FIFA 2016 | ||||||||
40 th Annecy Festival | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Organisert av CITIA | ||||||||
Detaljer | ||||||||
Datoer | 13 til18. juni 2016 | |||||||
plassering |
Annecy , Haute-Savoie , Frankrike |
|||||||
Jurypresident | Brenda Chapman | |||||||
Åpningsfilm | Den røde skilpadden | |||||||
Nettsted | http://www.annecy.org | |||||||
sammendrag | ||||||||
Kortfilmkrystall | Et hode forsvinner | |||||||
Crystal and Audience Award for spillefilm | Livet mitt som courgette | |||||||
Kronologi | ||||||||
| ||||||||
Den Annecy International Animated Film Festival i 2016 , 40 th utgaven av festivalen, som arrangeres fra 13. til18. juni 2016. Landet i søkelyset under denne utgaven er Frankrike .
Alan barillaro
Mark Sondheimer
Leo matsuda
Tittel | Produksjon | Land |
---|---|---|
25. april | Leanne Pooley og Matthew Metcalfe | New Zealand |
Tuques-krigen | Jean-François Pouliot og François Brisson | Canada |
Jenta uten hender | Sebastien laudenbach | Frankrike |
Livet mitt som courgette | Claude barras | Frankrike og Sveits |
Nøtter! | Penny lane | forente stater |
Psiconautas | Pedro Rivero og Alberto Vazquez | Spania |
Seoul stasjon | Yeon Sang-ho | Sør-Korea |
Sau og ulver | Maxim Volkov | Russland |
Vindushester | Ann marie fleming | Canada |
Tittel | Produksjon | Land |
---|---|---|
Slem katt | Mehmet Kurtulus og Ayse Ünal | Tyrkia |
Bilal | Aiman Jamal og Khurram H. Alavi | De forente arabiske emirater |
Objektivmåne Atrapa la bandera |
Enrique Gato | Spania |
Gamba | Tomohiro Kawamura , Yoshihiro Komori og Yoichi Ogawa | Japan |
Kai | Sung Gang Lee | Sør-Korea |
Manang Biring | Carl Joseph Papa | Filippinene |
Monkey King: Hero Is Back | Tian Xiaopeng | Kina |
Pat og Mat | Marek Benes | Tsjekkisk Republikk |
Regular Show, filmen | JG Quintel | forente stater |
Jun, hjertets stemme Hjertesangen |
Tatsuyuki Nagai | Japan |
En soldrøm | Patrick bokanowski | Frankrike |
Tittel | Produksjon | Land |
---|---|---|
'n Gewone blou Maandagoggend | Naomi van Niekerk | Sør-Afrika |
Satie's "Parade" | Koji Yamamura | Japan |
4 minutter 15 i utvikler | Moïa Jobin-Paré | Canada |
En frakk laget mørkt | Jack O'Shea | Irland |
Ulykker, tabber og ulykker | James Cunningham | New Zealand |
Bambustempelstrasse | Baoying Bilgeri | Tyskland |
Beist! | Pieter Coudyzer | Belgia |
Øl | Nerdo | Italia |
Før kjærlighet | Igor kovalyov | Russland |
Kald kaffe | Stéphanie Lansaque og François Leroy | Frankrike |
Giganter stiger Caminho tilbake giganter |
Alois di leo | Brasil |
Han som har to sjeler | Fabrice Luang-Vija | Frankrike |
Decorado | Alberto Vázquez | Spania og Frankrike |
Siste dør mot sør | Sacha Feiner | Belgia og Frankrike |
The Story of the Fox, som mistet tilregneligheten Die Geschichte vom Fuchs, der den Verstand verlor |
Christian Asmussen og Matthias Bruhn | Tyskland |
e: e: e: e: e: | Brandon blommaert | Canada |
Alder kong Erlkönig |
Georges schwizgebel | sveitsisk |
Eiendom | Ronny trocker | Belgia og Frankrike |
Gaidot Jauno gadu | Vladimir Leschiov | Latvia |
Ginny | Jirkuff Susi | Østerrike |
Hvor lenge, ikke lenge | Michelle og Uri Kranot | Danmark |
Hvis du sier noe, se noe | Gina Kamentsky | forente stater |
Det var tre ganger | Julie Rembauville og Nicolas Bianco-Levrin | Frankrike |
Animert journal | Donato Sansone | Frankrike |
Brutt Kaputt |
Volker Schlecht og Alexander Lahl | Tyskland |
Pebble Soup | Clementine Robach | Belgia og Frankrike |
Støyen fra grått | Vincent Patar og Stéphane Aubier | Belgia og Frankrike |
Linnugripp | Priit Tender | Estland |
Bestemor | Janice Nadeau | Canada og Frankrike |
Moms on Fire | Joanna rytel | Sverige |
Moroshka | Polina minchenok | Russland |
Mr Sand | Soetkin Verstegen | Danmark og Belgia |
Nevus | Samuel yal | Frankrike |
One Minute Art History | Shu Cao | Kina |
Periferi | David Coquard-Dassault | Frankrike |
Piano | Kaspar Jancis | Estland |
Planemo | Veljko Popovic | Kroatia |
Hele sommeren | Josselin Facon | Frankrike |
Selv | Claudia Larcher | Østerrike |
Skje | Markus Kempken | Tyskland |
Squame | Nicolas brault | Canada |
Stengler | Ainslie Henderson | Storbritannia |
Suijungenten | Ryo Orikasa | Japan |
Danselinjen | Shelley dodson | forente stater |
Det tomme rommet Det tomme |
Jeong dahee | Sør-Korea og Frankrike |
Den store flukten | Wei Keong Tan | Singapore |
Maktens refleksjon | Mihai Grecu | Romania |
The Sparrow's Flight | Tom schroeder | forente stater |
Trakealbarbering | Gina Kamentsky | forente stater |
Et hode forsvinner | Franck Dion | Canada og Frankrike |
Vaysha, den blinde mannen | Theodore Ushev | Canada |
Veggstøv | Haiyang Wang | Kina |
Bølger '98 | Ely Dagher | Libanon |
Yalda | Roshanak Roshan | Frankrike |
Tittel | Produksjon | Land |
---|---|---|
Amore av inverno | Isabel Herguera | Spania og Italia |
Bak skolesekken | Chunyu ho | Hong Kong |
Bloody Dairy | Min Liu | USA og Taiwan |
Den store kurven Bøygen |
Kristian pedersen | Norge |
Branded Dreams | Studio Smack | Nederland |
Corpus | Marc Héricher | Frankrike |
Dota | Petra zlonoga | Kroatia |
Jailbreak | Aaron Sorenson | forente stater |
Fremtiden vil være skallet | Paul Cabon | Frankrike |
Tap | Yi Zhao | Nederland |
Kjærlighet | Carlos munita | Chile |
Makaber | Jerónimo Rocha og João Miguel Real | Portugal |
Mr Blue Footed Booby | Gino Baldeon | Ecuador |
Sunset Mzis chasvla |
Mamuka tkeshelashvili | Georgia |
No-Go Zone | Kollektivverkstedet | Belgia |
Ono | Genadzi Buto | Hviterussland og Russland |
Pa Pa Pa | Eden chan | Taiwan |
Parade | Digna Van Der Put | Nederland |
Perpetuum mobil | Piotr kamler | Polen |
Que dia é hoje? | GYPMNCF 24 | Portugal |
Signum | Witold Giersz | Polen |
Soil Is Alive | Beatrice Pucci | Italia |
Spring Jam | Ned wenlock | New Zealand |
Tanzonk | Sasha Svirsky | Russland |
Krysset | Marieka walsh | Australia |
Den mørkeste sannheten om kjærlighet | Hannah Jacobs og Lara Lee | Storbritannia |
Diktet | Xi Chen | Kina |
Leveringstjeneste av tre små ninjaer Tre små Ninjas leveringstjenester |
Kim Claeys og Karim Rhellam | Belgia |
Tres moscas a medida | María Alvarez og Elisa Morais | Spania og Litauen |
Trial and Error Trial & Error |
Antje Heyn | Tyskland |
Urbanimatio | Hardi Volmer og Urmas Joemees | Estland |
Tittel | Episode | Produksjon | Land |
---|---|---|---|
En neshorn med navnet Paul | Alle sover | Dave Schlafman og Mike Annear | forente stater |
Basia | Basia i upal w ZOO | Marcin Wasilewski | Polen |
Bob's Burgers | Husfelle | Bernard Derriman | forente stater |
Oppriktige | Otthon, otthon eds | Zsuzsanna Kreif og Olivér Hegyi | Ungarn |
Skumringens morgen | Night of the Living Croods | Joshua taback | forente stater |
F er for familie | Bill Murphy's Day Off | Benjamin Marsaud | forente stater |
I I Yana | Zapretnaya yeda | Oleg Uzhinov | Russland |
Tilbake til skolen | Stéphane Aubier og Vincent Patar | Belgia og Frankrike | |
Las niñas de la guerra | Berenice | Jaime César Espinosa Bonilla | Colombia |
Lastman | Du er en drittsekk Aldana | Jeremiah Perin | Frankrike |
Kjæledyr | Hunden | Jean Lecointre | Frankrike |
Salmene, den virkelige historien | Gud redde dronningen | Jean-Jacques Lonni og Thierry Czajko | Frankrike |
Kassos | Totogro - Les Teleboubizes | Alexis Beaumont og Julien Daubas | Frankrike |
De mystiske byene Gold | Daimyo Shimazu | Jean-Luc Francois | Frankrike |
Lili | Lili elsker mat | Siri Melchior | Danmark og Storbritannia |
Moonlight storytime | Woolydragon | Kristen Lepore og Villamor Cruz, Jr. | forente stater |
Paper Mates | Feilaktig bietannhet | Alexey Mironov | Russland |
Playmobil | Pirates - Der Film | Regina welker | Tyskland |
Fagpersoner Fagfolk |
Snekker Stoliar |
Stepan koval | Ukraina |
Adolescent dagbok Puberdagboek |
Alma matijijsen | Samantha williams | Nederland |
Puerto Papel | Amor de papel | Alvaro Ceppi og Hugo Covarrubias |
Chile , Brasil , Colombia og Argentina |
Radiovizija | O robovima i robotima | Miloš Tomić | Serbia |
Vanlig forestilling | Brilliant Century Duck Crisis Special | JG Quintel | forente stater |
Riki | Tusj | Marina moshkova | Russland |
Stick mann | Jeroen Jaspaert og Daniel Snaddon | Storbritannia | |
Super Short Comics | Inn i lommen | Keisuke Matsumoto | Japan |
SuperMansion | Den ufattelige flukten til Dr. Devizo | Zeb Wells | forente stater |
Zecchino d'Oro | Hold kontakten | Julia gromskaya | Italia |
Kunstner / Produkt / Merkevare | Tittel | Produksjon | Land |
---|---|---|---|
En selvmedfølelse øvelse | Joe bichard | Storbritannia | |
AA World Services, Inc. | Dører | Buck | forente stater |
Voksen svømmer | Første datoer | Simon Wilches-Castro | forente stater |
American Indian College Fund | En prosent | Chel hvit | forente stater |
Amnesty International |
Endre historien Endre historien |
Denis gjør det | Frankrike |
Animanima 2015 |
Skogens konge Sumski Kralj |
Ivan Stojkovic | Serbia |
Awesome Beetle's Colors | Indra Sproge | Latvia | |
mat bank | Migrasjon av donasjoner | Nicolas deveaux | Frankrike |
Barrierer | Jenteeffekt | Mustashrik Mahbub | Storbritannia |
DDWIWDD | Dan Deacon Da jeg var ferdig å dø |
Dave Hughes , Jake Fried , Dimitri Stankowicz , Chad VanGaalen , Colin White , Taras Hrabowsky , Anthony Schepperd , Masanobu Hiraoka , Caleb Wood og Koko Freakbean |
forente stater |
Fra Staat | Heksedør | Floris Kaayk og Studio Smack | Nederland |
Åtte | Mehdi Alibeygi | Iran | |
EZ3kiel | Stormens øye | Masanobu hiraoka | Frankrike og Japan |
FMX 2016 | Jazz Orgy | Irina Rubina | Tyskland |
Forest 500 | Moth Collective | Storbritannia | |
Full ANL | Joe burrascano | forente stater | |
Gode bøker | Vi trenger å snakke om Alice | Mariano Farias og Pablo Alfieri | Argentina |
ITFS 2015 | Fleischwelt | Ara Jo | Tyskland |
Jeg gjorde Fnac | Nekfeu | Hugo ramirez | Frankrike |
James | Til min overraskelse | Kris Merc | Storbritannia |
Pegatina | Y Se Fue | Victor Haegelin | Frankrike |
Landgrabbing | Lisa schaffner | Tyskland | |
Siste eks | Jenteanfall | Gabriel Mangold | forente stater |
Leger uten grenser | Takk skal du ha | Guillaume Hoenig | sveitsisk |
Meteor | Narkose | Martin sek | Frankrike |
NSPCC | Peters historie | Daniel Bruson | Storbritannia |
Ogris Rusk | Se verden | Markus Wagner og Martin Lorenz | Østerrike |
Otto | Brevet | Marie Hyon og Marco Spier | Tyskland og USA |
Ut monsteret | Einar Baldvin | forente stater | |
Private deler | Anna ginsburg | Storbritannia | |
Rajasthan Tourism Logo Avslør | Suresh Eriyat | India | |
Kjør juvelene | Meowpurrdy | Cyriak | forente stater |
Sasanomali | Synesthesia Ghost | Makino atsushi | Japan |
Delt håp | Venter på at du skal legge merke til | Vikkal Parikh | forente stater |
Slakk | Dyr | Smith & Foulkes | Storbritannia |
Strekker grensene | Kleopatra Korai |
Hellas , Storbritannia og Singapore |
|
Stromae | Carmen | Sylvain Chomet | Storbritannia |
Stromae | Når det er ? | Xavier Reyé og Luc Junior Tam | Belgia |
Syria: da vannet rant ut | Joanna lurie | Frankrike | |
AZ for YouTube | Hoku Uchiyama og Adam Bolt | Storbritannia | |
Det etiske dilemmaet med selvkjørende biler | Yukai Du | forente stater | |
New York Times | Modern Loves - A Kiss, Deferred | Moth Collective | Storbritannia |
Tredemøllens torturøse historie | Yukai Du | forente stater | |
Verden av autisme | Guilherme Marcondes | Brasil og USA | |
Triumf | Finn den | Tobias Fueter og Mike Huber | sveitsisk |
UNHCR | Morgenritualer | Bruno Simoes | Spania |
Vitamin X | Om å knekke | Marc-Antoine Deleplanque | Belgia |
Ungdomslagunen | Den som kjenner | Lucas Navarro | Frankrike |
YuleLog GIF Sizzle |
Pablo Gostanian , Vincent Aricco , John Ewart og Jill Hotchkiss |
forente stater |
Tittel | Produksjon | År | Land |
---|---|---|---|
Klassikere av klassikere | |||
Fantasmagoria | Emile cohl | 1908 | Frankrike |
Ideen | Berthold Bartosch | 1931 | |
En natt på det skallede fjellet | Alexandre Alexeïeff og Claire Parker | 1933 | |
Den lille soldaten | Paul Grimault | 1947 | |
Psychoderche | Monique Renault | 1972 | |
De tre oppfinnerne | Michel Ocelot | 1980 | |
Første søndag i august | Florence miailhe | 1999 | |
Sett fra Hollywood | |||
Skhizein | Jeremy Clapin | 2008 | Frankrike |
Stillhet under barken | Joanna lurie | 2009 | |
Krabberevolusjonen | Arthur de Pins | 2004 | |
Over tid | Oury Atlan , Thibaut Berland og Damien Ferrié | 2004 | |
French Roast | Fabrice O. Joubert | 2008 | |
I tus brazos | François-Xavier Goby , Édouard Jouret og Matthieu Landour | 2006 | |
Madagaskar, reisedagbok | Bastien Dubois | 2009 | |
Oppstigning | Thomas Bourdis , Caroline Domergue , Martin de Coudenhove , Colin Laubry og Florian Vecchione | 2013 | |
På slutten av verden | Konstantin Bronzit | 1998 | |
Munk og fisk | Michaël Dudok De Wit | 1994 | |
Den franske animasjonen i XXI th century | |||
Erè Mèla Mèla | Daniel wiroth | 2001 | Frankrike og Luxembourg |
Kjøtt | Edouard Salier | 2005 | Frankrike |
Ulykkes krøniker | Osman Cerfon | 2010 | |
Jeg skrek mot livet. Eller for henne | Vergine Keaton | 2009 | |
Brandt rhapsody | François Avril , Morrigane Boyer , Thibaud Clergue , Paolo Didier , Ren-Hsien Hsu , Tristan Ménard , Lucas Morandi , William Ohanessian og Lucas Veber | 2011 | |
Fure 672 | Bastien Dupriez | 2014 | |
Hårklipp | Virginia mori | 2014 | Frankrike og Italia |
Palmipedarium | Jeremy Clapin | 2012 | Frankrike |
Briganti senza leggenda | Gianluigi Toccafondo | 2012 | |
Animerte score | |||
The Lady and the Cellist | Jean-Francois Laguionie | 1964 | Frankrike |
Ikke | Piotr kamler | 1974 | |
Night Harlem | Pierre Barletta | 1979 | |
Gisèle Kérozène | Jan Kounen | 1989 | |
Munk og fisk | Michaël Dudok De Wit | 1994 | |
Bernis dukke | Yann Jouette | 2007 | |
Rhizom | Boris Labbé | 2015 | |
De store på den lille skjermen | |||
Den magiske rundkjøringen | Serge Danot | 1964 | Frankrike |
Kiri klovnen | Jean Image | 1966 | |
The Shadoks - Sesong 3, episode 15 | Jacques Rouxel | 1974 | |
Gideons eventyr - kaninen Sosthene | Michel Ocelot | 1975 | |
Geometriske fabler - The Earthen Pot og Iron Pot | Georges Lacroix og Renato | 1992 | |
Lascars - Gjett hvem som kommer til middag og en taxi til Deauville | Boris Dolivet , Rémi Zaarour og Laurent Nicolas | 2007 | |
Oggy and the Cockroaches - Opera premiere | Olivier Jean-Marie | 1999 | |
Hilltop Hospital - Favoritt Hilltop | Pascal vår | 1999 | Frankrike og Storbritannia |
Tiny - Piknik | Thomas szabo | 2006 | Frankrike |
The Great Holidays - The Exodus | Paul Leluc | 2015 | |
Tilbud | |||
Houdini | Cedric Babouche | 2014 | Frankrike |
Grønn | Serge Élissalde | 2002 | |
Rytme, kaos og universet | |||
Tre fire | Jean-Patrice Blanc | 2009 | Frankrike |
Exland | Mihai Grecu og Thibault Gleize | 2013 | |
Cosmog | Cindy lo | 2013 | |
Jeg drar - HNN | Hugo arcier | 2014 | |
Mrdrchain | Ondrej Svadlena | 2010 | Frankrike og Tsjekkia |
Ingen hjerne - Étienne de Crécy | Fleur & Manu | 2011 | Frankrike |
Ett sekund om dagen | Richard Negre | 2011 | |
Under skumring | Jean-Gabriel Périot | 2006 | |
Fure 672 | Bastien Dupriez | 2014 | |
Euclids postulat | Augustin Gimel | 2004 | |
Imperium | Edouard Salier | 2005 | |
Planet Z | Momoko seto | 2011 | |
Baby I'm Yours - Breakbot | Irina Dakeva og Matthieu Poirier | 2010 | |
En uventet historie om fransk animasjon | |||
Trofaste møbler | Emile cohl | 1910 | Frankrike |
Michelin- reklame : Fotavtrykk | John Minor | 1960 | |
Allegro troppoen min | Paul de Roubaix | 1962 | |
Michelin X | Étienne Raïk og Jean-Pierre Rhein | 1960 | |
Youki | Peter Foldes | 2009 | |
Renessanse | Walerian Borowczyk | 1963 | |
Surprise Boogie | Albert Pierru | 1957 | |
Sykepleierens spøkelse | Michel Longuet | 1976 | |
Vårs symfoni | Henry valensi | 1934 | |
Det usynlige barnet | |||
Det usynlige barnet | André Lindon | 1984 | Frankrike |
Alt for familien | |||
En vertebral historie | Jeremy Clapin | 2004 | Frankrike |
Flaske ass | Jean-Claude Rozec | 2010 | |
Min lille månebror | Frédéric Philibert | 2007 | |
Av Zwemles | Danny de Vent | 2008 | Frankrike og Belgia |
Lykkesirkuset - Elefanten og hvalen | Jacques-Remy Girerd | 1986 | Frankrike |
Veggen | Jean-Loup Felicioli | 1992 | |
Det munnløse barnet | Pierre-Luc Granjon | 2004 | |
5 meter 80 | Nicolas deveaux | 2012 | |
Mr Hublot | Laurent Witz og Alexandre Espigares | 2013 | Frankrike og Luxembourg |
Den lille gryten i Anatole | Eric Montchaud | 2014 | Frankrike |
2016, et velstående år | |||
9, chemin des Gauchoirs | Lyonel Charmette | 2015 | Frankrike |
Les Demoiselles d'Ovalie | Laurent Kircher | 2015 | |
14 | Amélie Graffet , Charlotte Da-Ros , Roxane Martinez , Juliette Coutellier , Cyril Flous og David Jurine | 2015 | |
Den første som så en kamel | Jean-Baptiste Peltier | 2015 | |
The Tiny Fox | Aline Quertain og Sylwia Skiladz | 2015 | Frankrike og Sveits |
Barnets drøm | Christophe Gerard | 2015 | Frankrike |
Mishimasaiko | Aude Danset | 2016 | |
Holder opp - Jabberwocky | Ugo Velkommen | 2015 | |
The Awakened Dreamer | |||
The Awakened Dreamer | Jean-Paul Mathelier | 2015 | Frankrike |
Krysset av Atlanterhavet med åre | Jean-Francois Laguionie | 1978 |
Tittel | Produksjon | År | Land |
---|---|---|---|
Klassikere av klassikere | |||
Svart hund | Son Dong-rack | 2007 | Sør-Korea |
Eden | Kim hye-vant | 2008 | |
Serenade | Lee hanbit | 2010 | |
Støv gutt | Joung Yu-mi | 2009 | |
Wonder Hospital | Shim Beomsik Shimbe | 2010 | |
Synspunkt | Hywangbo Sae-byul | 2011 | |
SimGyeong | Kim Seung-hee | 2014 | |
Sprekk | Ahn Yong-hae | 2014 | |
En pluss en | Huh Su-young | 2015 | |
Hjortblomst | Kim kangmin | 2015 | Sør-Korea og USA |
Pris | Tilordnet | Land |
---|---|---|
Annecy krystall | Et hode forsvinner av Franck Dion | Frankrike , Canada |
Spesiell jurypris | Vaysha, den blinde mannen av Theodore Ushev | Canada |
Jean-Luc Xiberras-prisen for det første verket | En ordinær blå mandag (' n Gewone blou Maandagoggend ) av Naomi van Niekerk | Sør-Afrika |
Sacem-prisen for original musikk | Beist! av Pieter Coudyzer | Belgia |
Juniorjurypris | Vaysha, den blinde mannen av Theodore Ushev | Canada |
Spesiell omtale | Moms on Fire av Joanna Rytel | Sverige |
Refleksjonen av kraft av Mihai Grecu | Frankrike , Romania | |
Offentlig pris | Periferia av David Coquard-Dassault | Frankrike |
Off-Limits Film Award | 4 minutter 15 til avsløreren av Moïa Jobin-Paré | Canada |
Pris | Tilordnet | Land |
---|---|---|
Spillfilm krystall | My Zucchini Life av Claude Barras | Frankrike , Sveits |
Juryprisen | The Young Girl Without Hands av Sébastien Laudenbach | Frankrike |
Offentlig pris | My Zucchini Life av Claude Barras | Frankrike , Sveits |
Pris | Tilordnet | Land |
---|---|---|
Cristal for en TV-produksjon | Stick Man av Jeroen Jaspaert og Daniel Snaddon | Storbritannia |
Cristal for en bestillingsfilm | The New York Times, Modern Love - A Kiss, utsatt av Moth Collective | Storbritannia |
Jurypris for en TV-serie | Lili, Lili elsker mat av Siri Melchior | Danmark , Storbritannia |
Pris for TV-spesial | Tilbake til skolen av Stéphane Aubier og Vincent Patar | Frankrike , Belgia |
Jurypris for en bestillingsfilm | Awesome Beetle's Colors av Indra Sproge | Latvia |
Pris | Tilordnet | Land |
---|---|---|
Avgangsfilm krystall | Avreise kl 22 de Wiep Teeuwisse | Nederland |
Juryprisen | Balkongen til David dell'Edera | Ungarn |
Spesiell omtale | Frankfurter Str. 99a ' av Evgenia Goster | Tyskland |
Juniorjurypris | The Alan Dimension av Jac Clinch | Storbritannia |
Pris | Tilordnet | Land |
---|---|---|
Fipresci-prisen | Hvor lenge, ikke lenge av Michelle Kranot og Uri Kranot | Danmark |
Canal + -pris for etableringshjelp | 3/4 oz av Pierre Grillère og Romain Peyronnet | Frankrike |
André Martin-prisen for en fransk kortfilm | Periferia av David Coquard-Dassault | Frankrike |
André Martin-prisen for en fransk spillefilm | Adama av Simon Rouby | Frankrike |
Gan Foundation Aid Award for formidling for et pågående arbeid | Croc-Blanc av Alexandre Espigares | Frankrike , Luxembourg |
Festivaler påloggingspriser | Decorado av Alberto Vázquez | Frankrike , Spania |