 s 36) | 6 th | 1 min 23 s 49 (+ 0 s 30) | 2. nd | 2 min 45 s 93 (+ 0 s 64) | ||
Superhåndsett | 1 min 55 s 68 (+ 2 s 44) | 23. rd | oppgivelse | - | |||
David Poisson | Avstamning | NC | 2 min 7 s 83 (+ 1 s 60) | 16. th | |||
Super G | NC | 1 min 19 s 74 (+ 1 s 60) | = 17 e | ||||
Brice Roger | Avstamning | NC | Fast pris | ||||
Adrien Théaux | Avstamning | NC | 2 min 7 s 89 (+ 1 s 66) | 18. th | |||
Super G | NC | 1 min 19 s 35 (+ 1 s 21) | 11. th | ||||
Superhåndsett | 1 min 55 s 00 (+ 1 s 76) | 17. th | 53 s 66 (+ 3 s 55) | 17. th | 2 min 48 s 66 (+ 3 s 46) | 17. th |
Atlet | Forsøk | Løp 1 | Løp 2 | Total | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Rang | ||
Anne-Sophie Barthet | Storslalåm | 1 min 20 s 71 (+ 2 s 83) | 17. th | 1 min 19 s 17 (+ 1 s 27) | 12. th | 2 min 39 s 88 (+ 3 s 01) | = 14 th |
Slalåm | 56 s 99 (+ 4 s 37) | 23. rd | 53 s 12 (+ 2 s 01) | 17. th | 1 min 50 s 11 (+ 5 s 57) | 18. th | |
Adeline Baud | Storslalåm | 1 min 21 s 49 (+ 3 s 61) | 22 nd | 1 min 19 s 42 (+ 1 s 52) | 15. th | 2 min 40 s 91 (+ 4 s 04) | 22 nd |
Slalåm | 56 s 50 (+ 3 s 88) | 19. th | oppgivelse | - | |||
Marion Bertrand | Storslalåm | oppgivelse | - | ||||
Marie Marchand-Arvier | Avstamning | NC | oppgivelse | ||||
Super G | NC | oppgivelse | |||||
Anemone Marmottan | Storslalåm | 1 min 19 s 69 (+ 1 s 81) | 9 th | 1 min 18 s 79 (+ 0 s 89) | 9 th | 2 min 38 s 48 (+ 1 s 61) | 8. th |
Slalåm | 57 s 08 (+ 4 s 46) | 24 th | 51 s 88 (+ 0 s 77) | 5. th | 1 min 48 s 96 (+ 4 s 42) | 13. th | |
Nastasia noens | Slalåm | 53 s 81 (+ 1 s 19) | 5. th | 52 s 31 (+ 1 s 20) | 8. th | 1 min 46 s 12 (+ 1 s 58) | 7 th |
Atlet | Test | Klassisk | Gratis | Total | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Forskjell | Rang | ||
Adrian backscheider | 15 km klassisk | NC | 42:21:07 | + 3 min 52 s 0 | 43 rd | |||
Robin duvillard | 50 km gratis | NC | 1 t 47 min 10 s 1 | + 14 s 9 | 6 th | |||
Jean-Marc Gaillard | 15 km klassisk | NC | 40:22:08 | + 1 min 53 s 1 | 21. th | |||
30 km skiathlon | 36 min 3 s 1 | = 9 th | 31:55 | 7 th | 1 t 8 min 29 s 8 | + 14 s 4 | 6 th | |
50 km gratis | NC | 1 t 49 min 49 s 7 | + 2 min 54 s 5 | 35 th | ||||
Maurice Manificat | 30 km skiathlon | 36 min 7 s 6 | 16. th | 31:54 0 | 6 th | 1 t 8 min 33 s 6 | + 18 s 2 | 9 th |
50 km gratis | NC | 1 t 52 min 1 s 6 | + 5 min 6 s 4 | 43 rd | ||||
Cyril Miranda | 15 km klassisk | NC | 43:22 | + 4 min 52 s 8 | 56 th | |||
Ivan Perrillat Boiteux | 30 km skiathlon | 37 min 9 s 4 | 36 th | 34:24 6 | 44 th | 1 t 12 min 4 s 5 | + 3 min 49 s 1 | 41 th |
50 km gratis | NC | 1 t 47 min 31 s 7 | + 36 s 5 | 13. th | ||||
Robin Duvillard Jean-Marc Gaillard Maurice Manificat Ivan Perrillat Boiteux |
4 × 10 km stafett | NC | 1 t 29 min 13 s 9 | + 31 s 9 |
Atlet | Test | Klassisk | Gratis | Total | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Forskjell | Rang | ||
Celia Aymonier | 10 km klassisk | NC | 30:45 8 | + 2 min 28 s 0 | 27. th | |||
15 km skiathlon | 20 min 0 s 0 | 25 th | 19:57 5 | 17. th | 40:32 6 | + 1 min 59 s 0 | 21. th | |
Anouk Faivre-Picon | 15 km skiathlon | 20:21:02 | 37 th | 20:48 | 40 th | 41 min 44 s 4 | + 3 min 10 s 8 | 38 th |
30 km | NC | 1 t 39 min 29 s 4 | + 2 min 24 s 12 | 17. th | ||||
Coraline Hugue | 15 km skiathlon | 20:41 | 45 th | 19:17 | 6 th | 40 min 33 s 1 | + 1 min 59 s 5 | 22 nd |
30 km | NC | 1 t 12 min 29 s 5 | + 1 min 24 s 3 | 7 th | ||||
Aurore Jéan | 10 km klassisk | NC | 31:01 | + 2 min 43 s 2 | 29. th | |||
15 km skiathlon | 19:55:02 | 20. th | 19:57 3 | 16. th | 40 min 27 s 1 | + 1 min 53 s 5 | 18. th | |
30 km | NC | 1 t 12 min 27 s 5 | + 1 min 22 s 3 | 6 th | ||||
Célia Aymonier Anouk Faivre-Picon Coraline Hugue Aurore Jéan |
4 × 5 km stafett | NC | 53:47 | + 45 s 0 | 4 th |
Atlet | Test | Kvalifikasjoner | Kvartfinale | Semifinaler | Endelig | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Rang | ||
Baptiste Gros | Sprint | 3:40:54 | 40 th ( eliminert ) | - | |||||
Renaud Jay | 3:35:16 | 14 e Q | 3 min 37 s 0 | 3 rd ( eliminert ) | - | ||||
Cyril Miranda | 3:36:59 | 22 e Q | 3:37:57 | 3 rd ( eliminert ) | - | ||||
Cyril Gaillard | 3:37:86 | 29 e Q | 3:40:77 | 6 e ( eliminert ) | - | ||||
Baptiste Gros Renaud Jay |
Lagsprint | NC | 23:41 79 | 6 th LL | ikke løper |
Atlet | Test | Kvalifikasjoner | Kvartfinale | Semifinaler | Endelig | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Rang | ||
Celia Aymonier | Sprint | 2:42:57 | 40 th ( eliminert ) | - | |||||
Marion buillet | 2 min 41 s 30 | 36 th ( eliminert ) | - | ||||||
Aurore Jéan | 2:37:96 | 21 th Q | 2:35:55 | 3 e LL | 2:38:28 | 6 e ( eliminert ) | - | ||
Célia Aymonier Aurore Jéan |
Lagsprint | NC | 17:10:07 | 6 e ( eliminert ) | - |
Frankrike har fått en kvote på 14 steder i snowboard . De22. januar 2014, tildeles åtte foreløpige plasser. Resten av laget blir utnevnt den27. januar 2014.
Atlet | Test | Kvalifikasjoner | Semifinale | Endelig | Endelig rangering | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 st runde | 2 e håndtak | Bedre | Rang | 1 st runde | 2 e håndtak | Bedre | Rang | 1 st runde | 2 e håndtak | Bedre | Rang | |||
Johann baisamy | Half-pipe menn | 71,25 | 36,75 | 71,25 | 9 e QD | 18.50 | 37.00 | 37.00 | 10 e ( eliminert ) | - | 16. th | |||
Arthur Longo | 79,25 | 20.75 | 79,25 | 4 e QD | 12.00 | 31,75 | 31,75 | 11 e ( eliminert ) | - | 17. th | ||||
Clemence grimal | Half-pipe kvinner | 16.00 | 66,50 | 66,50 | 8 e QD | 14.00 | 38,25 | 38,25 | 8 e ( eliminert ) | - | 14. th | |||
Sophie rodriguez | 78,50 | 25.50 | 78,50 | 3 rd QF | NC | 77,75 | 79,75 | 79,75 | 7 th | 7 th | ||||
Mirabelle Thovex | 71,75 | 69,75 | 71,75 | 6 th QD | 70,75 | 39,75 | 70,75 | 5 e Q | 67.00 | 34,75 | 67.00 | 10. th | 10. th |
Legende: QF - Direkte kvalifisering i finalen; QD - Kvalifisering i semifinalen; Q - Kvalifisering i finalen
Atlet | Test | Kvalifikasjoner | Åttende finale | Kvartfinale | Semifinale | Endelig | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Rang | motstander Spread |
motstander Spread |
motstander Spread |
motstander Spread |
Rang | ||
Sylvain Dufour | Parallell gigantisk slalom for menn | 1:39:76 | 15 e Q |
D Wild + 6s 42 ( eliminert )
|
- | 16. th | ||
Parallell slalom for menn | 59 s 43 | 10 th Q |
D Galmarini DSQ
|
- | 11. th |
Atlet | Test | Kvalifikasjoner | 16. runde | Kvartfinale | Semifinaler | Endelig | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Rang | Tid | Rang | ||
Paul-Henri de Le Rue | Kryss menn | Avlyst | Spørsmål | - | 3. rd | - | 2. nd | - | 2 nd GF | - | 4 th |
Tony ramoin | Avlyst | Spørsmål | - | 2. nd | - | 5 th (eliminert) | - | ||||
Pierre Vaultier | Avlyst | Spørsmål | - | 1 st | - | 1 st | - | 1 st GF | - | ||
Deborah Anthonioz | Kryss kvinner | 1:24:23 | 16. th | NC | - | 4 e (eliminert) | - | ||||
Charlotte banker | 1:23:12 | 5. th | NC | - | 5 th (eliminert) | - | |||||
Nelly Moenne-Loccoz | 1:23:50 | 8. th | NC | - | 2. nd | - | 4 e PF | - | 11. th | ||
Chloe Trespeuch | 1:23:43 | 13. th | NC | - | 1 re | - | 2 nd GF | - |
Legende: PF - Kvalifisering til liten finale (plassering 7 til 12); GF - Kvalifisering til den store finalen (plassering 1 til 6).