Sport | Fekting |
---|---|
Arrangør (er) | FIE |
Utgaver | 47 th edition |
Offesiell nettside | www.fie.ch |
Vinner |
Sverd Yannick Borel Mara Navarria Fleuret Alessio Foconi Inna Deriglazova Sabre Eli Dershwitz Olha Kharlan |
---|
Den delen av 2017-2018 Verden Fekting er den 47 th utgaven av World Cup fekting , konkurranse av gjerder organisert årlig av International Fekting Federation .
Konkurransene på kalenderen er delt inn i fem kategorier. Alle tar poeng som teller for verdensmesterskapet i henhold til en forhåndsbestemt koeffisient: koeffisient 1 for verdensmesterskap, koeffisient 1,5 for grand prix og sonemesterskap og koeffisient 2,5 for verdensmesterskap. Satellitt-turneringer, ment å gjøre unge skyttere kjent med internasjonale konkurranser, tjener få poeng.
Rang | 1 st | 2. nd | 3. rd | 5 th til 8 th | 9 th til 16 th | 17 e til 32 e | 33 e til 64 e |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Verdensmesterskap | 80 | 65 | 50 | 35 | 20 | 10 | 5 |
Continental Grand Prix Championships |
48 | 39 | 30 | 21 | 12 | 6 | 3 |
verdensmesterskap | 32 | 26 | 20 | 14 | 8 | 4 | 2 |
Satellitt | 4 | 3 | 2 | 1 | 0 |
Deling av poeng er den samme for alle lagkonkurranser, bortsett fra verdensmesterskap som scorer dobbelt.
Rang | 1 st | 2. nd | 3. rd | 4 th | 5. th | 6 th | 7 th | 8. th | 9 th | 10. th | 11. th | 12. th | 13. th | 14. th | 15. th | 16. th | 17 e til 32 e |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Verdensmesterskap | 128 | 104 | 80 | 72 | 64 | 60 | 56 | 52 | 50 | 48 | 46 | 44 | 42 | 40 | 38 | 36 | 16 |
Continental mesterskap VM |
64 | 52 | 40 | 36 | 32 | 30 | 28 | 26 | 25 | 24 | 23 | 22 | 21 | 20 | 19 | 18 | 8 |
Kalenderen gjennomgår nye endringer, mindre viktig enn forrige sesong. I herrekalenderen flyttes Dakar- verdensmesterskapsturneringen, men forblir på det afrikanske kontinentet siden den holdes i Alger . Amerika-sonen mister Jockey Club Argentino i Buenos Aires til Legnano , i Europa, som tidligere sto på kvinnekalenderen.
Endringene er flere i det siste, som tilpasser seg FIEs ønske om å organisere arrangementene i henhold til en folie-sverd-sabelrotasjon. BNP Paribas Orleans- trofeet finner sted litt tidligere i sesongen, Yangzhou- sabelbegivenheten blir erstattet av Sint-Niklaas . I épée erstatter Havana Legnano og Dubai tar plassen til Rio de Janeiro . Når det gjelder antall arrangementer per sone, er det derfor en status quo sammenlignet med forrige sesong. I den blandede Grand Prix-kalenderen viker Bogotá for Cali .
Holdt i sjakk ved de olympiske leker i Rio de Janeiro , hvor hennes eliminering fra åttendedelsfinalen i hendene på den kanadiske Eleanor Harvey hadde effekten av et tordenbrudd, hadde Arianna Errigo lansert i sesongen av verdenscupen 2016-2017 i “Gal innsats” om å kvalifisere seg til sommer-OL 2020 i både folie og sabel. Reduksjonen i antall kvalifiserte per nasjon (tre i individ og en erstatning per lag) har i flere tiår oppmuntret til spesialisering av gjerder i ett våpen. Den siste utseendet til den samme hekkeren på det olympiske podiet med to forskjellige våpen dateres tilbake til lekene i 1980 , i Moskva, med medaljer oppnådd av lag i épée og folie av sovjetiske Ashot Karagyan .
For sin første sesong, som startet i desember i Cancun Grand Prix , hadde Errigo klart å kvalifisere seg til den siste trekningen i fem av seks konkurranser og sikret seg en kvalifisering for tredje runde i Yangzhou- turneringen . Fortsatt langt fra den italienske sabel spesialister, hun hadde ikke blitt valgt for store mesterskap og avsluttet sesongen på 81 th plass i den internasjonale rangeringen. Denne sesongen gjentar hun denne forestillingen to ganger i Orléans og Sint-Niklaas og oppnår, etter nøyaktig et helt år med sabel på høyt nivå, sitt første internasjonale pall på debutstedet i Cancún. På vei slår hun store spesialister fra topp 16: Charlotte Lembach ( nr . 9), Anna Márton ( nr . 1) og Cécilia Berder ( nr . 3), før hun falt mot verdensmesteren Olha Kharlan .
Legende | Abstrakt | Kategori |
ChM | Verdensmesterskap | |
ChZm | Sonemesterskap | |
Fastlege | Grand Prize | |
CoM | verdensmesterskap | |
Lør. | Satellitt-turnering |
Datert | Turneringens navn og plassering | Katt. | Bevæpnet | Type | Vinner | Finalist | Tredje |
---|---|---|---|---|---|---|---|
17.09.2017 | Satellitt-turnering, London |
Lør. | Folie | Ind. | Tommaso Marini | Anton Borodachev |
Alexandre Ediri Waller og Roger |
23/09/2017 | Satellitt-turnering, Beograd |
Lør. | Sverd | Ind. | JA Lugones Ruggeri | Ádám Mácska |
Liviu Dragomir Samu Szlachányi |
23/09/2017 | Satellitt-turnering, Amsterdam |
Lør. | Folie | Ind. | Martino minuto | Filippo Guerra |
Stef de Greef Cedrik Serri |
09/24/2017 | Satellitt-turnering, Amsterdam |
Lør. | sabel | Ind. | Francesco D'Armiento | Nicola Guarnaccia |
Stefano Ivan Lucchetti Enver Yıldırım |
07/10/2017 | Satellitt-turnering, Genève |
Lør. | Sverd | Ind. | Max heinzer | Karol Kostka |
Alexis Bayard Alexandre Pittet |
15.10.2017 | Satellitt-turnering, Gent |
Lør. | sabel | Ind. | Alberto Pellegrini | Stefano Sbragia |
Gabriele Foschini Luigi Miracco |
29.10.2017 | Camden Tournament, London |
Lør. | sabel | Ind. | William kjære | James honningben |
Giovanni Repetti Stefano Scepi |
04/11/2017 | Satellitt-turnering, Oslo |
Lør. | Sverd | Ind. | Bartosz Staszulonek | Linus Islas Flygare |
Maciej Bielec Ludvig Hillestad |
11/11/2017 | Satellitt-turnering, Dublin |
Lør. | Sverd | Ind. | Andrea Vallosio | Bartosz Staszulonek |
Maciej Bielec David Doss |
18.11.2017 | Martinengo Memorial, Bratislava |
Lør. | Folie | Ind. | Alexander Choupenitch | Filippo Guerra |
Ivan Komšić Rikuto Takeda |
01/13/2018 | SAF Cup, Stockholm |
Lør. | Sverd | Ind. | Bartlomiej Mancewicz | Grigori Beskin |
Erik Nilsson Dylan Nollner |
01/27/2018 | Satellitt-turnering, Tbilisi |
Lør. | sabel | Ind. | Mohammad Rahbari | Sandro Bazadze |
Mikheil Mardaleishvili Ali Pakdaman |
02/10/2018 | Satellitt-turnering, La Paz |
Lør. | Sverd | Ind. | Dario Ibarra | Leandro Sauri |
Diego Calderón Jorge Díaz |
02/24/2018 | Satellitt-turnering, Barcelona |
Lør. | Folie | Ind. | Carlos llavador | Alaaeldin Abouelkassem |
Thibault Bekkat Martino Minuto |
17.03.2018 | Satellitt-turnering, Turku |
Lør. | Sverd | Ind. | Sten Priinits | Teemu seeve |
Chen Tsung Lin Linus Islas Flygare |
23.03.2018 | Satellitt-turnering, Cancún |
Lør. | Folie | Ind. | Martino minuto | Juan Sebastián Unda |
Alexander Choupenich Bernard Kunz Malagamba |
28.04.2018 | St Duje Cup, Split |
Lør. | Sverd | Ind. | Federico bollati | Jesús Andrés Lugones Ruggeri |
Fabian Herzberg Federica Marenco |
04/29/2018 | Satellitt-turnering, Reykjavik |
Lør. | sabel | Ind. | Stefano Ivan Lucchetti | Marc Gelinas |
Joseph Polossifakis Charles Rohrlack |
05/12/2018 | Satellitt-turnering, Bucuresti |
Lør. | Folie | Ind. | Martino minuto | Ignacio Breteau |
Bogdan Dascălu Rubén Silva |
19.05.2018 | Satellitt-turnering, San José |
Lør. | Sverd | Ind. | Niko Vuorinen | Cristian Mejía García |
Maxime Brinck-Croteau Edoardo Munzone |
05/27/2018 | International Trekanten, København |
Lør. | Folie | Ind. | Conrad Seibæk Kongstad | Petar Fileš |
Patrick Jørgensen Martino Minuto |
Legende | Abstrakt | Kategori |
ChM | Verdensmesterskap | |
ChZ | Sonemesterskap | |
Fastlege | Grand Prize | |
CoM | verdensmesterskap | |
Lør. | Satellitt-turnering |
Datert | Turneringens navn og plassering | Katt. | Bevæpnet | Type | Vinner | Finalist | Tredje |
---|---|---|---|---|---|---|---|
23/09/2017 | Satellitt-turnering, Beograd |
Lør. | Sverd | Ind. | Leonora Mackinnon | Dorina Budai |
Claudia Naboiu Claudia Panuschka |
08/10/2017 | Satellitt-turnering, Genève |
Lør. | Sverd | Ind. | Sarra Besbes | Réka Szabó |
Alexandra Blum Enikő Siklósi |
15.10.2017 | Satellitt-turnering, Gent |
Lør. | sabel | Ind. | Araceli Navarro | Eloisa Passaro |
Nada Hafez Ann-Sophie Kindler |
18.11.2017 | Martinengo Memorial, Bratislava |
Lør. | Folie | Ind. | Olga Rachele Calissi | Margaret lu |
Mălina Călugăreanu Marta Cammilletti |
09/12/2017 | Satellitt-turnering, Antalya |
Lør. | Folie | Ind. | SL van Erven García | Marta Cammilletti |
Mălina Călugăreanu Martyna Długosz |
01/14/2018 | Rehbinder-prisen, Stockholm |
Lør. | Sverd | Ind. | Irina Mavrikiou | Hannah nesbitt |
Emelie Mumm Smilijka Rodić-Stamenković |
02.03.2018 | Satellitt-turnering, Bratislava |
Lør. | Sverd | Ind. | Irina Embrich | Cindy gao |
Guo Zi Shan Kristina Kuusk |
02/24/2018 | Satellitt-turnering, Barcelona |
Lør. | Folie | Ind. | SL van Erven García | Marta Cammilletti |
Elisabetha Bianchin María Teresa Díaz |
18.03.2018 | Satellitt-turnering, Turku |
Lør. | Sverd | Ind. | Katrina lehis | Dorina Budai |
Viktė Ažukaitė Nelli Differt |
24.03.2018 | Satellitt-turnering, Zacatecas |
Lør. | Folie | Ind. | Maia Mei Weintraub | Lydia Casillas |
Aidee Hernández Kelleigh Ryan |
28.04.2018 | Satellitt-turnering, Split |
Lør. | Sverd | Ind. | Hsieh Sin Yan | Réka Szabó |
Dorina Budai Anna Kun |
28.04.2018 | Satellitt-turnering, Reykjavik |
Lør. | sabel | Ind. | Alexis brun | Bhavani Devi Chadalavada |
Giulia Arpino Marissa Ponich |
05/12/2018 | Satellitt-turnering, Bucuresti |
Lør. | Folie | Ind. | Mălina Călugăreanu | Marta Cammilletti |
İrem Karamete Nataly Michel |
19.05.2018 | Satellitt-turnering, San José |
Lør. | Sverd | Ind. | Ceily Mendoza Venzant | Yamilka Rodriguez Quesada |
Malinka Hoppe Montanaro Hsieh Sin Yan |
05/27/2018 | Satellitt-turnering, Antalya |
Lør. | sabel | Ind. | Olha Kharlan | Darya Andreyeva |
Hanna Ivanishchanka Olena Voronina |
05/27/2018 | Satellitt-turnering, København |
Lør. | Folie | Ind. | Eline Rentier | Nataly Michel |
Maxine Isabel Esteban Ester Schreiber |
Mine herrer
|
Damer
|
Mine herrer
|
Damer
|
Mine herrer
|
Damer
|
Tabeller over samlede mannlige og kvinnelige medaljer for verdenscuparrangementer, unntatt satellitturneringer og store mesterskap.
Mine herrer
|
Damer
|