Sport | Kunstløp |
---|---|
Arrangør (er) | ISU |
Redigering | 88 th |
Steder) | Minneapolis |
Datert | 29. mars til 5. april 1998 |
Forsøk | 4 |
Nettsted (er) | Målsenter |
Navigasjon
De 1998 World Figure Skating Championships foregår fra mars 29 til5. april 1998på Target Center i Minneapolis , USA .
Skøyteløpere er kvalifiserte til rettssaken hvis de er medlem av International Skating Union ( International Skating Union på engelsk) og hvis de har fylt 15 år før 1. juli 1997. National Federation velger sine skøyteløpere basert på egne kriterier.
Basert på resultatene fra verdensmesterskapet i 1997 , tillater det internasjonale skøyteforbundet hvert land å ha en til tre bidrag per disiplin.
Innganger | Mine herrer | Damer | Par | Isdans |
---|---|---|---|---|
3 |
Canada Russland De forente stater |
Frankrike Russland De forente stater |
Tyskland Russland De forente stater |
Frankrike Russland |
2 |
Tyskland Aserbajdsjan Frankrike Japan Ukraina |
Tyskland Østerrike Ungarn Ukraina |
Canada Frankrike Polen |
Canada Italia Litauen Ukraina USA |
Land som ikke er oppført i denne tabellen har rett til en oppføring |
For det sjette året innfører International Skating Union en kvalifiseringsrunde for de enkelte mannlige og kvinnelige kategoriene. Kvalifikasjonene er delt inn i to gruppe A og B. For 1998-verdenene går de 15 beste i hver gruppe videre til det korte programmet, deretter de 24 beste til det gratis programmet. Kvalifiserende poeng teller ikke med i sluttresultatet.
Forsøk | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
Mine herrer detaljerte resultater |
Aleksey yagudin | Todd eldredge | Evgeni plushenko |
Damer detaljerte resultater |
Michelle kwan | Irina Slutskaya | Maria butyrskaya |
Par detaljerte resultater |
Elena Berejnaya / Anton Sikharulidze | Jenni Meno / Todd Sand | Peggy Schwarz / Mirko Müller |
Isdans detaljerte resultater |
Anzhelika Krylova / Oleg Ovsiannikov | Marina Anissina / Gwendal Peizerat | Shae-Lynn Bourne / Victor Kraatz |
Rang | Nasjon | Gull | Sølv | Bronse | Total |
---|---|---|---|---|---|
1 | Russland | 3 | 1 | 2 | 6 |
2 | forente stater | 1 | 2 | 0 | 3 |
3 | Frankrike | 0 | 1 | 0 | 1 |
4 | Tyskland | 0 | 0 | 1 | 1 |
Canada | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Total | 4 | 4 | 4 | 12 |
For sesongen 1997/1998 beregnes poengene etter følgende metode:
Rang | Etternavn | Nasjon | Kval. PÅ |
Kval. B |
Poeng | Prog. kort |
Prog. gratis |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Aleksey yagudin | Russland | 2 | 2.5 | 1 | 2 | |
2 | Todd eldredge | forente stater | 1 | 3.0 | 4 | 1 | |
3 | Evgeni plushenko | Russland | 1 | 5.0 | 2 | 4 | |
4 | Vyacheslav Zahorodnyuk | Ukraina | 3 | 5.5 | 5 | 3 | |
5 | Andrejs Vlascenko | Tyskland | 7 | 8.0 | 6 | 5 | |
6 | Michael weiss | forente stater | 2 | 8.5 | 3 | 7 | |
7 | Steven fettere | Storbritannia | 7 | 9.5 | 7 | 6 | |
8 | Jeffrey Langdon | Canada | 5 | 12.0 | 8 | 8 | |
9 | Evgeni Pliuta | Ukraina | 5 | 14.5 | 9 | 10 | |
10 | Szabolcs Vidrai | Ungarn | 4 | 15.0 | 12 | 9 | |
11 | Takeshi Honda | Japan | 3 | 16.5 | 11 | 11 | |
12 | Zhengxin Guo | Kina | 9 | 19.0 | 14 | 12 | |
1. 3 | Michael tyllesen | Danmark | 1. 3 | 23.0 | 18 | 14 | |
14 | Roman Skorniakov | Usbekistan | 6 | 23.5 | 21 | 1. 3 | |
15 | Michael shmerkin | Israel | 11 | 24.0 | 10 | 19 | |
16 | Laurent Tobel | Frankrike | 11 | 25.5 | 19 | 16 | |
17 | Anthony liu | Australia | 12 | 26.0 | 22 | 15 | |
18 | Margus Hernits | Estland | 12 | 26.5 | 17 | 18 | |
19 | Markus Leminen | Finland | 1. 3 | 26.5 | 1. 3 | 20 | |
20 | Patrick meier | sveitsisk | 6 | 28.5 | 23 | 17 | |
21 | Ivan Dinev | Bulgaria | 4 | 28.5 | 15 | 21 | |
22 | Robert Grzegorczyk | Polen | 10 | 31.0 | 16 | 23 | |
23 | Sven Meyer | Tyskland | 10 | 34.0 | 24 | 22 | |
24 | Gilberto Viadana | Italia | 8 | 34.0 | 20 | 24 | |
Skaters eliminert etter kort program | |||||||
25 | Patrick schmit | Luxembourg | 14 | 25 | NC | ||
26 | Yamato Tamura | Japan | 9 | 26 | NC | ||
27 | Sergejs Telenkov | Latvia | 15 | 27 | NC | ||
28 | Vakhtang Murvanidze | Georgia | 15 | 28 | NC | ||
29 | Emanuel sandhu | Canada | 8 | 29 | NC | ||
30 | Lee kyu-hyun | Sør-Korea | 14 | 30 | NC | ||
Skøyteløpere eliminert etter kvalifisering | |||||||
31 | Gheorghe Chiper | Romania | 16 | NC | |||
31 | David liu | kinesisk Taipei | 16 | NC | |||
33 | Juraj Sviatko | Slovakia | 17 | NC | |||
33 | Daniel Peinado | Spania | 17 | NC | |||
35 | Panagiotis Markouizo | Hellas | 18 | NC | |||
35 | Ricardo Olavarrieta | Mexico | 18 | NC |
Rang | Etternavn | Nasjon | Kval. PÅ |
Kval. B |
Poeng | Prog. kort |
Prog. gratis |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Michelle kwan | forente stater | 1 | 1.5 | 1 | 1 | |
2 | Irina Slutskaya | Russland | 2 | 4.0 | 4 | 2 | |
3 | Maria butyrskaya | Russland | 1 | 5.5 | 5 | 3 | |
4 | Laëtitia Hubert | Frankrike | 8 | 5.5 | 3 | 4 | |
5 | Anna rechnio | Polen | 2 | 6.0 | 2 | 5 | |
6 | Tonia Kwiatkowski | forente stater | 4 | 10.0 | 8 | 6 | |
7 | Elena Liashenko | Ukraina | 3 | 10.0 | 6 | 7 | |
8 | Ielena Sokolova | Russland | 3 | 14.5 | 1. 3 | 8 | |
9 | Tanja Szewczenko | Tyskland | 6 | 15.0 | 10 | 10 | |
10 | Diána Póth | Ungarn | 8 | 16.5 | 15 | 9 | |
11 | Julia Vorobieva | Aserbajdsjan | 5 | 16.5 | 11 | 11 | |
12 | Yulia Lavrenchuk | Ukraina | 4 | 19.0 | 12 | 1. 3 | |
1. 3 | Joanne carter | Australia | 6 | 20.0 | 16 | 12 | |
14 | Tatiana malinina | Usbekistan | 5 | 21.5 | 7 | 18 | |
15 | Lenka Kulovaná | Tsjekkia | 10 | 22.5 | 17 | 14 | |
16 | Vanessa Gusmeroli | Frankrike | 7 | 23.5 | 9 | 19 | |
17 | Marie-Pierre Leray | Frankrike | 14 | 25.0 | 18 | 16 | |
18 | Silvia fontana | Italia | 9 | 25.5 | 21 | 15 | |
19 | Júlia Sebestyén | Ungarn | 9 | 27.0 | 20 | 17 | |
20 | Angela Derochie | Canada | 11 | 29.5 | 19 | 20 | |
21 | Zuzana Paurová | Slovakia | 11 | 30.0 | 14 | 23 | |
22 | Shizuka Arakawa | Japan | 7 | 32,0 | 22 | 21 | |
23 | Lucinda Ruh | sveitsisk | 10 | 34.0 | 24 | 22 | |
24 | Mojca Kopač | Slovenia | 12 | 35.5 | 23 | 24 | |
Skatere eliminert etter det korte programmet | |||||||
25 | Alisa drei | Finland | 12 | 25 | NC | ||
26 | Anna wenzel | Østerrike | 14 | 26 | NC | ||
27 | Anna lundstrøm | Sverige | 1. 3 | 27 | NC | ||
28 | Marta Andrade | Spania | 1. 3 | 28 | NC | ||
29 | Choi Hyung-kyung | Sør-Korea | 15 | 29 | NC | ||
30 | Yankun Du | Kina | 15 | 30 | NC | ||
Skøyteløpere eliminert etter kvalifisering | |||||||
31 | Ivana Jakupčević | Kroatia | 16 | NC | |||
31 | Olga Vassiljeva | Estland | 16 | NC | |||
33 | Shirene Human | Sør-Afrika | 17 | NC | |||
33 | Valeria Trifancova | Latvia | 17 | NC | |||
35 | Lauryna Slavinskaite | Litauen | 18 | NC | |||
35 | Helena Pajović | RF-Jugoslavia | 18 | NC | |||
37 | Anna Chatziathanassiou | Hellas | 19 | NC | |||
37 | Roxana luca | Romania | 19 | NC | |||
39 | Rocia Salas | Mexico | 20 | NC | |||
Fast pris | Kaja Hanevold | Norge | NC | NC |
Rang | Etternavn | Nasjon | Poeng | Prog. kort |
Prog. gratis |
---|---|---|---|---|---|
1 | Elena Berejnaya / Anton Sikharulidze | Russland | 2.0 | 2 | 1 |
2 | Jenni Meno / Todd Sand | forente stater | 2.5 | 1 | 2 |
3 | Peggy Schwarz / Mirko Müller | Tyskland | 4.5 | 3 | 3 |
4 | Shen Xue / Zhao Hongbo | Kina | 7.0 | 6 | 4 |
5 | Dorota Zagórska / Mariusz Siudek | Polen | 8.0 | 4 | 6 |
6 | Marina Eltsova / Andrei Bushkov | Russland | 8.5 | 7 | 5 |
7 | Kristy Sargeant / Kris Wirtz | Canada | 9.5 | 5 | 7 |
8 | Sarah Abitbol / Stéphane Bernadis | Frankrike | 12.0 | 8 | 8 |
9 | Marie-Claude Savard-Gagnon / Luc Bradet | Canada | 15.0 | 12 | 9 |
10 | Shelby Lyons / Brian Wells | forente stater | 15.0 | 10 | 10 |
11 | Marina Khalturina / Andrei Kriukov | Kasakhstan | 15.5 | 9 | 11 |
12 | Evgenia Filonenko / Igor Marchenko | Ukraina | 17.5 | 11 | 12 |
1. 3 | Marsha Poluliaschenko / Andrew Seabrook | Storbritannia | 20.5 | 15 | 1. 3 |
14 | Kateřina Beránková / Otto Dlabola | Tsjekkia | 20.5 | 1. 3 | 14 |
15 | Danielle McGrath / Stephen Carr | Australia | 22.0 | 14 | 15 |
16 | Elaine Asanakis / Alcuin Schulten | Hellas | 24.0 | 16 | 16 |
17 | Inga Rodionova / Alexander Anichenko | Aserbajdsjan | 26.0 | 18 | 17 |
18 | Oľga Beständigová / Jozef Beständig | Slovakia | 26.5 | 17 | 18 |
19 | Jelena Sirokhvatova / Juri Salmanov | Latvia | 29.0 | 20 | 19 |
20 | Jekaterina Nekrassova / Valdis Mintals | Estland | 29.5 | 19 | 20 |
Fast pris | Oksana Kazakova / Artur Dmitriev | Russland | NC |
Rang | Etternavn | Nasjon | Poeng | Obligatorisk dans 1 |
Obligatorisk dans 2 |
Original dans |
Gratis dans |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anzhelika Krylova / Oleg Ovsiannikov | Russland | 2.0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
2 | Marina Anissina / Gwendal Peizerat | Frankrike | 4.2 | 3 | 2 | 2 | 2 |
3 | Shae-Lynn Bourne / Victor Kraatz | Canada | 5.8 | 2 | 3 | 3 | 3 |
4 | Irina Lobacheva / Ilia Averboukh | Russland | 8.0 | 4 | 4 | 4 | 4 |
5 | Barbara Fusar-Poli / Maurizio Margaglio | Italia | 10.4 | 6 | 6 | 5 | 5 |
6 | Elizabeth Punsalan / Jerod Swallow | forente stater | 11.6 | 5 | 5 | 6 | 6 |
7 | Irina Romanova / Igor Yaroshenko | Ukraina | 14.6 | 9 | 8 | 7 | 7 |
8 | Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas | Litauen | 15.6 | 7 | 7 | 8 | 8 |
9 | Kati Winkler / René Lohse | Tyskland | 17.8 | 8 | 9 | 9 | 9 |
10 | Tatiana Navka / Nikolai Morozov | Hviterussland | 20.6 | 11 | 12 | 10 | 10 |
11 | Sylwia Nowak / Sebastian Kolasinski | Polen | 21.6 | 10 | 10 | 11 | 11 |
12 | Kateřina Mrázová / Martin Šimeček | Tsjekkia | 23.8 | 12 | 11 | 12 | 12 |
1. 3 | Elena Grushina / Ruslan Goncharov | Ukraina | 26.0 | 1. 3 | 1. 3 | 1. 3 | 1. 3 |
14 | Galit Chait / Sergei Sakhnovski | Israel | 29.2 | 16 | 15 | 15 | 14 |
15 | Anna Semenovich / Vladimir Fedorov | Russland | 29.2 | 15 | 14 | 14 | 15 |
16 | Diane Gerencser / Pasquale Camerlengo | Italia | 31.6 | 14 | 16 | 16 | 16 |
17 | Albena Denkova / Maxim Staviski | Bulgaria | 34.0 | 17 | 17 | 17 | 17 |
18 | Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder | Frankrike | 36.4 | 19 | 19 | 18 | 18 |
19 | Chantal Lefebvre / Michel Brunet | Canada | 37.6 | 18 | 18 | 19 | 19 |
20 | Zuzana Merzova / Tomas Morbacher | Slovakia | 40.8 | 21 | 20 | 21 | 20 |
21 | Angelika Füring / Bruno Ellinger | Østerrike | 43.2 | 22 | 23 | 22 | 21 |
22 | Elizaveta Stekolnikova / Dmitri Kazarlyga | Kasakhstan | 44.2 | 20 | 21 | 20 | 24 |
23 | Charlotte Clements / Gary Shortland | Storbritannia | 45.6 | 24 | 25 | 23 | 22 |
24 | Dominique Deniaud / Martial Jaffredo | Frankrike | 46.4 | 23 | 22 | 24 | 23 |
Dansepar eliminert etter den originale dansen | |||||||
25 | Jessica Joseph / Charles Butler | forente stater | 26 | 24 | 25 | NC | |
26 | Eliane Hugentobler / Daniel Hugentobler | sveitsisk | 28 | 28 | 26 | NC | |
27 | Ksenia Smetanenko / Samvel Gezalian | Armenia | 27 | 26 | 27 | NC | |
28 | Aya Kawai / Hiroshi Tanaka | Japan | 25 | 27 | 28 | NC | |
29 | Kornélia Bárány / András Rosnik | Ungarn | 29 | 29 | 29 | NC | |
30 | Margarita Fourer / Timothy Heinecke | Australia | 30 | 30 | 30 | NC |