flottleksikon.com
Other languages
en
es
de
it
pt
pl
nl
cs
ro
hu
da
sv
no
fi
tr
Molieres 1997
Den 11 th
Molière-prisen
fant sted i
1997
.
Molière av skuespilleren
Vinner:
Pierre Cassignard
i
The Venetian Twins
Utnevnt:
Robin Renucci
i
François Truffaut
, korrespondanse
Francis Huster
i
Enigmatic Variations
Bernard Giraudeau
i
Le Libertin
Jean-François Balmer
i
The Maker
Molière av skuespilleren
Vinner:
Myriam Boyer
i
Who's Afraid of Virginia Woolf?
Navngitt:
Fanny Ardant
i Master klassen
Tsilla Chelton
i mors ondskap
Danièle Lebrun
i
Célimène og kardinalen
Sandrine Kiberlain
i Le Roman de Lulu
Molière av skuespilleren i en birolle
Vinner:
Robert Hirsch
i
Waiting for Godot
Utnevnt:
Jean-Paul Bordes
i
La Puce à l'oreille
Jean-Pierre Darroussin
i La Terrasse
Bernard Alane
i Sylvia
Jean-Michel Dupuis
i
Waiting for Godot
Molière av skuespilleren i en birolle
Vinner:
Dominique Blanchar
i Tout comme il faut
Navngitt:
Élisabeth
Commelin
i
Le Libertin
Ginette Garcin
i
Le Passe-muraille
Chantal Lauby
i La Terrasse
Maïa Simon
i et fransk hjerte
Molière av teatralsk åpenbaring
Vinner:
Sandrine Kiberlain
i
Le Roman de Lulu
Utnevnt:
Pierre Cassignard
i
The Venetian Twins
Valérie Karsenti
i Midlertidige stilter
Julie-Anne Roth
i Sylvia
Bruno Subrini
i The Falcon
Molière av forfatteren
Vinner:
Arnaud Bédouet
for Kinkali
Utnevnt:
Pierre-Olivier Scotto
for mors ondskap
Jean-Claude Carrière
for La Terrasse
David Decca for Le Roman de Lulu
Éric-Emmanuel Schmitt
for
Le Libertin
Molière på adapteren
Vinner:
Jean Piat
for L'Affrontement
Utnevnt:
Pierre Laville
for Master klassen
Alain Delahaye for Molly S.
Gildas Bourdet
for
The Venetian Twins
Michel Blanc
for variabel kveldstid
Molière av regissøren
Vinner:
Alain Sachs
for
Le Passe-muraille
Utnevnt:
Roman Polanski
for Master Class
Didier Long
for Le Roman de Lulu
Gildas Bourdet
for
The Venetian Twins
Patrice Kerbrat
for å
vente på Godot
Molière av kostymedesigneren
Vinner:
Dominique Borg
for
Le Libertin
Utnevnt:
Pascale Bordet
for midlertidige lulls
Michel Dussarrat for
Le Bourgeois Gentilhomme
Christine Rabot-Pinson for
The Venetian Twins
Gabriel du Rivau for
Le Passe-muraille
Molière av scenografen
Vinner:
Guy-Claude François
for
Le Passe-muraille
Utnevnt:
Nicolas Sire
for
Le Libertin
François de Lamothe
for mesterklasse
Edouard Laug for å
vente på Godot
Rodolfo Natale for Kinkali
Molière for det beste komedieshowet
Vinner: Passenger Calms av
Xavier Daugreilh
,
Théâtre La Bruyère
, regissert av
Alain Sachs
Utnevnt:
Un Grand Cri d'Amour ,
Théâtre de la Michodière
Loppen til øret
,
Variety Theatre
Hvis jeg kan
,
Théâtre des Nouvelles
Variabelt kveldsvær ,
renessanseteater
Molière for det beste skapelsesstykket
Vinner: Kinkali ,
Théâtre de Nice
,
Théâtre National de la Colline
Utnevnt:
Le Roman de Lulu
,
Petit Théâtre de Paris
- Artemis Diffusion
Mors ondskap
,
Théâtre de la Madeleine
Enigmatiske variasjoner
,
Théâtre Marigny
, Atelier Théâtre Actuel
Le Libertin
,
Montparnasse teater
Molière for det beste stykket i repertoaret
Vinner:
The Venetian Twins
av
Carlo Goldoni
,
La Criée
Théâtre National de Marseille,
Théâtre de l'Eldorado
Utnevnt:
Akkurat som det burde være ,
Théâtre Hébertot
/ Cie pour Mémoire
Venter på Godot
,
Théâtre du Rond-Point
Le Faiseur
,
Théâtre des Célestins
Lyon,
Théâtre de l'Eldorado
,
Théâtre Montparnasse
Rodogune
,
Petit Montparnasse
, ATPM Theatre
Molière av det musikalske showet
Vinner:
Le Passe-muraille
, Maison de la Culture de Loire-Atlantique,
Théâtre Montansier
,
Théâtre des Bouffes-Parisiens
Utnevnt:
Parisian Life
,
Comédie-Française
Ultima Recital
, Pépinière-Opéra ,
Daunou Theatre
, Jazz, etc.
Souingue! , Cargo CDNA Grenoble Meyer Productions
Kvartetten
,
Théâtre du Palais-Royal
/ Polyfolies
Beste "one man show" eller skit show
Prisvinnere:
Laurent Gerra
og
Virginie Lemoine
,
Théâtre Déjazet
Utnevnt:
Smaïn
som det blir uttalt ,
Casino de Paris
Gnu! av
Marc Jolivet
,
Théâtre du Splendid Saint-Martin
De elsker hverandre
med
Michèle Laroque
og
Pierre Palmade
,
Théâtre Marigny
,
La Cigale
La Madeleine Proust en forme av
Laurence Semonin
,
Théâtre du Gymnase