Vinner | Rouen Dragons |
---|---|
Antall lag | 14 |
Antall treff | 26 |
Nedrykket lag ( divisjon 1 ) |
Lavine Mont-Blanc |
Vinner | Bisons of Neuilly-sur-Marne |
---|---|
Antall lag | 14 |
Antall treff | 26 |
Opprykket lag ( Magnus League ) |
Bisons of Neuilly-sur-Marne |
Nedrykkslag ( divisjon 2 ) |
Beavers d'Avignon Chiefs of Deuil-Garges |
Vinner | Corsairs of Dunkirk |
---|---|
Antall lag | 20 |
Antall treff | 18 |
Opprykkede lag ( divisjon 1 ) |
Corsairs of Dunkirk Lions of Lyon |
Vinner | Løver av Compiègne |
---|---|
Antall lag | 28 |
Antall treff | 12 |
Opprykkede lag ( divisjon 2 ) |
Lions de Compiègne Graoully de Metz Remparts de Tours |
Den sesongen 2010 - 2 011 er åtti-tiende sesongen av mesterskapet i Frankrike av ishockey .
Amiens Rouen Caen Strasbourg Epinal Sinne Dijon Morzine Mont-Blanc Chamonix Grenoble Villard Mellomrom Briançon |
Lagene som er med i Magnus League er fjorten:
De fjorten lagene kommer sammen i et enkelt basseng som spilles i toveiskamper. To poeng er tildelt det vinnende laget, enten i ordinær tid, etter ekstraomganger eller etter straffekonkurranse . Laget som taper på overtid eller på straffer scorer likevel et poeng mens det som taper på ordinær tid ikke får poeng.
På slutten av de 26 kampene for sesongen etableres en klassifisering. Ved uavgjort brukes følgende kriterier (de er gyldige for alle divisjoner), og hvis det ikke er noen tie-breaker etter å ha oppbrukt alle disse kriteriene, organiseres en play-off på nøytral grunn:
Den øverste fire forhånd direkte til playoff kvartfinalen , mens lag behandling mellom femte og tolvte plass må gå gjennom en første runde. Lagene som endte på trettende og fjortende plass, møter i en vedlikeholdspool som spilles i de beste av fem kamper, og taperen rykker ned til divisjon 1 for neste sesong. For Magnus Cup- serien spilles første runde på det beste av tre kamper mens påfølgende runder spilles på det beste av fem kamper.
Den ordinære sesongen starter på 18. september 2010 og slutter på 26. februar 2011og resultatene av kampene er vist i tabellen nedenfor. Den første kolonnen angir navnet på laget som spiller hjemme mens det som spiller borte er registrert på første linje.
Lag | Amiens | Sinne | Briançon | Caen | Chamonix | Dijon | Epinal | Mellomrom | Grenoble | Mont-Blanc | Morzine | Rouen | Strasbourg | Villard |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Gotiske Amiens | 1-5 | 3-5 | 8-2 | 2-3 ap | 7-0 | 7-6 a.m. | 5-4 a.m. | 4-1 | 5-4 a.m. | 4-2 | 4-2 | 4-3 | 8-1 | |
Dukes of Angers | 4-2 | 2-3 ap | 8-3 | 1-0 ap | 3-4 a.m. | 7-4 | 6-3 | 7-0 | 6-3 | 5-1 | 5-1 | 4-1 | 5-6 | |
Red Devils of Briançon | 5-3 | 3-2 | 6-0 | 3-0 | 4-0 | 2-3 | 1-3 | 0-2 | 3-1 | 6-2 | 2-5 | 3-2- fanen | 9-0 | |
Caen langskip | 2-5 | 1-5 | 3-2 | 4-3- fanen | 4-3 | 4-5 | 3-6 | 4-3 a.m. | 5-2 | 1-2 ap | 2-9 | 3-4 a.m. | 3-2 | |
Chamois de Chamonix | 4-0 | 1-4 | 3-2 ap | 4-1 | 3-2 | 3-4 a.m. | 2-4 | 2-3 | 3-2- fanen | 3-6 | 4-7 | 5-4 a.m. | 1-2 | |
Hertugene av Dijon | 4-6 | 3-5 | 3-2 | 4-3 a.m. | 5-3 | 3-6 | 3-7 | 7-4 | 4-3- fanen | 3-6 | 2-11 | 0-3 | 11-0 | |
Epinal delfiner | 3-5 | 6-5 a.m. | 2-8 | 2-1 | 5-2 | 4-2 | 4-7 | 2-4 | 5-4 fane | 5-0 | 5-4 a.m. | 4-2 | 0-1 | |
Raptors of Gap | 4-2 | 2-3 ap | 3-6 | 3-2 | 5-2 | 4-3- fanen | 4-3- fanen | 3-1 | 4-3 a.m. | 6-2 | 5-6 a.m. | 3-1 | 0-1 | |
Grenoble ulvebrennere | 1-4 | 1-9 | 2-1 | 4-2 | 5-3 | 1-4 | 2-4 | 6-2 | 3-2 | 5-1 | 4-6 | 1-3 | 3-2 | |
Lavine Mont-Blanc | 2-7 | 1-2 fane | 2-11 | 3-6 | 1-6 | 4-10 | 3-4 a.m. | 1-11 | 5-7 | 3-2 ap | 3-10 | 4-8 | 7-3 | |
Morzine pingviner | 4-8 | 3-4 a.m. | 1-4 | 7-6 | 2-9 | 7-2 | 3-2 ap | 6-0 | 3-4 a.m. | 5-3 | 3-4 | 2-1 ap | 2-5 | |
Rouen Dragons | 5-3 | 4-2 | 4-2 | 5-3 | 1-3 | 3-1 | 17-4 | 9-3 | 8-1 | 9-2 | 5-1 | 3-2 ap | 11-2 | |
Strasbourg svart stjerne | 3-6 | 2-1 | 1-4 | 4-2 | 2-3 ap | 3-2 | 5-3 | 1-2 | 5-4 a.m. | 1-3 | 2-3 | 1-4 | 6-4 1 | |
Bjørn av Villard-de-Lans | 7-6 | 1-4 | 2-10 | 5-4 a.m. | 4-3 | 2-5 | 4-5 ap | 0-3 | 3-4 fane | 2-4 | 3-5 | 4-5 | 5-4 |
Clt. | Team | PYSJAMAS | V | VP | DP | D | Pts | BP | F.Kr. | +/- | Merknader |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 st | Rouen Dragons | 26 | 20 | 2 | 1 | 3 | 45 | 158 | 73 | +85 | Sluttspill, kvartfinale |
2. nd | Dukes of Angers | 26 | 15 | 4 | 3 | 4 | 41 | 114 | 60 | +54 | |
3. rd | Raptors of Gap | 26 | 14 | 3 | 3 | 6 | 37 | 101 | 82 | +19 | |
4 th | Red Devils of Briançon | 26 | 15 | 2 | 1 | 8 | 35 | 107 | 54 | +53 | |
5. th | Gotiske Amiens | 26 | 14 | 3 | 1 | 8 | 35 | 119 | 86 | +33 | Sluttspill, første runde |
6 th | Epinal delfiner | 26 | 9 | 6 | 3 | 8 | 33 | 100 | 109 | -9 | |
7 th | Grenoble ulvebrennere | 26 | 11 | 2 | 2 | 11 | 28 | 76 | 96 | -20 | |
8. th | Chamois de Chamonix | 26 | 6 | 5 | 3 | 11 | 25 | 78 | 81 | -3 | |
9 th | Morzine pingviner | 26 | 8 | 3 | 3 | 12 | 25 | 81 | 103 | -22 | |
10. th | Bjørn av Villard-de-Lans | 26 | 9 | 1 | 2 | 14 | 22 | 72 | 122 | -50 | |
11. th | Strasbourg svart stjerne | 26 | 7 | 2 | 5 | 12 | 22 (-1) | 68 | 83 | -15 | |
12. th | Hertugene av Dijon | 26 | 7 | 3 | 1 | 15 | 21 | 90 | 108 | -18 | |
13. th | Caen langskip | 26 | 5 | 2 | 4 | 15 | 18 | 74 | 114 | -40 | Holder høne |
14. th | Lavine Mont-Blanc | 26 | 3 | 1 | 7 | 15 | 15 | 75 | 142 | -67 |
Spiller | Team | PYSJAMAS | B | PÅ | Pts | Ordspill |
---|---|---|---|---|---|---|
Carl Mallette | Rouen | 26 | 25 | 32 | 57 | 22 |
Julien desrosiers | Rouen | 25 | 18 | 34 | 52 | 26 |
Francois-Pierre Guénette | Rouen | 25 | 22 | 27 | 49 | 10 |
Ján Plch | Epinal | 26 | 1. 3 | 34 | 47 | 18 |
Jonathan bellemare | Sinne | 24 | 16 | 26 | 42 | 20 |
Innledende runde | Kvartfinale | Semifinaler | Endelig | |||||||||||||||
8 | Chamois de Chamonix | 1 | ||||||||||||||||
9 | Morzine-Avoriaz pingviner | 2 | ||||||||||||||||
1 | Rouen Dragons | 3 | ||||||||||||||||
9 | Morzine-Avoriaz pingviner | 0 | ||||||||||||||||
1 | Rouen Dragons | 3 | ||||||||||||||||
5 | Gotiske Amiens | 0 | ||||||||||||||||
5 | Gotiske Amiens | 2 | ||||||||||||||||
12 | Hertugene av Dijon | 0 | ||||||||||||||||
4 | Red Devils of Briançon | 1 | ||||||||||||||||
5 | Gotiske Amiens | 3 | ||||||||||||||||
1 | Rouen Dragons | 3 | ||||||||||||||||
11 | Strasbourg svart stjerne | 0 | ||||||||||||||||
7 | Grenoble ulvebrennere | 0 | ||||||||||||||||
10 | Bjørn av Villard-de-Lans | 2 | ||||||||||||||||
2 | Dukes of Angers | 3 | ||||||||||||||||
10 | Bjørn av Villard-de-Lans | 0 | ||||||||||||||||
2 | Dukes of Angers | 1 | ||||||||||||||||
11 | Strasbourg svart stjerne | 3 | ||||||||||||||||
6 | Epinal delfiner | 1 | ||||||||||||||||
11 | Strasbourg svart stjerne | 2 | ||||||||||||||||
3 | Raptors of Gap | 2 | ||||||||||||||||
11 | Strasbourg svart stjerne | 3 | ||||||||||||||||
Tirsdag 1 st mars 2011 | Morzine-Avoriaz pingviner |
1-4 ( 0-0 , 0-2 , 1-2 ) |
Chamois de Chamonix |
Idrettssenter 1 278 tilskuere |
Kampblad | ||||
---|---|---|---|---|
Mr. Arup (Kralj) (SN) - 54:52 |
0-1 0-2 0-3 1-3 1-4 |
27 min 37 s - V. Kara (A. Audibert, R. Aimonetto) 29 min 14 s - C. Lauzon (B. Patry) 51 min 17 s - E. Tobiasson Harris (F. Veydarier) 57 min 58 s - C . Lauzon (L. Gras) |
Voldgift: M. Mendlowictz |
|
Tuomas lohtander | Voktere | Florian Hardy | ||
6 min | Straffer | 10 min | ||
Fredag 4. mars 2011 | Chamois de Chamonix |
1-2 ( Fus ) ( 1-1 , 0-0 , 0-0 , 0-0 , 0-1 ) |
Morzine-Avoriaz pingviner |
Richard Bozon 1 582 tilskuere |
Kampblad | ||||
---|---|---|---|---|
A. Torgersson (B. Patry) (SN) - 9:20 | 1-0 1-1 1-2 |
17:40 min - N. Toivonen (M. Kralj, J. Santala) (IN) 70 min 00 s - D. Yusupov |
Voldgift: A. Bourreau |
|
Florian Hardy | Voktere | Tuomas lohtander | ||
43 minutter | Straffer | 49 minutter | ||
Lørdag 5. mars 2011 | Chamois de Chamonix |
3-4 ( 2-4 , 0-0 , 1-0 ) |
Morzine-Avoriaz pingviner |
Richard Bozon 848 tilskuere |
Kampblad | ||||
---|---|---|---|---|
A. Hascoet (L. Gras, C. Lauzon) - 12 min 19 s B. Patry (C. Lauzon) - 16 min 39 s A. Torgersson (A. Hascoet, C. Lauzon) (SN) - 51 min 26 s |
0-1 0-2 0-3 1-3 1-4 2-4 3-4 |
26 s - N. Toivonen (M. Kralj, N. Antonoff) 2 min 48 s - B. O'Connor (M. Brodin) (SN) 10 min 57 s - S. Majernik (N. Toivonen, B. O ' Connor) 14:42 - Mr. Arup (C. Papa) |
Voldgift: N. Barbez |
|
Florian Hardy | Voktere | Tuomas lohtander | ||
18 min | Straffer | 16 minutter | ||
Tirsdag 1 st mars 2011 | Hertugene av Dijon |
3-4 ( Pr ) ( 1-0 , 1-1 , 1-2 , 0-1 ) |
Gotiske Amiens |
Trimolet 604 tilskuere |
Kampblad | ||||
---|---|---|---|---|
A. Guttig (M. Kristin, R. Dmytruk) - 29 s L. Sadoun (Y. Riendeau, B. Kvetan) - 31 min 51 s M. Arnaud - 45 min 44 s |
1-0 1-1 2-1 3-1 3-2 3-3 3-4 |
26 min 32 s - J. Marcos (R. Bault) 53 min 10 s - K. Hecquefeuille (A. Mortas) 53 min 22 s - V. Claireaux (P. Deniset) 62 min 37 s - A. Mortas (G. Beron, P. Deniset) (SN) |
Voldgift: B. Colleoni |
|
Mojmir Bozik | Voktere | Billy Thompson | ||
12 minutter | Straffer | 14 minutter | ||
Fredag 4. mars 2011 | Gotiske Amiens |
3-2 ( 1-1 , 1-0 , 1-1 ) |
Hertugene av Dijon |
Colosseum 2.295 tilskuere |
Kampblad | ||||
---|---|---|---|---|
K. Hecquefeuille (P. Deniset) (SN) - 11 min 05 s K. Bergin (M. Tomasek, P. Deniset) (2SN) - 28 min 22 s K. Hecquefeuille - 50 min 22 s |
1-0 1-1 2-1 3-1 3-2 |
17:08 - N. Ritz (P. Strapaty, M. Steiner) 56:17 - P. Trokan (T. Decock) |
Voldgift: S. Fabre |
|
Billy Thompson | Voktere | Mojmir Bozik | ||
18 min | Straffer | 71 minutter | ||
Tirsdag 1 st mars 2011 | Bjørn av Villard-de-Lans |
4-3 ( Pr ) ( 1-1 , 0-1 , 2-1 , 1-0 ) |
Grenoble ulvebrennere |
Skøytebane André Ravix 1.480 tilskuere |
Kampblad | ||||
---|---|---|---|---|
J. Gauthier (K. Richard, T. Sage Vallier) - 16:13 J. Gauthier (K. Richard) - 43:14 J. Gauthier (N. Favarin, D. Sedlak) - 55:21 T. Sage Vallier ( N. Favarin, J. Gauthier) (SN) - 67 min 45 s |
0-1 1-1 1-2 2-2 3-2 3-3 4-3 |
6:55 min - V. Vallin (L. Krayzel, L. Broz) (SN) 37 min 32 s - J. Baylacq (M. Le Blond) 58 min 59 s - A. Gaudreau Roulleau |
Voldgift: A. Hauchart |
|
Romain Farruggia | Voktere | Sebastien raibon | ||
22 min | Straffer | 18 min | ||
Fredag 4. mars 2011 | Grenoble ulvebrennere |
2-4 ( 0-0 , 0-0 , 2-4 ) |
Bjørn av Villard-de-Lans |
Sydpolen 3.500 tilskuere |
Kampblad | ||||
---|---|---|---|---|
G. Avemel (L. Benoit) - 42 min 11 s L. Krayzel - 59 min 43 s |
0-1 1-1 1-2 1-3 2-3 2-4 |
40 min 35 s - J. Gauthier (N. Favarin, T. Sage Vallier) (SN) 45 min 03 s - T. Sage Vallier (J. Gauthier, K. Richard) 51 min 49 s - T. Sage Vallier (K .Richard) 59 min 48 s - D. Sedlak (N. Favarin) |
Voldgift: N. Barbez |
|
Sebastien raibon | Voktere | Romain Farruggia | ||
36 minutter | Straffer | 26 min | ||
Tirsdag 1 st mars 2011 | Strasbourg svart stjerne |
4-1 ( 0-0 , 1-1 , 3-0 ) |
Epinal delfiner |
Isbergets 1.278 tilskuere |
Kampblad | ||||
---|---|---|---|---|
M. Mallette (L. Tarantino, E. Dufournet) (SN) - 25 min 55 s D. Brissette Cayer (J. Cibula, P. Bradley) - 43 min 41 s D. Brissette Cayer (J. Cibula) (SN) - 54 min 26 s D. Brissette Cayer (J. Cibula) - 56 min 25 s |
1-0 1-1 2-1 3-1 4-1 |
28:04 - M. Boisclair (J. Plch, M. Petrak) (SN) |
Voldgift: J. Bergamelli |
|
Vladimir Hiadlovsky | Voktere | Loïc Lacasse | ||
12 minutter | Straffer | 12 minutter | ||
Fredag 4. mars 2011 | Epinal delfiner |
3-2 ( 0-0 , 0-2 , 3-0 ) |
Strasbourg svart stjerne |
Poissompré 357 tilskuere |
Kampblad | ||||
---|---|---|---|---|
G. Chassard (S. Gervais) (SN) - 52 min 59 s J. Hagelberg (M. Petrak, J. Plch) - 57 min 12 s G. Chassard (M. Boisclair, T. Kuuluvainen) - 58 min 10 s |
0-1 0-2 1-2 2-2 3-2 |
31 min 16 s - D. Brissette Cayer (P. Bradley, J. Cibula) 37 min 51 s - J. Cibula (D. Brissette Cayer, P. Bradley) |
Voldgift: A. Hauchart |
|
Loïc Lacasse | Voktere | Vladimir Hiadlovsky | ||
20 minutter | Straffer | 38 minutter | ||
Lørdag 5. mars 2011 | Epinal delfiner |
0-2 ( 0-2 , 0-0 , 0-0 ) |
Strasbourg svart stjerne |
Poissompré 512 tilskuere |
Kampblad | ||||
---|---|---|---|---|
0-1 0-2 |
6 min 20 s - P. Devin (E. Marcos, T. Franck) 13 min 42 s - J. Burgert (L. Tarantino, E. Dufournet) |
Voldgift: A. Bourreau |
||
Loïc Lacasse | Voktere | Vladimir Hiadlovsky | ||
41 minutter | Straffer | 16 minutter | ||
8. mars 2010 | Red Devils of Briançon |
5-3 ( 1-0 , 1-1 , 3-2 ) |
Gotiske Amiens |
René Froger skøytebane 1.593 tilskuere |
Kampblad | ||||
---|---|---|---|---|
16 min 42 s, Raux ( Pérez , Bernier ) 22 min 27 s, Korenko ( Ankerst , Lampérier ) SN 47 min 13 s, Alberti (Lampérier, Bourgaut ) SN 59 min 00 s, Bernier (Pérez, Raux) 59 min 49 s , Pérez (Raux, Bernier) (tomt bur) |
1-0 2-0 2-1 3-1 3-2 3-3 4-3 5-3 |
30 min 25 s, Béron (Deniset, Bachet) 52 min 39 s, Béron (Mortas, Deniset) 57 min 41 s, Marcos (Petit, Bault) |
Voldgift: Bergamelli Margry Grabit |
|
Ramon sopko | Voktere | Billy Thompson | ||
6 min | Straffer | 14 minutter | ||
9. mars 2010 | Red Devils of Briançon |
4-5 ( 1-1 , 1-1 , 2-3 ) |
Gotiske Amiens |
René Froger skøytebane 1.293 tilskuere |
Kampblad | ||||
---|---|---|---|---|
4:13, Ankerst ( Townsend , Hordelalay) 33:36, Korenko (Ankerst, Tošič ) 45:09 , Szélig (Pérez, Raux) SN 48:29 , Öhberg (Bernier, Raux) |
13:01 , Deniset (Tomášek) SN 25:05, Mortas (Tomášek) 41:14 , Kowalczyk (Deniset, Mortas) 47:07 , Bergin (Hecquefeuille) SN 56:59, Hecquefeuille (Mortas, Pažák) |
Voldgift: Colleoni Margry Barcelo |
||
Ramon sopko | Voktere | Billy Thompson | ||
14 minutter | Straffer | 16 minutter | ||
11. mars 2010 | Gotiske Amiens |
5-1 ( 4-0 , 0-0 , 1-1 ) |
Red Devils of Briançon |
Colosseum 3.033 tilskuere |
Kampblad | ||||
---|---|---|---|---|
2:07, Hecquefeuille 6:46 , Tomášek (Pažák, Bergin) 11:15, Deniset (Hecquefeuille) SN 13:24 , Bergin (Tomášek, Pažák) 52:18 , Tomášek (Bergin, Pažák) SN |
40:15, Pérez (Bernier, Szélig) SN |
Dommer : Hauchart Dehaen Rauline |
||
Billy Thompson | Voktere | Ramon sopko | ||
16 minutter | Straffer | 24 min | ||
12. mars 2010 | Gotiske Amiens |
3-2 ( 0-1 , 3-0 , 0-1 ) |
Red Devils of Briançon |
Colosseum |
Kampblad | ||||
---|---|---|---|---|
26 min 50 s, Deniset 29 min 59 s, Roussel (Hecquefeuille, Pažák) dobbel SN 32 min 14 s, Hecquefeuille (Deniset) dobbel SN |
15:10, Alberti (Lampérier) doble SN |
Voldgift: Barbez Dehaen Loos |
||
Billy Thompson | Voktere | Ramon sopko | ||
16 minutter | Straffer | 34 minutter | ||
Denne serien spilles best av fem kamper mellom Drakkars Caen og Avalanche Mont Blanc, som spiller sin 3 e påfølgende retensjonsdamme. Ved å vinne tre kamper mot 1, sørger Caen for at de vedlikeholdes på bekostning av Mont-Blanc-spillerne.
Fredag 4. mars 2011 | Caen langskip |
3-2 ( Pr ) ( 1-0 , 1-0 , 0-2 , 1-0 ) |
Lavine Mont-Blanc |
Caen-la-Mer 1.310 tilskuere |
Kampblad | ||||
---|---|---|---|---|
E. Pain (T. Lafontaine) - 6 min 23 s E. Pain (A. Urpo, A. Baazzi) (SN) - 36 min 03 s J. Cunningham (J. Duchesneau) - 64 min 54 s |
1-0 2-0 2-1 2-2 3-2 |
56 min 57 s - M. Vialle (J. Besson, L. Simon) 59 min 59 s - D. Brincko (C. Masson, J. Clarke Caddieux) |
Voldgift: D. Bliek |
|
Clement Fouquerel | Voktere | Henry Corentin Buysse | ||
68 minutter | Straffer | 16 minutter | ||
Lørdag 5. mars 2011 | Caen langskip |
1-2 ( 1-1 , 0-0 , 0-1 ) |
Lavine Mont-Blanc |
Caen-la-Mer 1000 tilskuere |
Kampblad | ||||
---|---|---|---|---|
J. Avenel (E. Pain) - 3 min 34 s | 1-0 1-1 1-2 |
17:09 - N. Besson (J. Besson, R. Orset) (SN) 43:05 - J. Clarke Caddieux (C. Masson, J. Chang) |
Voldgift: S. Fabre |
|
Clement Fouquerel | Voktere | Henry Corentin Buysse | ||
8 minutter | Straffer | 10 min | ||
Fredag 11. mars 2011 | Lavine Mont-Blanc |
3-4 ( 1-0 , 0-2 , 2-2 ) |
Caen langskip | Mont-Blanc skøytebane 892 tilskuere |
Kampblad | ||||
---|---|---|---|---|
M. Vialle (É. Croz) - 4 min 45 s S.L. Wiktorsson (J. Besson) - 54 min 14 s M. Vialle (É. Croz) - 55 min 42 s |
1-0 1-1 1-2 1-3 1-4 2-4 3-4 |
31 min 22 s - P. Bennett (J. Lebey) 39 min 03 s - P. Bennett (J. Duchesneau; J. Cunningham) 40 min 48 s - E. Pain (T. Lafontaine; A. Baazzi) 52 min 07 s - P. Bennett (J. Lebey; K. Da Costa) |
Voldgift: A. Bourreau |
|
Henry Corentin Buysse | Voktere | Clement Fouquerel | ||
6 min | Straffer | 10 min | ||
Lørdag 12. mars 2011 | Lavine Mont-Blanc |
1-2 ( 0-1 , 1-0 , 0-1 ) |
Caen langskip | Mont-Blanc skøytebane 910 tilskuere |
Kampblad | ||||
---|---|---|---|---|
M. Vialle (A. Cocar; C. Masson) - 25 min 51 s |
0-1 1-1 1-2 |
1 min 58 s - J. Lebey (K. Da Costa; P. Bennett) 54 min 16 s - T. Lafontaine (J. Avenel; A. Baazzi) |
Voldgift: B. Colleoni |
|
Henry Corentin Buysse | Voktere | Clement Fouquerel | ||
32 min | Straffer | 35 minutter | ||
Plassering av divisjon 1-lagene 2010-11 |
Lagene som inngikk i divisjon 1 er fjorten:
De fjorten lagene kommer sammen i et enkelt basseng som spilles i toveiskamper.
De åtte beste går videre til sluttspillet, som er best av tre kamper. Vinneren av finalen blir kronet som divisjon 1-mester og opprykkes til Magnus League .
Lag rangert trettende og fjortende rykker ned til divisjon 2 .
Tildeling av poengAv 11. september 2010 på 2. april 2011
Lag | Anglet | Avignon | Bordeaux | Brest | Cergy | Courbevoie | Sorg Garges | Montpellier | Mulhouse | Neuilly | Hyggelig | Reims | Toulouse | Valens |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Anglet Spekkhoggere | 7 - 4 | 4 - 2 | 4 - 10 | 9 - 0 | 6 - 3 | 6 - 4 | 4 - 3 | 4 - 2 | 3 - 2 ap | 1 - 2 ap | 6 - 7 a.m. | 7 - 1 | 5 - 3 | |
Avignon Beavers | 1 - 6 | 1 - 6 | 1 - 9 | 2 - 1 | 3 - 8 | 8 - 5 | 1 - 8 | 1. 3 | 1 - 5 | 6 - 5 | 3 - 2 | 2 - 4 | 5 - 7 | |
Bordeaux boksere | 6 - 4 | 5 - 2 | 5 - 2 | 5 - 3 | 6 - 2 | 5 - 2 | 6 - 3 | 5 - 4 a.m. | 4 - 6 | 5 - 4 a.m. | 5 - 4 | 6 - 1 | 5 - 1 | |
Brest Albatross | 5 - 4 a.m. | 11 - 4 | 8 - 3 | 6 - 3 | 7 - 2 | 11 - 2 | 2 - 1 ap | 8 - 3 | 3 - 2 | 10 - 1 | 3 - 6 | 5 - 4 a.m. | 12 - 1 | |
Jokers de Cergy | 1. 3 | 1 - 4 | 4 - 7 | 2 - 12 | 7 - 5 | 5 - 3 | 3 - 10 | 4 - 6 | 6 - 2 | 5 - 7 | 0 - 6 | 10 - 2 | 1 - 4 | |
Haner av Courbevoie | 6 - 3 | 6 - 5 | 6 - 3 | 2 - 10 | 5 - 2 | 6 - 3 | 3 - 4 | 4 - 3- fanen | 5 - 6 a.m. | 3 - 2 | 0 - 5 | 2 - 3- fanen | 2 - 4 | |
Sjefer for Deuil-Garges | 1 - 5 | 6 - 5- fanen | 4 - 1 | 4 - 17 | 5 - 3 | 2 - 5 | 3 - 6 | 2 - 5 | 0 - 5 | 4 - 8 | 1 - 5 | 7 - 3 | 5 - 6 | |
Montpellier huggorm | 2 - 6 | 6 - 3 | 3 - 4 ap | 7 - 5 | 3 - 4 ap | 7 - 2 | 4 - 1 | 6 - 3 | 6 - 3 | 4 - 1 | 5 - 6 | 5 - 4 a.m. | 7 - 3 | |
Mulhouse skorpioner | 2 - 1 ap | 6 - 1 | 2 - 5 | 2 - 3 a.m. | 6 - 1 | 5 - 4 | 3 - 2 | 2 - 5 | 1 - 2 | 1 - 2 ap | 2 - 11 | 5 - 0 | 10 - 2 | |
Bisons of Neuilly-sur-Marne | 7 - 3 | 4 - 1 | 7 - 4 | 3 - 4 fane | 5 - 0 | 8 - 2 | 8 - 2 | 3 - 1 | 4 - 3 a.m. | 9 - 2 | 7 - 0 | 6 - 1 | 8 - 4 | |
Eagles of Nice | 2 - 1 | 6 - 2 | 3 - 5 | 5 - 7 | 6 - 3 | 5 - 2 | 6 - 4 | 2 - 5 | 30 | 1 - 6 | 2 - 4 | 4 - 3- fanen | 6 - 1 | |
Phoenix of Reims | 4 - 2 | 14 - 2 | 3 - 4 | 3 - 5 | 12 - 4 | 4 - 2 | 6 - 3 | 4 - 3 a.m. | 5 - 4 a.m. | 4 - 3 | 7 - 4 | 4 - 1 | 11 - 2 | |
Bélougas fra Toulouse-Blagnac | 1 - 4 | 2 - 4 | 2 - 4 | 1 - 8 | 5 - 2 | 12 - 4 | 5 - 2 | 5 - 4 | 1 - 7 | 1 - 4 | 5 - 6 | 4 - 2 | 8 - 6 | |
Lynx fra Valencia | 1. 3 | 5 - 4 | 3 - 8 | 4 - 12 | 3 - 6 | 2 - 3 a.m. | 11 - 7 | 3 - 2 ap | 4 - 2 | 0 - 6 | 2 - 7 | 2 - 3 | 3 - 5 |
Team | PYSJAMAS | V | VP | DP | D | Pts | BP | F.Kr. | +/- | Merknader | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 st | Brest Albatross | 26 | 18 | 5 | 0 | 3 | 46 | 195 | 79 | +116 | Sluttspill |
2. nd | Bisons of Neuilly-sur-Marne | 26 | 18 | 2 | 2 | 4 | 42 | 131 | 62 | +69 | |
3. rd | Bordeaux boksere | 26 | 17 | 3 | 0 | 6 | 40 | 124 | 88 | +36 | |
4 th | Phoenix of Reims | 26 | 17 | 3 | 0 | 6 | 40 | 142 | 79 | +63 | |
5. th | Anglet Spekkhoggere | 26 | 15 | 1 | 4 | 6 | 36 | 111 | 82 | +29 | |
6 th | Montpellier huggorm | 26 | 14 | 1 | 5 | 6 | 35 | 120 | 86 | +34 | |
7 th | Eagles of Nice | 26 | 11 | 3 | 1 | 11 | 29 | 102 | 105 | -3 | |
8. th | Mulhouse skorpioner | 26 | 10 | 1 | 6 | 9 | 28 | 92 | 90 | +2 | |
9 th | Haner av Courbevoie | 26 | 8 | 2 | 2 | 14 | 22 | 94 | 123 | -29 | |
10. th | Bélougas fra Toulouse-Blagnac | 26 | 8 | 1 | 3 | 14 | 21 | 80 | 123 | -43 | |
11. th | Lynx fra Valencia | 26 | 7 | 1 | 1 | 17 | 17 | 87 | 153 | -66 | |
12. th | Avignon Beavers | 26 | 6 | 0 | 1 | 19 | 1. 3 | 76 | 148 | -72 | Avvikling |
13. th | Jokers de Cergy | 26 | 5 | 1 | 0 | 20 | 12 | 81 | 143 | -62 | |
14. th | Sjefer for Deuil-Garges | 26 | 3 | 1 | 0 | 22 | 8 | 84 | 158 | -74 | Nedgradert til divisjon 3 |
For andre år på rad taper Brest Albatrosses i mesterskapsfinalen. De Bisons fra Neuilly-sur-Marne , rykket ned fra Ligue Magnus forrige sesong, er kronet divisjon 1 mester , og derfor komme tilbake med en gang.
1/4 finale | 1/2 finale | Endelig | |||||||||||||||||||
9. og 16. april 2011 | |||||||||||||||||||||
Brest Albatross | (1) | 5 | 1. 3 | ||||||||||||||||||
20. og 23. april 2011 | |||||||||||||||||||||
Mulhouse skorpioner | (8) | 2 | 2 | ||||||||||||||||||
Brest Albatross | (1) | 4 | 6 | ||||||||||||||||||
9., 16. og 17. april 2011 | |||||||||||||||||||||
Phoenix of Reims | (4) | 3 | 3 | ||||||||||||||||||
Phoenix of Reims | (4) | 7 | 3 | 4 | |||||||||||||||||
27. og 29. april 2011 | |||||||||||||||||||||
Anglet Spekkhoggere | (5) | 3 | 7 | 2 | |||||||||||||||||
Brest Albatross | (1) | 2 | 3 | ||||||||||||||||||
9., 16. og 17. april 2011 | |||||||||||||||||||||
Bisons of Neuilly-sur-Marne | (2) | 3 1 | 5 | ||||||||||||||||||
Bordeaux boksere | (3) | 3 | 3 | 7 | |||||||||||||||||
20., 23. og 24. april 2011 | |||||||||||||||||||||
Montpellier huggorm | (6) | 0 | 4 | 1 | |||||||||||||||||
Bordeaux boksere | (3) | 4 | 1 | 3 | |||||||||||||||||
9. og 16. april 2011 | |||||||||||||||||||||
Bisons of Neuilly-sur-Marne | (2) | 2 | 8 | 6 | |||||||||||||||||
Bisons of Neuilly-sur-Marne | (2) | 3 | 6 | ||||||||||||||||||
Eagles of Nice | (7) | 1 | 3 | ||||||||||||||||||
Merknad 1 : Etter ekstraomganger og skudd på mål.
Plassering av divisjon 2-lagene 2010-11 |
De tjue påmeldte lagene er delt inn i to bassenger på ti i henhold til IIHF-systemet basert på klassifiseringen fra forrige sesong. Hvert basseng spilles i rundturskamper.
De første åtte av hvert basseng kvalifiserer til sluttspillet som spilles på en enkelt rundtur (så når det er uavgjort, er det ingen overtid, poengsummen holdes som den er), den kumulative poengsummen som utpeker vinneren. I tilfelle det blir uavgjort, over hele de to kampene i en serie, omstrides en overtid, hvis det ikke er noe mål i løpet av disse 10 minuttene, så blir skudd på mål spilt. Vinneren av finalen blir kronet som divisjon 2-mester . Mester og andreplass opprykkes til divisjon 1 .
Lagene klassifisert som niende og tiende av hvert pulje er samlet i et vedlikeholdsbasseng som spilles i toveiskamper. Lagene som avsluttes på de to siste plassene rykker ned til divisjon 3 .
Tildeling av poengLagene som inngikk i divisjon 2 er tjue i antall (inkludert et reservelag). De er delt inn i to høner på ti:
Lag | Asnières | Annecy | Chambery | Champigny | Clermont | Dunkirk | Steinen | Orleans | Rouen 2 | Wasquehal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Beavers of Asnières | 5 - 9 | 4 - 1 | 10 - 3 | 4 - 3 a.m. | 4 - 3 a.m. | 3 - 5 | 8 - 2 | 4 - 2 | 7 - 3 | |
Knights of Lake Annecy | 5 - 6 a.m. | 7 - 1 | 20 - 1 | 6 - 0 | 6 - 4 | 5 - 2 | 7 - 6 | 5 - 1 | 9 - 4 | |
Elefanter av Chambéry | 4 - 7 | 2 - 6 | 5 - 4 fane | 4 - 6 | 5 - 6 | 4 - 3 | 4 - 5 | 4 - 5 | 2 - 3 a.m. | |
Elks of Champigny | 0 - 4 | 4 - 7 | 4 - 2 | 5 - 4 | 0 - 6 | 7 - 8 | 4 - 5 | 5 - 4 | 3 - 7 | |
Arvernes de Clermont orner | 2 - 8 | 4 - 14 | 8 - 4 | 6 - 7 | 2 - 3 | 5 - 6 a.m. | 7 - 3 | 2 - 8 | 2 - 7 | |
Corsairs of Dunkirk | 2 - 3 | 8 - 3 | 5 - 2 | 9 - 1 | 7 - 1 | 3 - 5 | 9 - 2 | 1 - 0 | 4 - 1 | |
Eagles of La Roche-sur-Yon | 6 - 4 | 7 - 2 | 7 - 2 | 6 - 5 | 6 - 2 | 3 - 5 | 3 - 4 | 6 - 5- fanen | 6 - 1 | |
Orleans rev | 2 - 11 | 5 - 8 | 2 - 5 | 5 - 4 | 3 - 7 | 1 - 7 | 3 - 5 | 1 - 4 | 4 - 7 | |
Rouen Dragons 2 | 6 - 4 | 2 - 4 | 3 - 5 | 8 - 2 | 6 - 4 | 1 - 4 | 8 - 2 | 7 - 3 | 7 - 1 | |
Wasquehal Lions | 9 - 4 | 2 - 5 | 5 - 3 | 5 - 4 | 2 - 1 | 1 - 4 | 11 - 2 | 6 - 1 | 30 |
Clt. | Team | PYSJAMAS | V | VP | DP | D | Pts | BP | F.Kr. | +/- | Merknader |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 st | Knights of Lake Annecy | 18 | 15 | 0 | 1 | 2 | 31 | 129 | 64 | +65 | Sluttspill |
2. nd | Corsairs of Dunkirk | 18 | 14 | 0 | 1 | 3 | 29 | 90 | 41 | +49 | |
3. rd | Eagles of La Roche-sur-Yon | 18 | 11 | 2 | 0 | 5 | 26 | 90 | 75 | +15 | |
4 th | Beavers of Asnières | 18 | 10 | 3 | 0 | 5 | 26 | 106 | 68 | +42 | |
5. th | Wasquehal Lions | 18 | 10 | 1 | 0 | 7 | 22 | 78 | 71 | +7 | |
6 th | Rouen Dragons 2 | 18 | 9 | 0 | 1 | 8 | 19 | 77 | 60 | +17 | |
7 th | Arvernes de Clermont orner | 18 | 4 | 0 | 2 | 12 | 10 | 66 | 103 | -37 | |
8. th | Elks of Champigny | 18 | 4 | 0 | 1 | 1. 3 | 9 | 64 | 124 | -60 | |
9 th | Elefanter av Chambéry | 18 | 3 | 1 | 1 | 1. 3 | 9 | 59 | 89 | -30 | Holder høne |
10. th | Orleans rev | 18 | 3 | 0 | 0 | 15 | 4 | 51 | 115 | -64 |
Lag | Amneville | Cholet | Evry | Lyon | Meudon | Nantes | Paris | Toulon | Val-Vanoise | Viry |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Galaxians d'Amnéville | 3 - 2 ap | 3 - 4 | 2 - 10 | 6 - 1 | 1 - 0 | 4 - 1 | 30 | 7 - 2 | 4 - 2 | |
Dogs of Cholet | 4 - 1 | 9 - 4 | 6 - 3 | 5 - 1 | 6 - 3 | 2 - 3 a.m. | 6 - 2 | 3 - 1 | 5 - 3 | |
Evry Redskins | 1 - 2 | 8 - 9 a.m. | 2 - 8 | 3 - 5 | 3 - 4 ap | 7 - 3 | 2 - 5 | 9 - 3 | 8 - 7 a.m. | |
Lions of Lyon | 5 - 2 | 6 - 4 | 11 - 4 | 7 - 4 | 4 - 5 | 10 - 2 | 5 - 2 | 11 - 5 | 7 - 6 a.m. | |
Meudon kometer | 3 - 6 | 4 - 10 | 5 - 7 | 4 - 6 | 1 - 5 | 6 - 2 | 2 - 3 | 8 - 4 | 6 - 4 | |
Corsairs of Nantes | 5 - 6 a.m. | 3 - 5 | 5 - 2 | 3 - 5 | 4 - 5 a.m. | 3 - 2 | 6-5 formiddagen | 6-5 formiddagen | 6 - 7 | |
Fransk som flyr fra Paris | 1 - 5 | 2 - 3 | 3 - 14 | 9 - 6 | 6 - 4 | 5 - 4 | 4 - 5 | 6 - 5 | 3 - 4 ap | |
Boucaniers de Toulon | 7 - 1 | 0 - 3 | 3 - 4 | 4 - 2 | 5 - 4 fane | 4 - 5 | 7 - 4 | 5 - 1 | 1 - 2 | |
Ibex of Val-Vanoise | 3 - 4 ap | 6 - 5 | 6 - 8 | 3 - 8 | 4 - 2 | 5 - 6 | 6 - 7 | 4 - 5 fane | 11 - 6 | |
Viry-Châtillon-jetfly | 1 - 13 | 2 - 7 | 7 - 4 | 3 - 9 | 6 - 9 | 3 - 4 fane | 7 - 5 | 3 - 6 | 1. 3 |
Clt. | Team | PYSJAMAS | V | VP | DP | D | Pts | BP | F.Kr. | +/- | Merknader |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 st | Dogs of Cholet | 18 | 1. 3 | 1 | 2 | 2 | 30 | 94 | 55 | +39 | Sluttspill |
2. nd | Lions of Lyon | 18 | 1. 3 | 1 | 1 | 3 | 29 | 122 | 70 | +52 | |
3. rd | Galaxians d'Amnéville | 18 | 10 | 3 | 0 | 5 | 26 | 73 | 52 | +21 | |
4 th | Corsairs of Nantes | 18 | 5 | 5 | 2 | 6 | 22 | 77 | 74 | +3 | |
5. th | Boucaniers de Toulon | 18 | 8 | 2 | 1 | 7 | 21 | 69 | 61 | +8 | |
6 th | Evry Redskins | 18 | 7 | 1 | 2 | 8 | 18 | 94 | 97 | -3 | |
7 th | Meudon kometer | 18 | 5 | 1 | 1 | 11 | 1. 3 | 74 | 93 | -19 | |
8. th | Viry-Châtillon-jetfly | 18 | 4 | 1 | 3 | 10 | 1. 3 | 74 | 111 | -37 | |
9 th | Franske Volants de Paris | 18 | 5 | 1 | 1 | 11 | 1. 3 | 68 | 102 | -34 | Holder høne |
10. th | Ibex of Val-Vanoise | 18 | 4 | 0 | 3 | 11 | 11 | 77 | 107 | -30 |
16. runde | Kvartfinale | Endelig | ||||||||||||||||||||||
Semifinaler | ||||||||||||||||||||||||
5. og 12. mars 2011 | ||||||||||||||||||||||||
Knights of Lake Annecy | A1 | 4 | 10 | 14 | ||||||||||||||||||||
19. og 26. mars 2011 | ||||||||||||||||||||||||
Viry-Châtillon-jetfly | B8 | 3 | 4 | 7 | ||||||||||||||||||||
Knights of Lake Annecy | A1 | 5 | 9 | 14 | ||||||||||||||||||||
5. og 12. mars 2011 | ||||||||||||||||||||||||
Corsairs of Nantes | B4 | 5 | 3 | 8 | ||||||||||||||||||||
Wasquehal Lions | KL. 5 | 3 | 1 | 4 | ||||||||||||||||||||
2. og 10. april 2011 | ||||||||||||||||||||||||
Corsairs of Nantes | B4 | 7 | 7 | 14 | ||||||||||||||||||||
Knights of Lake Annecy | A1 | 3 | 1 | 4 | ||||||||||||||||||||
5. og 12. mars 2011 | ||||||||||||||||||||||||
Lions of Lyon | B2 | 2 | 6 | 8 | ||||||||||||||||||||
Eagles of La Roche-sur-Yon | A3 | 3 | 3 | 6 | ||||||||||||||||||||
19. og 26. mars 2011 | ||||||||||||||||||||||||
Evry Redskins | B6 | 4 | 4 | 8 | ||||||||||||||||||||
Evry Redskins | B6 | 1 | 2 | 3 | ||||||||||||||||||||
5. og 12. mars 2011 | ||||||||||||||||||||||||
Lions of Lyon | B2 | 9 | 3 | 12 | ||||||||||||||||||||
Arvernes de Clermont orner | A7 | 4 | 4 | 8 | ||||||||||||||||||||
16. og 23. april 2011 | ||||||||||||||||||||||||
Lions of Lyon | B2 | 14 | 15 | 29 | ||||||||||||||||||||
Lions of Lyon | B2 | 4 | 4 | 8 | ||||||||||||||||||||
5. og 12. mars 2011 | ||||||||||||||||||||||||
Corsairs of Dunkirk | A2 | 6 | 5 | 11 | ||||||||||||||||||||
Corsairs of Dunkirk | A2 | 4 | 4 | 8 | ||||||||||||||||||||
19. og 26. mars 2011 | ||||||||||||||||||||||||
Meudon kometer | B7 | 4 | 3 | 7 | ||||||||||||||||||||
Corsairs of Dunkirk | A2 | 2 | 6 2 | 8 | ||||||||||||||||||||
5. og 12. mars 2011 | ||||||||||||||||||||||||
Galaxians d'Amnéville | B3 | 4 | 3 | 7 | ||||||||||||||||||||
Rouen Dragons 2 | A6 | 1 | 6 | 7 | ||||||||||||||||||||
2. og 9. april 2011 | ||||||||||||||||||||||||
Galaxians d'Amnéville | B3 | 6 | 5 | 11 | ||||||||||||||||||||
Corsairs of Dunkirk | A2 | 5 | 5 | 10 | ||||||||||||||||||||
5. og 12. mars 2011 | ||||||||||||||||||||||||
Dogs of Cholet | B1 | 3 | 3 | 6 | ||||||||||||||||||||
Beavers of Asnières | A4 | 2 | 2 | 4 | ||||||||||||||||||||
19. og 26. mars 2011 | ||||||||||||||||||||||||
Boucaniers de Toulon | B5 | 2 | 3 | 5 | ||||||||||||||||||||
Boucaniers de Toulon | B5 | 2 | 1 | 3 | ||||||||||||||||||||
5. og 12. mars 2011 | ||||||||||||||||||||||||
Dogs of Cholet | B1 | 5 | 8 | 1. 3 | Tredjeplasskamp | |||||||||||||||||||
Elks of Champigny | KLOKKEN 8 | 1 | 3 | 4 | ||||||||||||||||||||
16. og 23. april 2011 | ||||||||||||||||||||||||
Dogs of Cholet | B1 | 9 | 16 | 25 | ||||||||||||||||||||
Knights of Lake Annecy | A1 | 5 | 6 | 11 | ||||||||||||||||||||
Dogs of Cholet | B1 | 6 | 6 | 12 |
The Elephants of Chambéry and the Foxes of Orleans blir henvist til divisjon 3 . Disse klubbene blir til slutt utarbeidet etter administrative avgjørelser som gjelder andre klubber.
Lag | Gjennom. | Varebil. | Cha. | Orl. |
---|---|---|---|---|
Franske Volants de Paris | 16 - 4 | 6 - 3 | 7 - 2 | |
Ibex of Val-Vanoise | 7 - 8 a.m. | 7 - 1 | 4 - 5 fane | |
Elefanter av Chambéry | 4 - 3 a.m. | 6 - 7 a.m. | 4 - 3 | |
Orleans rev | 1 - 4 | 7 - 11 | 4 - 7 |
Clt. | Team | PYSJAMAS | V | VP | DP | D | Pts | BP | F.Kr. | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 st | Franske Volants de Paris | 6 | 4 | 1 | 1 | 0 | 11 | 44 | 21 | +23 |
2. nd | Ibex of Val-Vanoise | 6 | 2 | 1 | 2 | 1 | 8 | 40 | 43 | -3 |
3. rd | Elefanter av Chambéry | 6 | 2 | 1 | 1 | 2 | 7 | 25 | 30 | -5 |
4 th | Orleans rev | 6 | 0 | 1 | 0 | 5 | 2 | 22 | 37 | -15 |
De tjueåtte lagene som er med er delt inn i fire regionale grupper på syv som spilles i toveiskamper. De fire beste fra hver gruppe går videre til finalen.
I løpet av den siste fasen som spilles i toveiskamper (altså når det er uavgjort, er det ingen ekstra tid, poengsummen holdes som den er), den kumulative poengsummen som utpeker vinneren, kvalifiseringskampene i gruppe A møter de av gruppe B og de i gruppe C er i motsetning til de i gruppe D. Vinnerne av kvartfinalen kvalifiserer seg til de fire siste.
De fire kvalifiserte for de siste fire er samlet i et enkelt basseng som spilles i enkeltkamper. Laget som endte på førsteplass blir kronet som divisjon 3-mester . Mester og andreplass opprykkes til divisjon 2 .
Tildeling av poeng for den ordinære sesongenDe tjueåtte lagene som ble påmeldt, inkludert tolv reservelag og ett lag basert i Luxembourg , er delt inn i fire regionale grupper på syv (de to etter navnet på et lag indikerer at det er et reservelag):
Det foregår fra 25. september 2010 på 20. februar 2011
Gruppe ALag | Brest 2 | La Roche 2 | Limoges | Niort | Poitiers | Reinsdyr | Turer |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Brest Albatross 2 | 5 - 0 tv | 4 - 6 | 15 - 4 | 8 - 0 | 9 - 4 | 4 - 4 | |
Eagles of La Roche-sur-Yon 2 | 1 - 22 | 5 - 9 | 2 - 6 | 3 - 9 | 2 - 10 | 2 - 12 | |
Limoges skyter okser | 4 - 10 | 8 - 2 | 15 - 0 | 9 - 3 | 4 - 2 | 5 - 4 | |
Skarpe blader av Niort | 3 - 20 | 11 - 6 | 2 - 12 | 3 - 8 | 5 - 9 | 1 - 7 | |
Poitiers Dragons | 8 - 9 | 9 - 1 | 3 - 11 | 7 - 2 | 4 - 4 | 0 - 9 | |
Rennes skarver | 6 - 8 | 11 - 0 | 8 - 4 | 12 - 0 | 4 - 7 | 2 - 4 | |
Voller av turer | 6 - 2 | 16 - 0 | 4 - 4 | 16 - 2 | 9 - 1 | 6 - 2 |
Torget | Team | PYSJAMAS | V | IKKE | D | Pts | BP | F.Kr. | +/- | Merknader |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 st | Voller av turer | 12 | 9 | 2 | 1 | 20 | 97 | 25 | +72 | Avsluttende fase |
2. nd | Brest Albatross 2 | 12 | 9 | 1 | 2 | 19 | 116 | 46 | +70 | |
3. rd | Limoges skyter okser | 12 | 9 | 1 | 2 | 19 | 91 | 47 | +44 | |
4 th | Poitiers Dragons | 12 | 5 | 1 | 6 | 11 | 59 | 72 | -1. 3 | |
5. th | Rennes skarver | 12 | 5 | 1 | 6 | 11 | 74 | 53 | +21 | |
6 th | Skarpe blader av Niort | 12 | 2 | 0 | 10 | 4 | 39 | 129 | -90 | |
7 th | Eagles of La Roche-sur-Yon 2 | 12 | 0 | 0 | 12 | -1 | 24 | 128 | -104 |
Team | Asnières 2 | ACBB | Cergy 2 | Courbevoie 2 | Le Havre | Neuilly 2 | St Ouen |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Castors d'Asnières 2 | 5 - 10 | 8 - 4 | 4 - 9 | 12 - 7 | 5 - 5 | 10 - 1 | |
ACBB | 6 - 3 | 6 - 1 | 8 - 4 | 9 - 2 | 7 - 1 | 8 - 2 | |
Jokers de Cergy 2 | 9 - 5 | 0 - 6 | 3 - 8 | 3 - 6 | 2 - 3 | 11 - 3 | |
Roosters of Courbevoie 2 | 9 - 4 | 4 - 5 | 6 - 2 | 7 - 5 | 5 - 7 | 10 - 10 | |
Dock er i Le Havre | 4 - 7 | 5 - 10 | 4 - 10 | 9 - 14 | 2 - 8 | 20 - 5 | |
Bisons of Neuilly-sur-Marne 2 | 9 - 6 | 1 - 7 | 4 - 6 | 2 - 4 | 9 - 5 | 13 - 4 | |
Wolves of Saint-Ouen | 4 - 7 | 5 - 10 | 2 - 9 | 4 - 13 | 1 - 11 | 1 - 13 |
Torget | Team | PYSJAMAS | V | IKKE | D | Pts | BP | F.Kr. | +/- | Merknader |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 st | ACBB | 12 | 12 | 0 | 0 | 24 | 92 | 33 | +59 | Avsluttende fase |
2. nd | Roosters of Courbevoie 2 | 12 | 8 | 1 | 3 | 17 | 93 | 63 | +30 | |
3. rd | Bisons of Neuilly-sur-Marne 2 | 12 | 7 | 1 | 4 | 15 | 75 | 54 | +21 | |
4 th | Castors d'Asnières 2 | 12 | 5 | 1 | 6 | 11 | 76 | 77 | -1 | |
5. th | Jokers de Cergy 2 | 12 | 5 | 0 | 7 | 10 | 60 | 61 | -1 | |
6 th | Dock er i Le Havre | 12 | 3 | 0 | 9 | 6 | 80 | 95 | -15 | |
7 th | Wolves of Saint-Ouen | 12 | 0 | 1 | 11 | 1 | 42 | 135 | -93 |
Lag | Chaloner | Compiegne | Epinal 2 | Luxembourg | Metz | Strasbourg 2 | Valenciennes |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Gallere fra Châlons-en-Champagne | 8 - 10 | 11 - 5 | 12 - 11 | 3 - 6 | 3 - 6 | 10 - 9 | |
Løver av Compiègne | 11 - 6 | 9 - 0 | 9 - 2 | 4 - 5 | 7 - 3 | 20 - 2 | |
Dauphins d'Épinal 2 | 3 - 10 | 1 - 11 | 5 - 0 | 3 - 13 | 1 - 6 | 6 - 9 | |
Tornado Luxembourg | 3 - 7 | 3 - 10 | 4 - 4 | 5 - 8 | 0 - 10 | 6 - 3 | |
Graoully fra Metz | 15 - 8 | 7 - 2 | 9 - 7 | 11 - 1 | 7 - 2 | 11 - 3 | |
Strasbourg svart stjerne 2 | 7 - 11 | 1 - 4 | 5 - 0 | 8 - 0 | 5 - 3 | 8 - 5 | |
Red Devils of Valenciennes | 7 - 2 | 2 - 6 | 6 - 4 | 4 - 2 | 2 - 13 | 3 - 5 |
Torget | Team | PYSJAMAS | V | IKKE | D | Pts | BP | F.Kr. | +/- | Merknader |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 st | Graoully fra Metz | 12 | 11 | 0 | 1 | 22 | 108 | 45 | +63 | Avsluttende fase |
2. nd | Løver av Compiègne | 12 | 10 | 0 | 2 | 20 | 103 | 40 | +63 | |
3. rd | Strasbourg svart stjerne 2 | 12 | 8 | 0 | 4 | 16 | 66 | 44 | +22 | |
4 th | Gallere fra Châlons-en-Champagne | 12 | 6 | 0 | 6 | 12 | 91 | 93 | -2 | |
5. th | Red Devils of Valenciennes | 12 | 4 | 0 | 8 | 8 | 55 | 93 | -38 | |
6 th | Dauphins d'Épinal 2 | 12 | 1 | 1 | 10 | 3 | 39 | 93 | -54 | |
7 th | Tornado Luxembourg | 12 | 1 | 1 | 10 | 3 | 37 | 91 | -54 |
Lag | I fengsel | Besancon | Briançon 2 | Colmar | Dijon 2 | Morzine 2 | Mulhouse 2 |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Aubagne ugler | 4 - 4 | 3 - 7 | 4 - 8 | 1 - 8 | 5 - 2 | 5 - 5 | |
Voller av Besançon | 6 - 3 | 2 - 6 | 4 - 6 | 6 - 2 | 2 - 1 | 2 - 2 | |
Gallerne fra Briançon 2 | 6 - 2 | 8 - 1 | 7 - 5 | 5 - 3 | 5 - 0 tv | 5 - 2 | |
Colmar Titans | 5 - 0 | 7 - 3 | 3 - 4 | 6 - 3 | 13 - 3 | 8 - 4 | |
Hertugene av Dijon 2 | 4 - 3 | 1. 3 | 1 - 6 | 4 - 5 | 8 - 4 | 4 - 5 | |
Penguins of Morzine 2 | 22 - 4 | 1 - 4 | 1 - 10 | 2 - 9 | 3 - 5 | 5 - 9 | |
Mulhouse Scorpions 2 | 6 - 3 | 2 - 13 | 1 - 4 | 2 - 10 | 6 - 6 | 5 - 2 |
Torget | Team | PYSJAMAS | V | IKKE | D | Pts | BP | F.Kr. | +/- | Merknader |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 st | Gallerne fra Briançon 2 | 12 | 12 | 0 | 0 | 24 | 73 | 24 | +49 | Avsluttende fase |
2. nd | Colmar Titans | 12 | 10 | 0 | 2 | 20 | 85 | 40 | +45 | |
3. rd | Voller av Besançon | 12 | 6 | 2 | 4 | 14 | 50 | 43 | +7 | |
4 th | Mulhouse Scorpions 2 | 12 | 4 | 3 | 5 | 11 | 49 | 67 | -18 | |
5. th | Hertugene av Dijon 2 | 12 | 4 | 1 | 7 | 9 | 49 | 53 | -4 | |
6 th | Aubagne ugler | 12 | 1 | 2 | 9 | 4 | 37 | 83 | -46 | |
7 th | Penguins of Morzine 2 | 12 | 1 | 0 | 11 | 1 | 46 | 79 | -33 |
16. runde | Kvartfinale | |||||||||||||
5. og 12. mars 2011 | ||||||||||||||
Voller av turer | A1 | 3 | 10 | 1. 3 | ||||||||||
26. mars og 2. april 2011 | ||||||||||||||
Castors d'Asnières 2 | B4 | 2 | 0 | 2 | ||||||||||
Voller av turer | A1 | 6 | 7 | 1. 3 | ||||||||||
5. og 12. mars 2011 | ||||||||||||||
Limoges skyter okser | A3 | 2 | 4 | 6 | ||||||||||
Roosters of Courbevoie 2 | B2 | 4 | 5 | 9 | ||||||||||
Limoges skyter okser | A3 | 6 | 4 | 10 | ||||||||||
5. og 12. mars 2011 | ||||||||||||||
ACBB | B1 | 11 | 8 | 19 | ||||||||||
27. mars og 2. april 2011 | ||||||||||||||
Poitiers Dragons | A4 | 0 | 2 | 2 | ||||||||||
ACBB | B1 | 4 | 6 | 10 | ||||||||||
5. og 12. mars 2011 | ||||||||||||||
Bisons of Neuilly-sur-Marne 2 | B3 | 5 | 4 | 9 | ||||||||||
Brest Albatross 2 | A2 | 6 | 2 | 8 | ||||||||||
Bisons of Neuilly-sur-Marne 2 | B3 | 4 | 8 | 12 | ||||||||||
5. og 12. mars 2011 | ||||||||||||||
Graoully fra Metz | C1 | 1. 3 | 7 | 20 | ||||||||||
26. mars og 2. april 2011 | ||||||||||||||
Mulhouse Scorpions 2 | D4 | 4 | 3 | 7 | ||||||||||
Graoully fra Metz | C1 | 7 | 9 | 16 | ||||||||||
5. og 13. mars 2011 | ||||||||||||||
Strasbourg svart stjerne 2 | C3 | 1 | 4 | 5 | ||||||||||
Colmar Titans | D2 | 2 | 3 | 5 | ||||||||||
Strasbourg svart stjerne 2 | C3 | 8 | 5 | 1. 3 | ||||||||||
5. og 12. mars 2011 | ||||||||||||||
Gallerne fra Briançon 2 | D1 | 6 | 6 | 12 | ||||||||||
26. mars og 2. april 2011 | ||||||||||||||
Gallere fra Châlons-en-Champagne | C4 | 5 | 5 | 10 | ||||||||||
Gallerne fra Briançon 2 | D1 | 4 | 3 | 7 | ||||||||||
5. og 12. mars 2011 | ||||||||||||||
Løver av Compiègne | C2 | 5 | 4 | 9 | ||||||||||
Løver av Compiègne | C2 | 10 | 8 | 18 | ||||||||||
Voller av Besançon | D3 | 3 | 2 | 5 |
Lagene som er kvalifisert for den endelige gruppen er identifisert med bokstavene A, B, C og D som tilsvarer klassifiseringen i den ordinære sesongen. Rekkefølgen av kamper for dette siste torget er som følger:
Her er de kvalifiserte lagene og deres brev:
Brev | Team | Vanlig sesong | Poeng | Målforskjell |
---|---|---|---|---|
PÅ | ACBB | 1 st gruppe B | 24 | +59 |
B | Graoully fra Metz | 1 st gruppe C | 22 | +63 |
VS | Voller av turer | 1 st Gruppe A | 20 | +72 |
D | Løver av Compiègne | 2 nd gruppe C | 20 | +63 |
Det siste torget spilles på den kommunale skøytebanen i Tours i samsvar med en beslutning fra føderasjonen tatt på seg31. mars og avduket av Touraine på slutten av kvalifiseringen til dette siste torget.
Tours, vertsklubben for dette siste torget og tildelte bokstaven C, bestemte seg for å reversere rekkefølgen på kampene for andre dag, slik regelverket tillater. Dermed vil Touraineers spille det andre spillet hver dag.
Poengsystemet endres i løpet av denne fasen (se sesongens formel ). I motsetning til vanlige sesongspill er det ingen uavgjort. Dermed bestrides en 5-minutters overtid i plutselig død om nødvendig. Hvis det ikke blir scoret noe mål i denne plutselige døden, bestrides en straffesparkkonkurranse.
ResultaterFredag 15. april 2011 | Boulogne-Billancourt |
1-8 ( 1-3 , 0-1 , 0-4 ) |
Løver av Compiègne |
Kommunal skøytebane 200 tilskuere |
Kampblad | ||||
---|---|---|---|---|
A. Becaglia (J.-B. Lamande) - 5 min 42 s |
0-1 0-2 1-2 1-3 1-4 1-5 1-6 1-7 1-8 |
11 s - A. Delpanque (P. Brohard, A. Panto) 0 min 24 s - D. Dostal (O. Prokop, C. Texeira-Leite) 18 min 55 s - P. Brohard (A. Delplanque) 27 min 22 s - A. Panto (A. Delplanque) 40 min 32 s - J. Lefranc (A. Panto) 51 min 49 s - P. Brohard (A. Delplanque, A. Panto) 53 min 24 s - A. Delplanque (J . Lefranc, P. Brohard) 55 min 59 s - O. Prokop (R. Feuillet, J. Lefranc) |
Voldgift: P. Telliez |
|
Franck Constantin | Voktere | Richard Caladi | ||
20 minutter | Straffer | 10 min | ||
Fredag 15. april 2011 | Graoully fra Metz |
8-1 ( 2-1 , 3-0 , 3-0 ) |
Voller av turer |
Kommunal skøytebane 992 tilskuere |
Kampblad | ||||
---|---|---|---|---|
Naoki Kaneko - 3 min 37 s J. Bulitis (I. Essipov, G. Kouznetsov) - 8 min 53 s M. Yakovlev - 23 min 19 s M. Yakovlev (G. Kouznetsov) - 32 min 16 s J. Bulitis (Y . Vannienwenhove, Y. Hamri) - 37 min 43 s Y. Hamri (G. Kouznetsov) - 45 min 17 s Y. Hamri (Y. Vannienwenhove, N. Kaneko) - 47 min 51 s M. Yakovlev (Y. Vannienwenhove) - 50 min 50 s |
1-0 2-0 2-1 3-1 4-1 5-1 6-1 7-1 8-1 |
19 min 20 s - M. Lamothe (M. Pasquier) |
Voldgift: J.-M. Hamont |
|
Cedric Dietrich | Voktere | Flavien Habatjou | ||
22 min | Straffer | 20 minutter | ||
Lørdag 16. april 2011 | Graoully fra Metz |
3-4 ( 0-0 , 1-2 , 2-2 ) |
Løver av Compiègne |
Kommunal skøytebane 354 tilskuere |
Kampblad | ||||
---|---|---|---|---|
Y. Hamri (N. Kaneko, J. Bulitis) - 36 min 58 s M. Zimkov (I. Essipov) - 40 min 41 s Y. Vannienwenhove (M. Richard) - 49 min 00 s |
0-1 1-1 1-2 2-2 3-2 3-3 3-4 |
31 min 26 s - R. Feuillet (O. Prokop, D. Dostal) 39 min 06 s - C. Texeira-Leite (J. Lefranc, D. Dostal) 49 min 46 s - J. Lefranc (O. Prokop, A . Panto) 50 min 13 s - O. Prokop (J. Lefranc, C. Texeira-Leite) |
Voldgift: J.-M. Hamont |
|
Cedric Dietrich | Voktere | Richard Caladi | ||
24 min | Straffer | 38 minutter | ||
Lørdag 16. april 2011 | Boulogne-Billancourt |
5-4 ( Fus ) ( 1-0 , 0-4 , 3-0 , 1-0 ) |
Voller av turer |
Kommunal skøytebane 1700 tilskuere |
Kampblad | ||||
---|---|---|---|---|
C. Jolly (A. Becaglia) - 10 min 00 s M. Deles (F. Ferey) - 48 min 19 s J. Orward-Martin (A. Motte, Y. Lespérance) - 49 min 14 s C. Jolly - 58 min 55 s J. Orward-Martin - 65 min 00 s |
1-0 1-1 1-2 1-3 1-4 2-4 3-4 4-4 5-4 |
21:07 - B. Quinsac (R. Stepan, C. Sallé) 21:13 - R. Stepan (J. Coste) 21:29 - B. Quinsac (T. Herrero, M. Lamothe) 34:54 s - C Sallé (M. Pasquier, M. Lamothe) |
Voldgift: P. Telliez |
|
Franck Constantin | Voktere | Flavien Habatjou | ||
109 minutter | Straffer | 18 min | ||
Søndag 17. april 2011 | Boulogne-Billancourt |
1-6 ( 0-0 , 1-2 , 0-4 ) |
Graoully fra Metz |
Kommunal skøytebane 438 tilskuere |
Kampblad | ||||
---|---|---|---|---|
F. Fauvre (C. Jolly) - 25:22 |
0-1 1-1 1-2 1-3 1-4 1-5 1-6 |
24 min 33 s - G. Kuznetsov (I. Essipov) 38 min 42 s - G. Kuznetsov 43 min 23 s - N. Kaneko 51 min 11 s - Yakovlev (N. Kaneko, J. Bullitis) 57 min 36 s - G . Kouznetsov (N. Kaneko, J. Bullitis) 59 min 46 s - Y. Hamri (M. Zimkov) |
Voldgift: J.-M. Hamont |
|
Franck Constantin | Voktere | Cedric Dietrich | ||
30 minutter | Straffer | 20 minutter | ||
Søndag 17. april 2011 | Voller av turer |
2-4 ( 2-2 , 0-0 , 0-2 ) |
Løver av Compiègne |
Kommunal skøytebane 1020 tilskuere |
Kampblad | ||||
---|---|---|---|---|
B. Quinsac - 16:49 min B. Quinsac (C. Sallé, S. Remot) - 19:04 |
0-1 1-1 1-2 2-2 2-3 2-4 |
16:19 - C. Texeira-Leite 17:05 - A. Delplanque (A. Panto) 50:01 - A. Delplanque (A. Delanchy) 58:55 - A. Panto (J. Lefranc, P. Brohard) |
Voldgift: F. Barre |
|
Flavien Habatjou | Voktere | Antoine Loriot | ||
36 minutter | Straffer | 50 minutter | ||
På slutten av denne turneringen blir Lions de Compiègne og Graoully de Metz som er til stede i samme basseng i den vanlige fasen opprykket til divisjon 2 . De Remparts de Tours vil også bli fremmet takket være forvaltningsvedtak.
Torget | Team | PYSJAMAS | V | VP | DP | D | Pts | BP | F.Kr. | +/- | Merknader |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 st | Løver av Compiègne | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 9 | 16 | 6 | +10 | Opprykket til divisjon 2 |
2. nd | Graoully fra Metz | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 6 | 17 | 6 | +11 | |
3. rd | ACBB | 3 | 0 | 1 | 0 | 2 | 2 | 7 | 18 | -11 | |
4 th | Voller av turer | 3 | 0 | 0 | 1 | 2 | 1 | 7 | 17 | -10 | Opprykket til divisjon 2 |
For betydningene av forkortelsene, se Ishockeystatistikk .