Liste over varamedlemmer fra Haut-Rhin
Valgkrets | Identitet | Venstre | Fra | Før | Merk |
---|---|---|---|---|---|
1 re ridning | Edmond Borocco | UNR | 9. desember 1958 | 9. oktober 1962 | |
2 th distriktet | Georges Bourgeois | UNR | 9. desember 1958 | 9. oktober 1962 | |
3 th distriktet | Joseph Perrin | UNR | 9. desember 1958 | 9. oktober 1962 | |
4 th valgkrets | Emile muller | SFIO | 9. desember 1958 | 9. oktober 1962 | |
5 th valgkrets | Henri ulrich | MRP | 9. desember 1958 | 6. januar 1959 | |
Henri ulrich | MRP | 22. februar 1959 | 9. oktober 1962 |
Valgkrets | Identitet | Venstre | Fra | Før | Merk |
---|---|---|---|---|---|
1 re ridning | Edmond Borocco | UNR-UDT | 6. desember 1962 | 2. april 1967 | |
2 th distriktet | Georges Bourgeois | UNR-UDT | 6. desember 1962 | 2. april 1967 | |
3 th distriktet | Joseph Perrin | UNR-UDT | 6. desember 1962 | 2. april 1967 | |
4 th valgkrets | Raymond Zimmermann | UNR-UDT | 6. desember 1962 | 2. april 1967 | |
5 th valgkrets | Charles Kroepflé | UNR-UDT | 6. desember 1962 | 2. april 1967 |
Valgkrets | Identitet | Venstre | Fra | Før | Merk |
---|---|---|---|---|---|
1 re ridning | Edmond Borocco | UD-V e | 3. april 1967 | 30. mai 1968 | |
2 th distriktet | Georges Bourgeois | UD-V e | 3. april 1967 | 30. mai 1968 | |
3 th distriktet | Alphonse jenn | UD-V e | 3. april 1967 | 30. mai 1968 | |
4 th valgkrets | Raymond Zimmermann | UD-V e | 3. april 1967 | 30. mai 1968 | |
5 th valgkrets | Raymond Scholer | UD-V e | 3. april 1967 | 30. mai 1968 |
Valgkrets | Identitet | Venstre | Fra | Før | Merk |
---|---|---|---|---|---|
1 re ridning | Edmond Borocco | UDR | 11. juli 1968 | 1 st april 1973 | |
2 th distriktet | Georges Bourgeois | UDR | 11. juli 1968 | 1 st april 1973 | |
3 th distriktet | Alphonse jenn | UDR | 11. juli 1968 | 1 st april 1973 | |
4 th valgkrets | Raymond Zimmermann | UDR | 11. juli 1968 | 1 st april 1973 | |
5 th valgkrets | Antoine Gissinger | UDR | 11. juli 1968 | 1 st april 1973 |
Valgkrets | Identitet | Venstre | Fra | Før | Merk |
---|---|---|---|---|---|
1 re ridning | Justin hausherr | CD | 2. april 1973 | 2. april 1978 | |
2 th distriktet | Georges Bourgeois | UDR | 2. april 1973 | 2. april 1978 | |
3 th distriktet | Pierre Weisenhorn | UDR | 2. april 1973 | 2. april 1978 | |
4 th valgkrets | Emile muller | PSD | 2. april 1973 | 2. april 1978 | |
5 th valgkrets | Antoine Gissinger | UDR | 2. april 1973 | 2. april 1978 |
Valgkrets | Identitet | Venstre | Fra | Før | Merk |
---|---|---|---|---|---|
1 re ridning | Jean-Paul Fuchs | UDF | 3. april 1978 | 22. mai 1981 | |
2 th distriktet | Charles Haby | RPR | 3. april 1978 | 22. mai 1981 | |
3 th distriktet | Pierre Weisenhorn | RPR | 3. april 1978 | 22. mai 1981 | |
4 th valgkrets | Emile muller | DVD | 3. april 1978 | 22. mai 1981 | |
5 th valgkrets | Antoine Gissinger | RPR | 3. april 1978 | 22. mai 1981 |
Valgkrets | Identitet | Venstre | Fra | Før | Merk |
---|---|---|---|---|---|
1 re ridning | Jean-Paul Fuchs | UDF | 2. juli 1981 | 1 st april 1986 | |
2 th distriktet | Charles Haby | RPR | 2. juli 1981 | 1 st april 1986 | |
3 th distriktet | Pierre Weisenhorn | RPR | 2. juli 1981 | 1 st april 1986 | |
4 th valgkrets | Jean-Marie Bockel | PS | 2. juli 1981 | 23. august 1984 | Gvt |
Jean Grimont | PS | 24. august 1984 | 1 st april 1986 | ||
5 th valgkrets | Antoine Gissinger | RPR | 2. juli 1981 | 1 st april 1986 |
7 varamedlemmer valgt av proporsjonal representasjon:
Valgkrets | Identitet | Venstre | Fra | Før | Merk |
---|---|---|---|---|---|
1 re ridning | Edmond Gerrer | CDS | 23. juni 1988 | 1 st april 1993 | |
2 th distriktet | Jean-Paul Fuchs | CDS | 23. juni 1988 | 1 st april 1993 | |
3 th distriktet | Jean-Luc Reitzer | RPR | 23. juni 1988 | 1 st april 1993 | |
4 th valgkrets | Jean Ueberschlag | RPR | 23. juni 1988 | 1 st april 1993 | |
5 th valgkrets | Jean-Marie Bockel | PS | 23. juni 1988 | 1 st april 1993 | |
6 th distriktet | Jean-Jacques Weber | CDS | 23. juni 1988 | 1 st april 1993 | |
7 th distriktet | Jean-Pierre Baeumler | PS | 23. juni 1988 | 1 st april 1993 |
Valgkrets | Identitet | Venstre | Fra | Før | Merk |
---|---|---|---|---|---|
1 re ridning | Gilbert Meyer | RPR | 2. april 1993 | 21. april 1997 | |
2 th distriktet | Jean-Paul Fuchs | UDF | 2. april 1993 | 21. april 1997 | |
3 th distriktet | Jean-Luc Reitzer | RPR | 2. april 1993 | 21. april 1997 | |
4 th valgkrets | Jean Ueberschlag | RPR | 2. april 1993 | 21. april 1997 | |
5 th valgkrets | Joseph klifa | UDF | 2. april 1993 | 21. april 1997 | |
6 th distriktet | Jean-Jacques Weber | UDF | 2. april 1993 | 21. april 1997 | |
7 th distriktet | Michel habig | RPR | 2. april 1993 | 21. april 1997 |
Valgkrets | Identitet | Venstre | Fra | Før | Merk |
---|---|---|---|---|---|
1 re ridning | Gilbert Meyer | RPR | 1 st juni 1997 | 18. juni 2002 | |
2 th distriktet | Marc Dumoulin | DVD | 1 st juni 1997 | 18. juni 2002 | |
3 th distriktet | Jean-Luc Reitzer | RPR | 1 st juni 1997 | 18. juni 2002 | |
4 th valgkrets | Jean Ueberschlag | RPR | 1 st juni 1997 | 18. juni 2002 | |
5 th valgkrets | Jean-Marie Bockel | PS | 1 st juni 1997 | 18. juni 2002 | |
6 th distriktet | Jean-Jacques Weber | UDF | 1 st juni 1997 | 24. oktober 1997 | ELP (avbestilling) |
Jean-Jacques Weber | UDF | 14. desember 1997 | 5. mai 2000 | ELP (impeachment) | |
Francis Hillmeyer | UDF | 25. juni 2000 | 18. juni 2002 | ||
7 th distriktet | Jean-Pierre Baeumler | PS | 1 st juni 1997 | 18. juni 2002 |
Valgkrets | Identitet | Venstre | Fra | Før | Merk |
---|---|---|---|---|---|
1 re ridning | Gilbert Meyer | RPR og deretter UMP | 19. juni 2002 | 19. juni 2007 | |
2 th distriktet | Jean-Louis Kristus | UDF og deretter UMP | 19. juni 2002 | 19. juni 2007 | |
3 th distriktet | Jean-Luc Reitzer | RPR og deretter UMP | 19. juni 2002 | 19. juni 2007 | |
4 th valgkrets | Jean Ueberschlag | RPR og deretter UMP | 19. juni 2002 | 19. juni 2007 | |
5 th valgkrets | Arlette Grosskost | RPR og deretter UMP | 19. juni 2002 | 19. juni 2007 | |
6 th distriktet | Francis Hillmeyer | UDF | 19. juni 2002 | 19. juni 2007 | |
7 th distriktet | Michel sordi | RPR og deretter UMP | 19. juni 2002 | 19. juni 2007 |
Valgkrets | Identitet | Venstre | Fra | Før | Merk |
---|---|---|---|---|---|
1 re ridning | Eric Straumann | DVD | 20. juni 2007 | 19. juni 2012 | |
2 th distriktet | Jean-Louis Kristus | UMP | 20. juni 2007 | 19. juni 2012 | |
3 th distriktet | Jean-Luc Reitzer | UMP | 20. juni 2007 | 19. juni 2012 | |
4 th valgkrets | Jean Ueberschlag | UMP | 20. juni 2007 | 19. juni 2012 | |
5 th valgkrets | Arlette Grosskost | UMP | 20. juni 2007 | 19. juni 2012 | |
6 th distriktet | Francis Hillmeyer | NC | 20. juni 2007 | 19. juni 2012 | |
7 th distriktet | Michel sordi | UMP | 20. juni 2007 | 19. juni 2012 |
Valgkrets | Identitet | Venstre | Fra | Før | Merk |
---|---|---|---|---|---|
1 re ridning | Eric Straumann | UMP | 20. juni 2012 | 20. juni 2017 | |
2 th distriktet | Jean-Louis Kristus | UMP | 20. juni 2012 | 20. juni 2017 | |
3 th distriktet | Jean-Luc Reitzer | UMP | 20. juni 2012 | 20. juni 2017 | |
4 th valgkrets | Michel sordi | UMP | 20. juni 2012 | 20. juni 2017 | |
5 th valgkrets | Arlette Grosskost | UMP | 20. juni 2012 | 20. juni 2017 | |
6 th distriktet | Francis Hillmeyer | NC | 20. juni 2012 | 20. juni 2017 |
Valgkrets | Identitet | Venstre | Fra | Før | Merk |
---|---|---|---|---|---|
1 re ridning | Eric Straumann | LR | 21. juni 2017 | I prosess | |
2 th distriktet | Jacques Cattin | LR | 21. juni 2017 | I prosess | |
3 th distriktet | Jean-Luc Reitzer | LR | 21. juni 2017 | I prosess | |
4 th valgkrets | Raphael Schellenberger | LR | 21. juni 2017 | I prosess | |
5 th valgkrets | Olivier Becht | DVD | 21. juni 2017 | I prosess | |
6 th distriktet | Bruno Fuchs | LREM | 21. juni 2017 | I prosess |
Valget fant sted etter proporsjonalt listsystem, med mulighet for koblinger mellom flere lister. De MRP og CNIP sosiale republikanere (ex-RPF) lister fått alle de seks seter på spill etter en tilknytning mellom dem som har overskredet absolutt flertall av avgitte stemmer.
MRP- listen , ledet av borgmesteren i Colmar Joseph Rey , fikk fem folkevalgte:
CNIP-listen over sosiale republikanere fikk bare en valgt:
Valget foregikk etter proporsjonal listeordning, med mulighet for koblinger mellom flere lister. Siden kampene som ble avsluttet mellom visse lister ikke oversteg absolutt flertallet, ble fordelingen av seter gjennomført proporsjonalt.
RPF- listen , som kom først, fikk tre valgte:
MRP- listen , som ble nummer to, fikk to valgte:
Endelig fikk SFIO- listen en valgt:
Valget foregikk etter proporsjonal listeordning, uten mulighet for å matche mellom flere lister.
MRP- listen kom på topp og fikk fire valgte:
Union Gaullist-listen, som varslet RPF , ble nummer to og fikk en valgt:
Endelig fikk SFIO- listen også en valgt representant:
Valget organisert for valget av en ny konstituerende forsamling fant sted etter mislykket folkeavstemning med forslag om et første konstituerende prosjekt, støttet av PCF og SFIO, i Mai 1946. Valget foregikk etter proporsjonal listeordning, uten mulighet for å matche mellom flere lister.
MRP- listen kom på topp og fikk fire valgte:
SFIO- listen fikk to valgte:
Valget til den første konstituerende forsamlingen ble organisert av avdelingens proporsjonalitet, uten mulighet for tilknytning. Utkastet til grunnlov utarbeidet av denne PCF / SFIO flertallsforsamlingen ble avvist ved folkeavstemning iMai 1946, som fører til valget av en ny konstituerende forsamling i Juni 1946.
MRP- listen kom på topp og fikk tre valgte:
SFIO- listen fikk to valgte:
Til slutt fikk Gaullist Union-listen, som støttet general de Gaulles konstitusjonelle forslag, en valgt representant:
Lovvalgene var ved flertallsdistriktsavstemning i to omganger fra 1928 til 1936. Fra 1919 til 1928 ble varamedlemmene valgt ved avdelingens proporsjonale valg.
Valgkrets | Valgt vara | Politisk parti | Annet mandat |
---|---|---|---|
1 e : Colmar | Joseph Rossé | UPR | Generalråd i Wintzenheim |
2 nd : Mulhouse by | Alfred Wallach | Demokrat | Mulhouse kommunestyre |
3 rd : Mulhouse Campagne | Edouard fuchs | UPR | Habsheim generalråd |
4 th : Guebwiller | Joseph gullung | UPR | Ordfører i Ensisheim |
5 th : Thann | Charles Hartmann | UPR | Generalråd i Saint-Amarin |
6 th : Ribeauville | Maurice burrus | Uavhengig UPR-app | Generalråd i Sainte-Marie-aux-Mines |
7 th : Altkirch | Marcel Stürmel | UPR | Generalråd i Dannemarie |
Valgkrets | Valgt vara | Politisk parti | Annet mandat |
---|---|---|---|
1 e : Colmar | Joseph Rossé | UPR | Generalråd i Wintzenheim |
2 nd : Mulhouse by | Alfred Wallach | Demokrat | Mulhouse kommunestyre |
3 rd : Mulhouse Campagne | Medard Brogly | UPR | Generalråd i Huningue |
4 th : Guebwiller | Camille Bilger | UPR | Generalråd i Soultz |
5 th : Thann | Joseph brom | UPR | Generalråd i Hirsingue |
6 th : Ribeauville | Maurice burrus | Uavhengig UPR-app | Generalråd i Sainte-Marie-aux-Mines |
7 th : Altkirch | Marcel Stürmel | UPR | Generalråd i Dannemarie |
Valgkrets | Valgt vara | Politisk parti | Annet mandat |
---|---|---|---|
1 e : Colmar | Joseph Rossé | UPR | Generalråd i Colmar |
2 nd : Mulhouse by | Solomon Grumbach | SFIO | Ordfører i Mulhouse |
3 rd : Mulhouse Campagne | Medard Brogly | UPR | Generalråd i Huningue |
4 th : Guebwiller | Camille Bilger | UPR | Generalråd i Soultz |
5 th : Thann | Joseph brom | UPR | Generalråd i Hirsingue |
6 th : Ribeauville | Joseph Pfleger | UPR deretter APNA | |
7 th : Altkirch | Eugene Ricklin | UPR | Generalråd i Dannemarie |
Valget av varamedlemmer Joseph Rossé og Eugène Ricklin , begge autonomer nær det katolske UPR-partiet, er ugyldiggjort etter deres overbevisning (senere opphevet) under Colmar-rettssaken . Marcel Stürmel , et autonom medlem av UPR, ble valgt i Altkirch for å erstatte og med støtte fra Eugène Ricklin . I Colmar ble René Hauss , et autonom medlem av Landespartei (en) ( Unabhängige Landespartei für Elsaß-Lothringen ), valgt med støtte fra Joseph Rossé .
Stedfortreder Joseph Pfleger , medlem av det "nasjonale" katolske partiet APNA siden det ble separert fra UPR i slutten av 1928, ble valgt til senator i 1929. I det mellomvalget som ble organisert for å fylle setet, ble kandidaten til APNA Joseph Rieder vinner over UPR-kandidaten.
Lovvalgene i 1924 ble organisert etter proporsjonal liste system. På nasjonalt nivå markerer de seieren til kartellet til sentrum-venstre- venstre . I Haut-Rhin vant listen over nasjonale blokker , sammensatt av UPR og Det demokratiske partiet, alle plassene.
Blokkens nasjonale liste får derfor alle 7 seter som står på spill:
Lovvalgene i 1919 ble organisert etter proporsjonal liste system. De markerer, på nasjonalt nivå, seieren til sentrum-høyre nasjonalblokk . I Haut-Rhin vant National Bloc-listen, bestående av UPR og Democratic Party, alle setene.
Blokkens nasjonale liste får derfor alle 7 seter som står på spill:
Etternavn | Avdeling |
Utfyllende valgdatoGrunnen til |
Tidlig oppsigelsesdatoGrunnen til | Etikett / fest |
---|---|---|---|---|
Louis Chauffour (1816-1888) | Haut-Rhin | 8. februar 1871 |
1 st mars 1871 (Oppsigelse) |
Venstre protestantisk parlamentsmedlem |
Jules Grosjean (1830-1901) | Haut-Rhin | 8. februar 1871 |
1 st mars 1871 (Oppsigelse) |
Protestantisk stedfortreder |
Frédéric Hartmann (1822-1880) | Haut-Rhin | 8. februar 1871 |
1 st mars 1871 (Oppsigelse) |
Protestantisk stedfortreder |
Alfred Koechlin-Steinbach (1825-1872) | Haut-Rhin | 8. februar 1871 |
1 st mars 1871 (Oppsigelse) |
Protestantisk stedfortreder |
Marie Antoine Edouard Rencker (1827-1888) | Haut-Rhin | 8. februar 1871 |
1 st mars 1871 (Oppsigelse) |
Protestantisk stedfortreder |
Pierre Albert Tachard (1826-1919) | Haut-Rhin | 8. februar 1871 |
1 st mars 1871 (Oppsigelse) |
Protestantisk stedfortreder |
Frédéric Titot (1811-1888) | Haut-Rhin | 8. februar 1871 |
1 st mars 1871 (Oppsigelse) |
Protestantisk stedfortreder |
Valg av alminnelig stemmerett fra 1848